Esileht Ajaviite- ja muud jutud vene keel ja arstiteaduskond

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: vene keel ja arstiteaduskond

Postitas:
Kägu

Tõesti, miks te kaitsete inimesi, kes on siin riigis aastaid elanud ja tahavad ise siit kõike saada eestlastega samal tasemel aga vastu ei viitsi niigi palju anda, et riigikeel selgeks õppida?!

Mina õpin reisile minneski põhi väljendid kohalikus keeles selgeks. Kuidas on võimalik, et mõne meeles peabki neile kõik nende keeles ette-taha ära tegema ja kes pole nõus on empaatiavõimetu ja mida kõike veel. Ajuvaba.

vallutaja sündroom

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
asdfs

Kas te teete nalja siin või?

Terve hunnik eestlasi argumenteerimas selle poolt, et Eesti Vabariigis peaks arst rääkima venelastega tingimata vene keeles.
Mis toimub?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul oli hiljuti just vastupidine kogemus, sattusin venelasest arsti juurde, kes vist vaid veerand mu jutust aru sai. ise oli ta enamus aega vait ja klõbistas arvutis. jumala mõttetu käik. töötervishoiarst oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Terve hunnik eestlasi argumenteerimas selle poolt, et Eesti Vabariigis peaks arst rääkima venelastega tingimata vene keeles.

Mis toimub?

Pigem on asi ikka selges, et ühele meditsiinialal töötaval inimesel on kohatu ja ebaprofessionaalne teatada et tema “selles” keeles inimesi ei ravi ja patsiendi oma asi, kuidas ravijuhistest aru saab. Ma ei tahaks ka eestikeelsena sellise arsti/õe juurde sattuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Arstiks olemise põhiline sisu seisneb soovis aidata ükskõik keda. Aidata vaatamata sellele, et patsient on kole või haisev või lollakas või muust rahvusest või teise nahavärviga. Jah, inimese võimetel on piirid ja kõiki keeli selgeks keegi ei suuda õppida, aga on midagi nihu selle arstiga, kes mingi põhimõtte tõttu keeldub vene keelt õppimast, kuigi teab, et 36% tema patsientidest räägib peamise keelena vene keelt. Arst on õppinud inimpsühholoogiat ja teab, miks paljud siin Eestis ei valda eesti keelt vabalt ja arst ei arvusta inimeste ebakompetentust ja vääraid otsuseid vaid tegeleb paratamatusega, et inimloomus on selline nagu on ja võluväel seda ei muuda. Väga halvas seisundis inimene tavaliselt võõrkeeles rääkida ei suuda ja on ikka ülim küünilisus arstina hakata rääkima, “aga meil on siin Eesti vabariik” ja anda seetõttu igale vene keelt rääkivale patsiendile viletsamat abi, ehk siis oodata raskes seisus patsiendi kõrval, kuni tõlk kohale jõuab. Üks asi on rahvusküsimus aga hoopis teine asi on humaansus ja arsti eetika.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis toimub?

Pigem on asi ikka selges, et ühele meditsiinialal töötaval inimesel on kohatu ja ebaprofessionaalne teatada et tema “selles” keeles inimesi ei ravi ja patsiendi oma asi, kuidas ravijuhistest aru saab. Ma ei tahaks ka eestikeelsena sellise arsti/õe juurde sattuda.

Kui tuleb suehiili keelt valdav patsient siis peab suhtlema tema emakeeles .meil on siin 100 rahvuseid,miks venelased neist erinevad? Soomes nad ei nõua omakeelset teenindamist ju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis toimub?

Kui tuleb suehiili keelt valdav patsient siis peab suhtlema tema emakeeles .meil on siin 100 rahvuseid,miks venelased neist erinevad? Soomes nad ei nõua omakeelset teenindamist ju!

Meil siin Eestis on venekeelseid patsiente peaaegu 40% patsientide koguarvust (piirkonniti muidugi erinev), see on väga suur protsent rahvastikust. See see vahe ongi. Jah, keegi ei suuda kõiki keeli selgeks õppida, aga kui sul on nii suur tõenäosus, et sulle satub igapäevaselt ette ka patsiente, kes ei saa sinu eesti keelsest nõuandest aru, siis mis reaalsest soovist aidata siin rääkida saab kui sa vene keelt rääkima ei õpi. Arst tegeleb reaalsete inimeste aitamisega, mitte utoopilise rahvusriigiga, kus ta unistustes elada tahaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu meelest ei tohiks Eestis aastakümneid elanud ja eesti keelt põhimõtteliselt selgeks mitte õppinud inimesel üldse olla mingit õigust Eesti Vabariigis tasuta arstiabi oodata … otsigu endale kuskil Lasnamäe Medicumis vene keelt rääkiv doktor ja käigu selle juures OMA raha eest nii palju kui süda lustib 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Parandus ühele kommentaarile (pikka teksti kaasa tirida ei tahtnud): arstid küll eraldi inimpsühholoogiat ei õpi (mitte ei meenu, et oleks sellele suunatud ainet olnud). Lisaks, arst peab küll ilma ebaviisakaks muutumata kõik asjad ära taluma (lolluse, haisu jne), aga see ei tähenda, et arst poleks tavaline inimene, kes oma peas siiski rohkemal või vähemal määral teatud eluvalikuid ei kritiseeriks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Parandus ühele kommentaarile (pikka teksti kaasa tirida ei tahtnud): arstid küll eraldi inimpsühholoogiat ei õpi (mitte ei meenu, et oleks sellele suunatud ainet olnud). Lisaks, arst peab küll ilma ebaviisakaks muutumata kõik asjad ära taluma (lolluse, haisu jne), aga see ei tähenda, et arst poleks tavaline inimene, kes oma peas siiski rohkemal või vähemal määral teatud eluvalikuid ei kritiseeriks.

Sisemiselt loomulikult arst inimesena ka kritiseerib, aga siis kui ta reaalsuses oma eelistuste järgi ravima hakkaks, jääksid enamus inimestest ravimata, sest suurem osa hädasid on inimesed omaenda lollusega enesele kaela toonud.

Ma küll imestaksin, kui vähemalt erinevate erialaainete alateemana inimpsühholoogiat ei käsitletaks. Sest juba inimeste kaebustest aru saamiseks peab veidi psühholoogiat tundma, üks räägib surma suus ka, et oh, mis mina nüüd… pole mul midagi häda…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis toimub?

Meil siin Eestis on venekeelseid patsiente peaaegu 40% patsientide koguarvust (piirkonniti muidugi erinev), see on väga suur protsent rahvastikust. See see vahe ongi. Jah, keegi ei suuda kõiki keeli selgeks õppida, aga kui sul on nii suur tõenäosus, et sulle satub igapäevaselt ette ka patsiente, kes ei saa sinu eesti keelsest nõuandest aru, siis mis reaalsest soovist aidata siin rääkida saab kui sa vene keelt rääkima ei õpi. Arst tegeleb reaalsete inimeste aitamisega, mitte utoopilise rahvusriigiga, kus ta unistustes elada tahaks.

Enamus venelasi on siin okupatsiooniajast! Sellest saab kohe 30 aastat . Kas tõesti ei ole selle ajaga riigikeelt ära õppida? Soomes,saksas,noŕras jne nad ju õpivad vähema ajaga!miks eestlased peavad nende keele ära õppima? Neil on ju vaja integreeruda mitte meil!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No minu silmis on ukrainlane, kes pole 30 aastaga tundnud vajadust eesti keelt ära õppida täpselt samasugune, kui eestlane, kes pole suutnud elu jooksul omandada tarkust, et normaalne toit ja veidi liikumist oleksid teda enamikest tervisehädadest säästnud. Mõlemad on inimesed oma inimlike vigade ja kiiksudega. Arst ravib inimest, mitte kedagi, kes oleks, võiks ja peaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis puutub siia see, kas keski nõuab kuskil Soomes omakeelset teenindamist? Ma olen 100% kindel, et iga eestlane eelistab Soomes võimaluse korral eesti keelt rääkivat arsti ja neid peaks seal jaguma.
Mingi Eestis vähelevinud keele näitena toomine on aga lihtsalt puhas demagoogia. Kui tõesti on siia kuskilt kuu pealt kukkunud täielikult umbkeelne patsient, siis küllap temaga tegeletakse vastavalt võimalustele. Reaalsuses ei ole need umbkeelsed siiski siin täiesti üksi, võtavad vajadusel mõne sõbra või sugulase tõlgiks kaasa.
Vene keel on meil siin siiski erand. Alustuseks on meil siin suur venekeelsete patsientide osakaal ja teiseks saavad vähemalt vanema põlvkonna arstid vene keelega probleemideta hakkama. Kolmandaks on meditsiinipersonali enda hulgas väga palju vene emakeelega inimesi, ei tohiks tõesti olla ületamatult raske mõni neist vajadusel abiks võtta või pannagi vene keelt mitteoskava arsti paariliseks vene keelt oskav õde.

minu meelest ei tohiks Eestis aastakümneid elanud ja eesti keelt põhimõtteliselt selgeks mitte õppinud inimesel üldse olla mingit õigust Eesti Vabariigis tasuta arstiabi oodata … otsigu endale kuskil Lasnamäe Medicumis vene keelt rääkiv doktor ja käigu selle juures OMA raha eest nii palju kui süda lustib 🙂

Sinu meelest ei peaks nad siis ka Eesti riigile OMA rahast makse maksma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis puutub siia see, kas keski nõuab kuskil Soomes omakeelset teenindamist? Ma olen 100% kindel, et iga eestlane eelistab Soomes võimaluse korral eesti keelt rääkivat arsti ja neid peaks seal jaguma.

Mingi Eestis vähelevinud keele näitena toomine on aga lihtsalt puhas demagoogia. Kui tõesti on siia kuskilt kuu pealt kukkunud täielikult umbkeelne patsient, siis küllap temaga tegeletakse vastavalt võimalustele. Reaalsuses ei ole need umbkeelsed siiski siin täiesti üksi, võtavad vajadusel mõne sõbra või sugulase tõlgiks kaasa.

Vene keel on meil siin siiski erand. Alustuseks on meil siin suur venekeelsete patsientide osakaal ja teiseks saavad vähemalt vanema põlvkonna arstid vene keelega probleemideta hakkama. Kolmandaks on meditsiinipersonali enda hulgas väga palju vene emakeelega inimesi, ei tohiks tõesti olla ületamatult raske mõni neist vajadusel abiks võtta või pannagi vene keelt mitteoskava arsti paariliseks vene keelt oskav õde.

Sinu meelest ei peaks nad siis ka Eesti riigile OMA rahast makse maksma.

Nad maksavad ka Soomes ja Norras makse ju! Grusiinid maksavad ka makse aga omakeelset teenindust ei sa!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh teid vaeseid käsutäitjaid õdesid, kes siin väidavad, et õde ei ravi patsienti. Võib-olla teie oma piiratud mõtlemisega tõesti mitte.
Kas meil on Eestis kõik kiirabibrigaadid arstibrigaadid? Mida õebrigaadid siis teevad? Pakivad kõik peale ja haiglasse? Teie kurvastuseks, ei. Need, kellel pole näidustust haiglasse minekuks, ravitakse kodus õe poolt. Kas pereõde ei ravi ka kedagi? Kahju siis, et ebakompetentsete pereõdedega kokku olete puutunud. Ämmaemand ka ei ravi oma rasedaid? Teatud asutustes on ka ainukese meedikuna õde. Mis teeb, laseb patsientidel ära surra, sest õde ei ravi? Normaalne rasedus kulgeb algusest lõpuni ämmaemanda käe all ja selle piires ravi määrab ka ämmaemand.
Väga kahju kui te töötate ainult arsti käsutäitjatena haiglas aga kõik seda ei tee. Õnneks või kahjuks pole ka mina üks neist käsutäitjatest. Nii et lähen ja ravin oma patsiente edasi, eesti ja inglise keeles. Edu teile.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud vene keel ja arstiteaduskond