Esileht Ajaviite- ja muud jutud Veel Viljandi koolitulistajast

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 131 )

Teema: Veel Viljandi koolitulistajast

Postitas:
Kägu

Kas keegi luges terve artikli ja saaks kokkuvõtte teha? Tasuta osa lugedes jäi mulje, et kogu juhtunu oli isa “teene”. Nimetas õpetajat pedofiiliks ning samas peksab last, kui see tolle “pedofiili” käe all õppides viisi koju ei too? Relvaga olukordade lahendamise eeskuju oli too isa ju ka, seda mäletan juba aastatetagustest artiklitest.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vabandan, et teema mitmekordselt ilmus, palun model topeltteemad kustutada.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tänan terve artikli eest!👍

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii et nagu polnudki muud põhjust, kui et õpetaja oli kuri, kui laps jättis asjad koju ja kodutöö tegemata, isegi ühtesid ei pannud, mida nii mõnigi õpetaja tegemata töö puhul teeb. Ei mõnitanud ega alandanud, vähemalt ükski õpilane seda ei tunnistanud ka mitte pärast kurja õpetaja surma (kui on teooria, et enne ei olekski julgenud tunnistada, sest õpetaja ju nii kuri). Tõesti, tuleb õpetaja maha lasta, mingit võimalust ei ole ise muud midagi teha, et olukord paraneks.
Eriti napakas tundub veel, et mõrvapäeval olidki tol poisil asjad kodus, aga õpetaja isegi ei kurjustanud. Kasu polnud sest midagi, ikka sai seljatagant kuulidega.

+25
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väga otsitud põhjused kõik.

+5
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli kooli ajal ka hull saksa keele õpetaja. Nii range, nõudlik, et võttis kohe hirmu naha vahele. ei julgenud mina tunniks ettevalmistamata sinna tundi minna või asju koju unustada. Polnud mul ka annet keelte peale ja ma õppisin seda saksa keelt ikka tunde ja tunde.
ema ka kodus nõudis häid hindeid.
aga keda sa ikka süüdistad oma kõvas peas või lohakuses.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii et nagu polnudki muud põhjust, kui et õpetaja oli kuri, kui laps jättis asjad koju ja kodutöö tegemata, isegi ühtesid ei pannud, mida nii mõnigi õpetaja tegemata töö puhul teeb. Ei mõnitanud ega alandanud, vähemalt ükski õpilane seda ei tunnistanud ka mitte pärast kurja õpetaja surma (kui on teooria, et enne ei olekski julgenud tunnistada, sest õpetaja ju nii kuri). Tõesti, tuleb õpetaja maha lasta, mingit võimalust ei ole ise muud midagi teha, et olukord paraneks.

Eriti napakas tundub veel, et mõrvapäeval olidki tol poisil asjad kodus, aga õpetaja isegi ei kurjustanud. Kasu polnud sest midagi, ikka sai seljatagant kuulidega.

Aga saa aru, et 15aastane ei ole piisavalt küps inimene, et teha läbimõeldud ja korrektseid otsuseid. Ta oli nurkasurutud ja õnnetu laps, kes ei osanud kuhugi pöörduda. Ta oli vimma täis. Leidis väga vale väljundi, kuidas oma frustratsiooni välja elada. Aga kui tema kasvatus oli vägivallast läbi imbunud ja kõrvalseisja (ema) poolt ka moraalselt õigeks mõistetud (ei tulnud ju appi talle), siis mida muud sealt oodata oligi?

Aitäh artikli kopeerijale. Mõistan selle loo tagamaid nüüd palju rohkem. Süda tilgub verd nii õpetaja kui tegelikult ka tulistaja pärast. Ainsad süüdlased on siin poisi vanemad.

+31
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga saa aru, et 15aastane ei ole piisavalt küps inimene, et teha läbimõeldud ja korrektseid otsuseid.

Ilmselt siiski paljud suudavad. Muidu peaks neid laipu ikka lademetes ju olema. Eriti arvestades, kui palju oli pärast seda juhtumit juttu, kuidas õpetaja kindlasti ise tegi midagi, millega selle ära teenis ja et selliseid õpetajaid olevat paljudel olnud, kes ka sama saatuse välja oleks nende arust teeninud.

+19
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga saa aru, et 15aastane ei ole piisavalt küps inimene, et teha läbimõeldud ja korrektseid otsuseid.

Ilmselt siiski paljud suudavad. Muidu peaks neid laipu ikka lademetes ju olema. Eriti arvestades, kui palju oli pärast seda juhtumit juttu, kuidas õpetaja kindlasti ise tegi midagi, millega selle ära teenis ja et selliseid õpetajaid olevat paljudel olnud, kes ka sama saatuse välja oleks nende arust teeninud.

Inimene, kes räägib juttu, kuidas ohver on ise selles süüdi, kui teda rünnatakse, on üsna madala intelligentsi ja empaatiavõimega. Mina ei tea, kas pärast antud juhtumit keegi sellest rääkis või mitte, aga selline jutt pole tõsiselt võetav.

Koduvägivalla all kannatavate laste meeleheitest sündinud kuritegusid on kohe kindlasti sadu, lihtsalt need ei ole päris nii mastaapsed olnud ja õpetajat ei olnud keegi varem mõrvanud.

Mul on väga kahju lastest, kelle psüühika sarnaselt ära on rikutud. Ei ole neist keegi sünnipäraselt halb ja kuri inimene.

+31
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimene, kes räägib juttu, kuidas ohver on ise selles süüdi, kui teda rünnatakse, on üsna madala intelligentsi ja empaatiavõimega. Mina ei tea, kas pärast antud juhtumit keegi sellest rääkis või mitte, aga selline jutt pole tõsiselt võetav.

Koduvägivalla all kannatavate laste meeleheitest sündinud kuritegusid on kohe kindlasti sadu, lihtsalt need ei ole päris nii mastaapsed olnud ja õpetajat ei olnud keegi varem mõrvanud.

Mul on väga kahju lastest, kelle psüühika sarnaselt ära on rikutud. Ei ole neist keegi sünnipäraselt halb ja kuri inimene.

Eks selleks, et asi jõuaks õpetaja mõrvamiseni, peab lisaks rikutud vaimsele tervisele olema täidetud veel mõni tingimus – kõigepealt on vaja ligipääsu relvale ning veel on tegelikult vaja mingil määral ajusid ja planeerimisvõimet. Aga ka julgust. Küllap see komplekt ei ole õnneks nii levinud, et koolitulistamisi palju oleks. Eriti oluline on siin ilmselt ligipääs relvale – vaadake Ameerikat, kus relvade hankimine on palju lihtsam kui meil. Seal realiseeruvadki sellised olukorrad tihti tulistamisena.
Ma hoian Vahurile pöialt, et ta ei satuks jälle oma isa mõjusfääri, vaid julgeks ise mõtlema hakata. Vastasel korral kardan, et on prokuratuuril õigus.

+25
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ka julgust

Just julgust. Olles olnud ise kunagi kahepoolse surve all nii õpetaja kui ema poolt, poleks ma julgenud mõeldagi et laseks ehk õpetaja maha, mürgitaks ära või pneks majale tule otsa.
meeleheide võib küll olla suur, aga arusaam mida võib ja mida mittekunagi teha ei või oli ikka selgeks saanud.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohutavad vanemad.

+28
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimene on katki, olen nõus, aga kes ütleb, et ta on tervenenud, et tema enesehinnang on nüüd paigas või üldse saab paika? Artiklist kumab, kuidas õpetaja tegevusest ei sõltunud enam midagi (halastas, ei pannud teenitud negatiivseid hindeid (ehk siis hindas õpilast üle-hinne tuli ju panna), ei riielnud, et tv kodus, omamoodi püüdis õpilast mõista, tunnustada jne), kuid kui poiss oli pähe võtnud, et tapab, siis tappiski. Miks laadis poiss kohe relva uuesti? Kas mõrvatundest on võimalik üldse vabaneda? Kas ei hakka inimesele hiljem tekitama hingespiinasid oma meenutustes need, kes seda mõrva pealt nägid, kodukoht, koolimaja ja kas ei või tekkida sundmõte, et neist kõigist peaks ka vabanema?
Kodu on süüdi-mingil määral kindlasti (eriti see, et isa peksis), aga igast nõudlikust( ka ülinõudlikust) kodust ei tule ju vägivaldseid inimesi (tapjaid). Mul on raske uskuda, et viie aastaga on võimalik katkine inimhing terveks teha nii, et ta edaspidi ei oleks ohtlik endale ega teistel. Oleks hea, kui ma oma skeptilises uskumuses eksiksin.

+6
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Inimene on katki, olen nõus, aga kes ütleb, et ta on tervenenud, et tema enesehinnang on nüüd paigas või üldse saab paika? Artiklist kumab, kuidas õpetaja tegevusest ei sõltunud enam midagi (halastas, ei pannud teenitud negatiivseid hindeid (ehk siis hindas õpilast üle-hinne tuli ju panna), ei riielnud, et tv kodus, omamoodi püüdis õpilast mõista, tunnustada jne), kuid kui poiss oli pähe võtnud, et tapab, siis tappiski. Miks laadis poiss kohe relva uuesti? Kas mõrvatundest on võimalik üldse vabaneda? Kas ei hakka inimesele hiljem tekitama hingespiinasid oma meenutustes need, kes seda mõrva pealt nägid, kodukoht, koolimaja ja kas ei või tekkida sundmõte, et neist kõigist peaks ka vabanema?

Kodu on süüdi-mingil määral kindlasti (eriti see, et isa peksis), aga igast nõudlikust( ka ülinõudlikust) kodust ei tule ju vägivaldseid inimesi (tapjaid). Mul on raske uskuda, et viie aastaga on võimalik katkine inimhing terveks teha nii, et ta edaspidi ei oleks ohtlik endale ega teistel. Oleks hea, kui ma oma skeptilises uskumuses eksiksin.

Poiss istus vangis peaaegu 5 aastat. Määratud karistus oli 9 aastat. Tahad sa väita, et 5 aastaga ei pruukinud vanglakaristus veel oma tööd ära teha ja alles 9 aastaga oleks olnud tagatud täielik tervenemine (sinu sõna)? Kas keegi kunagi üldse vanglas “terveneb”? Vangla ei ole tervenemisasutus, see on kinnipidamisasutus.

Või oleks sinu lahendus see, et kõik, kes kunagi vangi sattunud, tuleks sinna isoleerida eluks ajaks?

Kui meie, tavakodanikud, lõikame kõik kunagi eksinud ühiskonnast täielikult välja, siis me suunamegi neid uuesti kuritegelikule teele, sest kõik teised uksed on nende jaoks suletud.

Isiklikult leian, et inimestele, kes on oma veast tõepoolest aru saanud ning seda südamest kahetsevad, tuleks anda teine võimalus. Paadunud retsidele, kes pigistavad teatrietenduse korras kohtus pisara silmanurgast välja, ei ole loomulikult mõistlik lõputult uusi võimalusi anda. Aga sellised simulandid osatakse tõenäoliselt ka professionaalide (psühholoogid, kriminaalhooldajad, kohtunikud jne) poolt läbi näha.

PS! Õpetaja käitumist ei ole mõtet üldse analüüsida. Kuna ohver ei ole kunagi ohvriks sattumises süüdi, siis pole olemas õpetaja “õiget” (ei pahandanud tol päeval) ega “valet” (oleks võinud ka pahandada) käitumist.

+23
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poiss tunnistas kohtus, et koolis ta kellelegile sellest, et õpetaja teda kiusab, et rääkinud.

0
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind teeb valvsaks selle häiringutega isa pidevad vihjed pedofiiliale. Tõsiselt. See mees on nüüd põlatud rahvuslane. Aga laiemalt mõeldes on üks seltskond küll olemas, kes püüab teha puudutustest pefofiilia. Demoniseerida kuitahes süütuid puudutusi. See selleks.

Mul on väga hea meel, õpetaja ei osutunud süüdlaseks. Ja ma arvan, et poisi psüühika on pees. Tal tuleb veel probleeme, loodame, et inimohvriteta.

Suur tänu Sulev Vedlerile selle vajaliku töö eest.

Muide, kes siin juba jälle sentimentaalseid tuure üritab üles võtta ja silmi vesistada “vaese lapse” pärast – mitte igaühest ei saa haiget mõrtsukat. Ja 15-aastane tohib meil juba aasta aega vabalt suurte onudega magada ning aborti teha, nii et koer ei haugu ja emme ei tea. Mis ajast ta siis ei suuda otsuseid vastu võtta.

Taltsutage oma tatist sentimenti. See poiss on süüdiv nagu iga teine, ta pole süütu nunnu, kelle raske lapsepõlv vabandab KÕIKE.

+18
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kes sa siia selle pika artikli kopeerisid, kas tead, et see on vargus? Analoogse juhtumi puhul on olemas süüdimõistev näide.
Teemaalgataja, kui vaene sa õieti oled, et sul pole võimalik maksta näiteks 5 e kuus ajalehtede lugemisõiguse eest? Ma vormistasin just eile Telia leheriiuli tellimuse, millega saan 5 e eest kuus lugeda Ekspressi, Päevalehte ja Maalehte.
Rotikari, nüüd minu postitust miinustama!

+13
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on väga kurb ja küüniline see, et need jubedad vanemad ei saanud oma käitumise ja oma lapse (ilmselt ka teise lapse) aastatepikkuse füüsilise ja vaimse piinamise eest mingit karistust.

+19
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Rotikari, nüüd minu postitust miinustama!

Miks sa nii kergelt loodad pääseda?

Või tõega arvad, et see Amadeo ROSSI-851 oli Eestis ainuke?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind teeb valvsaks selle häiringutega isa pidevad vihjed pedofiiliale. Tõsiselt. See mees on nüüd põlatud rahvuslane. Aga laiemalt mõeldes on üks seltskond küll olemas, kes püüab teha puudutustest pefofiilia. Demoniseerida kuitahes süütuid puudutusi. See selleks.

Mul on väga hea meel, õpetaja ei osutunud süüdlaseks. Ja ma arvan, et poisi psüühika on pees. Tal tuleb veel probleeme, loodame, et inimohvriteta.

Suur tänu Sulev Vedlerile selle vajaliku töö eest.

Muide, kes siin juba jälle sentimentaalseid tuure üritab üles võtta ja silmi vesistada “vaese lapse” pärast – mitte igaühest ei saa haiget mõrtsukat. Ja 15-aastane tohib meil juba aasta aega vabalt suurte onudega magada ning aborti teha, nii et koer ei haugu ja emme ei tea. Mis ajast ta siis ei suuda otsuseid vastu võtta.

Taltsutage oma tatist sentimenti. See poiss on süüdiv nagu iga teine, ta pole süütu nunnu, kelle raske lapsepõlv vabandab KÕIKE.

Sinu hüsteeriline kriiskamine on täiesti argumendivaba.

Jutt ei käi kellegi välja VABANDAMISEST, vaid käitumise tagamaade MÕISTMISEST.

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vihjed pedofiiliale on muidugi nõmedad. Aga õpetajad peaksid siiski arvestama, et lastel on õigus oma privatruumile. “Tunnustav puudutus” ei pruugi sugugi igale lapsele sobida. Eriti puberteedieas võib selline asi noorele inimesele väga ebameeldiv tunduda. Ma mäletan oma puberteedieast, kus üks õpetaja mul õlast võttis ja ütles täiesti positiivse lause. Ma rapsasin ennast lahti ja tormasin minema. Teismeline noh, minu jaoks oli see puudutus vastik. See õpetaja õnneks mõistis, hiljem ütles, et saab must aru ja rohkem mind ei puudutanud. Ja ei mõlenud ma ei siis ega ammugi praegu, et asja taga pedofiilia oli, ta lihtsalt ei osanud mu privaatruumi vajadusega arvestada.

Teemast üldisemalt, siis mulle tundub ka, et suures osas on siin koduse kasvatuse süü. Vägivaldne isa õpetas, et olukordi lahendataksegi vägivallaga. Loomulikult vastutab 15-aastane siiski ise. Ja ta ongi juba vastutanud, ta on ligi 5 aastat vangis istunud. Tahaks nüüd loota, et ta ennetähtaegne vabastamine oli õige otsus ja ta suudab normaalset elu elama hakata ja ei ole edaspidi vägivaldne.

+27
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kohalikud räägivad, et laps sai koguaeg karistada, mitte ainult viite puudumise pärast. Külmal talvepäeval jalgsi 8km oli veel väike karistus, isa rangusest räägitakse selliseid lugusid, et on päris õudne mõelda, mis laps üle elas.

Meil emadepäeval ilmusid artiklid, et “kõik emad on head”. Minu arust on see hullem klishee kui ükskõik milline teine inimesesse puutuv. Ei ole kõik emad ja isad head ja mida kiiremini mõni laps sellest aru saab, seda parem tema vaimsele tervisele. Ka füüsilisele, nagu saime koolitulistaja loost teada.

+31
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes sa siia selle pika artikli kopeerisid, kas tead, et see on vargus?

a

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei imestaks kui see noormees oma isale või emale lõpuks otsa teeb. Kõik need läbielatud julmused oma vanemate poolt muidugi on ta peas alles.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kustutasin artikli ära. Vabandan, et selle siia kopeerisin.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kustutasin artikli ära. Vabandan, et selle siia kopeerisin.

No seda on tsiteeritud juba kommentaarides.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tehke see väljaminek ja ostke endale paari euro eest leggaalne õigus lugeda. No ei saa nii rott olla. Ja see kopeerimine on sigadus, sigadus on ka selle küsimine. Mõnes asjas võiks tõesti euroopalikke väärtusi järgida.
Ärge küsige ja ärge kopige!

+13
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

selle poisi väärastunud käitumine oli puhtalt isa kasvatuse tagajärg. poisi psühhika rikutud, ema ilmselt ei julge ka sellele julmurile midagi öelda, kannatab samamoodi vägivalduri all. samas on öeldud, et isa käis kirikus ja kuulus hoolekokku, kiitis igal pool kui tugev perepea ta on. keskealist naisõpetajat nimetas pedofiiliks.
99% oli see mees ekre valija, stereotüüp joonistub täpselt välja.

+29
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusmaale me oleme jõudnud küll! Julm, tahtlik tapmine – ja terve kari kägusid analüüsib tapja õnnetut lapsepõlve ja ”katkist”psüühikat ilma sellest tegelikult midagi teadmata. Artiklist ei selgu mingit erilist julmust poisi suhtes, samas leiab kinnitust, et õpetaja ei teinud midagi valesti. Ja ometi on siin kari kägusid, kes tunnevad kaasa kurjategijale, mõtlemata ohvri peale.

+10
-37
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 131 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Veel Viljandi koolitulistajast