Esileht Koroonaviirus COVID-19 Veendumus vaktsineerimise kohta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Veendumus vaktsineerimise kohta

Postitas:
Kägu

Kuidas elada koos teise veendumusega inimesega? Üheks teemaks on koroona. Mina vaktsineerisin end. Mees oli pikalt vastu. Luges telegrammi ja vandenõusid. Lõpuks sai kuidagi ikka ta niikaugele, et vaktsineeris end. Mina rääkisin, arst nõustas. Kuidagi ta sinna vaktsineerimisele ikka läks. 1 doos. Aga sellega asi ei lõppenud. Ta ikka haigestus. Vandenõu-vaktsiinid ei aita, arvab ta. Peale seda vaktsineerimist on nüüd nii, et iga terviseriket seostab ta vaktsineerimisega. Nii mul kui endal. Aina kahetseb ja heidab ette, targutab.  Tõestust tal pole, et see nii on, et tervisemure on vaktsiinist.  Aga mul pole ka tõestust, et need tervisemured pole vaktsiinist tingitud.  Kuidas temaga edasi elada, et oma vaimne tervis ei kannataks?

+4
-22
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas kannatad vaikides või ongi teiega kõik. Ainult et kannatamine ei ole kunagi pikas perspektiivis hea. Istud mehega maha ja räägite suud puhtaks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvasin, et tänaseks on vaktsiinivastased ära kadunud, aga  ilmselt mitte.  Ähvardati ju, et vaktsineeritud surevad 3 aasta pärast ära, et siis palju jäänud veel on.

Aga – inimesega on mõtet vaielda, kui ta on avatud sind kuulama. Kui ei – siis sama hästi võid vastu tuult sülitada. Lihtsam on teeselda kurti. Minu mees on homode abielu vastu ja mina poolt, me lihtsalt ei räägi sellel teemal – sama soovitan sinul – ütledki mehele, et ei ole mõtet sel teemal vaielda.

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli siis vaja teine poolvägisi vaktsineerimisele vedada? Igaühel oma veendumused. Kas tema sul keelas vaktsineerida? Nüüd oledki tema arust süüdi ja nii on. Nii juhtub kui hakkad teisele oma veendumusi peale suruma.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei elagi sellisega koos

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka nö. vedasin kaasa mehe vaktsineerima. Tema üldiselt ei taha vaktsineerida (omal algatusel pole kunagi vaktsineerima läinud), kuna ta arvab, et vaktsiinid ei mõju haigustele, mille vastu nad on määratud mõjuma ja kui haigestumine tuleb, siis tuleb ta ikkagi. Mingit tagantjärele põdemist tal saadud  koroonasüstide pärast aga ei ole – tehti, siis tehti, mis seal vahet. Kui tal käe peale õmblemist vajav haav tekkis, siis lasi ka teetanuse vaktsiini (traumapunktis soovitati) ära teha.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa ta vaktsineerima vedasid üldse? Tema jaoks see nüüd ongi suur šokk ja pettumus.

Mõtle, kui oleks vastupidine olukord: sina oled vaktsiinide poolt, aga mees on vaktsiinivastaje ja tema veenab sind mitte vaktsineerima, lausa ei luba seda. Kas selline seis oleks sinu jaoks aktsepteeritav või sa sooviksid siiski minna ja end vaktsineerida?

Koos saabki erinevate vaadetega elada vaid siis, kui sa ei hakka enda veendumust teisele peale suruma. Sina vaktsineerid, mees ei vaktsineeri ja kumbki ei suru teisele peale, et teine peab samamoodi käituma nagu tema. Mees ei takista sind vaktsineerimast ja sina ei käi mehele pinda, et tehku süst ära.

Muid variante lihtsalt ei ole. Praegu tegid sina selle vea, et vedasid mehe vaktsineerima.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vaktsineeritutel üldse kriitilist mõtlemist ja analüüsivõimet ei ole? Lased süstida, jääd haigeks, teed uue süsti, uuesti haigeks. Sellest järeldad ainult, et mees on süüdi ja kõik vandenõu-telegrammid jne?

Ma olen oma tutvusringis ainuke, kes on covidi vastu vaktsineerimata (kaine mõistus ja juhus, mitte ei järgi mõnda kultust), ja ma olen ka ainuke kes ei ole kordagi nakatunud. Kõik teised põevad seda mitmendat ringi pluss igasugused long-covidid ja muud hädad. Isegi tervena käib üks pidev köhimine mu ümber. Mis järeldused ma sellest siis tegema peaksin? Selle asemel et peeglisse vaadata, jääb haigetel veel õigust ülegi teisi (normaalseid) inimesi vandenõuteoreetikuteks sõimata ja vägisi süstima viia.

+15
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vaktsineeritutel üldse kriitilist mõtlemist ja analüüsivõimet ei ole?

Vastan ise oma küsimusele. Naistel ei olegi kriitilise mõtlemise ega analüüsivõimet. Nad joonduvad puhtalt selle järgi mida “authority” neil teha käsib. Ja nagu näha, siis on keskmine mees üks paras lödipüks, kes ei suuda ennast kehtestada ja kes laseb oma (ajupestud) naisel täielikult enda ja oma pere elu juhtida.

+8
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma olen oma tutvusringis ainuke, kes on covidi vastu vaktsineerimata (kaine mõistus ja juhus, mitte ei järgi mõnda kultust), ja ma olen ka ainuke kes ei ole kordagi nakatunud.

Ja minu peres on kõik mitu korda vaktsineeritud. Keegi pole nende aastate jooksul Covidit põdenud. Mida me sellest siis peaks järeldama?

+18
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vaktsineeritutel üldse kriitilist mõtlemist ja analüüsivõimet ei ole? Lased süstida, jääd haigeks, teed uue süsti, uuesti haigeks. Sellest järeldad ainult, et mees on süüdi ja kõik vandenõu-telegrammid jne?

Ma olen oma tutvusringis ainuke, kes on covidi vastu vaktsineerimata (kaine mõistus ja juhus, mitte ei järgi mõnda kultust), ja ma olen ka ainuke kes ei ole kordagi nakatunud. Kõik teised põevad seda mitmendat ringi pluss igasugused long-covidid ja muud hädad. Isegi tervena käib üks pidev köhimine mu ümber. Mis järeldused ma sellest siis tegema peaksin? Selle asemel et peeglisse vaadata, jääb haigetel veel õigust ülegi teisi (normaalseid) inimesi vandenõuteoreetikuteks sõimata ja vägisi süstima viia

Jah, covid ja gripp on kahjuks nii muutlikud, et tihti haigestuvad ka vaktsineeritud neisse haigustesse. Kuid et vaktsineeritud oleks isegi raskemini haiged või koguaeg mingis köhas/nohus, pole oma tutvusringkonnas (ka enamus vaktsineeritud) täheldanud. Rohkem oleneb hingamisteede haiguste põdemise sagedus sellest, kas peres on lasteasutuses käivaid ja tihti köhasid-nohusid külge korjavaid lapsi – või siis mitte. Kellel pole lapsi, ongi enamus ajast terved ega põegi hingamisteede haigusi eriti. Kellel on lapsed, nendel nii lihtne ei ole ehk siis haigete laste kõrval saavad ka ise nohu/köha/palaviku külge (kuigi mitte tingimata iga kord), kuid et nad hingamisteede haigusi raskemini ja pikemalt põeksid, kui enne covid-vaktsineerimist, pole täheldanud.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jessus, kus mul on vedanud. Mul mees vaktsineeris end samuti vastu tahtmist – peamiselt soovist reisida, aga natuke minu tänitamise tõttu ka. Sain teemat lugedes aru, kus mul on vedanud, et praeguseks on teema unustatud ja vähemalt praegusi hädasid vaktsiini kaela ei aja.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona ajal ju räägiti vaktsineerimise vajalikkusest. Tööandja survestas ka. Kuhugi minnes, oli vaja näidata koroonapassi. Muidu istud kodus ja võid käia vaid toidupoes. Ei tohtinud minna passita ei kohvikusse ega kinno, ega üritusele. Keegi ei teadnud kaua see kestab nii. Perearstid nõustasid. Eriti, kui on krooniline haigus ja ülekaal. Need mu mehel on. Olin tema pärast mures. Ta haigestus, aga põdes läbi. Kes teab, kuidas oleks vaktsineerimata põdenud. Ainult tema ‘teab’, et vaktsineerimata oleks parem olnud siis ja edaspidi.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu äial suri tuttav vaktsineerimata inimene ära, samas äi, kes on 89 põdes just tänu vaktsiinile suht kergelt. Kartsime tema pärast kõige rohkem, tal süda haige. Usun et vaktsiin teda päästis.

+10
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu äial suri tuttav vaktsineerimata inimene ära, samas äi, kes on 89 põdes just tänu vaktsiinile suht kergelt. Kartsime tema pärast kõige rohkem, tal süda haige. Usun et vaktsiin teda päästis.

Usk on muidugi tore asi, aga sa ei tea seda, et tänu vaktsiinile põdes kergelt. Kergelt põdes ka vaktsineerimata vanureid ja vastupidi – raskelt põdes nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesi. See tegigi selle vaktsiini nii mõttetuks, et oli kui loterii.

+17
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei teadnud kaua see kestab nii.

Ajalugu on näidanud, et pandeemia kestab tavaliselt 2 aastat. Nii läks ka seekord.

Erandiks on HIV, mille pandeemia aastateks loetakse 2005-2012 ja kolmas koolerapandeemia, mille toimumiseks on pandud 1852-1860. No ja must katk kestis ka kauem, aga see oli pimedal keskajal, mil midagi eriti ei teatud hügieeninõuetest. Koolerapandeemiaid on  ka hiljem tekkinud, siis on need kestnud samuti lühemat aega. Kui vaadata ametlikke andmeid pandeemiate kohta läbi ajaloo, siis on selge muster, et kahe aastaga peaks mööda minema.

Nii et kui järgmine kord midagi sarnast juhtub, siis ei tasu uskuma jääda ei seda, et kohe saab läbi ega seda, et nüüd nii jääbki. Tasub vaim valmis panna, et kaks aastat tuleb vastu pidada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma panen lingi ka, siin on pandeemiate top10:

https://www.mphonline.org/worst-pandemics-in-history/

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada on koroonaviirusele endiselt olemas terve omaette rubriik, miks on hakatud jälle terviserubriiki risustama? Moded?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka seda meelt, et vea tegid sina. Teadsid ju mehe põhimõtetest, siis poleks vaja olnud teda vägisi vaktsineerima vedada. Vaat nüüd eladki. Oleksid mehe tookord rahule jätnud, siis saaksid praegu ise iga tema tervisehäda mittevaktsineerimise kaela ajada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu äial suri tuttav vaktsineerimata inimene ära, samas äi, kes on 89 põdes just tänu vaktsiinile suht kergelt. Kartsime tema pärast kõige rohkem, tal süda haige. Usun et vaktsiin teda päästis.

Eks neid lugusid on igasuguseid. Mul on kolleegil ema kah kusagil 80 ringis, leukeemiahaige, niigi võib iga hetk surra ja vaktsineerida arstid tal ei lubanud – riskigrupp. Jäi koroonasse, põdes, sai terveks. Vaktsineerida endiselt ei tohi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona ajal ju räägiti vaktsineerimise vajalikkusest. Tööandja survestas ka. Kuhugi minnes, oli vaja näidata koroonapassi. Muidu istud kodus ja võid käia vaid toidupoes. Ei tohtinud minna passita ei kohvikusse ega kinno, ega üritusele. Keegi ei teadnud kaua see kestab nii. Perearstid nõustasid. Eriti, kui on krooniline haigus ja ülekaal. Need mu mehel on. Olin tema pärast mures. Ta haigestus, aga põdes läbi. Kes teab, kuidas oleks vaktsineerimata põdenud. Ainult tema ‘teab’, et vaktsineerimata oleks parem olnud siis ja edaspidi.

No ongi. Et päriselt teada saada, kuidas sama inimene ilma vaktsineerimata oma esimese covidi oleks läbi põdenud, tuleks teha nii: inimene pooldub, siis ühte pooldunut vaktsineeritakse ja teist mitte, mõlemad põevad täpselt sama koroonatüve ühel ajal läbi. Et päriselt sellist katset pole võimalik teha, otsustasid paljud enne oma imuunsüsteemile covidiga “eeltutvustuse” teha ehk vaktsineerida ja soovitasid seda teha ka oma lähedastel enne, kui päris covid uksele koputab. Alguses levisid ju mitte omikron (mille puhul on kerge käega lüüa, et ah, mis vaktsiin!), vaid teised, karmimad tüved, mis põhjustasid haigestumisi seinast seina raskuastmega – mis seal imestada, et inimesed olid hoopis rohkem mures enda ja oma lähedaste pärast.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need, kes põdesid enne vaktsineerimist, said ikka räigelt põdeda. Kaks tuttavat olid koomas pikalt. Suri ka üksjagu, eriti vanad ja haiged. Tuttav oli asendusteenistuses haiglas ja nägi seda õudu pealt, kuidas noored mehed lamasid täiesti jõuetult voodis. Peale esimesi vaktsiine läks kergemalt. Tean, et üks vaktsiinivastane surigi lõpuks koroonasse.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need, kes põdesid enne vaktsineerimist, said ikka räigelt põdeda. Kaks tuttavat olid koomas pikalt. Suri ka üksjagu, eriti vanad ja haiged. Tuttav oli asendusteenistuses haiglas ja nägi seda õudu pealt, kuidas noored mehed lamasid täiesti jõuetult voodis. Peale esimesi vaktsiine läks kergemalt. Tean, et üks vaktsiinivastane surigi lõpuks koroonasse.

mina jälle tean paljusid, kes põdesid enne vaktsiine ja pääsesid väga kergelt – paar päeva palavikku ja köha. samuti tean neid, kes lasid teha vaktsiini ja said sellest tervisekahjustuse, peamiselt südameprobleemid. tean ka neid, kes põdesid koroona kergelt läbi, siis lasid teha vaktsiini ja siis tekkis vaktsiinist mitmeks päevaks 39+ palavik mis oli hullem kui varem põetud koroona. palju on ka vaktsineerituid, kes on teinud lausa 3 või 4 vaxi ja ometi koroonasse surnud

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas elada koos teise veendumusega inimesega? Üheks teemaks on koroona. Mina vaktsineerisin end. Mees oli pikalt vastu. Luges telegrammi ja vandenõusid. Lõpuks sai kuidagi ikka ta niikaugele, et vaktsineeris end. Mina rääkisin, arst nõustas. Kuidagi ta sinna vaktsineerimisele ikka läks. 1 doos. Aga sellega asi ei lõppenud. Ta ikka haigestus. Vandenõu-vaktsiinid ei aita, arvab ta. Peale seda vaktsineerimist on nüüd nii, et iga terviseriket seostab ta vaktsineerimisega. Nii mul kui endal. Aina kahetseb ja heidab ette, targutab. Tõestust tal pole, et see nii on, et tervisemure on vaktsiinist. Aga mul pole ka tõestust, et need tervisemured pole vaktsiinist tingitud. Kuidas temaga edasi elada, et oma vaimne tervis ei kannataks?

Mina ei elaks. Liiga erinevad vaated ja  vananedes läheb hullemaks.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vaktsineeritutel üldse kriitilist mõtlemist ja analüüsivõimet ei ole? Lased süstida, jääd haigeks, teed uue süsti, uuesti haigeks. Sellest järeldad ainult, et mees on süüdi ja kõik vandenõu-telegrammid jne?

Ma olen oma tutvusringis ainuke, kes on covidi vastu vaktsineerimata (kaine mõistus ja juhus, mitte ei järgi mõnda kultust), ja ma olen ka ainuke kes ei ole kordagi nakatunud. Kõik teised põevad seda mitmendat ringi pluss igasugused long-covidid ja muud hädad. Isegi tervena käib üks pidev köhimine mu ümber. Mis järeldused ma sellest siis tegema peaksin? Selle asemel et peeglisse vaadata, jääb haigetel veel õigust ülegi teisi (normaalseid) inimesi vandenõuteoreetikuteks sõimata ja vägisi süstima viia.

Minu mitte vaktsineeritud sõber sai see sügis lõpuks covidi kätte.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen oma tutvusringis ainuke, kes on covidi vastu vaktsineerimata

No ma olen ka vaktsineerimata, kaks aastat ei saanud covidit külge, aga sel kevadel pandeemia lõpus nakkas siiski ka mulle.

See, et sina seda saanud ei ole, on siiski puhas juhus. See, et mina seda varem ei saanud, on ka puhas juhus. Mul osad tuttavad said selle nii, et kuskil ei käinud, desinfitseerisid oma kulleriga tellitud toiduaineid ja ikka jäid koroonasse. Võimalik siis,et said selle kas kulleri käest või näiteks oma kortermaja trepikojast.

Põdemine oli mul kerge, kaks päeva palavikku. No kui ma näiteks vaktsiiniga ei oleks üldse palavikku saanudki, siis ma ikkagi ei näe erilist vahet. Järelmõjud muidugi kestsid pikemalt, tekkis see, et paar oäeva lõhna ei tundnud ja asjad maitsesid imelikult. Mingit eluhalvavat rasket põdemist ei olnud.

See, kuidas kellelegi vaktsiin mõjub või ei mõju, on loterii. See, kuidas kellelegi viirus mõjub, on samamoodi loterii. Mul on tutvusringkonnas ka selliseid, kes on korralikult vaktsineerinud ja ka kaks korda läbi põdenud. Vaktsiinist saadud kahjustusi tean ka tutvusringkonnas. Ja ka neid, kes ei saanud, ainult süstekoha punetus eksole. Nii et ma leian, et see vaktsineerimise teema võiks küll olla igaühe iseenda otsustada, kas ta vajab seda ja kui palju kordi. Pole vaja teisi oma veendumustega sel teemal kottida.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kuidas kellelegi vaktsiin mõjub või ei mõju, on loterii.

Milleks üldse mängida loteriid, kus võita ei ole praktiliselt midagi, aga kaotada on kõik? Targem on eemale hoida ja oodata rohkemat informatsiooni, mitte kohe tormata ega teisi kaasa survestada. Seda enam, et tänane teadmine ja uurimused on kardinaalselt vastupidised algselt räägitule, nii covidi tekke kui vaktsiini toime ja tagajärgede osas.

“Igalpool ju räägiti selle vajalikkusest ja survestati, muidu ei saanuks ju kinno” – ehk puhtalt autoriteedi käsu ja hetkeemotsiooni pealt tehtud otsus? Siinsed miinustajad on ju ise elav tõestus kõige selle kohta millest eelpool kirjutasin…

Sama hakkab silma muudes teemades kui räägitakse erimeelsustest:

“Mees on vaktsiini vastu, mina olen poolt”

“Mees on homoabielu vastu, mina olen poolt”

“Mees on ekre toetaja, mina valin refi/sotse”

jne

 

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas elada koos teise veendumusega inimesega? Üheks teemaks on koroona. Mina vaktsineerisin end. Mees oli pikalt vastu. Luges telegrammi ja vandenõusid. Lõpuks sai kuidagi ikka ta niikaugele, et vaktsineeris end. Mina rääkisin, arst nõustas. Kuidagi ta sinna vaktsineerimisele ikka läks. 1 doos. Aga sellega asi ei lõppenud. Ta ikka haigestus. Vandenõu-vaktsiinid ei aita, arvab ta. Peale seda vaktsineerimist on nüüd nii, et iga terviseriket seostab ta vaktsineerimisega. Nii mul kui endal. Aina kahetseb ja heidab ette, targutab. Tõestust tal pole, et see nii on, et tervisemure on vaktsiinist. Aga mul pole ka tõestust, et need tervisemured pole vaktsiinist tingitud. Kuidas temaga edasi elada, et oma vaimne tervis ei kannataks?

L A H U T A !

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vaktsineeritutel üldse kriitilist mõtlemist ja analüüsivõimet ei ole? Lased süstida, jääd haigeks, teed uue süsti, uuesti haigeks. Sellest järeldad ainult, et mees on süüdi ja kõik vandenõu-telegrammid jne?

Kriitilise mõtlemise ja analüüsivõime puudumist näitab just sinu lihtsameelne maailmavaade, et kui pärast vaktsineerimist haigestuda, siis järelikult vaktsineerimisest ei ole kasu.

Kriitilise mõtlemise ja analüüsivõimega inimene saab aru, et “külmetushaiguste” taoliste haiguste puhul ei hoiagi vaktsineerimine haigestumist 100% ära, küll aga vähendab oluliselt haigestumise raskust ja sellega seoses haiglaravile sattumise tõenäosust ning ka tüsistuste tekkevõimalust ja raskust.

Isegi tervena käib üks pidev köhimine mu ümber. Mis järeldused ma sellest siis tegema peaksin? Selle asemel et peeglisse vaadata, jääb haigetel veel õigust ülegi teisi (normaalseid) inimesi vandenõuteoreetikuteks sõimata ja vägisi süstima viia.

Kriitilise mõtlemise ja analüüsivõimega inimene saab aru, et köhimine võib olla seotud väga paljude asjadega, mitte ainult koroonaga. Ja et kõik külmetushaigusedki ei ole kohe veel COVID-19. Koroonavaktsiin mõjutab vaid COVID-19, mitte muid haigusi.

Kriitilise mõtlemise ja analüüsivõimega inimene saab ka aru, et üksikisiku kogemused ei näita midagi. See, et sina ilma vaktsineerimata ei haigestunud, ei ole mingi näitaja – maailmas enamik inimesi ei ole koroonasse haigestunud olenemata nende vaktsineerimise staatusest.

Kriitilise mõtlemise ja analüüsivõimega inimene teeb järeldusi mitte üksikisiku kogemuste, vaid laiema statistika pealt, mis hõlmab suurt arvu inimesi. See statistika näitab selgelt, et vaktsineerimine on kasulik, aidates haigestumise korral haiguste kulgu leevendada.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahkus ju jälle üks tuntud telenägu. Kurb, nõelaohver.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Veendumus vaktsineerimise kohta