Esileht Ilu ja tervis Veenisisene rauapreparaat – raua süstimine veeni.

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Veenisisene rauapreparaat – raua süstimine veeni.

Postitas:

Kas kellelgi on selle protseduuriga kogemusi?

Pean augusti alguses selle protseduuri läbi tegema, kuid pisut kõhe tunne on.

Mind huvitab just, kas süstimise ajal või pärast seda tekkisid ka mingid kõrvaltoimed. Milline on peale protseduuri enesetunne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 18:00; 27.07 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära üldse muretse, see pole midagi hirmsat. Ma ise ei omasta üldse rauda ja käin ikka paar korda aastas Mustamäe Haiglas seda saamas. Kui teiste rauapreparaatidega on palju kõrvaltoimeid, siis sellega ei olnud ühtegi. Neil on nüüd kauaimenduv raud ka, mis on isegi veel paremini omastatav ja lisaks on see Haigekassa kulul. Varem pidi 5-10 korda käima ja lisaks veel 50-100 eurot tasuma, aga nüüd piisab tavaliselt ühest korrast. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 21:54; 20.07 17:38; 20.07 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise ei omasta üldse rauda ja käin ikka paar korda aastas Mustamäe Haiglas seda saamas. Kui teiste rauapreparaatidega on palju kõrvaltoimeid, siis sellega ei olnud ühtegi. Neil on nüüd kauaimenduv raud ka, mis on isegi veel paremini omastatav ja lisaks on see Haigekassa kulul.

Milliste näitudega niisugune ravi määratakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitaks ka, mis on näidud, et see ravi määrataks?

Ma lähen saatekirjaga sisehaiguste arsti juurde sel nädalal, probleemiks, et nii HB kui Ferritin aina langevad ja langevad…

Ma tegelikult pole kuulnudki sellisest ravist rauapreparaadiga, tean, et tehakse B vitamiiniga midagi sellist.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.07 17:26; 20.07 17:27; 20.07 18:22; 20.07 22:23; 20.07 22:40; 24.07 15:53; 30.07 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära üldse muretse, see pole midagi hirmsat. Ma ise ei omasta üldse rauda ja käin ikka paar korda aastas Mustamäe Haiglas seda saamas. Kui teiste rauapreparaatidega on palju kõrvaltoimeid, siis sellega ei olnud ühtegi. Neil on nüüd kauaimenduv raud ka, mis on isegi veel paremini omastatav ja lisaks on see Haigekassa kulul. Varem pidi 5-10 korda käima ja lisaks veel 50-100 eurot tasuma, aga nüüd piisab tavaliselt ühest korrast. ????

Kaua ühe protseduuri mõju kestab?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.07 17:26; 20.07 17:27; 20.07 18:22; 20.07 22:23; 20.07 22:40; 24.07 15:53; 30.07 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise ei omasta üldse rauda ja käin ikka paar korda aastas Mustamäe Haiglas seda saamas. Kui teiste rauapreparaatidega on palju kõrvaltoimeid, siis sellega ei olnud ühtegi. Neil on nüüd kauaimenduv raud ka, mis on isegi veel paremini omastatav ja lisaks on see Haigekassa kulul.

Milliste näitudega niisugune ravi määratakse?

Vanasti oli ferritiin tavaliselt ühe ringis, hemoglobiin on üle saja.  Kui antud rauda saan, siis tõuseb hemoglobiin 130 ringi ja hoopis teine tunne on olla-jaksan jalutada, kodutöid teha jne.

Ehkki viimasel ajal olen tihedama jälgimise all ja nii alla ei ole lastud hemoglobiini-kui hakkab juba 110 langema, siis olen läinud tilgutusele. 🙂  Ilmselt sõltub kõik sellest, kas realselt näiteks inimene rauda omastab, või “ei viitsi” lihtsalt tablette võtta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 21:54; 20.07 17:38; 20.07 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, vaatan praegu oma viimase 2 aasta proove…. mul on kogu aeg olnud HB madal, korra oli 110, tavalisem on 106, 100 jm.  Vahepealseid proove ei saa kusagilt enam kätte, kuid imekombel leidsin 2006-2009 omad, kus HB oli järjepidevalt 127-134  kõrge oli ka ferritiin.

Polegi “vanaks ja väsinuks jäänud” hoopis rauda netu ;D

See seletab küll hästi viimaste aastate “nagu unes” tunnet. Tekib vaid küsimus., miks perearstil pole  olnud mõtteski seda ravi soovitada?

Avastasin selle teema praegu täiesti “juhuslikult” ja alles siit sain teada et on üldse selline võimalus. Olen ennast juba lolliks söönud igasugustest rauapreparaatidest. Ja saanud rohtu a’la uimasusele ja ärevusele ja käte värisemisele jms…. Hahahaa.

Täna siis minu perearst otsustas saata edasi sisehaiguste arsti juurde 😉  Kindlasti küsin sealt ka selle teema kohta.

HB 130, nii hea kirjeldus kirjutajalt, energia jms. vat sellist tunnet ma päriselt ka ei mäletagi, kui siis üliähmaselt 😉

 

 

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.07 17:26; 20.07 17:27; 20.07 18:22; 20.07 22:23; 20.07 22:40; 24.07 15:53; 30.07 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi veenisisese magneesiumi annustamist on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rauavaegusaneemia on olemuselt mikrotsütaarne aneemia. St kui vaadata vereanalüüse, peab täidetud olema 2 tingimust: peab esinema aneemia (st Hgb langus alla referentsväärtuse) ning erütrotsüütide verepilt peab olema mikrotsütaarne (st MCV peab olema alla ref. väärtuse). Lisaks määratakse rauavarud veres: raud, transferriin, transferriini lahustuvad retseptorid ning ferritiin. Rauapreparaatide peamine kõrvaltoime on kõhukinnisus, väljaheide võib ka värvuselt olla “rauane”, st punakas. Tegu on üpriski rutiinse ravimiga, mida tihti võetakse suukaudselt. Väga-väga harva olen näinud, et kellelgi sellest mingit kõrvaltoimet tekiks.

Arst

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 19:34; 21.07 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, vaatan praegu oma viimase 2 aasta proove…. mul on kogu aeg olnud HB madal, korra oli 110, tavalisem on 106, 100 jm. Vahepealseid proove ei saa kusagilt enam kätte, kuid imekombel leidsin 2006-2009 omad, kus HB oli järjepidevalt 127-134 kõrge oli ka ferritiin.

Polegi “vanaks ja väsinuks jäänud” hoopis rauda netu ;D

See seletab küll hästi viimaste aastate “nagu unes” tunnet. Tekib vaid küsimus., miks perearstil pole olnud mõtteski seda ravi soovitada?

Avastasin selle teema praegu täiesti “juhuslikult” ja alles siit sain teada et on üldse selline võimalus. Olen ennast juba lolliks söönud igasugustest rauapreparaatidest. Ja saanud rohtu a’la uimasusele ja ärevusele ja käte värisemisele jms…. Hahahaa.

Täna siis minu perearst otsustas saata edasi sisehaiguste arsti juurde ???? Kindlasti küsin sealt ka selle teema kohta.

HB 130, nii hea kirjeldus kirjutajalt, energia jms. vat sellist tunnet ma päriselt ka ei mäletagi, kui siis üliähmaselt ????

Ojaaa. Ma tean täpselt mida Te tunnete. Kui mul hemoglobiin hakkab sinna saja kanti jõudma, siis on kogu aeg selline uimane tunne. Tahaks minna jalutama, aga “ei viitsi”. Ja isegi, kui ennast välja vead, siis selline tunne, et kuhugi väga ei jõua, loivan niisama ringi, kiirem kõnd ajab haigutama, sest hapnik ei jõua ajju. Kui mõni mägi ette jääb, siis peab vähemalt korra puhkama, et üles minna. Kodused tööd ei edene üldse ja kõik on kuidagi vaevaline.
Siis teen veeni kaudu rauamanustamise ära ja umbes kahe nädala pärast hakkab energia juba tulema. Tekib tahtmine koristada ja õue jalutama minna. Ja umbes nädala pärast ei pea enam mäkke minnes puhkama- ühe hooga üles!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 21:54; 20.07 17:38; 20.07 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rauapreparaatide peamine kõrvaltoime on kõhukinnisus, väljaheide võib ka värvuselt olla “rauane”, st punakas. Tegu on üpriski rutiinse ravimiga, mida tihti võetakse suukaudselt. Väga-väga harva olen näinud, et kellelgi sellest mingit kõrvaltoimet tekiks.

Kõrvaltoimeks on kinnine kõht – Lisaks kui peale 2 aastat vaheldumisi rauatablettide ja kõhtu “korras hoidvate”  tablettide krõbistamist ikka mingit tolku pole vaid numbrid lähevad ainult allapoole, siis….
Mul on küll praegu suured lootused sellele veenisisesele  preparaadile.
Pakun ise arstile välja selle variandi.

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.07 17:26; 20.07 17:27; 20.07 18:22; 20.07 22:23; 20.07 22:40; 24.07 15:53; 30.07 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis teen veeni kaudu rauamanustamise ära ja umbes kahe nädala pärast hakkab energia juba tulema. Tekib tahtmine koristada ja õue jalutama minna. Ja umbes nädala pärast ei pea enam mäkke minnes puhkama- ühe hooga üles!

Kas sellele protseduurile suunas Teid suunas perearst või eriarst?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.07 17:26; 20.07 17:27; 20.07 18:22; 20.07 22:23; 20.07 22:40; 24.07 15:53; 30.07 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ferritiin viimaste mõõtmiste järgi 1.7-2.3, hemoglobiin väga hea- 140-150. Perearst probleemi ei näe, ta isegi ei mõõda ferritiininäitu, ainult hemoglobiini.
Käisin ise Synlabis testimas ja söön käsimüügist saadavaid rauatablette.
Kõigele lisaks olen doonor- seal ka kiidetakse mu head hemoglobiinitaset.

Kas ma olen ükskõikse arsti juurde sattunud või ongi normaalne, et ferritiininäit väga madal, samas hemoglobiin korras? Väsimust ja juuste väljalangemist perearst probleemiks ei pea, vähemalt ei seosta ta seda rauapuudusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 00:56; 21.07 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ferritiin viimaste mõõtmiste järgi 1.7-2.3, hemoglobiin väga hea- 140-150. Perearst probleemi ei näe, ta isegi ei mõõda ferritiininäitu, ainult hemoglobiini.

Käisin ise Synlabis testimas ja söön käsimüügist saadavaid rauatablette.

Kõigele lisaks olen doonor- seal ka kiidetakse mu head hemoglobiinitaset.

Kas ma olen ükskõikse arsti juurde sattunud või ongi normaalne, et ferritiininäit väga madal, samas hemoglobiin korras? Väsimust ja juuste väljalangemist perearst probleemiks ei pea, vähemalt ei seosta ta seda rauapuudusega.

Kahjuks ei saa ferritiini ühikutest aru – tavaliselt need mikrogramm/liitris kohta, st naistel tavaline 13-150 mikrogrammi/liitris. Kas sul ongi samades ühikutes ning nii madal?

Arst

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 19:34; 21.07 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ferritiin 3.4 ja hemoglobiin 132. Ka söön tablette ja magu valutab. Tunduks ka inimlikum veenisisest ravi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ferritiin viimaste mõõtmiste järgi 1.7-2.3, hemoglobiin väga hea- 140-150. Perearst probleemi ei näe, ta isegi ei mõõda ferritiininäitu, ainult hemoglobiini.

Käisin ise Synlabis testimas ja söön käsimüügist saadavaid rauatablette.

Kõigele lisaks olen doonor- seal ka kiidetakse mu head hemoglobiinitaset.

Kas ma olen ükskõikse arsti juurde sattunud või ongi normaalne, et ferritiininäit väga madal, samas hemoglobiin korras? Väsimust ja juuste väljalangemist perearst probleemiks ei pea, vähemalt ei seosta ta seda rauapuudusega.

Kahjuks ei saa ferritiini ühikutest aru – tavaliselt need mikrogramm/liitris kohta, st naistel tavaline 13-150 mikrogrammi/liitris. Kas sul ongi samades ühikutes ning nii madal?

Arst

Jah, ongi nii madal. Synlab loeb vist alampiiriks 10 mg/l.
Ükski arst pole seda näitu mul kunagi mõõtnud, eriti kuna hemoglobiin on väga hea.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 00:56; 21.07 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi veenisisese magneesiumi annustamist on?

Mul üks tuttav on saanud ja kiidab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sama teema, et Hgb väga hea, ca 140. Synlabis terviseriski paketi analüüsidest ilmnes, et ferritiin on 7 ühikut. Juuksed on õhukesed ja katkevad ning eks väsimust ole ka. Küsimus ongi, et kas rauapreparaatide manustamine tõstaks Hgb-d veel, ega ülikõrge näit nüüd ka hea pole.. Perearst mul sellistest süvateemadest ei arva midagi. Kui ise terviseriski paketti tellinud poleks,  siis ilmselt ei teaks keegi rauataseme näidust midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära üldse muretse, see pole midagi hirmsat. Ma ise ei omasta üldse rauda ja käin ikka paar korda aastas Mustamäe Haiglas seda saamas. Kui teiste rauapreparaatidega on palju kõrvaltoimeid, siis sellega ei olnud ühtegi. Neil on nüüd kauaimenduv raud ka, mis on isegi veel paremini omastatav ja lisaks on see Haigekassa kulul. Varem pidi 5-10 korda käima ja lisaks veel 50-100 eurot tasuma, aga nüüd piisab tavaliselt ühest korrast. ????

Kas see kauaimenduv preparaat on MonoFer?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.07 17:26; 20.07 17:27; 20.07 18:22; 20.07 22:23; 20.07 22:40; 24.07 15:53; 30.07 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ferritiin viimaste mõõtmiste järgi 1.7-2.3, hemoglobiin väga hea- 140-150. Perearst probleemi ei näe, ta isegi ei mõõda ferritiininäitu, ainult hemoglobiini. Käisin ise Synlabis testimas ja söön käsimüügist saadavaid rauatablette. Kõigele lisaks olen doonor- seal ka kiidetakse mu head hemoglobiinitaset. Kas ma olen ükskõikse arsti juurde sattunud või ongi normaalne, et ferritiininäit väga madal, samas hemoglobiin korras? Väsimust ja juuste väljalangemist perearst probleemiks ei pea, vähemalt ei seosta ta seda rauapuudusega.

Sul on päris tark perearst. Sümptome tekitab ju ANEEMIA ehk madal hemoglobiin. Seega on väsimuse ja juuste väljalangemise põhjus mujal.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ferritiin viimaste mõõtmiste järgi 1.7-2.3, hemoglobiin väga hea- 140-150. Perearst probleemi ei näe, ta isegi ei mõõda ferritiininäitu, ainult hemoglobiini. Käisin ise Synlabis testimas ja söön käsimüügist saadavaid rauatablette. Kõigele lisaks olen doonor- seal ka kiidetakse mu head hemoglobiinitaset. Kas ma olen ükskõikse arsti juurde sattunud või ongi normaalne, et ferritiininäit väga madal, samas hemoglobiin korras? Väsimust ja juuste väljalangemist perearst probleemiks ei pea, vähemalt ei seosta ta seda rauapuudusega.

Sul on päris tark perearst. Sümptome tekitab ju ANEEMIA ehk madal hemoglobiin. Seega on väsimuse ja juuste väljalangemise põhjus mujal.

Et need kaks näitu, ferritiin ja hemoglobiin, pole üldse omavahel seotud? Ma olen nagu aru saanud, et peaks olema.
Aga selleteemalisi artikleid, või kasvõi Perekooli lugedes, on enamasti probleem selles, et inimesel on mõlemad näidud madalad.
Kui tihti üldse peaks ferritiininäitu mõõtma? Mind ausalt öeldes enam ei rõõmusta see doonorikeskuse kiitus minu hea hemoglobiinitaseme kohta, kui ferritiininäit on kõvasti allpool igasugusest miinimumist ja läheneb suisa nullile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minul algas kõik esmalt sellest, et tundsin ennast pidevalt väsinuna. Kurtsin seda perearstile. Perearst saatis kohe vereproovile ja seal selgus see, et hemoglobiin madal ja ka rauadepood (ma ei tea, kas see on ferritiiniga kuidagi seotud) organismis täiesti tühjad.

Üldiselt kipub vist jah, olema sedasi, et raua veenisiseseks manustamiseks pead olema käinud ära pika ja kasutu teekonna, tõestamaks, et suukaudsed ravimid ei aita. Vähealt minu teekond on olnud väga-väga pikk. Aastaid. Loodan, et nüüd saan oma jõuetusele lahenduse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 18:00; 27.07 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ferritiin viimaste mõõtmiste järgi 1.7-2.3, hemoglobiin väga hea- 140-150. Perearst probleemi ei näe, ta isegi ei mõõda ferritiininäitu, ainult hemoglobiini. Käisin ise Synlabis testimas ja söön käsimüügist saadavaid rauatablette. Kõigele lisaks olen doonor- seal ka kiidetakse mu head hemoglobiinitaset. Kas ma olen ükskõikse arsti juurde sattunud või ongi normaalne, et ferritiininäit väga madal, samas hemoglobiin korras? Väsimust ja juuste väljalangemist perearst probleemiks ei pea, vähemalt ei seosta ta seda rauapuudusega.

Sul on päris tark perearst. Sümptome tekitab ju ANEEMIA ehk madal hemoglobiin. Seega on väsimuse ja juuste väljalangemise põhjus mujal.

On täiesti võimalik, et inimesel on normaalne hemoglobiin ja väga madal ferritiinitase. Seda nimetatakse rauapuuduseks ilma aneemiata. Ka rauapuudus tekitab sümptome, mis võivad olla rasked taluda, mis siis, et hemoglobiin on täiesti normis.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5986027/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hemoglobiin 90 kanti. Ferritiin on ka madal aga ei teagi kui palju, alla 2 oli kunagi. Kevadel käisin opil, siis kukkus hemoglobiin ka 84 peale aga pärast kodus sain jälle 90 peale. Keegi pole veenisisest isegi pakkunud kuigi olen teiste haigustega pealaest varbaotsani igast august läbi uuritud. Kõik raputavad pead, et oi sul hemoglobiin madal aga soovitatud/määratud veenisisest pole kunagi.Olen suht aktiivne inimene aga seda ei saagi keegi aru läbi millise pingutuse see mul tuleb. Peaks ise nõudma tilgutit?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Peaks ise nõudma tilgutit?

Jah, soovitaksin küll. Mina solgutasin ennast 4 aastat perearsti ja eriarstide vahet 🙂 otsisime nii erinevaid vähke kui kliimaksit kui depressiooni ja mida iganes, leidsime selle aja jooksul borrelioosi, mis on praeguseks ok, helicobakteri mis on samuti nüüd korras. Ravisime gastriiti mis nagu pärast välja tuli oli rauatablettide söömisest hoopis… ühesõnaga kõikvõimalikud variandid käisid laualt läbi, ja muidugi kahjuks ka minu peast, mis oli kokku suht masendav juba .
Aga selle pildi, et nii Raud kui Ferritiin kogu selle perioodi jooksul järjekindlalt hoopis langenud olid, panin kokku tõesti ise, kui olin juba täiesti kokku kukkumas oma jõuetusest ja energiapuudusest.
Näitasin siis arstile mustvalgel analüüside ajalugu ning soovisin suunamist  veenisisesele rauapreparaadi manustamisele, mille kohta infot AUSÕNA kuulsin ka esimest korda alles siit, Perekoolist!
Kuna perearsti kliinikus seda protseduuri ei tehta, suunas Ida-Tallinna keskhaiglasse sisearstile, kes heitis vaid pilgu analüüsidele ja muude võimalike “probleemide” välistusele ja saingi juba järgmiseks päevaks aja.
Praegu pole sellest veel nädalatki möödas, seega ei saa veel hõisata et on okei olla, aga umbes kuuga peaks teoreetiliselt olema muutused. Seega ootan ja loodan parimat ja täie kindlusega soovitan, jah, sa pead ise küsima seda protseduuri.
Edu sulle!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.07 17:26; 20.07 17:27; 20.07 18:22; 20.07 22:23; 20.07 22:40; 24.07 15:53; 30.07 08:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu ja tervis Veenisisene rauapreparaat – raua süstimine veeni.