Esileht Sünnitus Veesünnitus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Veesünnitus

Postitas:
Kägu

Tere! Otsisin küll aga väga vanad postitused. Jagage palun kogemusi veesünnitusest. Tahaksin väga proovida, tulekul esimene laps. Haiglaks TÜK.  Tunnen, et see sobiks mulle kõige paremini. Kuidas see kõik välja näeb?

Aitäh juba ette ära, kes viitsib oma kogemusi jagada 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere! Kas see on esimene sünnitus? Miks ma küsin on see, et siis tasub ka kõik muud alternatiivid läbi mõelda. Ma olen väga suur vee sõber, lapsest saati ujumisega tegelenud ja tihti tunnen ennast vees mugavamalt, kui kuival maal. Seega olin ka kindel, et vesisünnitus. Ütleme nii, et jõudsin sünnitustuppa vanni viimase tuhu ajal. Esimese asjana läks süda pahaks. Seejärel tuli kohe esimene press ja ma ei jõudnud ära oodata, millal üle läheb ja saan veest välja. Kokkuvõttes oli see tunne vees olles hoopis midagi muud, kui ette kujutasin ja ma ei ole kunagi ennast nii ebamugavalt tundnud. Aga kui sulle sobib, siis saad olla vees kuni soovid ning ämmaemand juhendab sind protsessi käigus. Edu ja jõudu!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvasin ka, et tahan kõik valud vee all olla. Esimene sünnitus läksin duši alla, oksendasin terve põranda ja kardina täis, sest vesi tegi valu nii palju hullemaks. Teine sünnitus soovitas ämmaemand vanni proovida, et avatus kiiremini tekiks aga taas muutusid valud nii väljakannatamatuks, et mul läks silmade eest mustaks ja nad pidid mu välja tõstma. Püsti seismisest polnud juttugi, ainuke talutav asend oli külili voodis. Enne ei tea kui ei proovi. Samuti ole alati valmis keisriks ja sellest taastumisest. Kõik arvavad, et neil seda vaja ei lähe aga omast kogemusest julgen öelda, et läheb ikka küll

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tahad just kindlasti, et sünnitus vette toimiks? või lihtsalt valusid vees leevendada? TÜKis oli sünnituspalatis (aga vist mitte kõigis?) vann olemas.

Isegi kui esilekutsumisele lähed (seal võib ju minna kuni nädal) ja vanniga palatid on kinni siis ilmselt välja tõstma keegi kedagi vanniga palatist ei hakka.

Ise käisin duši all ja vannis, kumbki ei meeldinud – püsti seista või vannis asendit hoida oli üpriski ebamugav ja väsitav. Vann on siiski libe, vesi jahtub, suure kõhuga pole ka päris nii, et üks hetk olen selili, kui valu tuleb keeran põlvili vmt.

Ma muidugi sünnitusosa ei tea – viidi enne erakorralisele keisrile ära.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul küll vette sünnitamise kogemust pole, aga mulle duši all ning vannis valude ajal sobis. Esimese sünnituse ajal olin duši all ja see jäigi ainukeseks valuvaigistiks. Toimis. Sünnitasin külili. Teise sünnituse ajal käisin vannis, sest mulle ei meeldinud see tunne, et seal kus duši vesi jookseb on soe ja mujal kehal külm. Vannis oli väga mõnus kuni tundsin, et aitab. Oligi avatus käes ja aeg pressida.

Vannis sünnitades peab sul teatud tervise tingimused olema täidetud. Nt ei tohi rasedusdiabeeti olla. Küsi ämmakalt täpsemalt üle. Ja tõesti, ära seda kinnisideeks võta, et vesisünnitus. Nii on kergem keskenduda protsessi ajal enda enesetundele ja sellest lähtuvalt tegutseda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina oleksin peaaegu esimese lapse sünnitanud vanni, aga ei teinud seda. Mulle vann iseenesest meeldib, aga sünnitusel ei kasutaks seda enam. Valud olid valusamad, iga liigutus tegi valu, palav oli, veest välja tulles oli väga külm (käisin WC-s nagu soovitati), tuhkusid/presse oli raske üle hingata. Teine sünnitus oli püsti ja iga kell eelistan seda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vann on siiski libe, vesi jahtub, suure kõhuga pole ka päris nii, et üks hetk olen selili, kui valu tuleb keeran põlvili vmt.

Mina just nii tegingi – vann oli suur ja nii oli kõige parem.

Arvasin enne, et vanni ei taha. Aga ämmakas arvas, et proovi ikka, aega on. Ja selgus, et meeldis ja sobis. Sünnitasin küll kuival maal.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Sünnitus Veesünnitus