Esileht Kodunurk Veidi rumal küsimus ehk

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Veidi rumal küsimus ehk

Postitas:

Kui tahan teha kapsapirukat (seda suurt plaadil, mitte väikseid) ja soovin sinna muna sisse panna täidisesse, kas pean siis munad eelnevalt keetma või löön toored munad kapsa peale ja siis ahju?

Kas kapsa panen ikka täidisesse toorelt jah või peaks seda ka enne hautama?

Ärge pange pahaks, ausõna, nii algaja küpsetaja olengi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju sul on vast mingi retsept ka tegemisel abiks…
Mina olen kapsa veidi pannil hautanud. Jahtunud kapsale lisan toore muna, segan. Tavaliselt lisan ka 1-2 keedetud muna hakituna. Maitsena sobib kapsale muskaatpähkel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen täidise valmis hautanud koos kõigi muude ainetega ja siis keedetud muna sisse hakkinud. Nii jääb igal juhul ilusam. Aga mõned korrad olen ka munad hautamise ajal lihtsalt peale löönud ja siis edasi hautanud.
Ma tavaliselt teen millalgi täidise valmis ja lasen jahtuda, siis maitsen uuesti, alles seejärel plaadile ja ahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kapsa hautad vähese veega pehmeks ikka enne.
Siis nõrutad ja segad juurde sulavõi, ühe toore muna, tilli ja maitseained + lisad kahvliga peenekshakitud keedumuna.

Nii et mõlemat muna läheb sul vaja.
Toores muna seob täidise kokku ja keedumuna annab iseloomuliku maitse.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei mõtle ju ometi vähese küpsetusoskusega hakata ilma retseptita pirukat tegema? Retseptis peaks sellised asjad ometi kirjas olema.

Kapsas hautatakse eelnevalt pehmeks. Suure plaadipiruka puhul on muna tihtilugu toores, aga sel juhul on täidise koostisainete hulgas ka mingi koor vmt, sest muna üksi kapsa sisse segades küll vaevalt et hea on (kipub pigem kuiv ja kõva olema). Kui on toore munaga retsept, peab hautatud kapsa laskma enne munasegu lisamist korralikult maha jahtuda. Kui koort täidise komponentide hulgas pole, siis tõenäoliselt on ikka mõeldud keedetud ja hakitud muna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hautax kapsast õlle või veiniga, annab mõnusama meki. Muna panex pigem toorena. Hmmm . . . õhtusöögiidee . . .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus(ed) ei ole rumal(ad), aga pealkiri on küll.
Mida tänapäeval ses osas koolides õpetatakse? Kas pole enam nii, et pealkiri on lühike sisukokkuvõte, teematutvustus? Ma saan ka aegajalt selliseid “Tere!” -stiilis meile – no mitte ei mõista, millega inimene mõtleb? Kui koolis ei käinud, siis suur ja võimas internet ju ometi aitab?

Teemasse: kapsad hautan kohe päris pehmeks ja toore muna klopin koorega segi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 13:21; 23.03 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui mõte on “pirukas ahju panna” siis keedetud munad küll abiks pole. Trenniks ehk.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas pean siis munad eelnevalt keetma või löön toored munad kapsa peale ja siis ahju?

Tee härjasilmad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kapsas on suht maitsetud, seega on oluline just maitsestamine. Teen ka nii – nii toore muna sisse, kui keedetud muna hakitult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus(ed) ei ole rumal(ad), aga pealkiri on küll.

Mida tänapäeval ses osas koolides õpetatakse? Kas pole enam nii, et pealkiri on lühike sisukokkuvõte, teematutvustus? Ma saan ka aegajalt selliseid “Tere!” -stiilis meile – no mitte ei mõista, millega inimene mõtleb? Kui koolis ei käinud, siis suur ja võimas internet ju ometi aitab?

Kah teemast mööda, aga ma saan vallavalitsusest täitsa ametlikke e-kirju teemaga “arve”, sisu on tühi ja lisatud on “untitled.pdf”. See on samm edasi, sest vanasti oli ka pealkiri tühi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 13:34; 23.03 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus(ed) ei ole rumal(ad), aga pealkiri on küll.

Mida tänapäeval ses osas koolides õpetatakse? Kas pole enam nii, et pealkiri on lühike sisukokkuvõte, teematutvustus? Ma saan ka aegajalt selliseid “Tere!” -stiilis meile – no mitte ei mõista, millega inimene mõtleb? Kui koolis ei käinud, siis suur ja võimas internet ju ometi aitab?

Kah teemast mööda, aga ma saan vallavalitsusest täitsa ametlikke e-kirju teemaga “arve”, sisu on tühi ja lisatud on “untitled.pdf”. See on samm edasi, sest vanasti oli ka pealkiri tühi.

😀 😀

See kuulub samasse klassi, kui ametitelefonide otsas oskamatud suhtlejad: ennast ees- ja perek.nime pidi tutvustanud helistan vahetult peale valdade liitmist enda teada uuele raamatupidajale. Vastatakse “Jaa!”. Küsin siis ise, et kas raamatupidamine, kas Mallet võiks paluda. Vastatakse, et Malle puhkusel, aga ühendame asendajaga (seda, kas ma üleüldse raamatupidamisse helistasin, ei saanudki teada). Peale ühendamist “Pille kuuleb!”. Küsin, et kuhu ma siis sattusin, kas raamatupidamisse, vastatakse – aga kuhu te tahtsite helistada?
Eks ole…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 13:21; 23.03 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus(ed) ei ole rumal(ad), aga pealkiri on küll.

Mida tänapäeval ses osas koolides õpetatakse? Kas pole enam nii, et pealkiri on lühike sisukokkuvõte, teematutvustus? Ma saan ka aegajalt selliseid “Tere!” -stiilis meile – no mitte ei mõista, millega inimene mõtleb? Kui koolis ei käinud, siis suur ja võimas internet ju ometi aitab?

Kah teemast mööda, aga ma saan vallavalitsusest täitsa ametlikke e-kirju teemaga “arve”, sisu on tühi ja lisatud on “untitled.pdf”. See on samm edasi, sest vanasti oli ka pealkiri tühi.

Äkki on asi selles, et su arvuti lihtsalt ei ava saadetud faile?

Ma isiklikult ei ole küll mitte ühtegi arvet saanud, mis mind reaalselt ei puuduta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus(ed) ei ole rumal(ad), aga pealkiri on küll.

Mida tänapäeval ses osas koolides õpetatakse? Kas pole enam nii, et pealkiri on lühike sisukokkuvõte, teematutvustus? Ma saan ka aegajalt selliseid “Tere!” -stiilis meile – no mitte ei mõista, millega inimene mõtleb? Kui koolis ei käinud, siis suur ja võimas internet ju ometi aitab?

Kah teemast mööda, aga ma saan vallavalitsusest täitsa ametlikke e-kirju teemaga “arve”, sisu on tühi ja lisatud on “untitled.pdf”. See on samm edasi, sest vanasti oli ka pealkiri tühi.

Äkki on asi selles, et su arvuti lihtsalt ei ava saadetud faile?

Ma isiklikult ei ole küll mitte ühtegi arvet saanud, mis mind reaalselt ei puuduta.

Ei, mu arvuti täiesti avab seda faili ja puudutab mind reaalselt ka, “sisu on tühi” alla pidasin ma silmas, et ei ole ridagi kaaskirja a la “tere, siin on teie lapse muusikakooli arve, lugupidamisega X”. Lihtsalt esimene kord sellist asja saades mõtlesin küll päris tükk aega, kas ma julgen avada või ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 13:34; 23.03 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

i, mu arvuti täiesti avab seda faili ja puudutab mind reaalselt ka, “sisu on tühi” alla pidasin ma silmas, et ei ole ridagi kaaskirja a la “tere, siin on teie lapse muusikakooli arve, lugupidamisega X”. Lihtsalt esimene kord sellist asja saades mõtlesin küll päris tükk aega, kas ma julgen avada või ei.

Ilmselt nende programm ei lase kaaskirja panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Veidi rumal küsimus ehk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.