Esileht Kodunurk Veidrad üürikuulutused

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 183 )

Teema: Veidrad üürikuulutused

Postitas:
Kägu

Sa oled ka kõva eestlane, ma vaatan.

Mis su probleem on? Sa ühtki muukeelset sõna ei kasuta?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned üürileandjad tahavad, et üürnik oleks mingi seltsidaami või teenija laadne: kütaks igapävaselt pliiti/ahju, tooks puid tuppa, käiks poes, vestleks iga päev majaomanikuga. Samuti on osa tohutult vastu sellele, kui mitu inimest soovib üürida graafiku alusel sama korterit, kuigi tegu on sama pere liikmetega.

Me otsisime mingil hetkel korterit või tuba tartusse. 45+ vanuses pereinimesed, põhitöö, lapsed, oma isiklik maja pealinnas, lihtsalt mina õppisin doktorantuuris ja mul oli ka paar tundi nädalas õpetamist tartus, abikaasa oli samal ajal pikemal täiendkoolitusel tartus, mul oli vaja ööbimiskohta nädala esimesel poolel 1-2 ööd nädalas, mehel 1 öö nädala teises pooles üle nädala. No ei õnnestunud, peeti kahtlaseks, kuigi mul oli isegi sõlmitud TÜ-ga tunnitasulise õppejõu tööleping mille olin valmis üürileandjale ette näitama. Ikka räägiti, et nemad eeldavad üürnikena kedagi, kes iga päev kohal on ja see, et 2 keskealist abikaasat vajavad eri öödeks tartus ööbimisvõimalust samas korteris (teine oleks samal ajal pealinnas lapsi kantseldanud) ei mahtunud samuti kuidagi üürileandjate vaadetega kokku. Igaljuhul lõpuks me sõitsime varahommikuse rongiga tartusse ja õhtusega jälle tallinna tagasi või ööbisime hoopis hotellides ühe öö kaupa.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned üürileandjad tahavad, et üürnik oleks mingi seltsidaami või teenija laadne: kütaks igapävaselt pliiti/ahju, tooks puid tuppa, käiks poes, vestleks iga päev majaomanikuga. Samuti on osa tohutult vastu sellele, kui mitu inimest soovib üürida graafiku alusel sama korterit, kuigi tegu on sama pere liikmetega.

Me otsisime mingil hetkel korterit või tuba tartusse. 45+ vanuses pereinimesed, põhitöö, lapsed, oma isiklik maja pealinnas, lihtsalt mina õppisin doktorantuuris ja mul oli ka paar tundi nädalas õpetamist tartus, abikaasa oli samal ajal pikemal täiendkoolitusel tartus, mul oli vaja ööbimiskohta nädala esimesel poolel 1-2 ööd nädalas, mehel 1 öö nädala teises pooles üle nädala. No ei õnnestunud, peeti kahtlaseks, kuigi mul oli isegi sõlmitud TÜ-ga tunnitasulise õppejõu tööleping mille olin valmis üürileandjale ette näitama. Ikka räägiti, et nemad eeldavad üürnikena kedagi, kes iga päev kohal on ja see, et 2 keskealist abikaasat vajavad eri öödeks tartus ööbimisvõimalust samas korteris (teine oleks samal ajal pealinnas lapsi kantseldanud) ei mahtunud samuti kuidagi üürileandjate vaadetega kokku. Igaljuhul lõpuks me sõitsime varahommikuse rongiga tartusse ja õhtusega jälle tallinna tagasi või ööbisime hoopis hotellides ühe öö kaupa.

M6ks sellist graafikujuttu üldse üürileandjale rääkida?

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

M6ks sellist graafikujuttu üldse üürileandjale rääkida?

Ei saa ka aru. Üürid perele korteri ja veedad seal aega nii palju, kui vajalik on. Kui ma maksan, siis võin üldse selle korteri tühjana hoida, kui tahan. Aga mõnel on kohe vajadus oma elust pikalt-laialt pajatada, tuleb siitki välja.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

M6ks sellist graafikujuttu üldse üürileandjale rääkida?

Tartus on vaja rääkida jah. Mul on Tartus kaks inv. korterit ja mõlema KÜ jagab osa kulusid elanike arvule, mitte ruutmeetritele nagu Tln-s. Majarahvas vahib silm krillis palju kuhugi elanikke ikka käib.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus on vaja rääkida jah. Mul on Tartus kaks inv. korterit ja mõlema KÜ jagab osa kulusid elanike arvule, mitte ruutmeetritele nagu Tln-s. Majarahvas vahib silm krillis palju kuhugi elanikke ikka käib.

Nii jagatakse ehk prügi ainult, too abielupaar pangu siis oma 2 kirja ja korras. Selle asemel tuututavad oma elulugu, see mõjubki veidrana.,

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle asemel tuututavad oma elulugu, see mõjubki veidrana.,

Tegelikult hakkas asi pihta korteriomanike mustmiljonist küsimusest: mitu liiget peres. kas lapsi on. kuidas te kavatsete terve perega nii väikesesse tuppa ära mahtuda. millal sisse kolite. miks on vaja möbleeritud tuba. miks te oma mööblit kaasa ei võta. miks teil eelmiste üürileandjate soovituskirju ette pole näidata või nende kontakte. siis saigi seletatud, et tuba on vaja vaid neiks päevadeks, kui emmal-kummal tartus loengud. et lapsed ei tulegi üldse  tartusse, on kodus edasi selle vanemaga, kes parasjagu tartus olema ei pea.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii jagatakse ehk prügi ainult, too abielupaar pangu siis oma 2 kirja ja korras. Selle asemel tuututavad oma elulugu, see mõjubki veidrana.,

Üldvesi ja gaas ka kui mõõtjat ei ole. Tartus ongi imelikud inimesed ja kombed.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldvesi ja gaas ka kui mõõtjat ei ole. Tartus ongi imelikud inimesed ja kombed.

Kas trepikoda kasutab rohkem inimene, kes elab üksi näiteks 3-toalises korteris või 3 inimest, kes elavad 2-toalises? Või miks suurema korteri omanik väiksemas elavat suurperet doteerima peaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas trepikoda kasutab rohkem inimene, kes elab üksi näiteks 3-toalises korteris või 3 inimest, kes elavad 2-toalises? Või miks suurema korteri omanik väiksemas elavat suurperet doteerima peaks?

See on nagunii mõõtmatu asi. Vähemalt Tallinna korterite puhul ei pea ma üürnike vahetumisel pidevalt teateid saatma: nüüd 2, nüüd 1 jne. Tobe!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nagunii mõõtmatu asi. Vähemalt Tallinna korterite puhul ei pea ma üürnike vahetumisel pidevalt teateid saatma: nüüd 2, nüüd 1 jne. Tobe!

Tallinnas jagatakse siis m2 järgi üldkulud?
Mina sinu poolt tsiteeritu. Tegelikult tahtsin öelda, et minu Tartu korteris jagatakse need kulud korterite arvuga. See inimeste järgi jagamine ongi iganenud ja pole nõus, et Tartule omane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled ka kõva eestlane, ma vaatan.

Mis su probleem on? Sa ühtki muukeelset sõna ei kasuta?

Venkude slängi tõepoolest ei kasuta. Aga imestama paneb mind see, et ise mängid suurt kodumaa patriooti, aga reostad eesti keelt võõrkeelsete sõnadega.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Venkude slängi tõepoolest ei kasuta. Aga imestama paneb mind see, et ise mängid suurt kodumaa patriooti, aga reostad eesti keelt võõrkeelsete sõnadega.

😀 oled märganud, et Eestis on pooled venelased? Aga inglise keelt on äge kasutada? Tule taevas appi, mis probleemid mõnel.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas jagatakse siis m2 järgi üldkulud? Mina sinu poolt tsiteeritu. Tegelikult tahtsin öelda, et minu Tartu korteris jagatakse need kulud korterite arvuga. See inimeste järgi jagamine ongi iganenud ja pole nõus, et Tartule omane.

ikka m2 järgi, teisiti oleks imelik. 30-ruudune korter ei pea maksma sama palju kui 100-ruudune. Kütet maksame samamoodi m2 järgi. Uus arendus Tallinnas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas jagatakse siis m2 järgi üldkulud? Mina sinu poolt tsiteeritu. Tegelikult tahtsin öelda, et minu Tartu korteris jagatakse need kulud korterite arvuga. See inimeste järgi jagamine ongi iganenud ja pole nõus, et Tartule omane.

ikka m2 järgi, teisiti oleks imelik. 30-ruudune korter ei pea maksma sama palju kui 100-ruudune. Kütet maksame samamoodi m2 järgi. Uus arendus Tallinnas.

Kuidas puutub korteri suurus trepikotta? Ikka elanikke järgi peaks see käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas puutub korteri suurus trepikotta? Ikka elanikke järgi peaks see käima.

Külalised ka kokku lugeda?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas puutub korteri suurus trepikotta? Ikka elanikke järgi peaks see käima.

Elanike arvu on võimatu jälgida tänapäevases kärgperenduse ja AirBNB tingimuses. Võibolla mõnes 4 korteriga majas, kus valvas naabrimutt kõigel silma peal hoiab?

Eeldus on siiski, et suures korteris elab rohkem inimesi kui väikses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõlmin üürileandjana üürilepingu, siis läheb sinna kirja, kes seal elama hakkavad koos isikukoodidega. Üürnik ise avaldab, et kes sinna elama tulevad ja saab sellise lepingu alusel ka elukoha registreerida. tõesti on ühes korteris prügi elanike arvu järgi ja siis teatan raamatupidajale, et mitu inimest seal elab. Vahet ei ole kas elavad ühel ajal või kordamööda, mia mingeid graafikuid ei taha ega käi ka kontrollimas.

Kui aga soovitakse üürida näiteks tuba eramajas, siis kindlasti on omanikul suurem soov teada, kellele ta üürib ja see on ka mõistetav.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõlmin üürileandjana üürilepingu, siis läheb sinna kirja, kes seal elama hakkavad koos isikukoodidega.

Mina küll selliseid detaile ei pane. Ainult isik, kellega lepingu sôlmin. Milleks need teised? Nad ei vastuta nagunii mitte millegi eest ning teisalt ei ole sinul ôigus keelata kedagi majutamast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõlmin üürileandjana üürilepingu, siis läheb sinna kirja, kes seal elama hakkavad koos isikukoodidega.

Mina küll selliseid detaile ei pane. Ainult isik, kellega lepingu sôlmin. Milleks need teised? Nad ei vastuta nagunii mitte millegi eest ning teisalt ei ole sinul ôigus keelata kedagi majutamast.

Kui ei taha, ära pane. Mina panen, sest nagu selgitasin – siis saab ilma minu loata elukohana registreerida, on lihtsam. Teiseks – saan keelata küll, üürin korteri ühele inimesele ja pärast elab seal 10 inimest või? On ikka oluline vahe, kui palju inimesi seda korterit kasutavad, kulutavad mööblit, kodumasinaid ja ega ka naabrid ei ole tead, mis õnnelikud. Näiteks ei üürinud 2-toalist korterit 6-liikmelisele perele, kuna lihtsalt ei mahu nii palju inimesi sinna.

Ajutise majutuse õigus on ainult perekonnaliikmete suhtes.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei taha, ära pane. Mina panen, sest nagu selgitasin – siis saab ilma minu loata elukohana registreerida, on lihtsam. Teiseks – saan keelata küll, üürin korteri ühele inimesele ja pärast elab seal 10 inimest või? On ikka oluline vahe, kui palju inimesi seda korterit kasutavad, kulutavad mööblit, kodumasinaid ja ega ka naabrid ei ole tead, mis õnnelikud. Näiteks ei üürinud 2-toalist korterit 6-liikmelisele perele, kuna lihtsalt ei mahu nii palju inimesi sinna. Ajutise majutuse õigus on ainult perekonnaliikmete suhtes.

Jah, pereliikmeid sa ei saa keelata majutada. Mis ajutise? Kolivad sisse, nagu naksti, pole sinu öelda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei taha, ära pane. Mina panen, sest nagu selgitasin – siis saab ilma minu loata elukohana registreerida, on lihtsam. Teiseks – saan keelata küll, üürin korteri ühele inimesele ja pärast elab seal 10 inimest või? On ikka oluline vahe, kui palju inimesi seda korterit kasutavad, kulutavad mööblit, kodumasinaid ja ega ka naabrid ei ole tead, mis õnnelikud. Näiteks ei üürinud 2-toalist korterit 6-liikmelisele perele, kuna lihtsalt ei mahu nii palju inimesi sinna. Ajutise majutuse õigus on ainult perekonnaliikmete suhtes.

Jah, pereliikmeid sa ei saa keelata majutada. Mis ajutise? Kolivad sisse, nagu naksti, pole sinu öelda.

saan küll keelata, vaata VÕS § 289.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et see valetaja jäi vähemalt lõpuks vait. Ehmus vist ära kellegi, Hispaaniat puudutavate, kontrollküsimuste peale.

Raamatutega oli maja müügil tõesti probleem, aga need leidsid parkimiskohad laste juures, sest lõppude lõpuks nemad ju pärivad need niikuinii. Tallinnas on meil vast 6 lugemata raamatut, mis pärast lugemist liiguvad lastele. Tartus on lasteraamatud ja mõned muud raamatud ka. Hispaanias on mõned raamatud, 4-5, mis enamasti sai kunagi nt lennujaamast ostetud. Ja neid kohalikku elu puudutavaid turismiraamatuid ka mõned. Eks luger käib igal pool kaasas mõlemal.

Kui sa tõesti loed raamatut vaid ühe korra (selliseid toon raamatukogust hoopis), aga minul on komme lugeda mõnda raamatut mitu korda, samuti on suured kunstiraamatud, mida meeldib sirvida, k luuleraamatuid sirvin, ka on erialast kirjandust kodus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

neid vaidlusi siin lugedes jääb üle ainult rõõmustada, et ma ise juba ammu enam midagi üürima ei pea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

neid vaidlusi siin lugedes jääb üle ainult rõõmustada, et ma ise juba ammu enam midagi üürima ei pea.

Just. Mulle nii palju öeldud, et olen kõige normaalsem üürileandja ever. Selline vingats siin eespool, kes näpuga järge ajab, on kohutav. Raudselt paneb kõik asjad ka kirja ning pildistab ja käib igakuiselt kontrollimas. Väkk.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline vingats siin eespool, kes näpuga järge ajab, on kohutav.

On tõesti. Ka ei saa ma aru nendest tartu üürileandjatest, kes tollele abielupaarile ei üürinudki. Miks? Arvasid, et hakkavad seal armukesi pidama ja moraal ei lubanud? Minu jaoks täiesti arusaamatu. Teisest küljest jälle – kui see oli mingi ahiküttega korter, ega siis ei ole mõistlik kütteperioodil üürida sellist, kui seda köetakse vaid paar korda nädalas. Keskküttega korteri puhul sellist probleemi ei oleks.

Ma ise üürisin veel enne seda perioodi kui üürileandjad hulluks läksid ja hakkasid mingeid soovitusi, isikukoode, pangaväljavõtteid, tööandja tõendeid ja ma ei tea mida iganes veel küsima. Ja mul oli kass ka! Nüüd vist kodulooma ja lapsega ei saaks üldse kuskile löögile, sest laps on ju veel hullem kui mõni koduloom, selle kohta on saanud siit ajaviitenurgast lugeda, kuidas üürileandjad lastega inimestele kindlasti mitte ei üüri midagi.

Eestis on mõistlik kinnisvara endale siiski osta, kel vähegi võimalik. Ja ostes on ka hullumaja nende kuulutustega, igasuguseid jaburusi püütakse hingehinnaga müüa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise üürisin veel enne seda perioodi kui üürileandjad hulluks läksid ja hakkasid mingeid soovitusi, isikukoode, pangaväljavõtteid, tööandja tõendeid ja ma ei tea mida iganes veel küsima. Ja mul oli kass ka! Nüüd vist kodulooma ja lapsega ei saaks üldse kuskile löögile, sest laps on ju veel hullem kui mõni koduloom, selle kohta on saanud siit ajaviitenurgast lugeda, kuidas üürileandjad lastega inimestele kindlasti mitte ei üüri midagi.

Mina luban lastega ja väikeloomadega. Ebainimlik oleks seda keelata. Aga tean, et neil raske saada tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

neid vaidlusi siin lugedes jääb üle ainult rõõmustada, et ma ise juba ammu enam midagi üürima ei pea.

Just. Mulle nii palju öeldud, et olen kõige normaalsem üürileandja ever. Selline vingats siin eespool, kes näpuga järge ajab, on kohutav. Raudselt paneb kõik asjad ka kirja ning pildistab ja käib igakuiselt kontrollimas. Väkk.

Mis mõttes ajan näpuga järge – teen korrektse üürilepingu, kus on mõlema poole õigused ja kohustused kirjas, annan korteri üle ja järgmine kord näeme üürilepingu lõpetamisel (v.a. kui on mingi probleem). Korter on üürniku kodu ja ma austan tema privaatsust. Tema aga tagab selle, et minule esitatud andmed on õiged (sh. isikute arv, kes elama hakkab), maksab üüri+ kõrvalkulusid õigel ajal. Tegelen sellega juba 10 aastat ja siiani ei ole kordagi üürniku valikuga puusse pannud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ajan näpuga järge – teen korrektse üürilepingu, kus on mõlema poole õigused ja kohustused kirjas, annan korteri üle ja järgmine kord näeme üürilepingu lõpetamisel

No kui seejuures keelad üürniku pereliikmetel sinna kolida, siis ajad ikka vägagi järge

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ajan näpuga järge – teen korrektse üürilepingu, kus on mõlema poole õigused ja kohustused kirjas, annan korteri üle ja järgmine kord näeme üürilepingu lõpetamisel

No kui seejuures keelad üürniku pereliikmetel sinna kolida, siis ajad ikka vägagi järge

Ei keela, kui lepingu sõlmimisel soovitakse, siis panen nad lepingusse või kui hiljem avaldatakse soovi (ei ole tulnud ette). Teema tekkis sellest, et ma ei tee lepingut nii, et ma ei tea mitu inimest mu korteris elab. Fikseerin nimeliselt lepingus ära, et saaksid elukohana registreerida ja siis lapse näiteks lasteaeda panna. Aga nii ei tee, et annan korteri enda teada ühele üürile ja see toob terve suguvõsa sinna elama.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 183 )


Esileht Kodunurk Veidrad üürikuulutused