Esileht Ajaviite- ja muud jutud vene keele kasutamisest

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 126 )

Teema: vene keele kasutamisest

Postitas:
AmandaRosaalie

Teenindajad võiks ikka riigikeelt osata. Miks pean mina kohaliku inimesena oma kodus püüdma rääkida vene keelt, et Tallinnas oma ostud tehtud saaks või veel hullem, et üldse tööd saada. Kaugtöö tegemisest võib vaid unistada, ka IT-alal. Niiet Eestis võib olla 3 kõrgharidust ja ikka ei leia osalise ajaga kaugtööd IT-alal, aga ka temal on lapsed majutada ja üles kasvatada. Masendav aeg

ot millest sa räägid? Sa oled IT inimene ja arvad, et ei leia tööd seepärast et ei oska vene keelt v?

sel juhul tekib küll küsimus, kas sa peale FB-s skrollimise ka midagi oskad v?

Ma lugesin sinu viidatud postitust mitu kordaja üldse ei saa sellest IT-osast aru.  Ma ise töötan IT-s, teen kodus kaugtööd ning vene keelt ei oska. Inglise keel on  see, milleta tõesti IT-alal tööd ei leia, vene keel küll vajalik ei ole. Ning kaugtöö on üldiselt ka võimalik. Ok, no sõltub muidugi, mis laadi tööd sel IT-alal otsib. IT-arenduses kindlasit piisab inglise keelest ja leiab kakaugtööga kohti. Kui otsib  tööd, kus tuleb koha peal arvuti tehnilisi probleeme lahendada, siis seda tõesti kaugelt teha ei saa… Ja võimalik, et siin leidub ka mõni selline koht, kus vene keeleoskus on vajalik, sest inimesed, kelle probleeme lahendab, on venekeelsed. Aga kindlasti on vene keele nõue IT alal siiski erand.

+10
0
Please wait...

Postitas:
km70

Maximas on müüjad, mitte klienditeenindajad – vabandust, ma ei tee nendel kahel mõistel eriti sügavuti vahet. Kui ma lettide vahel kohtan töötajat ja tahan talt midagi küsida, siis ta on minu jaoks klienditeenindaja? Äkki vahel istub letis ja füüsiliselt müüb mulle ka midagi?

Küsimus pole selle, kas sina tahad küsida, küsimus on selles, kas tema tööks on sulle vastata. Maxima umbkeelsete töötajate ülesanne pole kindlasti sulle vastata, vaid ainult kätel käia lasta. Klienditeenindaja, kes Elisa infoliinil toru võtab, põhitööks ongi sulle vastamine, just selles keeles, mida vaja.

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Lady_Red

Maximas on müüjad, mitte klienditeenindajad – vabandust, ma ei tee nendel kahel mõistel eriti sügavuti vahet. Kui ma lettide vahel kohtan töötajat ja tahan talt midagi küsida, siis ta on minu jaoks klienditeenindaja? Äkki vahel istub letis ja füüsiliselt müüb mulle ka midagi?

Küsimus pole selle, kas sina tahad küsida, küsimus on selles, kas tema tööks on sulle vastata. Maxima umbkeelsete töötajate ülesanne pole kindlasti sulle vastata, vaid ainult kätel käia lasta. Klienditeenindaja, kes Elisa infoliinil toru võtab, põhitööks ongi sulle vastamine, just selles keeles, mida vaja.

Ja, kes siis Eesti Vabariigis asuvas Maximas minu küsimustele täpselt eesti keeles vastama peaks? Täitsa tõsiselt kohe huvitab. Või arvad sa, et ei peagi? Ja palun ära tule mulle väitma, et ma peaks poe juhataja või mõne muu juhtivtöötaja poole selleks pöörduma või ise vene keelele üle minema. Ei! Mul on oma kodumaal õigus emakeelsele teenindamisele ilma igasuguste eranditeta.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
km70

Ja, kes siis Eesti Vabariigis asuvas Maximas minu küsimustele täpselt eesti keeles vastama peaks? Täitsa tõsiselt kohe huvitab. Või arvad sa, et ei peagi? Ja palun ära tule mulle väitma, et ma peaks poe juhataja või mõne muu juhtivtöötaja poole selleks pöörduma või ise vene keelele üle minema. Ei! Mul on oma kodumaal õigus emakeelsele teenindamisele ilma igasuguste eranditeta.

Palun jälgi, millest jutt oli. Jutt ei olnud sellest, kes sulle Maximas vastama peab.

0
-9
Please wait...

Postitas:
sina123

Kahjuks ei oska suurem osa ukrainlastest ka muud teist keelt peale vene keele. Siin on humoorikas ja stiilipuhas näide meie uusasukatest ja nende vene keele oskusest:

https://www.youtube.com/watch?v=i7r2jV850sM

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
troll

Pean tunnistama, et olen hakanud venelasi hoopis teise pilguga vaatama.

Kuidagi karmilt ongi kohale jõudnud see, et nad ei ole norm mõistusega.

80 aastat – 4 põlve – 2.maailmasõjast möödas, ja ikka marsitakse punaste kaelarättidega meil pronkssõduri juures ja esinetakse vabastajatena. Päriselt – mingi ajuhälve?

Ma ei taha enam midagi kuulda sellest, et tavaline inimene pole süüdi. Sajandid ja sajandid mööduvad ja nad ei suuda elama hakata demokraatias, vaid kummardavad diktatuuri. Aktsepteerivad tapmist, vägistamist, varastamist, hävitamist.

On väga okei, kui nad elavad omal maal. Ärgu trügigu mitte kusagile mujale ja ehitagu omale 30 meetrised müürid ümber.

+24
-2
Please wait...

Postitas:
km70

Kahjuks ei oska suurem osa ukrainlastest ka muud teist keelt peale vene keele. Siin on humoorikas ja stiilipuhas näide meie uusasukatest ja nende vene keele oskusest:

Miks sa levitad putinoidi propagandat? Sa kunagi ei vaata tausta, ei uuri allikate päritolu? Võiks, eriti praegusel ajal. See tüüp, keda siin nunnult kiidad on putini hääletoru ja ilmselgelt ei esinda see video mitte midagi ega sarnane kaugeltki meile saabunud ukrainlaste suhtumisele. Vaata ometi sama selli teisi klippe youtube’is – näiteks eilsete sündmuste kohta Transnistrias ütles tüüp, et otse loomulikult olid plahvatused Ukraina ja NATO provokatsioonid, mida püütakse FSB kaela ajada. Võiksid lingi oma postitusest kustutada.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
sina123

Miks sa levitad putinoidi propagandat? Sa kunagi ei vaata tausta, ei uuri allikate päritolu? See tüüp, keda siin nunnult kiidad on putini hääletoru ja ilmselgelt ei esinda see video mitte midagi ega sarnane kaugeltki meile saabunud ukrainlaste suhtumisele. Vaata ometi sama selli teisi klippe youtube’is – näiteks eilsete sündmuste kohta Transnistrias ütles tüüp, et otse loomulikult olid plahvatused Ukraina ja NATO provokatsioonid, mida püütakse FSB kaela ajada. Võiksid lingi oma postitusest kustutada.

Ma vaatan ja kuulan seda ukrainlannat Eestis Tallinnas, kes räägib oma viimasest hingepõhjast nii, nagu ta päriselt mõtleb Eestist ja eestlastest. Kui ajupestud peab üks inimene olema, et hakata peale sellist!!!!!!! ukrainlanna sõnavõttu veel irisema alllika!!!! üle? Kas te saate aru, et sellised inimesed ongi saanud meie, Eesti, reaalsuseks?

Sina, km70, käid tööl ja maksad makse selliste ukrainlannade ülevalpidamiseks. Sinu lapsed hakkavad tasuma võlga, mida EV on võtnud selliste inimeste ülevalpidamiseks! Kas liberaalidel on üldse arunatukestki järele jäänud? Kas te saate aru, et see on teie kodumaa, kuhu sellised on elama asunud?

Mul on kahjuks selliste ukrainlannadega kokkupuuteid väga ja väga palju, ei ütleks, et tegemist on mingi harukordse juhtumiga.

+2
-17
Please wait...

Postitas:
km70

Kui ajupestud peab üks inimene olema, et hakata peale sellist!!!!!!! ukrainlanna sõnavõttu veel irisema alllika!!!! üle? Kas te saate aru, et sellised inimesed ongi saanud meie, Eesti, reaalsuseks?

Ajupestud? Kui ajupestud sina, sina123, oled, et pead kõike õigeks, mida sulle räägitakse-näidatakse? Miks sa siis ukrainlanna enda kanali linki ei pannud, vaid selle putinoidi oma? Loomulikult on põgenike hulgas ka kõntsa, aga sinu väide, et kõik on sellised, on väga rumal. Või sihipäraselt pahatahtlik. Mul on ka palju kokkupuuteid põgenikega – ja need on hoopis teistsugused.

Kas liberaalidel on üldse arunatukestki järele jäänud? Kas te saate aru, et see on teie kodumaa, kuhu sellised on elama asunud?

Mina ei ole liberaal. Aga kes sina oled? Millist poliitilist jõudu esindad? Miks meie kodumaad “teie kodumaaks” nimetad? Üldiselt, ma ei vaidle trolliga. Aitab küll.

+14
-3
Please wait...

Postitas:
sina123

Kui ajupestud peab üks inimene olema, et hakata peale sellist!!!!!!! ukrainlanna sõnavõttu veel irisema alllika!!!! üle? Kas te saate aru, et sellised inimesed ongi saanud meie, Eesti, reaalsuseks?

Ajupestud? Kui ajupestud sina, sina123, oled, et pead kõike õigeks, mida sulle räägitakse? Miks sa siis ukrainlanna enda kanali linki ei pannud, vaid selle putinoidi oma? Loomulikult on põgenike hulgas ka kõntsa, aga sinu väide, et kõik on sellised, on väga rumal. Mul on ka palju kokkupuuteid põgenikega – ja need on hoopis teistsugused.

Kas liberaalidel on üldse arunatukestki järele jäänud? Kas te saate aru, et see on teie kodumaa, kuhu sellised on elama asunud?

Mina ei ole liberaal. Aga kes sina oled? Millist poliitilist jõudu esindad? Miks meie kodumaad “teie kodumaaks” nimetad? Üldiselt, ma ei vaidle trolliga. Aitab küll.

Mul ei ole ukrainlanna linki, sest ma ei vaata TikToki. Ja milleks mulle see TikToki link, ukrainlanna ütleb selleski videos rohkem kui küllalt, täiesti arusaadavas keeles.
Ma ei ole öelnud, et kõik ukrainlased on sellised, nii et jätaks selle primitiivse demagoogiavõtte vahele.
“Teie kodumaa” oli pöördumine liberaalide poole, kelle hulka mina ennast iial lugema ei hakka.Kohati on tunne, et liberaalid ei pea Eestit oma kodumaaks. Eesti keele oskus on liberaalidel alla käinud, sest globalistidel pole rahvuslikud väärtused just väga kõrgel kohal.
Pole mõtet ka valetada selle kohta, et sa, km70, pole liberaal.
Kui olematu eneseväärikusega peab olema inimene, kes peale sellist ukrainlanna sõnumit asub ründama küll allikat, küll mind, kuid ei tunne hetkekski ennast puudutatuna ukrainlanna sõnade sisust?
Vaielda pole globalistide- liberaalidega loomulikult mõtet, sest neil polegi mingit südametunnistust.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Thulf

Vaene laps, kelle vanemad kodus nii rumalad on. Selline järjepidev õpimotivatsiooni maha tõmbamine mõjub kohe kindlasti.

Teemaalgataja, su laps vajab keelteoskust ka pärast põhikooli. Praegu 6. klassis on ta vanemate lolluse suhtes väga mõjutatav. Teed talle karuteene.

Omal ajal olid peaaegu kõik eesti noored sellised (v.a need, kellel nt üks vanematest venelane jne või need, kel inglise keele õppimisegagi raskusi, sest internetti ei kasutanud ja filme ei vaadanud, aga oli suhtlusaldis ja õppiski ainult vene keele ära).

Oma töö tegi ära ainetund nimetusega “ajalugu”, kus käidi paratamatult läbi ka lähiajalugu. Vaesed Eesti lapsed. Tuleks see ajaloo õpetamine ära kaotada, siis ei saaks lastel tekkida mitte mingisugust vastumeelsust vene keele õppimisele. Ingilise keel tuleks ka ära kaotada, sest need lapsed istusid juba siis internetis ja paratamatult sai ka sealt head-uut teada, mis ja kuidas kõik kunagi juhtus…

Pole vajagi kedagi, kes olukorda kiruks, et lastel omad muljed tekiks. Pigem oleks lapsel midagi viga, kui ei tekiks…

+1
0
Please wait...

Postitas:
km70

Kui olematu eneseväärikusega peab olema inimene, kes peale sellist ukrainlanna sõnumit asub ründama küll allikat, küll mind, kuid ei tunne hetkekski ennast puudutatuna ukrainlanna sõnade sisust?

Miks ma peaksin end puudutatuna tundma suvalise tobu heietustest? Samasuguseid heietusi võib ilmselt kuulda iga poe taga. Hoopis hullem on, et sina sellist heietust levitad, justkui see oleks mainstream. Tegelikult sa ju isegi ei tea, kas seesama TikToki klipp pole provokatsioon.

Mul ei ole ukrainlanna linki, sest ma ei vaata TikToki. Ja milleks mulle see TikToki link, ukrainlanna ütleb selleski videos rohkem kui küllalt, täiesti arusaadavas keeles.

Ok, siis ma sain valesti aru – minu arust sa ütlesid oma esimeses lauses, et sa vaatad seda ukrainlannat, mitte propagandisti. Aga selge, siis sa vaatad hoopis propagandisti 😀 Miks sa teda vaatad, selline uitmõte? Miks peaks keegi normaalne ja eestimeelne inimene jälgima Kremli propagandat?

Ma ei ole öelnud, et kõik ukrainlased on sellised, nii et jätaks selle primitiivse demagoogiavõtte vahele.

Sa ütlesid, et neid on väga ja väga palju. See ei erine oluliselt väitest, et kõik on ühesugused.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
sina123

Miks ma peaksin end puudutatuna tundma suvalise tobu heietustest? Samasuguseid heietusi võib ilmselt kuulda iga poe taga. Hoopis hullem on, et sina sellist heietust levitad, justkui see oleks mainstream. Tegelikult sa ju isegi ei tea, kas seesama TikToki klipp pole provokatsioon.

Ok, siis ma sain valesti aru – minu arust sa ütlesid oma esimeses lauses, et sa vaatad seda ukrainlannat, mitte propagandisti. Aga selge, siis sa vaatad hoopis propagandisti 😀 Miks sa teda vaatad, selline uitmõte? Miks peaks keegi normaalne ja eestimeelne inimene jälgima Kremli propagandat?

Sa ütlesid, et neid on väga ja väga palju. See ei erine oluliselt väitest, et kõik on ühesugused.

Sa oled väga vilets demagoog.
Väga väga palju ei ole kõik. Mitte ligilähedaseltki.

Mismoodi see TikToki klipi ülesotsimine tõestaks rohhkem, et ukrainlanna öeldu pole provokatsooon? See, mida see naine ütles, väärib tems riigist väljasaatmist. Lilled kesklinnas endise ausamba juures väärivad väärteomenetlust EV-s, aga selline sõnavõtt on “suvaline poetagune”?

Kas YT-s on välistatud ukrainlanna kuulamine, et sellleks tuleb eraldi TikToki minna või milles su haige demagoogia selles osas, keda kuulata ja keda mitte, seisneski?
Pealegi, sa ju lubasid mitte vaielda minuga, kuid tegid postituse siiski? Liberaalide sõna ei maksagi mitte halligi, valetamine on nende normaalsus.
Samas on su vastustest näha, et sul on ükskõik, mida ukrainlased Eesti kohta räägivad, olgu see või sügavalt riigivaenulik jutt.
Põhiline on programmi alusel praegu venelasi ja vene keelt sõimata. Sellised argumendid muudavad su enda arvamused siin vaid karikatuurseteks plakatiteks.

0
-11
Please wait...

Postitas:
Ragne

Ma ei saa hästi aru nende “liberaalide” mahategijatest, tõesti ei saa. Kui meil poleks demokraatiat ja liberaalsust, ei saaks keegi kuskil mitte mingit meelt või oma arvamustki avaldada. Kõik oleks keelatud, lubatud ainult see, mida putin või kim ütlevad. Kas seda tahategi või olete tõesti lihtsalt lollid tööriistad vene propaganda käes? Kõige vastu protestida, mida demokraatia esindab, samas aru saamata, et see demokraatia ongi ainus riigikord, mis  ÜLEÜLDSE LUBAB protestida. Diktatuuris ei avalda ükski loll oma arvamust, kui see pole täpselt see, mida kästakse ja lubatakse.

Lubage endale öelda, trollid, et töötate praegu just idanaabri propaganda huvides ja et selle idanaabri ainus soov ja unistus on maailm, kus räägitakse ainult vene keelt. Pole maailmas praegu fašistlikumat riiki kui venemaa ja KÕIK mittevenelased on venemaa jaoks natsid ehk vajavad tapmist ja vägistamist. Kas siis oleks õnn täielik, kui ka siia tuleks venelased teid “päästma”? Kas te üldse kaadreid ei vaata, mismoodi see päästmine käib?

Ei saa öelda, et pooldaksin kõigi pagulaste, eriti majanduspagulaste siiasaabumist, aga õhutada viha ukrainlastest sõjapõgenike suhtes on minu meelest kuritegelik ja sellega võiks küll meie võimuorganid tegeleda. Me poleks inimesedki, kui väikeste lastega sõja eest põgenevad emad abita jätaksime. Eriti arvestades, et kui nende mehed meie eest praegu ei võitleks, oleksid need meie mehed, kes praegu sõdiksid.

Ja jah, on mõned ukrainavenelased, kes siiralt usuvad, et putin neid päästaks, kui vaid see vastik lääs laseks, aga kui mõnda sellist näeme, võime lahkelt transportida nad idapiirile, las lähevad siis päästetud saama. Poolas visati üks selline putinoid hotellist välja, et otsigu abi venemaalt, meie võime teha ju sama. Aga me ei pea sugugi tekitama paanikat, et me ei saa hakkama ja et siia on tulnud peamiselt Ukraina mehed (olen ka sellist jama kuulnud) või et keegi ukrainlane on kedagi rünnanud (huvitav, kas need sülelaste emad või lapsed ise või mõni vanamemm, kes on tulnud…) või muud sellist vene propagandistlikku saasta.

Kanged oma peaga mõtlemise propageerijad on need kergeusklikud lollid, kes uudiseid ei loe, sest ajalehtede eest raha maksta ei raatsi, ja siis ainult seda tasuta kremli propagandast läbiimbunud sotsmeediat ja “uusi uudiseid” loevad.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
km70

Pealegi, sa ju lubasid mitte vaielda minuga, kuid tegid postituse siiski?

Tõesti. Minu viga. Rohkem ei vaidle. Aga hea oli, et vaidlesin, sinu usjas olek selgus veel paremini. Kui peale esimest postitust mõtlesin, et äkki oled lihtsalt kergeusklik, siis nüüd on selge, et oled kas troll või loll – ja vahet pole mingit, kumb neist.

Sa oled väga vilets demagoog.

Võib lausa öelda, et ma olen nii vilets demagoog, et ei olegi demagoog 😀 Tänan komplimendi eest!

Me poleks inimesedki, kui väikeste lastega sõja eest põgenevad emad abita jätaksime. Eriti arvestades, et kui nende mehed meie eest praegu ei võitleks, oleksid need meie mehed, kes praegu sõdiksid.

Nii on.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Agathe

Lubage endale öelda, trollid, et töötate praegu just idanaabri propaganda huvides ja et selle idanaabri ainus soov ja unistus on maailm, kus räägitakse ainult vene keelt.

Ahsoo. Et kui ma muude keelte seas oskan ka näiteks Korea keelt just selle põhjapoolsemas versioonis, siis olen Põhja-Korea käsilane? Milline absurd.

Võiks siis öelda ju, et Tallinnas on terve lütseum, mis kasvatab võimalikke Le Peni käsilasi. Ja koole, kus Bideni ja suure osa maailma raha valitsevate pankur-kapitalistide keelt (ehk inglise keelt) õpetatakse, on lausa jalaga segada. Püha rumalus küll. Itaalia ja ladina keelt õppides toetad pedofiilpreestreid Vatikanis ja seisad nende käsilaste ridades. Oh püha müristus.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
km70

Ahsoo. Et kui ma muude keelte seas oskan ka näiteks Korea keelt just selle põhjapoolsemas versioonis, siis olen Põhja-Korea käsilane? Milline absurd.

Ta ju vastas sellele trollile, sina123. Mitte otse teemasse.

0
-3
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Mul on kahju lugeda, kuidas osad eestlased on sõja eest põgenenud ukrainlastele vastu. Ka meie enda esivanemad, on kunagi sõja eest põgenenud ja ei tasu mõelda, et meie seda tegema ei pea.
Ma usun, et põgenejate seas on ka saasta – ega selliseid kahjuks välja filtreerida ei saa. Aga ässitada inimesi sõjapõgenike vastu, on tõesti kuritegelik.
Ma loen ka kremli-meelsete Eesti venelaste arvamusi selle kõige kohta. Nemad ilmselt plaksutaksid käsi, et eestlased on ukrainlaste pärast tülli läinud. See viha, mis neil ukrainlaste ja ka eestlaste vastu on, on uskumatu.

Ja nendele, kes ei suuda mõista sõjapõgenikke, siis ma soovitan lugeda, mida tegi Punaarmee Eesti inimestele. Selle kohta on väga palju raamatuid. Täpselt neid samu jubedusi teeb vene armee ka praegu ukrainas.
Ma kopeerin siia pisut lugemiseks:

Kommunistide poolt massiliselt mõrvatute haudu leiti peale Eesti nõukogude võimu alt vabastamist üle kogu maa. Tallinna linna ümbruskonnas leiti neid mitmes kohas Valdeku laskeplatsi maa-alal, Liival, Sakus, Harkus ja Pirita-Kosel. Kõik need mõrvad olid sooritatud erilise toorusega ja ohvrite piinamisega. Üks õudsemaid ohvrite piinamisi oli aset leidnud Pirita-Kosel Klaus Scheeli villa ja Ajakirjanike Kodu lähedal NKVD poolt mõrvatud inimeste juures. Nii leiti ühes hauas 14 mehe ja ühe naise laibad, kes olid sinna maetud elusalt. Ohvrite käed olid selja taha kinni seotud ja selleks, et ohvirid ei saaks karjuda, suhu topitud suur riidetropp. Kuna mahalaskmisel relvade paugud võinuks äratada ümbruskonnas tähelepanu, maeti inimesed hauda elusalt. Dr. Lindeberg, kes haudade avamisel laibad üle vaatas ja lahkas, leidis nende hingetorudes ja kopsus liiva ning konstateeris, et mõrvatuil peale lämbumise teisi surmapõhjusi ei olnud. Laipadel oli küll peksmise ja piinamise jälgi, kuid need ei põhjustanud surma.
Metsikutest küüditatude kallal räägib 1941. a. sügisel, peale punaarmee taandumist, Pihkva kaubajaamast leitud loomavagun küüditatud lätlastega. Läbi vaguni seinte oli avatud vagunis olijate pihta automaatrelvadest tuli ja selles olnud küüditatud naised ja lapsed olid metsikult mõrvatud. Juba Eesti Vabadussõja ajal mõrvasid punavägede sõdurid Eestis palju süütuid tsiviiliskuid. Samasugune mõrvategevus jätkus ka 1940/41. okupatsiooniaastatel. See oli ka üheks põhjuseks, miks eesti sõjamees 1944. aasta suvel meeleheitlikult punaste hordide tagsituleku vastu võitles.

Palamuse võikad kuriteod:

Kruusa talu 27-aastane noorperenaine Herta Schasmin, üks laps süles ja kolm käekõrval, jooksid koos vanaperenaisega talu väravast välja. Kuid samas tulid ka punaväelased, kes jõudsid neile järele. Hertal löödi selja tagant keha täägiga läbi, riivates ka süles olnud lapse jalga. Kolm juuresolnud poega ehmatasid ema suremas nähes ja heitsid ema lähedale maha. Poisid tõsteti jalgupidi üles. Näinud, et nad on verised (ema verest) arvati, et nad on surnud ja visati maha.

Vanaperenaine, 77-aastane Leena hakkas ema kõrvalt last sülle võtma. Samas viskas punaarmeelane tema pihta granaadi. Selle plahvatusest sai  vanaperenaine raskelt haavata .Suuremad poisid rääkisid hiljem, et ema oigas veel kaua kartulivagude vahel, enne kui suri.

Naabruses asuva Pihlaka talu perenaine, Anna-Loiisa Kivimäe oli oma kahe täisealise tütrega keldris varjul. Sealt tõid punaväelased nad välja, viisid heinamaale ja tapsid sadistlikult. Ühel tütrel lõigati suu kõrvuni lõhki ja torgati silmad välja. Teisel tütrel lõikas punaarmeelane ära rinnad. Ka vanaperenaine tapeti: tal oli kogu nägu püssipäraga lömastatud.

Sellised on vene sõdurid ja loomulikult peame me neid inimesi aitama.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
sina123

Mis soga siia veel lisandunud on?!

Kes väidab, et liberaalid olid need ühed ja ainsad demokraatia maaletoojad (USA-s on juba 300 aastat demokraadid ja konservatiivid demokraatlikku riiki juhtida suutnud, aga meil miskipärast saavad sellega vaid liberaalid hakkama???!!!).

Siis väidetakse, et Venemaal on fašism, aga meil siin õnnis sõnavabadus. No ega ikka ei ole küll. Suukorvistusseadusi võetakse agaralt ja järjest vastu ja ikka väga paljud tegevused ja mõtteavaldused on viimase aja jooksul keelemärgi saanud. Iga võim teostab ennast ikkagi ühtede ja samade vahenditega ja seejuures kiidab, et tema on see ülim ja parim. Ei midagi uut siin päikese all.

km70 kleebib mulle sildi külge ja teatab, et olen loll. No ega ma ka võlgu ei jää: sina oled jälle mõtlemisvõimetu inimrobot. Üks seesugune nõudis mult hiljuti protokollijärgset WC külastust, kuigi mingit sisulist vajadust protokollijärgseks WC külastuseks ei olnud. Aga no mida sa ikka inimrobotist tahad.

Varem või hiljem jõuavad kõik inimrobotid eksistentsiaalse kriisini ja siis tuleb ikkagi mõtlema hakata, kuigi siis on ilmselt juba liiga hilja.

Ja siis kirjutab keegi oma loosungeid täis kirjandi (mille läbilugemisest ma selle mõttetuse tõttu loobusin), et kurb küll, kuidas keegi ukraina põgenikesse halvasti suhtub ja blablaablaa ja küüditamised ja heinamaaaa.

Kuulge. See ukrainlanna sülitas selles videos ikka väga rasvased lirakad kõikide eestlaste hinge ja teid see ei huvitagi! Räägite aiaaugust, ajaloost , vene keele vihkamisest, aga ainult mitte sellest, et inimene on tulnud meie õuele ja sülitab siin sõnadega igasse mõeldavasse kohta. Mis iseseisvuse kaitsmisest te siin vahutate, mis vene keele vihkamisest te siin kobrutate-, kui te ei oska isegi solvuda selle peale, kes teie riigi ja rahva peale laias kaares sülitab? Mida te õigupoolest siin nii agaralt teemade kaupa kaitsete, ise ka sellest aru saate või???

0
-14
Please wait...

Postitas:
km70

See ukrainlanna sülitas selles videos ikka väga rasvased lirakad kõikide eestlaste hinge ja teid see ei huvitagi!

Jah, meid huvitab see ühe inimese võimalik, kuid tegelikult tõestamata rumalus tõesti oluliselt vähem kui see massiline ja paraku tõestatud häda ja viletsus, mida seesama jõud, kelle suuvoodrit sa meile siin infoallikana esitled, nendesamade ukrainlannade ellu iga päev rakettide, püsside, tankide, vägistamiste, röövimiste, piinamiste ja tapmistega viib.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
sina123

See ukrainlanna sülitas selles videos ikka väga rasvased lirakad kõikide eestlaste hinge ja teid see ei huvitagi!

Jah, meid huvitab see ühe inimese võimalik, kuid tegelikult tõestamata rumalus tõesti oluliselt vähem kui see massiline ja paraku tõestatud häda ja viletsus, mida seesama jõud, kelle suuvoodrit sa meile siin infoallikana esitled, nendesamade ukrainlannade ellu iga päev rakettide, püsside, tankide, vägistamiste, röövimiste, piinamiste ja tapmistega viib.

See ei olnud rumalus, see oli piiritu ülbus, häbematus ja tänamatus. Isegi nendel teie siinkirutud Eesti venelastel tekkis selle video all viha ja šokk selle proua sõnavõtust, aga eestlastel selline patriotism puudub! Ja kui teil puudub patriotism oma riigi suhtes, siis mida te muretsete võõras riigis toimuva pärast? Sellepärast, et USA demokraadid ütlesid teile seda? Vaat SEE on masendav.

0
-11
Please wait...

Postitas:
kaiekast

See ei olnud rumalus, see oli piiritu ülbus, häbematus ja tänamatus. Isegi nendel teie siinkirutud Eesti venelastel tekkis selle video all viha ja šokk selle proua sõnavõtust, aga eestlastel selline patriotism puudub! Ja kui teil puudub patriotism oma riigi suhtes, siis mida te muretsete võõras riigis toimuva pärast? Sellepärast, et USA demokraadid ütlesid teile seda? Vaat SEE on masendav.

Eks sa sealt selle video saidki. 😀 Ära tule rääkima, et venelased siin meie kodumaa pärast muretsevad. Nad õhutavad viha, kuna nad ei saa 9. mail lippe lehvitada, telekast vene propagandat vaadata ja kremliööbikute kontserdile minna. 😀

Vaata, et sind täitsa ära ei tinistata, muidu tuled meile veel rääkima, kuidas Venemaa meid “vabastas”.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
sina123

Eks sa sealt selle video saidki. 😀 Ära tule rääkima, et venelased siin meie kodumaa pärast muretsevad. Nad õhutavad viha, kuna nad ei saa 9. mail lippe lehvitada, telekast vene propagandat vaadata ja kremliööbikute kontserdile minna. 😀

Vaata, et sind täitsa ära ei tinista, muidu tuled meile veel rääkima, kuidas Venemaa meid “vabastas”.

Kusjuures Eesti venelased muretsevad Eesti pärast rohkem kui Eesti eestlased. Eesti venelased ei taha, et sellised ukrainlannad siia laamendama ja lagastama tuleksid, eestlastel on ükskama kõik! Põhiline, et venelased siin 9. mail lillepärgadega välja ei tuleks. Ukrainlased võivad eestlaste arvates siin kõike teha. Isegi, kui ilmselgelt ja mustvalgelt teevad, siis ikka kahtleme. Sest et ukrainlased peavad praegu olema head. Ja venelased ja vene keel pahad. Onu Unine Joe ütles nii. Ja eestlased teevad selle peale kõik ajusid liigutamata määäääää!

Vaat see on vastik, tülgastav ja põlastusväärne.

0
-15
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Hahahaha, ma ei ole veel ukrainlaste vägitegusest eestis kuulnud. 😀

Ära seda video asja räägi, ma sügavalt kahtlen, et keegi sülitab kaevu, kust ta joob.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
sina123

Ära seda video asja räägi, ma sügavalt kahtlen, et keegi sülitab kaevu, kust ta joob.

Ei, sa ei tohigi ju uskuda, kui Delfi, ERR, Kaja Kallas ja Unine Joe sulle selleks luba ei ole andnud. Mõtlemisvõime on ju erinevatel aegadel karistatav olnud.

Muuseas, Nevski katedraali sodis küll täis ukrainlane. Nii et ikka teevad küll “vägitegusid” nad meil siin ja mujal maailmas ka.

Aljoša kallal vandaalitsemine meil ka hiljuti toimus. Peab järgi uurima, ega ometi sellegi “vägiteo” taga ukrainlased ei ole.

0
-14
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Ei, sa ei tohigi ju uskuda, kui Delfi, ERR, Kaja Kallas ja Unine Joe sulle selleks luba ei ole andnud. Mõtlemisvõime on ju erinevatel aegadel karistatav olnud.

Sinu jutust on näha, kelle poole sa valinud oled ja ma ei ütleks, et see Eesti pool on. Huvitav on näha, et eestlane peab neid venelasi meie Isamaa armastajateks, kuigi nemad eitavad meie okupeerimist ja väidavad, et nemad tõid meie õuele õnne.
Loomulikult nad ei soovi ukrainlasi siia, sest olgem ausad, ega ukrainlased neid kremli-meelseid ei salli. Ja siis ei ole nendel kremli-meelsetel mitte ainult eestlased vastas, vaid ka ukrainlased. Need venelased on saanud siin meie Isamaal, korralikult laiata ja ilmselt nüüd nad kardavad ENDA tuleviku pärast. Ja usu, siin ei ole Eesti armastamisega mitte mingit seost. Kui nad meie riiki nii väga armastaksid, siis nad teaksid ka meie ajalugu, aga paraku nad seda üldse ei tea.

Palun viiteid Nevski katedraali osas ja pronssõduri osas ka.
Kuigi pronkssõduri kohta ütlen ma nii palju, et kahju, et ta nii palju trahvi sai.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
sina123

Sinu jutust on näha, kelle poole sa valinud oled ja ma ei ütleks, et see Eesti pool on. Huvitav on näha, et eestlane peab neid venelasi meie Isamaa armastajateks, kuigi nemad eitavad meie okupeerimist ja väidavad, et nemad tõid meie õuele õnne.

Loomulikult nad ei soovi ukrainlasi siia, sest olgem ausad, ega ukrainlased neid kremli-meelseid ei salli. Ja siis ei ole nendel kremli-meelsetel mitte ainult eestlased vastas, vaid ka ukrainlased. Need venelased on saanud siin meie Isamaal, korralikult laiata ja ilmselt nüüd nad kardavad ENDA tuleviku pärast. Ja usu, siin ei ole Eesti armastamisega mitte mingit seost. Kui nad meie riiki nii väga armastaksid, siis nad teaksid ka meie ajalugu, aga paraku nad seda üldse ei tea.

Ma kahtlen sügavalt ka sinu ajalooalastes teadmistes, kaiekast. “Määä”-tegemine ei ole veel ajaloo tundmine.

Aga edu sulle siis, kui sellised videos esinenud isendid sind sinu oma kodumaal paika panema hakkavad. Nagu proua videos lubas, nad seda kindlasti ka teevad.

0
-11
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Ma kahtlen sügavalt ka sinu ajalooalastes teadmistes, kaiekast. “Määä”-tegemine ei ole veel ajaloo tundmine.

Aga edu sulle siis, kui sellised videos esinenud isendid sind sinu oma kodumaal paika panema hakkavad. Nagu proua videos lubas, nad seda kindlasti ka teevad.

Ma tean meie ajalugu päris hästi, sellepärast sa ei pea muretsema.

Aga pane mulle palun oma väitele viide, noo see katedraali osa.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
sina123

Ma tean meie ajalugu päris hästi, sellepärast sa ei pea muretsema.

Aga pane mulle palun oma väitele viide, noo see katedraali osa.

Viide on minu eestivenelasest tuttav, kes oli Nevski vandalismiga otseselt seotud.

Jah, sinu jaoks on Delfi ja ERR usaldusväärsed allikad, minu jaoks inimesed, keda tunnen ja usaldan.

0
-9
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Viide on minu eestivenelasest tuttav, kes oli Nevski vandalismiga otseselt seotud.

Jah, sinu jaoks on Delfi ja ERR usaldusväärsed allikad, minu jaoks inimesed, keda tunnen ja usaldan.

No nii palju siis sellest.

+9
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 126 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud vene keele kasutamisest