Esileht Koolilaps Vene emakeelega lapsed

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Vene emakeelega lapsed

Postitas:
Kägu

<span style=”color: #404040; font-family: Ubuntu, sans-serif; font-size: 15px; white-space: pre-line; background-color: rgba(42, 42, 42, 0.03);”>Lapse koolis oli valikus  b-võõrkeelena ainult vene keel. </span><span style=”color: #404040; font-family: Ubuntu, sans-serif; font-size: 15px; white-space: pre-line; background-color: rgba(42, 42, 42, 0.03);”>Saksa ja soome keele rühmad ei avanenud huvi puuduse tõttu. </span>Klassis käib mitu vene last ja tekkis küsimus mida need lapsed siis samal ajal õppima teevad?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine persse perekool. Miks ma seda jama enam ära kustutada ei saa?

+8
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Perekoolis tehtud väga vajalikud uuendused ei võimalda enam tehtud teemat muuta ega parandada. Väga lollakas uuendus.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Vene emakeelega lastel on seal tunnis siis väga lihtne, vaevalt neil vaba tund selle ajal on. Aga samas, minu klassis käis kunagi vene perest pärit poiss, kes õpetajaga rääkis vene keeles juttu, aga kirjutada ta vene keeles ei osanud ja vene keele hinne oli tal seetõttu “2” ja “3” vahel. Ja mina, kes ma vene keelt tuupisin ja seda vabalt rääkida ei osanud, mul oli vene keel “5”.</p>

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie laps käib 4. klassis. Neil on 1. klassist inglise keel, 3. klassist vene keel ja 6. klassist tuleb saksa keel.  Klassis on ka mitu vene emakeelega last, neile annab vene keele õpetaja teisi ülesandeid kui teistele.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapse klassis oli kaks sellist last. Ühel oli vene keel 5, teisel umbes 3. Kolme põhjus – oskas küll rääkida ja kõnekeelt, aga kui kirjutama pidi, jäi hätta. Tegid sama, mis teised, aga neil vist kulus selleks vähem energiat.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õpivad vene keelt samamoodi nagu eesti lapsed eesti keelt.

kui oma emakeele grammatikat ei õpiks, siis kirjutaks ju vigadega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pooldaks, kui vene lastele pakutakse kvaliteetsem emakeeleõpe – need b1 tunnid on neile puhas aja raiskamine.

Soomes pidi olema elementaarne, kui kooli peale 5+ (numbriga võin eksida) võõrkeelet last, siis palgatakse õpetajat, kes saab neile keelt õpetada emakeele tasemel (rääkimine, kirjutamine, kirjandus jne).

Meie riigi poliitika kahjuks sellest ei huvitu. Igasugune emakeele õpe jääb vanemate ülesandeks ja kuluks (eraõpetaja palkamine jne).

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse klassis on selline poiss, räägib vabalt, aga kirjutada ei oska.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suuremates koolides peaks olema ka õppeaine “vene keel emakeelena”. Klassiastme peale tuleb rühm kokku küll.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummalised on need väited, et vene emakeelega laps peakski siis b-võõrkeelena vene keelt õppima. B-võõrkeele õpe on ju üles ehitatud võõrkeele õppena neile kes seda nullist õppima hakkavad. Kas te ise tahaksite, et näiteks praegused eesti keele tunnid asendataks selliste eesti keele tundidega, mis on mõeldud välismaalastele, kes keelt alles õppima hakkavad?

Tegelikult mina pooldaks seda, et vene koolid kaotatakse tasapisi üldse ära, aga kõik vene emakeelega lapsed saaksid tunde aines “vene keel emakeelena”. Iseküsimus, et kas neil peaks siis olema siiski ka B-võõrkeel (saksa, prantsuse, soome?) või saab keeli niigi palju.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Vene emakeelega lapsed