Esileht Ilu ja tervis Velotrenažöör, kellel on kodus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Velotrenažöör, kellel on kodus?

Postitas:
Kägu

Kiitke või laitke oma mudelit. Huvitavad tavakasutuse omad, millega lihtsalt rasva maha võtta – aga väga oluline on istumismugavus ja stabiilsus. Kunagi on mul olnud üks üldse mitte odav Kettler, mis oli küll mitut pidi paika sätitav, aga sadul jäi lenksust minu jaoks nii kaugele, et asend oli ebamugav ning kaua sõita ei saanud, selg jäi haigeks. Olen lühike, 160 cm. Imeprogrammid pole üldse olulised, nagunii kasutan ainult tavalist sõidurežiimi – valin raskusastme ja sõidan. Võiks olla ka pulsiloendur küljes, aga pole kõige olulisem.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minule öeldi viis aastat tagasi Lõunakeskuse Hawaii Expressis, et kui u viis korda nädalas tund korraga regulaarselt trenni teha, tuleks osta korralik spinningratas. Teisel, Ketleri-tüüpi rattal (nagu paljudel kodus on), sõitsin mina lenksu küljest. Kuna ma tean, et minu ratas peab aastaid vastu pidama, ostsin nn spinningratta ja ei kahetse; siiani pidevalt käigus. Mudel on Bodycrafti spl indoor bike vmt. Väga hästi reguleeritav.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hobinurga teema. Tõsta palun õigesse alarubriiki.

+1
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul jalgratas pukil, saab õues ka sõita. Ratas on stabiilne ja spinni sadulad niikuinii ei kõlba koera saba alla ka. Enamus pukkidel sisseehitatud andurid, aga ka ratta külge saab lisada kiiruse, kadentsi, jõu andureid.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on juba olemas mugav ratas, siis kindlasti on mõistlikum osta lihtsalt pukk, mitte uus masin: http://triatloniportaal.ee/2014/10/kuidas-valida-jalgratta-treeningpukki/

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljud räägivad, et alguses ollakse õhinas, et kodus trenni teha, aga ühel hetkel muutub sundasendis, ühe koha peal istumine ebamugavaks ja samas ruumis ja vaateväljas väntamine tüütab lihtsalt ära. Pole vahet, kas tegemist on pukil asuva rattaga või velotrenažööriga. Rattasõiduga, värskes õhus ei anna seda võrrelda.

Kas keegi küsis selle kohta? Inimesel on trenažööri kogemus juba olemas, mis sa targutad.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rasva mahavõtmine peaks käima köögis, mitte trenazööril.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Paljud räägivad, et alguses ollakse õhinas, et kodus trenni teha, aga ühel hetkel muutub sundasendis, ühe koha peal istumine ebamugavaks ja samas ruumis ja vaateväljas väntamine tüütab lihtsalt ära. Pole vahet, kas tegemist on pukil asuva rattaga või velotrenažööriga. Rattasõiduga, värskes õhus ei anna seda võrrelda.

Kui sa elad kuskil Hispaanias, siis äkki on sul isegi õigus. Siin Eestis, kas tead sajab oktoobrist aprillini vihma, rahet, lund ja lörtsi. Suvel võib ka mõnikord mitu nädalat jutti sadada. Kui on isu aastaringselt treenida siis trenažöör on asendamatu.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pea ju olema sama vaateväli, mina vaatan näiteks Netflixi. Päris rattaga sõidan vahel ka, aga selle juures on häirivaid aspekte märksa rohkem: vähemalt pooltel juhtudel ebasobiv ilm (liiga külm, kuum, vihmane, tuuline); teised liiklejad (sõiduteel autod, kergliiklusteel lapsed ja koerad – mul üks tuttav oli just nädal aega haiglas, sest sõitis ootamatult ette astunud lapsele otsasõidu vältimiseks rattaga teelt välja) jne.
Teemaalgatajale kahjuks midagi soovitada ei oska, mul on endal ka vana Kettler, millel on sadul lenksust veidi liiga kaugel (ma siis vahepeal lihtsalt ei hoia lenksust kinni, kui asend ebamugavaks muutub).

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin teemas pole ju rasvast üldse mingit juttu olnud. Mina olen näiteks normaalkaalu alumisel piiril, aga tahaksin lihtsalt liigutada ennast veidi ja tihti ei viitsi selleks kodust välja minna.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pea ju olema sama vaateväli, mina vaatan näiteks Netflixi. Päris rattaga sõidan vahel ka, aga selle juures on häirivaid aspekte märksa rohkem: vähemalt pooltel juhtudel ebasobiv ilm (liiga külm, kuum, vihmane, tuuline); teised liiklejad (sõiduteel autod, kergliiklusteel lapsed ja koerad – mul üks tuttav oli just nädal aega haiglas, sest sõitis ootamatult ette astunud lapsele otsasõidu vältimiseks rattaga teelt välja) jne.

Teemaalgatajale kahjuks midagi soovitada ei oska, mul on endal ka vana Kettler, millel on sadul lenksust veidi liiga kaugel (ma siis vahepeal lihtsalt ei hoia lenksust kinni, kui asend ebamugavaks muutub).

Jep, minul on kodus crosstrainer ja päris palju leiab kasutust, isegi suvel, sest kui laps on kodus, siis trenni ju välja tegema minna ei saa.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin teemas pole ju rasvast üldse mingit juttu olnud. Mina olen näiteks normaalkaalu alumisel piiril, aga tahaksin lihtsalt liigutada ennast veidi ja tihti ei viitsi selleks kodust välja minna.

Algne küsimus:

millega lihtsalt rasva maha võtta

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Algne küsimus:

millega lihtsalt rasva maha võtta

Nii juurde kui allavõtmine toimub ikkagi söögilauas. Liigutada on ennast vaja ja selleks sobib ka velotrenazöör kuid mingi kaalumuutusega pole ühtki trennitegemist mõtet siduda.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiitke või laitke oma mudelit. Huvitavad tavakasutuse omad, millega lihtsalt rasva maha võtta – aga väga oluline on istumismugavus ja stabiilsus. Kunagi on mul olnud üks üldse mitte odav Kettler, mis oli küll mitut pidi paika sätitav, aga sadul jäi lenksust minu jaoks nii kaugele, et asend oli ebamugav ning kaua sõita ei saanud, selg jäi haigeks. Olen lühike, 160 cm. Imeprogrammid pole üldse olulised, nagunii kasutan ainult tavalist sõidurežiimi – valin raskusastme ja sõidan. Võiks olla ka pulsiloendur küljes, aga pole kõige olulisem.

Jalgratas on küll selline vahend, mida peab kohapeal proovima, et sobib. Sellist asja, et sadul vales kohas ei saa ju olla, kui ostad ise omale ratta, mida ise hakkad kasutama. Enamus rattaid saab muidugi tellida ka.  Mis rasva mahavõtmisesse puutub, siis ratas ei sunni rasva lahkumist, vaid väliselt võid hoopis juurde võtta, kuna lihas hakkab kasvama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hobinurga teema. Tõsta palun õigesse alarubriiki.

Sõida õige hobi korras seenele!

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui trenažöör kööki paigutada? 😀

Aga tõsiselt rääkides, siis jah, väntamine rasva ei eemalda. Toitumist tuleb muuta.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

või laitke oma mudelit.

Kui on isu aastatingselt treenida siis trenažöör on asendamatu.

Tean paljusid, kes ostsid ja hiljem rääkisid, et sundasendis väntamine tüütas ära ja nüüd seisab kasutult nurgas. Ka TA kirjutas, et kunagi oli üks mitte odav Kettler, mis oli paika sätitav, aga sadul jäi lenksust nii kaugele, et asend oli ebamugav ning kaua sõita ei saanud, selg jäi haigeks. Kuna siin soovitati pukki, siis tean, et sama probleem on pukkidega, kuhu oma lemmik rattas asetada. Lõpuks on ikka ebamugav ja tüütu. Mingit ülimugavat velotrenažööri või pukki, mida TA soovib leida, pole olemas. Ja tegemist pole targutamisega vaid arvamuse avaldamisega.

Ma tean ka paljusid, kes ratta ostsid ja peale esimest kuud ei kasutanud enam kunagi. Aga mina sõidan juma 10a. Samuti tantsin kodus, kui naabreid kodus pole, kah aastaid juba. Inimesed ongi erinevad. Mõni ostab ahju, aga ei kasuta kunagi, teine ostab suusad ja ei suusata:)

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga tõsiselt rääkides, siis jah, väntamine rasva ei eemalda. Toitumist tuleb muuta.

Noojaa, aga kui vähendad igapäevast kaloraaži 100 võrra ja väntad ka veel 100 jagu, siis võttad alla ikka. A teemaalgata vb tahab hoopis tervise pärast vändata. Koroona moodi viirustega on kopsud jms kiirväntajatel ja kiirkõndijatel palju parem võimalus paraneda

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rasva mahavõtmine käib korraga nii köögis kui trenažööril, loomulikult, aga ma ei mäleta, et ma selle kohta nõuandeid küsinud oleks.

Tänan asjalikke vastajaid, sain selgeks, et keegi midagi soovitada ei oska ja tuleb tõesti ikka kohale minna ja proovida. Pukk mind ei aita, sest ratast mul ei ole ega tule ka.

Ja sina, kes sa mulle vale alafoorumi kohta 4-5 teadet saatsid – kui oled mode, siis palun tegele oluliste asjadega. Kui sa mode pole, siis ikkagi, tegele oluliste asjadega.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aa, üks küsimus veel. Velotrenažööre on kahte tüüpi – klassikaline jalgratas ja selline, kus on iste seljatoega ning väntad ette – nagu rikša. Kumb parem on? Rikša tundub justkui mugavam?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aa, üks küsimus veel. Velotrenažööre on kahte tüüpi – klassikaline jalgratas ja selline, kus on iste seljatoega ning väntad ette – nagu rikša. Kumb parem on? Rikša tundub justkui mugavam?

Tugitool on veel mugavam.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan ühe korra jõusaalis proovimas käia, kui võimalus on, siis saad teada, kumba eelistad 🙂 Näiteks MyFitnessi keti jõusaalides on esimene proovikord eelregistreerides tasuta. Tallinnas Idakeskuse jõusaalis (Punane tn) on mõlemad velo variandid olemas.

Siis on olemas veel kokkupandavad velod nt selline https://www.on24.ee/p/226959/velotrenažöör-kokkupandav-xbike-light-insportline

Pole kunagi kokkupandavat proovinud, kardaks, et äkki selle jaoks, et saaks kokku panna on kasutusmugavus selle arvelt kannatama pandud. Aga ei tea, sest pole proovinud. Kui kellelgi kogemusi on, siis loeks ka 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma proovisin oma 10 korda teha uut teemat, ei õnnestu. Mingi PK error jälle, seega tõstan üles vana teema.
Tahaksin osta koju velotrenažööri. Kus ma võiksin Tartus selle kohta head konsultatsiooni saada? Millises poes? Olen netis palju variante läbi vaadanud ja tehnilisi andmeid lugenud, aga ikka on väga raske ise otsustada. Oleks vaja suht lihtsat, põhiliselt taastusraviks, aga on siiski mitmeid küsimusi eri mudelite kasutusmugavuse kohta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan ka osta spinningu ratta, see on sarnase jooksuga, nagu päris ratas, need tavalised trenazhöörid on ilgelt puised.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan ka osta spinningu ratta, see on sarnase jooksuga, nagu päris ratas, need tavalised trenazhöörid on ilgelt puised.

..või siis trena millel on korralik hooratas-need odavama otsa rattad on tõesti ebameeldivalt puised, jätavad mulje nagu sõidaks rattaga millel on pidurid peale jäänud.

Teisalt küsiks et kas taastusraviks on tõesti vaja siseratast -kas väljas kepikõndida vmt teha ei ole võimalik, ega trenazöör võrreldes kasvõi kõndimisega mingit imet korda ei saada. Sees väntamine on kohutavalt tüütu- isegi need kes aasta jooksul (kümneid) tuhandeid kilomeetreid  maha sõidavad  väga pukile või trenazöörile ei kipu- kui ikka ilma ei ole siis pigem joostakse või suusatatakse või tehakse jõusaalis midagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ratas on põlveliigeste taastumisel esimesel kohal, iga ortopeed soovitab. Mul on valida, kas sõita iga päev mitukümmend kilomeetreid maalt linna jõusaali või osta trenažöör koju. Koos treeninguga võtaks jõusaalis käik ca 2,5 tundi, kodus saan seda teha igal ajal ja jupikaupa. Lisaks on vaja nii minul kui abikaasal vändata.
Kõndimine muidugi lisaks, aga kõndides põlved nii palju ei liigu.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teisalt küsiks et kas taastusraviks on tõesti vaja siseratast -kas väljas kepikõndida vmt teha ei ole võimalik, ega trenazöör võrreldes kasvõi kõndimisega mingit imet korda ei saada. Sees väntamine on kohutavalt tüütu- isegi need kes aasta jooksul (kümneid) tuhandeid kilomeetreid maha sõidavad väga pukile või trenazöörile ei kipu- kui ikka ilma ei ole siis pigem joostakse või suusatatakse või tehakse jõusaalis midagi.

Kui taastusravi on põlvede või liigeste pärast, siis on rattasõit see õige asi. Sees väntamine on tüütu, tõsi, kuid selle vastu saab võidelda, pannes teleka mängima, kuulates podcaste vms. Omad plussid on sees väntamisel – saab teha iga ilmaga, ei pea arvestama vahemaid (st. taastusravi alguses pole ju oma võimetest aimugi, võid juhtuda liiga kaugele ning vastupidi, võtta liiga väikseid tiire ette). Oluline on lihtsalt distsipliin.

Küsijale vastata ma ei oska, kuigi algne teema on minu tehtud – olen ise läinud jõusaalis käimise teed, seal on paremad masinad, koju ei saaks iial nii kallist osta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on Kettleri mingi mudel, ostsin kasutatult, ajab asja ära, ag t egelikult on kvaliteet väga-väga oluline (kui mitte riidepuuna kasutada) Ma sõidan ainult siis kui õues üldse ei kannata olla(  muidu iga päev jooksen + sõidan kõik käigud rattaga kui võimalik)  Viimased paar nädalat on ikaldus olnud, elan linnast väljas, kergliiklusteed ei ole, lumi, külm, tuul pluss töö ja pereasjad.  Olengi enamus päevadel kiire tunni lihtsalt ratast toas teinud. Eks ta selline häda variant on ja mul on ikka kopp ees. Aga põhiline just sellepärast, et ebamugav on. Kuidagi sadulalt vajub alla ja käsi on raske toetada jne.  Oleks kvaliteetsem ratas, vbl uhaks parema meelega. Ma olen jooksulindi peale ka mõelnud, aga nii kallist, millega normaalne trenni ka teha oleks, ma lihtsalt ei raatsi paarik talvekuuks osta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga põhiline just sellepärast, et ebamugav on. Kuidagi sadulalt vajub alla ja käsi on raske toetada jne.

Sama häda on ka jõusaali rattal, aga palju vähem kui kodusel. Ja mul oli ka kodune korralik Kettler, maksis algselt üle 700€, minu kätte jõudis juba mitmendal ringil, kuid oli vähe kasutatud. Jõusaali rattal sõites hakkavad ka käed lõpuks valutama, mingit tundi rattal küll ette ei kujuta, minu sõit on 20 min ja hiljem veel 10 min, rohkem ei suuda. Aga no taastusraviks piisab sellest kenasti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga põhiline just sellepärast, et ebamugav on. Kuidagi sadulalt vajub alla ja käsi on raske toetada jne.

Sama häda on ka jõusaali rattal, aga palju vähem kui kodusel. Ja mul oli ka kodune korralik Kettler, maksis algselt üle 700€, minu kätte jõudis juba mitmendal ringil, kuid oli vähe kasutatud. Jõusaali rattal sõites hakkavad ka käed lõpuks valutama, mingit tundi rattal küll ette ei kujuta, minu sõit on 20 min ja hiljem veel 10 min, rohkem ei suuda. Aga no taastusraviks piisab sellest kenasti.

Aga miks toetud koguaeg, sõida püsti, käed lahti vahelduseks.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ilu ja tervis Velotrenažöör, kellel on kodus?