Esileht Ajaviite- ja muud jutud veganitelt tuleks lapsed ära võtta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 96 )

Teema: veganitelt tuleks lapsed ära võtta

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kui riik teeks otsuse ja võtaks ühelt vastutustundetult lapsevanemalt lapse, siis ülejäänud poolearulised võtaksid mõistuse pähe. Ei vegandieedile, ei MMS-ile, ei homöopaatiale!

http://epl.delfi.ee/news/eesti/vegandieedist-tekkinud-tervisekahjustused-on-joudnud-eesti-lasteni?id=72985273

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui see kõik (ka MMS jms) poleks laste suhtes nii traagiline, siis võiks artiklit pidada vägagi humoorikaks. No mida öelda selle kohta, kui üks ema leiab, et laps saab piisavalt D-vitamiini siis, kui juukseotsad mütsi alt väljas on. Minu lemmikkommentaar: “minge välja, lapsed võtavad iga karvaga d-vit vastu. Lapsele mütsi asemel peapael”. Soovitus on tehtud 27.märtsil! Ja ma ei saa aru, mis tuhvlialustest mehed neil naistel on, ei üritagi olukorda muuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Keskmine inimaju pole mingist hulgast suuremat infohulka võimeline käsitlema ja läbikärssamise vältimiseks lülitab ennast enesekaitseks välja. Ilmselt see praegu massiliselt toimubki. Internetis on valikuid liiga palju.

Nagu häbiväärne oleks toetuda teaduslikule maailmavaatele. Mul on mitmed (muidu täiesti arukad tuttavad), kes vaatavad mind kaastundlikult, kui ma teatan, et kuna ma ise pole ei arst ega teadlane, siis ma usaldaks pigem asjatundjaid. Ravimitööstus ja teadus on ebausaldusväärsed, tuleb usaldada oma sisetunnet. Halloooo? Just viimastel nädalatel on ETV-s armas ja igale, ka lapsele, täiesti arusaadav doku Ajumängud, kus on selgelt välja toodud, et iseennast ei saa väga paljudes asjades usaldada, sest aju mängib meiega. Vaatake reaalsusele näkku, sisetunne ei ole tihtipeale usaldusväärne, sest on välisest teguritest mõjutatud, aga sellest ei saa ise aru.

Kas on midagi lahti meie koolisüsteemiga, et haritud inimesed (gümnaasiumiharidus ju PEAKS piisav olema) panevad lapsed vegandieedile või manustavad neile (ja endale) internetist ostetud suvalist kontrollimata vedelikku.

Meedia on liiga täis igasugueid selgeltnägijaid ja feng shuid ja eneseabi. Siinne skeptik sai nii et tolmas, kuigi ta rääkis enamasti jumala õiget juttu (tõsi, väljendusviis meenutas vahel natuke doktor Martinit, aga jutu mõtet see ometi ei muuda).

Ei ole ju iga asja taga koledat vandenõu – valitsus ei taha pagulasi siia vedades eesti rahvast välja suretada, homodele õiguste soovijad ei taha traditsioonilist perekonda välja suretada, vaktsineerijad ei taha lapsi invaliidistada, arstid ei taha KATSETATUD ravimeid välja kirjutades inimesi ravimitööstusele allutada. Ma võiks jätkata ja jätkata, aga millegipärast hulk inimesi leiab, kui on valida lihtsa ja keerulise (tõestamata), sirge ja kõvera vahel, tuleb tingimata valida läbiproovimata ja kõver, muidu oled sa massipsühhoosi ohver ja iseseisva mõtlemiseta.

Hridusministeeriumile mõttekoht – kuidas on võimalik produtseerida selline hulk analüüsivõimeta posijaid 21. sajandi koolis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ravimitööstus ei ole tõepoolest usaldusväärne. Lapsi mürgitatakse ka näiteks ülemääraste antibiootikumide määramisega viirushaiguste puhul. Nagu ka MMS puhul. Ka siin peab lapsevanem ettevaatlik olema.

Oma lapsi mürgitavad, mis iganes imelikku tervist kahjustavale elustiilile sundivad, igasugu halba nõu kuulda võtvad lapsevanemad: eks Darwini teooria teeb siin oma tööd. Igaüks alustagu maailma parandamist iseendast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Laste ära võtmine on ikka liiga äärmuslik sellises olukorras. Riigile ja üleüldiselt ühiskonnale oleks parem, kui vanemad lihtsalt koolitataks ümber, pakutaks nt kohustuslikku nõustamist.

Õpetajakoolitus on juba üks suur viga, sest tugineb valedele alustele. Õpetajad tegelevad eelduste kohaselt igapäevaselt inimpsüühika arendamisega, seega peaks õpetajakoolitus olema psühholoogia bakalaureus + arengupsühholoogia magister koos vastava õppeaine (mida õps koolis õpetama hakkab) lisakoolitusega. Praegu on see teisiti, suur osa on pedagoogikat, õppeaine spetsiifikat jms ning natuke on psühholoogiat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii, võtame lapsed ära veganitelt, MMS-i FB gruppi kuuluvatelt inimestelt, neilt kes lubavad lapsel märtsis palja peaga õues käia jne. Kuhe me nad kõik paneme siis: Hitlerjugendi kooli?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii, võtame lapsed ära veganitelt, MMS-i FB gruppi kuuluvatelt inimestelt, neilt kes lubavad lapsel märtsis palja peaga õues käia jne. Kuhe me nad kõik paneme siis: Hitlerjugendi kooli?

Kui laps on saanud vale toitumise tõttu pöördumatu tervisekahjustuse, siis tuleb lapse vanemad vastutusele võtta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ja muidugi see tuhvialuste meeste jutt on ka totter, paljud mehed on väga suured vandenõuteoreetikud, võivad vabalt oma lähedastele ajupesu teha sellel teemal, a la lihasöömise eesmärk on meid allutada ravimitööstuse reptiilide tahtele, sest liha on antibiootikume täis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hridusministeeriumile mõttekoht – kuidas on võimalik produtseerida selline hulk analüüsivõimeta posijaid 21. sajandi koolis.

Kahjuks toodavad mõttepuudelisi emasid naisteajakirjad. Ma ei tea, mis nende toimetustel viga on või mis on juhtunud ajakirjanikega. Naistejakirjad, eriti Naine – lollipropagandamasin.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

SOS lasteküla, asenduskodud? Võimalik, et lapsevanemal tuleb mõistus pähe, kui mõneks ajaks lapsest ilma jääb.

Loomulikult võib esimese hoiatusena kaaluda trahvi tegemist. Oluline on anda lapsevanemale selge märguanne, et kui ta jätkab oma ohtliku tegevusega, siis järgneb tema jaoks midagi hirmsat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ravimitööstus ei ole tõepoolest usaldusväärne. Lapsi mürgitatakse ka näiteks ülemääraste antibiootikumide määramisega viirushaiguste puhul. Nagu ka MMS puhul. Ka siin peab lapsevanem ettevaatlik olema.

Oma lapsi mürgitavad, mis iganes imelikku tervist kahjustavale elustiilile sundivad, igasugu halba nõu kuulda võtvad lapsevanemad: eks Darwini teooria teeb siin oma tööd. Igaüks alustagu maailma parandamist iseendast.

Tavalise viirushaiguse puhul antibiootikume ei määratagi. Isegi mina, kellel puudub meditsiiniline haridus, tean, et antibiootikumid tapavad baktereid ja mikroobe. Kusjuures ideaaljuhul oleks hea ka konkreetne bakter tuvastada, aga enamasti määratakse siiski laiema spektriga ravim.

See EI OLE ravimitööstuse viga, kui mõni arst vale ravimit välja kirjutab, kuigi ma arvan, et enamik seda siiski niisama lambist siiski ei tee.

Kinnitab mu väidet, et konkreetset infot ei oma, aga levitab kuulujutte. Mis ei tähenda, et ma eitaks seda, et ravimitööstus on kasumlik ettevõtmine nagu iga teinegi koos sellest tulenevate vigadega. Samas ei peaks last pesuveega välja viskama – kasvõi vaktsineerimine on maailmast kaotanud mitmeid väga raskeid haigusi ja oleks ülim lollus neid tagasi lasta. Tänapäeval suudab meditsiin ravida väga paljusid haigusi, millesse veel 100 aastat tagasi surdi, ja see nimekiri pikeneb pidevalt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ja muidugi see tuhvialuste meeste jutt on ka totter, paljud mehed on väga suured vandenõuteoreetikud, võivad vabalt oma lähedastele ajupesu teha sellel teemal, a la lihasöömise eesmärk on meid allutada ravimitööstuse reptiilide tahtele, sest liha on antibiootikume täis.

Ma ei tea, kas selles küsimuses on soolist jaotust uuritud, aga pakun, et valdav enamus veganitest, MMS-i usku inimestest, telegram.ee fännidest jt-st on siiski naissoost. Jah, paari vandenõuteoreetikust meest tean, aga neid huvitab pigem, mis juhtus 9/11 jne. Liha ajavad kahe suupoolega näost sisse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas oli seal artikli järel selline kommentaar:
Lapse ema ise jagab foorumites nii:
“Kas te saate päriselt ikka aru, et Tuuli Jõesaar ei ole normaalne inimene, et ta nopib välja tekstidest lõike, mis sobivad talle tiraaži suurendamiseks ja viha õhutamiseks? Kommentaar on minu oma ja mu laps pole isegi vegan. Küsisin veganite grupist, kuna veganitel on rohkem kokkupuuteid D-vitamiini jälgimisega, ma ise püüdlen veganluse poole ja laps iseseisvalt ei taha lihtsalt lihatooteid oluliselt süüa, sest talle ei maitse ja eetilistest põhjustest hakkas ta rääkima mulle enne kui ma ise taimetoiduni jõudsin. Ma ise ei ole isegi vegan vaid vahel muna- ja kalasööjast taimetoitlane ja see, et ma ei saa oma last sundida sööma midagi (arsti poolt soovitatud maks ja verivorst), mis tekitab tal okserefleksi, on minu arust tegelikult ka normaalne.
Minu laps ei ole vegan ega ka taimetoitlane, ta sööb koolis toite, kus on ka piima sees ja tarbib ka aeg-ajalt lihatoite teatud määral omal valikul ja nagu ilmselt paljude 7-8aastaste laste lemmiksuund toitumisel, eelistab ka rämpsu, mida ma tõesti ei luba tal igapäevaselt süüa. Jah, D-vitamiini näitu ma tõesti ei kontrollinud tal pidevalt, sest segatoidulisena ei näinud põhjust ja sümptomid avaldusid väga äkki.
Äkki paneb see kommentaar nüüd selle artikli teise valgusesse.
Ja lapsega on kõik juba ammu väga hästi, hiljuti andsime ka just analüüse ja saime kiita arstilt. Ja vabandan, et mitteveganina teie grupis seda küsisin, sest nüüd on väga palju halba valgust jälle veganitel ja veganlusega ei ole meie juhtumi puhul tegelikult mingit pistmist.”

Lihtsalt jälle mingi vihaõhutav artikkel. Sõltumata vanemate lihasöömisest keelduvad paljud lapsed seda tarbimast: ka mu enda noorem laps praktiliselt lihatooteid ei söö, õnneks ei keeldu ta piimast.

Miks pole selliseid artikleid vanemate kohta, kes panevad oma lapse tervise eluohtlikku seisu neid kartulikrõpsude, hamburgerite ja viineritega ülekaalulisteks nuumates?

0
0
Please wait...

Postitas:
ahv

Miks pole selliseid artikleid vanemate kohta, kes panevad oma lapse tervise eluohtlikku seisu neid kartulikrõpsude, hamburgerite ja viineritega ülekaalulisteks nuumates?

Paks laps, ilus laps.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lastele radikaalset dieeti peale suruda on mõeldamatu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas selles küsimuses on soolist jaotust uuritud, aga pakun, et valdav enamus veganitest, MMS-i usku inimestest, telegram.ee fännidest jt-st on siiski naissoost. Jah, paari vandenõuteoreetikust meest tean, aga neid huvitab pigem, mis juhtus 9/11 jne. Liha ajavad kahe suupoolega näost sisse.

Jah, ma ka ei tea, kas mingit usaldusväärset statistikat on, aga minu jaoks on mõtlemine neil ikka sarnane, vahet pole, kas inimene on siis “naiselikult” misiganes esoteerika fänn või “mehelikult” vandenõuteoreetik, homovihkaja ja/või rassist. Kumbki ei tundu eriti ratsionaalne ja tasakaalukas olevat.

Või kui tuua siia võrdluseks need nn naisteajakirjad koos kosmeetika, riiete jms või meesteajakirjad koos autode, tehnika, arvutimängude jms – mõlemad on ikkagi materiaalsed asjad, keskenduvad välisele, tüüpiline autoajakirja lugeja pole ise autosid arendamas innovaatiline teadlane, vaid samasugune lihtne inimene nagu naistejakirja lugev ilublogija või misiganes muu stereotüüp. Ma küll ei näe, et siin oleks oluline erinevus, kas naine ostab endale kosmeetika tilu-lilu ja riideid või mees ostab pidevalt tehnikavidinaid, mängib arvutimänge, ostab auto, sest seda reklaamiti koos poolpalja naise pildiga jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu meelest veganlus (mõtlen sellist toitumist, kus ei sööda ka piimatooteid, mune, kala jne) on samasugune äärmus, kui et sööta laps valimatute toiduainetega paksuks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Kas te saate päriselt ikka aru, et Tuuli Jõesaar ei ole normaalne inimene, et ta nopib välja tekstidest lõike, mis sobivad talle tiraaži suurendamiseks ja viha õhutamiseks? Kommentaar on minu oma ja mu laps pole isegi vegan. Küsisin veganite grupist, kuna veganitel on rohkem kokkupuuteid D-vitamiini jälgimisega, ma ise püüdlen veganluse poole ja laps iseseisvalt ei taha lihtsalt lihatooteid oluliselt süüa, sest talle ei maitse ja eetilistest põhjustest hakkas ta rääkima mulle enne kui ma ise taimetoiduni jõudsin. Ma ise ei ole isegi vegan vaid vahel muna- ja kalasööjast taimetoitlane ja see, et ma ei saa oma last sundida sööma midagi (arsti poolt soovitatud maks ja verivorst), mis tekitab tal okserefleksi, on minu arust tegelikult ka normaalne.
Minu laps ei ole vegan ega ka taimetoitlane, ta sööb koolis toite, kus on ka piima sees ja tarbib ka aeg-ajalt lihatoite teatud määral omal valikul ja nagu ilmselt paljude 7-8aastaste laste lemmiksuund toitumisel, eelistab ka rämpsu, mida ma tõesti ei luba tal igapäevaselt süüa. Jah, D-vitamiini näitu ma tõesti ei kontrollinud tal pidevalt, sest segatoidulisena ei näinud põhjust ja sümptomid avaldusid väga äkki.
Ja lapsega on kõik juba ammu väga hästi, hiljuti andsime ka just analüüse ja saime kiita arstilt. Ja vabandan, et mitteveganina teie grupis seda küsisin, sest nüüd on väga palju halba valgust jälle veganitel ja veganlusega ei ole meie juhtumi puhul tegelikult mingit pistmist.”

Lihtsalt jälle mingi vihaõhutav artikkel. Sõltumata vanemate lihasöömisest keelduvad paljud lapsed seda tarbimast: ka mu enda noorem laps praktiliselt lihatooteid ei söö, õnneks ei keeldu ta piimast.

Kirjutan täielikult alla. Panin sedasama kohta tähele. Jõesaar hakkab üle ääre minema.

Aga ka siinsed hitlerkäod ajavad hirmu nahka. Kuhu me jõuame? Mingi kallutatud ja kohati lausa vale info peale kukutakse lapsi ära võtma, kätte maksma, mõistust pähe panema!?
Mis järgmine samm on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen täiesti nõus, et vanemad, kes oma lapsi vegaluses kasvatavad, tuleks vastutusele võtta. Rohulibledest ei saa inimorganism kõike vajalikku kätte ning lapsed vajavad eluks ka kõike muud.
Minu 8.a laps ei söö väga palju liha, aga ta sööb igas vormis kala ning kui meil kodus piima ja piimatooted on otsas, siis on laps näljas. Ta sööb liha baasil tehtud toite, kuid need ei ole ta lemmikud…aga see on tõesti olnud tema enda valik. Samas supid, mis on lihaga keedetud, on ok.
Piim, juust, jogurtid, kohupiim ning igasugused kalatooted on aga selgelt valikus. Kui neid ka ei oleks nagu veganitel, siis oleks see kaos.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan selle MMS ja nüüd veganite loo kohta, aga samuti selle kohta, et Lääne-Euroopa vanade heaoluriikide inimesed ei saa aru, et praegune “põgenikekriis” on invasioon – ma arvan, et see on kõik sama asja erinev avaldumisvorm. See on sellest, et meil on liiga hea elu. Kui ma mõtlen näiteks oma tuttavatele veganitele, siis keegi neist pole miinimumpalgaga rügav üksikema. Nad on kõik hea elu peal inimesed. Reeglina on nad hästi teenivate meeste koduperenaistest kaasad. Neil pole oma ajaga muud teha, kui mõelda igasuguseid probleeme välja. Selles asi ongi, et neil pole õigeid probleeme. Nende elu põhivajadused on kuhjaga täidetud. Neil pole vaja võidelda, et saada toit lauale, tuba soojaks. Aga inimene vajab probleeme. Siis nad hakkavad neid välja mõtlema. See on justkui nende olemasolu õigustus. Mõtlevad välja, et meditsiin on tegelikult vandenõu. Ja asuvad sellega võitlusesse. Need inimesed on kõik heast elust peast pehmeks läinud. Kui nende hästi teeniv mees nad maha jätaks, nad peaks tööle minema, neil poleks enam aega päev läbi ökojuurikaid taga ajada ja napakate foorumites jahvatada, küll siis kõlbaks jälle kotlett ka süüa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen täiesti nõus, et vanemad, kes oma lapsi vegaluses kasvatavad, tuleks vastutusele võtta. Rohulibledest ei saa inimorganism kõike vajalikku kätte ning lapsed vajavad eluks ka kõike muud.
Minu 8.a laps ei söö väga palju liha, aga ta sööb igas vormis kala ning kui meil kodus piima ja piimatooted on otsas, siis on laps näljas. Ta sööb liha baasil tehtud toite, kuid need ei ole ta lemmikud…aga see on tõesti olnud tema enda valik. Samas supid, mis on lihaga keedetud, on ok.
Piim, juust, jogurtid, kohupiim ning igasugused kalatooted on aga selgelt valikus. Kui neid ka ei oleks nagu veganitel, siis oleks see kaos.

Isver, kui tubli inimene ikka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan selle MMS ja nüüd veganite loo kohta, aga samuti selle kohta, et Lääne-Euroopa vanade heaoluriikide inimesed ei saa aru, et praegune “põgenikekriis” on invasioon – ma arvan, et see on kõik sama asja erinev avaldumisvorm. See on sellest, et meil on liiga hea elu. Kui ma mõtlen näiteks oma tuttavatele veganitele, siis keegi neist pole miinimumpalgaga rügav üksikema. Nad on kõik hea elu peal inimesed. Reeglina on nad hästi teenivate meeste koduperenaistest kaasad. Neil pole oma ajaga muud teha, kui mõelda igasuguseid probleeme välja. Selles asi ongi, et neil pole õigeid probleeme. Nende elu põhivajadused on kuhjaga täidetud. Neil pole vaja võidelda, et saada toit lauale, tuba soojaks. Aga inimene vajab probleeme. Siis nad hakkavad neid välja mõtlema. See on justkui nende olemasolu õigustus. Mõtlevad välja, et meditsiin on tegelikult vandenõu. Ja asuvad sellega võitlusesse. Need inimesed on kõik heast elust peast pehmeks läinud. Kui nende hästi teeniv mees nad maha jätaks, nad peaks tööle minema, neil poleks enam aega päev läbi ökojuurikaid taga ajada ja napakate foorumites jahvatada, küll siis kõlbaks jälle kotlett ka süüa.

Usun, et sul on suurelt osalt õigus. Eriti just selles osas, et sinu nimetatud põhjusel on veganlusest ja alternatiivravidest saanud buum. Üksikuid veendunuid võib kindlasti leiduda ka vaesema rahva seas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alkohoolikutelt, narkomaanidelt, kriminaalidelt ja vaestelt tuleks ka lapsed ära võtta!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alkohoolikutelt, narkomaanidelt, kriminaalidelt ja vaestelt tuleks ka lapsed ära võtta!

Kindlasti ka moslemitelt ja teistelt kahtlaste uskude esindajatelt. Kuulutada koššer-usuks ainult riigiluterlus.
Tegelikult mina võtaksin lapsed ära ka inetutelt inimestelt – lapsed saavad psüühilise trauma, kui neil on koledad vanemad, aga teistel on kõigil ilusad. Iluopid ei ole tänapäeval enam mingi ekstreemsus.
IQ alla saja – lapsed ära, siin pole midagi rääkidagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaesed ei saa sellist asja endale lubada, isegi kui tahaksid. Kui ikka elementaarse ellujäämise nimel on vaja rassida igas mõttes ei jaguks ka juurikatest saadud energiast. Juurikad on küll väga odavad aga vegan on midagi muud, kui ainult kapsas ja porgand.
Vaene inimene nimetab seda laus nälgimiseks, mitte ideaalseks dieediks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jätaks õige selle lapsiku ümberringi näpuga vehkimise, et tema tegi kaa, tema tegi kaa!
kõike ja korraga ei saa.
see jutt on veganitest, eelmised oli mms-ist. küll tulevad ka järgmised. ja hea on, et probleemidest räägitakse.

kindlasti soovitan sul ikka artikkel ka läbi lugeda. seal tehakse üsna selgelt vaht veganitel ja liha mittesööjatel. kui laps sööb muna ja piimatooteid ja ehk kala või kana, siis ei ole ka üldjuhul probleemi.
tuuli jõesaarelt igaljuhul tubli töö. seda enam, et paljuski on just ajakirjandus olnud igasuguse pehmeltöeldes jama paljundaja ja tõenduspõhise meditsiini mahategija.

laste äravõtmine vmt on muidugi selge liialdus aga koolitust vajaks paljud lapsevanemad päris kindlasti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõus. Tuuli Jõesaar ei ole normaalne ajakirjanik. Tema ainus huvi tundub olevat furoori tekitamine, mille nimel ta on kõigeks valmis – tõde väänama, plagieerima, inimestele vägisi sõnu suhu toppima jne. Vastik vastik vastik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, et paljudel veganluse pooldajatel on totaalselt mustvalge maailmapilt.
Sa oled kas vegan või sööd rämpstoitu ja oled paks.
Kas te veganid ise aru ei saa, kui arulage see mõtteviis on?
Veganlus paistab selliste argumentide pinnalt nagu haiglane ususekt, kas seda te tahategi olla või?

Ning jah, ka segatoidulistel võib olla toitainete puudust. AGA, palun öelge mulle, kui paljud segatoidulised lapsed (pean silmas mitte rämpstoitu, vaid tasakaalustatud toitu) satuvad haiglasse, sest neil on kriitiline puudus mingist hädavajalikust ainest kehas?

Isegi ilma antud artiklita oli teada, et mitmed siinsed emmed kasvatavad oma lapsi veganiteks, omamata samas igasugust teavet selle kohta, millist kahju nad sellega lapsele teha võivad. Enamik vegan-emmesid ei tea inimorganismi toimimistest mitte midagi ja enamik “tarkusi” pärineb veebilehtedelt. Ehk siis tegemist on rumalate inimestega, kes ei oska peaaegu kunagi oma väidete tõestuseks mitte ühtegi usaldusväärset allikat tuua.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mille alusel vastutusele võtta ? Artikkel ju valetab. Lapse ema küsis küll vegan foorumist nõu aga laps ise ega ema pole vegan. KUi keegi valetab sinu ja sinu lapse kohta, et nad on veganid, kas sa oleks nõus siis lapse äraandma ?

0
0
Please wait...

Postitas:
käggo

Mõttetu jutt on see, et laps ise liha ei taha ja ma ei saa ka vägisi sundida.

Mu lapsel klassiõde, kes oli teises klassis nii suur loomaarmastaja, et täiesti iseseisvalt (ilmselt ka natuke meedia mõjul) lihast loobus. Mida tegi ema? Kuna tal on mõistus peas, siis hakkas liha lihtsalt muu toidu sisse peitma. Sama teeb vastutustundlik lapsevanem, kui laps nt köögivilju ei armasta – teeb lapsele muidu meeldivat toitu, aga ‘peidab’ sinna sisse köögivilja. Seda peame täiesti loomulikuks, miks siis mitte vastupidi? Lastel on toidu suhtes igasuguseid kiikse, täiskasvanu asi on neist mööda laveerida.

Siis on mul veel tuttav pere, kus ema ‘loomi ei söö’. Lihtsalt tema ei suuda suhu panna midagi, mis on kunagi elus olnud. Samas jookseb ta oma kehvveresusega aastaid arstide vahet, saab aru küll, et see sellest, et ta liha ei söö, aga tal on põhimõtted ja muudkui kombineerib. Ta pole ka mingi teadlik vegan, et teeb endale eridieedi vms. Ok, oma tervis ja omad põhimõtted. Ta on ka öelnud, et tema põhimõtted ülejäänud peret ei puuduta, kõigil on vaba valik. Aga. Kes teeb kodus igapäevaselt süüa? Loomulikult kehva tervise pärast pooleldi kodune ema. Kas ta teeb nii, et kõigile ühte ja mitmekülgset ja siis ise lihtsalt liha ei võta? Ei – teeb ikka taimetoitu ja pere siis võib vabalt ise liha juurde pruukida. Kvaliteetse liha asemel söövad lapsed seega sinki ja vorsti, ‘päris’ liha saavad nii palju kui koolitoidus on, aga ega seal ju palju ei ole. Kahvatud ja peenikesed kogu kambaga. Tegelikult on ta lapsed pmst sundtaimetoitlased, sest lapsed ise endale süüa ei tee. Lapsest ei saa ka eeldada, et ta isesisvalt tervislikult ja teadlikult toituda oskaks.

Seega ei päde 100% ka see jutt, et ise olen vegan, aga lapsi selleks ei sunni. Lapsed võtavad vanemate põhimõtteid õhust omaks.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 96 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud veganitelt tuleks lapsed ära võtta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.