Esileht Hobinurk Veidrused filmides/seriaalides

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 101 )

Teema: Veidrused filmides/seriaalides

Postitas:
Kägu

Mind hämmastavad filmides enim toidu ja söömisega seotud teemad. Just seesama kui kurdetakse kui näljane ollakse, võetakse kahvel kätte, siis vistakse kahvel taldrikusse ja tormatakse minema. Või kaetakse peolaud ohtrate vaagnatega, millest keegi toitu ei puutugi ja siis peale söömaaega visatakse kõik “jäägid” prükki. Ma saan aru, et 20 minutit mälumist jutti näidata pole filmi mõttes mõistlik aga kui vestlus toimub söömise ajal siis võiks ju näha ka taldriku tühjenemist…

Söömist on tegelikult väga keeruline filmida. Iga stseeni filmitakse ju palju kordi, mitte ainult üks kord. Kõik filmitud klipid peavad olema identsed, et pärast montaažis oleks võimalik kokku lõigata. Oleks ülimalt keeruline filmida söömist niimoodi, et absoluutselt iga võtte algul oleks taldrikus jälle toit identse koha peal ja täpselt sama palju. Mõni režissöör teeb 30-40 võtet järjest, kujutad sa ette seda taldrikut, mis tuleb iga võtte alguseks taas identseks täita?

Ja näitleja peab siis 30-40 võtet järjest muudkui sööma… Nägin kord intervjuud ühe näitlejaga, kes ütles, et söömise filmimine on füüsiliselt väga ebameeldiv, sest sa muudkui sööd ja sööd ja sööd üht ampsu 40 korda järjest, süda on juba paha, aga kedagi ei huvita.

Nii et paljud veidrused, mida me filmides näeme, on puhtalt tehnilistest iseärasustest tingitud.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatan palju Blue Boodsi seriaali ja pidevalt kordub üks asi — politseinikud löövad kogu aeg uksi maha. Üks kord väike kõks õlaga või vahel mõni hoogsam lööb ka korra jalaga ja uks on lännu.

Minu tavalisse paneelmaja korterisse on ka ühe korra päästeamet sisse murdnud. Näha oli, et ust ja raami pidi ikka enne vastavate tööriistadega kõvasti töötlema, kui lahti saadi. Ma pidin pärast ukse ära vahetama.

Võimalik muidugi on teoreetiliselt, et USAs on uksetööstus kuidagi alaarenenud ja neil ongi seal kõigil majadel ja korteritel sellised nirud uksed, mis esimese vopsu peale lahti kargavad. Aga selle seriaali tegevus toimub New Yorgis, kus on suur kuritegevus. Võiks nagu eeldada, et kodudel on seal ikka normaalsed uksed, mitte papist?

Ja samas on vahel stseene, kus peale lendab terve eriüksus, täisvarustuses, kilbid käes ja kaasas on ka mingi jurakas tööriist rammimiseks. Milleks seda küll tassitakse, kui detektiiv Danny lööb muidu igas osas vähemalt korra õlaga uksi lahti?

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et paljud veidrused, mida me filmides näeme, on puhtalt tehnilistest iseärasustest tingitud.

Sellega seoses meenub mulle, et nägin kunagi intervjuud, kus üks näitleja rääkis suudlemisest. Et see peab ikka välja nägema glamuurne, romantiline ja igati ilus. Tegelikult päriselus kirglik suudlemine ei ole üldsegi glamuurne tegevus, pärast on nahk punaseks nühitud, meik laiali jms. Aga et filmis siis on nii, et kõige tähtsam on valgus ja teise näitleja valgust ei tohi ära blokkida. Kõrvalt kogu aeg õiendatakse, mis asendis olla. Siis teeskled oma kirehoo ära ja öeldakse, et eeemmmm… aga nüüd tee nii, et üks mm hoia paremale.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et paljud veidrused, mida me filmides näeme, on puhtalt tehnilistest iseärasustest tingitud.

Sellega seoses meenub mulle, et nägin kunagi intervjuud, kus üks näitleja rääkis suudlemisest. Et see peab ikka välja nägema glamuurne, romantiline ja igati ilus. Tegelikult päriselus kirglik suudlemine ei ole üldsegi glamuurne tegevus, pärast on nahk punaseks nühitud, meik laiali jms. Aga et filmis siis on nii, et kõige tähtsam on valgus ja teise näitleja valgust ei tohi ära blokkida. Kõrvalt kogu aeg õiendatakse, mis asendis olla. Siis teeskled oma kirehoo ära ja öeldakse, et eeemmmm… aga nüüd tee nii, et üks mm hoia paremale.

Selle kinolinal kirgliku suudlusstseeni purkisaamine võib tõesti igas mõttes väga ebameeldiv tegevus olla. Partner ei pruugi ju reaalselt üldse meeldivgi olla, ei välimuselt, ei olemuselt. Küllalt ju kuuldud neidki lugusid, kus filmis sümpaatne mees tegelikkuses võtteplatsil naispartneriga jämedalt, seksistlikult või ahistavalt käitub. Või võib-olla on tal näiteks halb hingeõhk – paljudel inimestel tegelikult on, pealegi kujutan ette, et võtete ajal inimesed kaanivad kohvi, suitsetajad teevad suitsu; kindlasti ei ole see lõhnabukett, mis suust tuleb, kõige atraktiivsem. Ja siis tee sellisega mitmeid ja mitmeid kirglikke võtteid.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et paljud veidrused, mida me filmides näeme, on puhtalt tehnilistest iseärasustest tingitud.

Sellega seoses meenub mulle, et nägin kunagi intervjuud, kus üks näitleja rääkis suudlemisest. Et see peab ikka välja nägema glamuurne, romantiline ja igati ilus. Tegelikult päriselus kirglik suudlemine ei ole üldsegi glamuurne tegevus, pärast on nahk punaseks nühitud, meik laiali jms. Aga et filmis siis on nii, et kõige tähtsam on valgus ja teise näitleja valgust ei tohi ära blokkida. Kõrvalt kogu aeg õiendatakse, mis asendis olla. Siis teeskled oma kirehoo ära ja öeldakse, et eeemmmm… aga nüüd tee nii, et üks mm hoia paremale.

Selle kinolinal kirgliku suudlusstseeni purkisaamine võib tõesti igas mõttes väga ebameeldiv tegevus olla. Partner ei pruugi ju reaalselt üldse meeldivgi olla, ei välimuselt, ei olemuselt. Küllalt ju kuuldud neidki lugusid, kus filmis sümpaatne mees tegelikkuses võtteplatsil naispartneriga jämedalt, seksistlikult või ahistavalt käitub. Või võib-olla on tal näiteks halb hingeõhk – paljudel inimestel tegelikult on, pealegi kujutan ette, et võtete ajal inimesed kaanivad kohvi, suitsetajad teevad suitsu; kindlasti ei ole see lõhnabukett, mis suust tuleb, kõige atraktiivsem. Ja siis tee sellisega mitmeid ja mitmeid kirglikke võtteid.

Mina mäletan artiklit, kus “Tuulest viidud” staar Vivien Leigh kurtiski just selle üle, et Clark Gable´il oli halb hingeõhk, sest mees kannatas halitoosi all.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul oleks 1 tuba ja köök, siis ma arvatavasti paneks kohvri magamis alale.  Aga kui mul on 6 tuba, siis ma saan kohvreid elutoa lauale laotada.

Mul on mitmesajaruudune maja ning kohvri panen justnimelt voodisse, sest mul on garderoobist mugav sinna asju laduda. Mitte ei jookse korrus madalamale elutuppa.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täheldanud kolme imelikku asja, mida filmides tihti näeb:

1. Kohvrit pakitakse nii, et see tõstetakse voodile. Pole kunagi aru saanud, miks pannakse must kohver, millega mööda tänavaid ja lennujaamasid kolistatakse voodile. Päris rõve mõelda, et hotellis peatudes võib vabalt olla, et keegi on oma rokase kohvri tõstnud diivanile, kuhu mina nt öösärgis istun.

2. Magatakse poolistuli asendis, pea ja õlgade all hunnik patju.

3. Tabletti võttes lonksatakse alati peale vaid suutäis vett, mitte rohkem.

1. Tõstan ka voodile. Ei viitsi ma seal maas küürakil asju pakkida. ja tead, kohvrit võib puhastada ka!

2. Olen teinud, kui nt peavalu ja teisiti ei saa. Samuti rasedana ei saanud vahepeal teises asendis magada.

3. Täiesti tavaline asi ju, kui parasjagu janu pole.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen tähele pannud, et krimiseriaalides on obduktsioonitehnikud alati mingid veidrikud. Sellised vähe uhuu-tüübid.

Filmide-seriaalide krim.uurijate puhul olen pikalt täheldanud klišeed- lahutatud, probleemse eraeluga, karismaatiline, probleemid alkoga. Endine staaruurija vedeleb pikalt kodus ja joob. Siis tuleb külla vana politseuurijast kolleeg, kes kurdab probleemi ühe raske juhtumi kallal. Seepeale see kaks nädalat jutti joonud endine uurija saab hoobilt kaineks, võtab juhtumi lahendada ja paari nädala pärast, nagu naksti, ongi painajalik case lahendatud.

 

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mäletan artiklit, kus “Tuulest viidud” staar Vivien Leigh kurtiski just selle üle, et Clark Gable´il oli halb hingeõhk, sest mees kannatas halitoosi all.

Mõttetu kiun. See on nende töö ja nad saavad selle eest palka ja mitte just vähe.

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Filmide-seriaalide krim.uurijate puhul olen pikalt täheldanud klišeed- lahutatud, probleemse eraeluga, karismaatiline, probleemid alkoga. Endine staaruurija vedeleb pikalt kodus ja joob. Siis tuleb külla vana politseuurijast kolleeg, kes kurdab probleemi ühe raske juhtumi kallal. Seepeale see kaks nädalat jutti joonud endine uurija saab hoobilt kaineks, võtab juhtumi lahendada ja paari nädala pärast, nagu naksti, ongi painajalik case lahendatud.

Jah, krimiuurija (või haiglaseriaalides peategelasest arst) on alati keerulise loomuga, morn ja suhtlemisoskuseta tüüp, kes aga erinevalt kolleegidest on see-eest oma alal absoluutne tegija.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Filmides/seriaalides algab sünnitus alati täiesti ootamatult ja nii järsu hooga, et rase vaat, et kukub sealsamas kokku.

 

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

krimiseriaalides

kui uurija läheb kedagi küsitlema, siis küsitletav sahmib tööd teha, kõnnib ringi ja uurija tilbendab nagu kutsikas tal kannul.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui uurija läheb kedagi küsitlema, siis küsitletav sahmib tööd teha, kõnnib ringi ja uurija tilbendab nagu kutsikas tal kannul.

See on ka tõesti meie reaalelust väga erinev. Kui meil uurija kedagi küsitleda tahab, siis ta ei lähe kuskile kohale, vaid saadab kirja, et tule mingil suva ajal sinna ja tänna. Ja kui küsitletav seda ignoreerib, siis nii ongi. Siin saab mõne loo lahendatud ainult siis, kui tunnistaja vägisi sulle rääkima tuleb ja seda lihtsalt pole võimalik ignoreerida. Mingeid keerulisi lugusid lahendada küll tegelikkuses võimalik ei ole vähemalt mitte meil.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Krimiseriaalides jah uurijatel enamus tööaega möödub mööda sündmuspaika ja kahtlustatavate elamisi ringi luusides. Kelleltki tahetakse ütlusi juhtumi kohta, siis minnakse lihtsalt ukse taha ja targutatakse seal. Paberitööd ei pea seriaalis üldse tegema. Reaalsuses uurija teebki põhiliselt paberitööd, vormistab sündmuskoha ülevaatlust arvutis jmt.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitatakse alati ühes ja samas asendis, meeletult punnitades ja karjudes. Olgu see siis haiglas, liftis, apokalüpsises või džunglis. Olen paljusid sünnitusi videotest vaadanud ja ka ise korduvalt sünnitanud ning võib  öelda, et  sünnitamine on filmides veelgi eluvõõram ja klišeelikum kui seksimine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitatakse alati ühes ja samas asendis, meeletult punnitades ja karjudes. Olgu see siis haiglas, liftis, apokalüpsises või džunglis. Olen paljusid sünnitusi videotest vaadanud ja ka ise korduvalt sünnitanud ning võib öelda, et sünnitamine on filmides veelgi eluvõõram ja klišeelikum kui seksimine.

No ma siiski vaidlen vastu, ma ka ühe lapse kolmest pressisin karjudes välja. no lihtsalt ei saanud teisti. See ei ole valu karje (tuhude ajal pole midagi karjuda, siis tahaks pigem ropendada). See on umbes sama, kui sportlased, just nt kettaheitjad jmt ketast heites karjuvad jõudu (energiat) vallandades. Kui endal pole vajadust olnud, siis ei saagi aru. Arvasin ka esimese sünnituse järgselt, et misasja nad karjuvad 😀 Aga vot, kui esimene tuli piuksuta, siis teine tuli karjudes. Kolmas tuli mingite mõminate saatel. Eesmärk on lõpuks ikka sünnitada, mitte end kuidagi “vaos hoida, et äkki kedagi häirib”.

Aga nõustun, et seal on niimõndagi absurdset. Ma ei mäleta nt, et ma oleksin higist märg olnud – aga võibolla keegi on kah. Või see pidev mehe sõimamine, kroonijuveelide mahalõikamisega ähvardamine keset sünnitust jmt, mis peaks naljakas olema….

Rääkides muudest veidrustest – siis nt väga häiris, et ühes krimiseriaalis, oli vist NCIS Miami vmt, alati lõppes asi sellega, et kahtlusalune lasti maha. Et no tore küll, õiglane kohtumõistmine my ass, eks 😀 Umbes pooltel juhtudel lasid “head tüübid” ka mõne võtmetunnistaja maha…

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lastel pole oma toas koolilauda. õpivad voodis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui uurija läheb kedagi küsitlema, siis küsitletav sahmib tööd teha, kõnnib ringi ja uurija tilbendab nagu kutsikas tal kannul.

ja kui kahtlustatav ütleb: mina ei tapnud, siis nii jääbki.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkides muudest veidrustest – siis nt väga häiris, et ühes krimiseriaalis, oli vist NCIS Miami vmt, alati lõppes asi sellega, et kahtlusalune lasti maha. Et no tore küll, õiglane kohtumõistmine my ass, eks ???? Umbes pooltel juhtudel lasid “head tüübid” ka mõne võtmetunnistaja maha…

Mind alati häirib krimides ja thrillerites see ka, et filmil on tegijate meelest siis justkui õnnelik lõpp, kui peategelased (tihti kaks viimast peategelast) ellu jäävad. Aga see, et samal ajal terve hunnik teisi inimesi nagu muuseas ära tapeti – sageli  mõni veel täiesti juhuslikult õige sihtmärgi asemel -, pole nagu mingi traagika. No umbes nii, et politseinik võtab endale eesmärgiks, et vat seda kena noort naist tuleb nüüd mõrvari eest kaitsma asuda, aga et selle käigus kena naise mitte nii kena töökaaslane, paks naabrimees või mõistev psühholoog maha notitakse, on täiesti teisejärguline. Loomulik kadu, keegi ei kurvasta.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seepeale see kaks nädalat jutti joonud endine uurija saab hoobilt kaineks, võtab juhtumi lahendada ja paari nädala pärast, nagu naksti, ongi painajalik case lahendatud.

Hea veel kui paari nädala pärast, enamikus filmides samal päeval või hiljemalt järgmiseks päevaks.  CSI-s töötavad  kõik öösiti ja veel päeval ka, millal nad magavad? Rääkimata sellest et töötatakse igal öösel.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mäletan artiklit, kus “Tuulest viidud” staar Vivien Leigh kurtiski just selle üle, et Clark Gable´il oli halb hingeõhk, sest mees kannatas halitoosi all.

Mõttetu kiun. See on nende töö ja nad saavad selle eest palka ja mitte just vähe.

Sellegipoolest mingeid suubaktereid omale ei soovi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teema kokkuvõtteks on näha, et kohvriteema üldiselt ebareaalse alla ikka ei kuulu, paljud panevad ta voodi peale.
Panen ise ka kohvri pakkimiseks voodile (mitte voodlinadele, aga kattele mõistagi)
2-3 kuu jooksul, mis tavaliselt reiside vahele jääb, ei säili mingid bakterid seal ja määrdumise korral loomulikult puhastan kohvrit.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2-3 kuu jooksul, mis tavaliselt reiside vahele jääb, ei säili mingid bakterid seal ja määrdumise korral loomulikult puhastan kohvrit.

Kohver on vaja pärast reisi ometigi lahti ka pakkida, või ootad sellega kuni järgmise reisini?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohver on vaja pärast reisi ometigi lahti ka pakkida, või ootad sellega kuni järgmise reisini?

Lahtipakkimiseks mina viin kohvri majapidamisruumi, sest riided lähevad kõik pessu, muud asjad viin sinna, kus nende koht on. Kokku- ja lahtipakkimine on täiesti erinevad asjad, lahtipakkimise jaoks pole vaja sellist hoolikust, riiete ilusti voltimist ja paigutamist, mis võtab palju rohkem aega.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohver on vaja pärast reisi ometigi lahti ka pakkida, või ootad sellega kuni järgmise reisini?

Mul on lahtipakkimise ajal põrandal või laual. Riided pessu, jalatsid kappi, kosmeetika vannituppa ning valmis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohver on vaja pärast reisi ometigi lahti ka pakkida, või ootad sellega kuni järgmise reisini?

Lahtipakkimiseks mina viin kohvri majapidamisruumi, sest riided lähevad kõik pessu, muud asjad viin sinna, kus nende koht on. Kokku- ja lahtipakkimine on täiesti erinevad asjad, lahtipakkimise jaoks pole vaja sellist hoolikust, riiete ilusti voltimist ja paigutamist, mis võtab palju rohkem aega.

Kuidas sa seal majapidamisruumis siis kummardada jaksad ja selga ära ei nikasta?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohver on vaja pärast reisi ometigi lahti ka pakkida, või ootad sellega kuni järgmise reisini?

Lahtipakkimiseks mina viin kohvri majapidamisruumi, sest riided lähevad kõik pessu, muud asjad viin sinna, kus nende koht on. Kokku- ja lahtipakkimine on täiesti erinevad asjad, lahtipakkimise jaoks pole vaja sellist hoolikust, riiete ilusti voltimist ja paigutamist, mis võtab palju rohkem aega.

Kuidas sa seal majapidamisruumis siis kummardada jaksad ja selga ära ei nikasta?

Majapidamisruumides on töölaud?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te kummargil koogutate? Mina olen küll juba vanamutt, aga kükitamine/tõusmine ei ole üldse raske.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Krimiseriaalides jah uurijatel enamus tööaega möödub mööda sündmuspaika ja kahtlustatavate elamisi ringi luusides. Kelleltki tahetakse ütlusi juhtumi kohta, siis minnakse lihtsalt ukse taha ja targutatakse seal. Paberitööd ei pea seriaalis üldse tegema. Reaalsuses uurija teebki põhiliselt paberitööd, vormistab sündmuskoha ülevaatlust arvutis jmt.

Nad isegi ei lindista, kuidas tõestavad kes mida ütles?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Krimiseriaalides jah uurijatel enamus tööaega möödub mööda sündmuspaika ja kahtlustatavate elamisi ringi luusides. Kelleltki tahetakse ütlusi juhtumi kohta, siis minnakse lihtsalt ukse taha ja targutatakse seal. Paberitööd ei pea seriaalis üldse tegema. Reaalsuses uurija teebki põhiliselt paberitööd, vormistab sündmuskoha ülevaatlust arvutis jmt.

Nad isegi ei lindista, kuidas tõestavad kes mida ütles?

See ongi huvitav. Kellelgi tuleb mingi mõte, et kuidas midagi toimus ja siis ongi nagu lahendatud asi, aga kas tõestada ka saab, pole enam oluline. Eile käisin üht filmi vaatamas, seal oli mingi hobusefarm, hobustest hirmsasti hooliti, ei tohtinud kõva häälega rääkidagi, et hobune ehmatab. Aga samas, kui mingi koll tuli, jäeti need vaesed hobused sinnapaika treilerisse ja pandi ise plagama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 101 )


Esileht Hobinurk Veidrused filmides/seriaalides