Esileht Kodunurk Veisepraad

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Veisepraad

Postitas:
Kägu

Palun andke soovitusi, kuidas valmistada veisepraadi.

Ostsin sellise tüki: https://www.rimi.ee/epood/ee/tooted/liha–ja-kalatooted/veise–lamba–ja-ulukiliha/veisepraad-kondita/p/258118

Eelistaksin seda kuidagi ahjus ühe tükina teha. Näiteks majoneesi-juustu teki all.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teeks kuidagi nii nagu see esimene retsept siin
Maitseaineid ilmselt nii palju ei paneks, aga pannil pruunistada ja siis aedviljade ja puljongiga pikalt ahjus

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söö lihtsalt seda majoneesi-juustu tekki. Mis sa lihast ikka rikud.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See link ei tööta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun andke soovitusi, kuidas valmistada veisepraadi.

See pole võimalik.

Veiseprae kokkamiseks peab seda asja ikka way kauem õppima, kui 3min kohustuslikku perekoolilugemist kuskilt telefonist ja diiavninurgast.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veiseliha ahjus ma üldse ei teeks.Saad kõva ja kuivanud käntsaka ainult. Veiseliha hautad haudepotis rohke vedelikuga 2-3 tundi.Siis saad söödava liha.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie sööme hästi palju veiseliha ja just röstbiifi kujul, ehk siis see suurem tükk liha ahjus, nagu teemaalgataja soovis.

Veiseliha puhul on hästi oluline, mis loom ja mis tükk. Piimalehm ei sobi kohe üldse! Meie saame tuttavalt talunikult paar korda aastas rohumaa veise liha. Seal on ka osa tükid, mis tuleb kuubikutena hautistes kasutada, röstbiifi tegemiseks ei sobi. TA link pole enam aktiivne, seega kahjuks ei oska öelda, kas tema tükk sobiks röstbiifi tegemiseks.

Röstbiifi teeme nii, et tüki praeme kõigepealt pannil igast küljest pruuniks. Vahel ma mäkerdan selle paar tundi enne ka millegagi kokku, aga vahel teeme ka naturaalselt. Praetud tüki paneme 150 kraadi juures ahju. Täiesti hädavajalik on lihatermomeeter! Siis me vaidleme natuke, kas 62 kraadini või 65 kraadini – osa perest eelistab medium rare ja osa medium plus liha. Ja siis ongi ainult vaja oodata, kuni termomeeter piiksuma hakkab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veiseliha ahjus ma üldse ei teeks.Saad kõva ja kuivanud käntsaka ainult. Veiseliha hautad haudepotis rohke vedelikuga 2-3 tundi.Siis saad söödava liha.

Kas haudepoti asemel võib kasutada kiirkeedupotti? Ja lasta seal podiseda vaiksel kuumusel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun andke soovitusi, kuidas valmistada veisepraadi.

See pole võimalik.

Veiseprae kokkamiseks peab seda asja ikka way kauem õppima, kui 3min kohustuslikku perekoolilugemist kuskilt telefonist ja diiavninurgast.

Ja sina ise? Käisid veiseprae küpsetamist Gordon Ramsay kulinaariakoolis õppimas?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sina ise? Käisid veiseprae küpsetamist Gordon Ramsay kulinaariakoolis õppimas?

Milleks see sarkasm? Jutus on täiesti point sees.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sina ise? Käisid veiseprae küpsetamist Gordon Ramsay kulinaariakoolis õppimas?

Milleks see sarkasm? Jutus on täiesti point sees.

Ja see kommenteerija ei olnud sarkastiline teemaalgataja suhtes? Mis point tema jutus sees siis on? Et inimene peaks minema enne kuhugile koolitusele, kui hakkab veisepraadi tegema? Kõik me ju teeme mingit rooga elus esimest korda ja enamasti kokaraamatu või netist võetud õpetuse järgi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie sööme hästi palju veiseliha ja just röstbiifi kujul, ehk siis see suurem tükk liha ahjus, nagu teemaalgataja soovis.

Veiseliha puhul on hästi oluline, mis loom ja mis tükk. Piimalehm ei sobi kohe üldse! Meie saame tuttavalt talunikult paar korda aastas rohumaa veise liha. Seal on ka osa tükid, mis tuleb kuubikutena hautistes kasutada, röstbiifi tegemiseks ei sobi. TA link pole enam aktiivne, seega kahjuks ei oska öelda, kas tema tükk sobiks röstbiifi tegemiseks.

Röstbiifi teeme nii, et tüki praeme kõigepealt pannil igast küljest pruuniks. Vahel ma mäkerdan selle paar tundi enne ka millegagi kokku, aga vahel teeme ka naturaalselt. Praetud tüki paneme 150 kraadi juures ahju. Täiesti hädavajalik on lihatermomeeter! Siis me vaidleme natuke, kas 62 kraadini või 65 kraadini – osa perest eelistab medium rare ja osa medium plus liha. Ja siis ongi ainult vaja oodata, kuni termomeeter piiksuma hakkab.

No ei olegi vaja, et link avaneks, kui pealkiri on veise praetükk, eks.

Rostbiifi teed ikka steak-laadsetest tükkidest.

Praetükk on väga asjatundmatu tähistus muidugi, see võib olla kas kaelatükk, välistükk, rinnatükk või veel 10 erinevat varianti.

Aga praetüki puhul ma ei kaaluks muud kui pikalt malmpotis ja rohkes puljongis hautamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veiseliha ahjus ma üldse ei teeks.Saad kõva ja kuivanud käntsaka ainult. Veiseliha hautad haudepotis rohke vedelikuga 2-3 tundi.Siis saad söödava liha.

Saab ka ahjus pehme ja mahlase. Mina teen suures ahjupotis, nii et liha on lõpuks vähemalt pooles ulatuses vedeliku sees (vett ei lisa alguses, pott ja praetükid on sobivate mõõtudega) ja läheb vähemalt 4-5 tundi, alguses ligi 200 kraadiga, hiljem 150 juures. Kuna osa perest eelistab sealiha, on kamara ja õhukese pekikihiga sealihatükk ka alati ahjupotis, mõned porgandid ka.

Rohumaaveise liha on muidugi oluliselt parem kui suvaline veiseliha. Osso bucco’t eelistan enamasti, aga on ka teisi lõikeid sekka olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Veisepraad