Esileht Ajaviite- ja muud jutud veinikultuuri riigid

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: veinikultuuri riigid

Postitas:
Kägu

Kes elab või pikemalt viibinud sealsetes kodudes, sõprade juures (mitte puhkusreisil) Kuidas on Lõuna-Euroopa riikides toidukultuuriga, kas iga lõuna-v õhtusöögi juurde käib ka vein?
Kas sealses kultuuris osatakse paremini nö piiri pidada või ongi kogu pere pidevalt õhtuti natuke švipsis, arvestades, et ka lastele pakutakse veega veini harjumaks õige maitsenüansiga.
Küsin, sest olen samuti harjunud teatud toite teatud veiniga koos sööma, samas Eestis on see kuidagi nagu tabu ma tunnen.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina elasin Hispaanias ja ikka joodi punast veini, toidu kõrvale. Pokaal või kaks, ka lõuna ajal. Aga ma pole näinud ühtegi purjus hispaanlast, kõiki teisi, aga mitte hispaanlasi 😀 Ma arvan küll, et nad pigem oskavad juua, nadf joovadki teatud piirini ja kõik. Pluss nad joovad ju toidu kõrvale.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kreekaga sama, et harv juhus on näha purjus kreeklast. Võib-olla kuna joovad kogu aeg ja keha harjunud alkoholiga? 😀

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kreekaga sama, et harv juhus on näha purjus kreeklast. Võib-olla kuna joovad kogu aeg ja keha harjunud alkoholiga? 😀

Olen Kreekas sündinud (isa kreeklane). Purjus inimene on suurim häbi suguvõsale. Alkoholi ei kannata kreeklane rohkem, aga veini juuakse ohtra jääga ja vaid paar väikest klaasi. Toidud on rasvased, kuigi suuremalt jaolt taimsed. Liha ja kala võetakse vähem juurde, põhiroog on taimne, aga ohtra oliiviõliga. See takistab ka alkoholi imendumist.

+2
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud veinikultuuri riigid