Esileht Ajaviite- ja muud jutud Veganlus on rikkunud peresuhted

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 144 )

Teema: Veganlus on rikkunud peresuhted

Postitas:
Kägu

Minu lastel on väga suurepärane vanaema koos talumajapidamisega. Kanad, lambad, kitsed.
Juba 3 aastat tagasi pöörasid mu lapsed veganiteks. Tütar ees ja nii kaua tegi kodus ajupesu, kui poeg ka nüüd. Okei, omas kodus ja pereringis saame sellega hakkama. Aga maavanaemaga, kes on nüüd sisuliselt loomapidajana kurjategijate kategooriasse lahterdatud, on suhted täitsa mädad. Lapsed keelduvad sinna minemast kauemaks kui 1 päev, sest “seal pole midagi süüa”. Vanaema ei saa kogu sellest temaatikast üldse mõhkugi aru. Minu suhtekorraldusvõimed hakkavad ammenduma. No kui 68-aastase vanaema tehtud rabarberikoogist ei võeta suutäitki, sest seal on kasutatud muna, siis … mul ei jätku sõnu.
Kas kellegi on õnnestunud mingi nipiga lapsed veganiusust tagasi pöörata? (15- ja 16-(kohe 17)aastased)

Mul on juhe nii koos. No tundub et teed elus kõik jube õigesti. No miski ei saa justkui valesti minna, miski pole lahendamatu. Ja siis põmaki – laps kuulutab ennast veganiks. Ja kõik on pea peal.

+61
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul tuttav naisvegan ei luba abikaasal liha enam köögi ahjus teha. Mees ostis välikööki omale liha jaoks ahju. Lastel ei lubata koolitoitu süüa.
Nõu anda ei oska.
Las lapsed teevad vanaemale vegankoogi?

+44
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga püüa rääkida neile, et inimesel on ajutegevuseks vaja loomset ka aeg- ajalt tarbida. Muidu vajub nii keha kui vaim. Ma ei tea kas nad sind kuulavad, aga ehk saab teismeiga siiski varsti läbi ja nad mõtlevad järgi. Ps. ma ei poolda ohjeldamatut liha vohmimist, pooldan tasakaalustatud toitumist. Töötan haiglas, olen palju näinud. Ehk siiski lapsed mõtlevad sellele, et kui nad ise haigeks jäävad oma tegude tulemusel, siis tekitavad nad loodusele veel suuremat koormust (ravimid). Vanaemale ütle, et lastel on eneseotsingute aeg.

+18
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsed keelduvad sinna minemast kauemaks kui 1 päev, sest “seal pole midagi süüa”.

Aga ostke või tehke ise oma söögid kaasa mis sobivad. Vanaema ju ikka sama ja armas, mis sest et tema söögid enam ei sobi.

+26
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanaema tahab pakkuda seda kõike head, mis seal pakkuda on. Munakastet, pannkooke, kartulivormi hakklihaga. Kõike seda, mida lapsed alati armastanud on, mille valmistamine ja pakkumine rõõmu teeb ja näiteks kanade pidamisele eraldi mõtte annab.
Kui seda kõike vaja ei ole, siis ongi see jutt platsis, et hävitame siis loomad ära kui vaja pole kellelgi. Aga teate, ma ütlen – need loomad hoiavad ka vanaema täna tegusa ja toredana. Ega neid loomi pole ju ülearu palju, lihtsalt oma majapidamise tarbeks ja rõõmu tundmiseks, kuidas poest pole midagi osta vaja.

Villa ketrav ja sokke kuduv vanaema – justkui unistus, eks? Aga minu lapsed ei kanna lambavilla sokke ega muud (neid mõnusaid toasusside moodi villakapukaid). (Nagu ka nahast kingi ega püksirihma, lihtsalt kommentaariks mainides).
Köögitoole katab pargitud lambanahk. Seal ei saa ju istuda!

+36
-9
Please wait...

Postitas:
Milvi Kiisu

Minu jaoks on kõik veganid vasakpoolsed liberaalid. Õige eestlane ja rahvuslane sööb sealiha, verivorsti, sülti. Veganite toit on mingisugune välismaalt sisse toodud maitsetu lurr.

+16
-33
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa oled laste põhimõtete kohta uurinud, et miks nad veganiks hakkasid? Oli see kaalutlus, et loomi väärkoheldakse ja nad ei soovi toetada seda enda tarbimisega? Või tervisekaalutlused, et tegelikult inimkehal ei ole vaja otseselt loomset toodangut, kui jälgida, et kõikivajalikke aineid kätte saaks?

Mulle endale tunduks vanaema juures just see koht, kus ka nn veganid võiksid ennast lõdvemaks lasta. Jah, nad ei toeta suurt loomakasvatust, mis maale on koormaks ja kus loomi väärkoheldakse, aga samas ju vanaema juures on kanad ilmselt vabapidamidel ja loomad hästi koheldud. Muna saamiseks ei ole kedagi otseselt piinatud, samuti villa saamiseks. Pigem on see jätkusuutlik väikeettevõtmise toetamine.

+54
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

üritan ise ka liha vähem süüa, aga mõnikord see äärmuslik veganlus hakkab ajudele tõesti. et iga hinna eest vältida mune, piimatooteid, mett? vaene vanaema…

+28
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle endale tunduks vanaema juures just see koht, kus ka nn veganid võiksid ennast lõdvemaks lasta. Jah, nad ei toeta suurt loomakasvatust, mis maale on koormaks ja kus loomi väärkoheldakse, aga samas ju vanaema juures on kanad ilmselt vabapidamidel ja loomad hästi koheldud. Muna saamiseks ei ole kedagi otseselt piinatud, samuti villa saamiseks. Pigem on see jätkusuutlik väikeettevõtmise toetamine.

Iga on mõlemal selline, et asjad on ainult mustad või valged. Mingeid varjundeid nende vahel nende jaoks veel lihtsalt ei ole. Lihtsalt vaielda nendega on mõttetu kui just endale ei meeldi närve rikkuda. Kui juba ei tea, siis tasuks uurida kas on teiste pealt kopeeritud veganlus ja mood või omal mingid põhimõtted. Siis mõtled ja nii noorte seisukohtadel on valdavalt suhtkerge jalad alt tõmmata. Oskavad vehkida vaid loosungitega ja mõne lingiga.
Vanaema puhul nõuaks konkreetselt ja näiteid milles seisneb tema loomapiinamine, et tema pakutav muutus kõlbmatuks. Pisarakiskumine on ka vajadusel võimalik oma lapsi tundes. Ebapedagoogiline, olen nõus, aga mõnikord vajalik.

+31
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanaema tahab pakkuda seda kõike head, mis seal pakkuda on. Munakastet, pannkooke, kartulivormi hakklihaga. Kõike seda, mida lapsed alati armastanud on, mille valmistamine ja pakkumine rõõmu teeb ja näiteks kanade pidamisele eraldi mõtte annab.

Kui seda kõike vaja ei ole, siis ongi see jutt platsis, et hävitame siis loomad ära kui vaja pole kellelgi. Aga teate, ma ütlen – need loomad hoiavad ka vanaema täna tegusa ja toredana. Ega neid loomi pole ju ülearu palju, lihtsalt oma majapidamise tarbeks ja rõõmu tundmiseks, kuidas poest pole midagi osta vaja.

Villa ketrav ja sokke kuduv vanaema – justkui unistus, eks? Aga minu lapsed ei kanna lambavilla sokke ega muud (neid mõnusaid toasusside moodi villakapukaid). (Nagu ka nahast kingi ega püksirihma, lihtsalt kommentaariks mainides).

Köögitoole katab pargitud lambanahk. Seal ei saa ju istuda!

Aga kas sa seda enda lastele oled ka niipidi rääkinud?

No ja kui nad ikka on veendunud veeganid, siis las nad olla. Sundimisega siin midagi ära ei tee. Ostke vegan toit maale kaasa. Ja ise sööge vanaema tehtud. Vanaemale öelgegi omavahel, et lastel puberteet ja küll möödub. Kiitke kooki ja võtke kaasagi.
Millegi sundimine tekitab tohutut trotsi. Ei ole mõtet.

+38
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa oled laste põhimõtete kohta uurinud, et miks nad veganiks hakkasid?
.

Poiss eriti ei põhjenda midagi, tema eest vastab vanem õde alati. Ja jämedalt on põhjendus see, et inimesel ei ole õigust teist elusorganismi allutada enda heaoluks.
Ma arvan, et kui tütar kooli lõpetab ja nt Tartusse õppima läheks, siis poja ma suudaks uuesti kõigesööjaks kallutada.

+13
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsed keelduvad sinna minemast kauemaks kui 1 päev, sest “seal pole midagi süüa”.

Oled sa ikka 100% kindel, et see on tõeline põhjus, mitte ettekääne?

Mäletan, mul tekkis umbes samas eas (alates 15 vist oligi) totaalne tõrge minna kuhugi maale vanaema juurde. Mitte, et vanema oleks vähem sümpaatne olnud, aga seal oli lihtsalt “maruigav ja mitte midagi ei olnud teha” . Omaealised puudusid, sotsiaalmeediat siis veel taskus kaasa ei tassitud ja nii oli. (ma ei mäleta, mis ettekäände mina leiutasin; illmselt lihtsalt andsin teada, et: ei taha. Aga täitsa võimalik, et oli ka mingi analoogiline loll jutt)

Sel juhul peaks see mõne aja pärast, kui mõistus koju tagasi tuleb, üle minema.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

no nad peaksid ju olema oma silmaga näinud, et vanaema ei kohtle oma loomi halvasti.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

no nad peaksid ju olema oma silmaga näinud, et vanaema ei kohtle oma loomi halvasti.

Jah, aga kana kasvatatakse sellel eesmärgil, et tema muna saada. Ja sellisel eesmärgil ei tohi kana pidada! Muna ei tohi kanalt ära võtta! Selline teooria laias laastus.

+20
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida lapsed soovitaksid vanaemal teha? Tõesti loomad tapamajja saata? Kas see oleks vähem loomapiinamine? Kas vanaemal kukk on? Kui ei ole, siis on ju munad nagunii viljastamata – vanaema võib need ju kanale jätta, aga midagi peale mädamuna sealt ei tuleks. Kui vanaema enam lammastel villa ei niidaks, siis kukuksid need lõpuks oma villakoorma all kokku. Koerigi ju pügatakse suvel palavaga, kas see on ka loomapiinamine?

+29
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mida lapsed soovitaksid vanaemal teha?

No mida nad ikka soovitaks, veganlusel ei ole ju mingeid loogilisi seletusi.
Selge see, et see vaene kana ei oska oma 250 munaga aastas mitte midagi peale hakata. Tühjad munad ka veel, kui kukke pole.
Ja koerad ja lambad las piinlevad.

Aga meie peame põhimõtteliselt sööma toitu, mida sööb meie toit.

+18
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaua su lapsed vegantoitumist harrastanud on? Meie vanemal pojal (21) diagnoositi peidetud aneemia peale seda, kui ta pool aastat vegan oli olnud. Diagnoos ja sümptomid (pidev peavalu, silmanägemise kiire kehvenemine, väsimus, kätevärin jne) ehmatasid ta nii ära, et nii muna, mesi, kohupiim kui ka vähesel määral liha on uuesti menüüs tagasi. Perearst pidas õnneks temaga pika vestluse ka sel teemal. Tänud talle.

+37
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kukk on ka olemas. Loomad võivad olla ja nende eest peab hoolitsema. Aga loomseid saadusi tarbida ei tohi, see on elusorganismi allutamine.
Lapsed ise söövad neid veganite vitamiinipakette, mis peaks siis toetama kõike seda, millest toidus puudu jääb. Jaaa – kaubanduses on kõigele mõeldud! Sellised paketid on olemas!
Mul on selline tunne, et varsti ongi kogu toit kapslites.
Praegu ei tohi loomi allutada. Küll varsti ei tohi enam kurki ja kapsast ka allutada. Ja kapsliturg ja -tootjad reageerivad sellele kohe.

+31
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arusaadav, et kui vanaema on terve elu loomi tapnud ja peab seda normaalseks, siis ei saa seda nii lihtsalt pidama. Kas vanaemaga olete rääkinud? Kui öelda talle, et lapselapsed ei taha süüa surnud loomi ega midagi, mis tuleb kana per*est välja, mis ta vastab? Tihti on vanaemad väga vastutulelikud, näiteks enamus kookides teeb küpsetuspulber imesid. Saab teha näiteks kartulit seenekastmega ja kõrvale tomati-kurgi õlisalatit. Pigem tekib ajus blokk ette, et kui laibad laualt ära võtta, siis ei jäägi midagi alles, aga tegelikult kaob ära vaid üks toidugrupp. Alles jääb terve nimekiri toitu. Mõtle loogiliselt: võtad ühe toidugrupi ära, alles jääb pea aegu 10 ja mitte midagi pole järsku süüa? Ei ole ju loogiline.

teraviljatooted (nt leib, küpsetised, tatar, amarant, kinoa, hommikuhelbed, müsli),
kaunviljad (eri oad (aed-, põld-, hiid-), läätsed (punased, rohelised, beluga jpt), herned),
köögiviljad (nt porgand, kartul, brokoli, lillkapsas, mais, tomat, seller, spargel),
puuviljad (nt õun, avokaado, melon, banaan, ploom, apelsin, pirn),
seemned (päevalille-, kõrvitsa-, seesami-, mooni-, chia-, kanepi-, lina-),
mandlid ja pähklid (Kreeka, para-, India, sarapuu-, kookos-, pekaani-),
marjad (maasikas, viigimari, kirss, mustikas, pohl, goji-),
seened (kukeseen, austerservik, šampinjon).

+13
-33
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nii suur elumuutus ja tarkus pealekauba ja vanus ka juba päris suur lastel, siis ma ei sa aru, miks nad ise omale süüa ei tee vaid selle mängu teiste kaela määrivad. Tahab nii suurt muutust söögilaual, siis jännaku sellega ise, siis näevad, kas on lihtne. Niisamagi on emadel piisav koormus, et iga päev paar korda korralikku toitu teha ja tuua. Vanema ülesanne on korraldada elu nii, et lastel oleks soe korralik toit. Mis söök see on, selle otsustab ikka tegija.
Va. allergiad ja terviseprobleemid.

+35
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Las loomad jäävad vanaemale. Tundub, et nemad hoolivad vanaema elustiilist rohkem, kui lapselapsed.
Ma arvan ka, et lastel on lihtsalt see puberteediea radikaalsus välja löönud. Kes meist ei tahtnud noorena maailma muuta! Kõik traditsiooniline on jama ja vaheta aga uue vastu välja.

Teoreetiliselt saan ma tegelikult sellest veganlusest aru… Loomad on elusolendid ja neil peaksid olema samad õigused nagu inimestel… samuti ka keskkonnaaspektid suurtööstuste puhul… Aga… koduloomad on sajandeid aretatud selleks, et inimese lauale toitu tuua, vill ja nahk kasutatuakse otstarbekalt, kui sellest tehakse riideid ja mööblit, mitte ei visata niisama maja taha auku. See on ju tegelikult suurepärane ja sellised väikesed majapiamised on ehk veelgi loodust ja elukeskkonda säästvamad kui linnas elavatel veganitel. Päris suur trend tänapäeval muide rikkamate hulgas – varajane pension kontoritöölt maapiirkonnas, kus oma tarbimist nulli viia, ise toitu toota ja tasakaalukamalt elada.

Lase lastel välja arvutada, kui suur on nende tarbimine ja kui suur on vanaemal? Palju nemad näiteks oma elus lennukiga lennanud on ja palju vanaema? Palju nemad päevas/nädalas pakendiprügi toodavad ja palju vanaema? Palju nemad elektrit tarbivad ja palju vaaema? Arvutagu ka välja, kust kohast tuuakse kokku kogu see vegan toit, mida nad söövad (pähkleid kasvab Eesti kliimas vähe) ja kui palju selle transport loodust saastab. Kes tegelikult rohkem loodust reostab?

Samuti olen mina näiteks seisukohal, et taimede aretamine toiduks on ju tegelikult samaväärselt “ebanormaalne” kui loomade. Kas mustsõstar ei tahaks olla jälle metsik põõsas ja rahus vohada? Kuidas keegi üldse julgeb õunapuid kärpida!? Mis õigus on meil ära süüa taime seemneid – oad, herned, vili,… nemad kasvatavad ennast ju, et seeme saaks uuesti mulda kukkuda, mitte kellegi suhu ronida. Kui nii mõelda, siis pole tegelikult inimkonnal midagi süüa, sest metsas ja loodusest leiduvast ju kõigile ei jätku ja sealtki kõige söömine ebaeetiline… Kõigega võib absurdini minna. (ma loodan küll, et su lapsed selle jutu peale enesetapumõtteid mõlgutama ei hakka, et oma tarbimist päris nulli viia).

+35
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsam on ilmselt emale õpetada rabarberikooki tegema ilma munata. Saan mõlemast poolest väga hästi aru. Saan aru, miks lihasööjad söövad liha ja mis veganid ei söö liha. Su lapsed võrdsustavad loomad ja linnud inimestega. Inimeste liha me ju ka ei söö. Laste jaoks on kõik loomne nagu loomadesööjale oleks inimliha pakkumine. Nii et pigem tuleks panustada vanaema arukusele. Lapsed sa ei suuda muuta.

+4
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liiga hea elu peal lähevad inimesed lolliks. Su lastel pole järelikult mitte mingeid reaalseid muresid olnud, toitu saab valida, toetav pere kõrval, katus pea kohal. Neil ei ole mitte midagi teha oma eluga, kui äärmuslusse kalduda. See on heast elust mandumise tulemus.
Kui need noored kord nälga tundma peaksid, küll läheks mahemunad ja maheliha alla, läheks farmi omagi. Ja miks nende arust veganlus maailma päästmine on, kuhu jäävad siis taimede tunded, mis teaduslikku tõestust leidnud ja pealegi neid taimi väetatakse loomse sõnnikuga nuta või naera.

https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/commentisfree/2018/aug/25/veganism-intensively-farmed-meat-dairy-soya-maize

+26
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arusaadav, et kui vanaema on terve elu loomi tapnud ja peab seda normaalseks, siis ei saa seda nii lihtsalt pidama. Kas vanaemaga olete rääkinud? Kui öelda talle, et lapselapsed ei taha süüa surnud loomi ega midagi, mis tuleb kana per*est välja, mis ta vastab? Tihti on vanaemad väga vastutulelikud, näiteks enamus kookides teeb küpsetuspulber imesid. Saab teha näiteks kartulit seenekastmega ja kõrvale tomati-kurgi õlisalatit. Pigem tekib ajus blokk ette, et kui laibad laualt ära võtta, siis ei jäägi midagi alles, aga tegelikult kaob ära vaid üks toidugrupp. Alles jääb terve nimekiri toitu. Mõtle loogiliselt: võtad ühe toidugrupi ära, alles jääb pea aegu 10 ja mitte midagi pole järsku süüa? Ei ole ju loogiline.

teraviljatooted (nt leib, küpsetised, tatar, amarant, kinoa, hommikuhelbed, müsli),

kaunviljad (eri oad (aed-, põld-, hiid-), läätsed (punased, rohelised, beluga jpt), herned),

köögiviljad (nt porgand, kartul, brokoli, lillkapsas, mais, tomat, seller, spargel),

puuviljad (nt õun, avokaado, melon, banaan, ploom, apelsin, pirn),

seemned (päevalille-, kõrvitsa-, seesami-, mooni-, chia-, kanepi-, lina-),

mandlid ja pähklid (Kreeka, para-, India, sarapuu-, kookos-, pekaani-),

marjad (maasikas, viigimari, kirss, mustikas, pohl, goji-),

seened (kukeseen, austerservik, šampinjon).

Minul oli maavanaema (vähetarbiv, vähereostav, isemajandav ja ise nii loomset kui taimset toitu kasvatav, samuti lambavillast asju koov, sh ka kanga loomine, seepi ja maarohtusid keetev). Sinu nimekirjas üle poole asjadest oleks talle mõistetamatu, isegi tatra asemel keetis/hautas ahjus pigem odratangu, ühtki sinu nimekirjas olevast marjadest ta ise ei kasvatanud (mis sõstardel viga?), maasikaid, mustikaid ja ka vaarikaid sai metsast, samuti seeni (mitte muidugi austerservikuid ega šampinjone), sarapuupähkleid sai hooajal metsast, seemnetest olid kasutusel kõrvitsa- ja linaseemned, sh ka linaseemneõli, puuviljadest sellest nimekirjast oli mängus ainult õun ja erineval kujul, sinu nimekirja köögiviljadest vaid porgand, kartul ja lillkapsas (kuhu jääb kurk ja kapsas, mida hapendada saab?), kaunviljadest põldoad ja herned (talveks kuivatatud muidugi), teraviljatooted – sinu nimekirjas on üldiselt valmistooted ja võõrkultuurid.

Alles seda nimekirja läbi käies ja kõrvutades sellega, mida maavanaema nendest kasvatas ja mis väetatud sai loomasõnnikuga, sain ma aru, kui keskkonnavaenulik tegelikult siinne veganlus on. Võõrkultuurid, mida Eestisse kaugelt transporditakse ja siinsed kultuurid, mida vist peaks lämmastikus kasvatama, kui loomasõnnikut pole…

+39
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Arusaadav, et kui vanaema on terve elu loomi tapnud ja peab seda normaalseks, siis ei saa seda nii lihtsalt pidama.

Milleks su arust keegi lehma siis peab? Et nii nunnu ja ilusate silmadega?Tead ka, kui palju üks lehm sööb. Ei, kui lehmast kasu pole, läheb see lehm tapamajja. Sama kanadega. Ja lammast ei saagi nii pidada, et sa teda ei püga, see oleks lambapiinamine. Veganite arust oleks ilmselt mõistlik lammas ära pügada ja vill siis minema visata.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võid ju neid vastuväiteid tuua, aga veganid ei lasku üldiselt tervislikku arutellu, vaid lahmivad lihtsalt, et loomade kasutamine enda heaoluks ei ole lihtsalt okei ja kõik. Ma saan tegelikult aru, et loomade tapmine või vasikate ema juurest minema tirimine on kõik julmus ja oleks võinud aegade algusest täiesti olemata olla, aga minu jaoks on ka põhiline arusaamatus selles miks ei või tarbida loomset ilma kellelegi liiga tegemata. Lehm näiteks ei anna piima ilma poegimata, aga kana muneb täitsa niisama ja tal pole nende munadega midagi peale hakata. Tegelikult maamajapidamistes jääb tihti vasika kõrvalt ka piima üle, nii et ei toimu ka sel juhul midagi ebainimlikku. Kusjuures ma pole kunagi sellele intelligentset seletust kuulnud, miks sellistel juhtudel piima või mune ei tohi tarbida, veganitelt tuleb vastuseks ainult stiilis “seks et koera nimi on rex”. Mina soovitaksin paluda su tütrel mingi adekvaatne põhjendus tuua või küsida, mis moel tema arvates vanaema loomi piinab. See on ka silmakirjalik poest plastkarpi pakendatud ja säilitusaineid täis vegankooki osta, mille jaoks on igasugu ressursse kasutatud selle asemel et vanaema poolt pea nullkuluga tehtud kooki süüa.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen oma kahele pea täiskasvanud pojale rääkinud, et tehku mis nad teevad, ärgu ainult vegan-naistega abiellugu ja lapsi saagu! See oleks mu õudusunenägu! Ma tahaks lapselapsi hoida, tahaks olla hea vanaema, et noored saaks oma aega ja minul tekiks lapselastega tihedad suhted. Aga kui lapselaste ema oleks vegan, siis kindlasti oleks lapsed ka vegantoidul. Eks mu poeg peaks tõenäoliselt ka hakkama. Aga mina põhimõtte pärast ei hakka lollust toetama. Ei hakka lapselastele mingeid sojakotlette sisse söötma. Ja mul oleks nii kurb vaadata, et lapsed nälgivad, et nad ei saa kõiki vajalikke toitaineid, kui ometi see oleks võimalik.
Siin teemas on toodud juba nii palju häid põhjendusi, miks veganlus on üks lollus kuubis. Ma ei oska muud arvata, et kui minu lähikonda peaks hakkama mingi vegan mürgitama, siis ma lihtsalt teeks endale selle teema ja vastuväited üksipulgi selgeks ja vaidleks temaga lakkamatult.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See veganite põhimõte on iseenesest õilis, aga niipea, kui sellest saab religioon ja ideoloogia, ongi kõik mustvalge. Tänapäeva vägivallatuse apologeedid ja “ohvrisüüdistamise” mantra raiujad on samasugused mustvalged. Ei mingeid nüansse, ei mingit mõistmist, ei mingit arutlemist – kohe nuiaga silmade vahele. Kui palju sellised sektid tegelikult ise julmust toodavad, pole mõtet neile selgitada.
Samamoodi pole mõtet veganluse vastastele selgitada, et põhimõte on põhimõte. Seda ei murta väitega “mis see natuke sulle teeb, sured ära vää?” või “vanaema kohtleb loomi hästi!” Põhimõte jääb põhimõtteks, pole vahet, mida see mulle teeb või et keegi kuskil polegi kuri. Veganluse vastased jälle ei saa aru, mida tähendab põhimõte.

Ma usun, et pubekad kasvavad sellest välja. Aga praegu peaks jätkuma arukust nendega ilma maha tegemata arutleda, mis siis on mõistlik, ja MIKS see on mõistlik. Mitte stiilis “mis see sulle teeb?”

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ei ostaks koju neid poes müüdavaid asju, taskuraha viiks miinimumi ja kodus ei teeks eraldi toitu. Ehk siis paneks neid endid toidu nimel pingutama ja tead miks- sest nad enne sõid ju isuga ja polnud neil häda midagi! Nemad kiusavad sind ja sina kiusa vastu, vaata, kaua nad vastu peavad.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomi tohib allutada küll. Loomad ongi inimesele allutamiseks, muide. AGA! inimene, see raisk, ju kuritarvitab oma õigusi, julmutseb loomadega, kõige halvemas mõttes ekspluateerib neid, teeb nende abil RAHA. Ja see pole naeruasi, tegelikult ongi see väga tõsine ja väga traagiline, mida inimene on raha nimel valmis teisele elusolendile tegema. Nii et veganite üle pole vaja põhimõtteliselt naerda, neil on kuskil sügaval täiesti õigus.
Loomade allutamise mõte on vastastikune kasu – ka loom peab saama kasu sellest, et inimene teda allutab, tema elukvaliteet peab sellest paranema. Vanaema kodulooma elukvaliteet ongi parem just vanaema juures laudas, mitte metsas omapäi. Isegi kui teda lüpstakse, pügatakse või tapetakse. Loom ei ole inimene, tal pole võrdseid õigusi ja ta ei soovi ega vajagi neid. Vanaema hoitud loomade pärast ei pea muretsema ja nende toodangut võib südametunnistuse piinadeta tarbida. Ilma vanaemata nad hukkuksid. On igati okei, kui nad hoolitsuse eest veidi maksavad, ja nad teevad seda hea meelega.

Kui prooviks sel teemal nendega arutleda?

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 144 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Veganlus on rikkunud peresuhted