Esileht Lapse ootamine Veenilaiendid?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Veenilaiendid?

Postitas:

Tere
Ootan esimest korda last ja olen 29 nädalat rase. Umbes 2 kuud tagasi tekkisid sääremarjale sinised laigud, algul arvasin et sinika kuskilt saanud. Aga netist uurides sain aru, et vist veenilaiendid? Kas peale sünnitust lähevad ise ära need? Või on mingid kreemid vms et neid ära saada? Ausaltõeldes suvel näiteks pole küll ilus paljaste jalgadega käija. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 10:14; 29.05 19:35; 02.06 00:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreemid võivad leevendada, ainus võimalus päriselt vabaneda on kahjuks operatsioon.

Soovitan kiiremas korras hankida endale tugisukad (on põlvikuid, sukki ja ka sukkpükse, isegi rasedatele mõelduid) ja neid kandma hakata, muidu riskid sellega, et neid tekib raseduse lõpuks veel juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 15:02; 01.06 12:49; 02.06 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreemid võivad leevendada, ainus võimalus päriselt vabaneda on kahjuks operatsioon.

Soovitan kiiremas korras hankida endale tugisukad (on põlvikuid, sukki ja ka sukkpükse, isegi rasedatele mõelduid) ja neid kandma hakata, muidu riskid sellega, et neid tekib raseduse lõpuks veel juurde.

Kas apteekidest saab ka tugisukkasid või pean neid kuskilt netist tellima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 10:14; 29.05 19:35; 02.06 00:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab apteegist ja netist ka. Nagu endale rohekm sobib. Apteegis muidugi on see eelis et seal apteeker oskab äkki paremini soovitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 15:02; 01.06 12:49; 02.06 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan meditsiinitarvete poest uurida survesukkade kohta. Sest apteekides tavaliselt suht nigel valik ja ei pruugi su suurust olla ka. Ma käisin enne edutult mitu apteeki läbi kuni üks apteeker soovitas. Pead ka arvestama et olemasolevad veenilaiendid ei kao ära sukki kandes, aga need takistavad uutr teket

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin nüüd apteekist endale sukad. Oli minu suurus ja apteeker oskas soovitada ka ilusti. Kardan vaid eesseisvaid suvepäevi. Tahaks ju ka randa minna ja ujudagi. Aga olen kuulnud, et sukkasid peab hommikust õhtuni kandma.
Teisest küljest netist eile lugesin, et kõik mis raseduse ajal tekib, kaovad ära peale sünnitust, mitte vb täielikult aga ehk siis muutuvad heledamaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 10:14; 29.05 19:35; 02.06 00:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks nende sukkade kandmise osas pigem, et neid on vaja kanda kindlasti siis kui sa pikemalt kõnnid või püsti seisad. Aga rahulikumatel hetkedel – näiteks siis kui rannas pikutad ja vahel ujumas käid, ei ole see nii oluline.
Nende mõte on see, et kui veenid on nõrgad, siis kipub pika koormuse peale näiteks seistes või kõndides, või laua taga sundasendis istudes see veri jalalabast mitte nii hästi tagasi jõudma ja see lükkabki veenid laiaks. Aga selline rahulik rannapäev ei tohiks kahju teha ka ilma sukata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 15:02; 01.06 12:49; 02.06 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks soovitan valtida riideid, mis soonivad- pyksid vms.
Mul esimese raseduse puhul veenilaiendid hakkasid tunda andma raseduse l6pu poole.
Kui beebi oli umbes paarinadalane, kadusid need ara.
Teise rasedusega juba esimese trimestri l6pus hakkasid veenilaiendid endast marku andma. Raseduse kolmandal trimestril olid juba nad 66vastavad ja m6tlesin, et see jaab kyll mu viimaseks raseduseks.
Samas panin tahale, et tugisukapyksid leevendasid tunduvalt olukorda. Mulle tugisukad/p6lvikud ei sobinud.
Ka sel korral kadusid veenilaiendid praktiliselt taiesti ara peale synnitust, aga vahel hiljem annavad veel natuke tunda. Kannan siis jalle neid spets sukapykse. Tahtis on see, et k6hu ymbert poleks midagi kitsas. Kaaridega loikan veidi sukapykste ylemisse osasse sisse, et k6hu ymbert ei pitsitaks. Isegi spets rasedussukapykstele on seda vaja teha olnud.
Mulle meeldib Sigvaris’e sukapyksid 20-30 mmHg, hasti mugavad. Samas paris kallid. Nyyd tellisin omale Aliexpressist ka taolisi. Pole veel jalga pannud, aga tunduvad ka head.
Mul veel soov kolmas laps ka saada. Arvatavasti siis kunagi lahen ka operatsioonile parast, sest peale kolmandat ei pidavat nii hasti enam minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Veenilaiendid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.