Esileht Ajaviite- ja muud jutud vene keele kasutamisest

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 126 )

Teema: vene keele kasutamisest

Postitas:
sina123

Viide on minu eestivenelasest tuttav, kes oli Nevski vandalismiga otseselt seotud.

Jah, sinu jaoks on Delfi ja ERR usaldusväärsed allikad, minu jaoks inimesed, keda tunnen ja usaldan.

No nii palju siis sellest.

Ära unusta lisamast veel kohustuslikku määääd.

+1
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Ragne

Kuule, troll, puhka jalga ja mine kuhugi lamemaalaste gruppi oma vaenu õhutama.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
kaiekast

See video, mis ta siia postistas, tundub ka nii ebaloogiline. Miks peaks sõjapõgenik sellist juttu ajama? Isegi kui ta seda oma peas mõtleb, siis vaevalt et seda avalikult julgeks öelda. See on tavaline venelaste propaganda. Lollid veel usuvad ka. 😀

+16
-1
Please wait...

Postitas:
rebitsa reba

“Teie kodumaa” oli pöördumine liberaalide poole, kelle hulka mina ennast iial lugema ei hakka.Kohati on tunne, et liberaalid ei pea Eestit oma kodumaaks. Eesti keele oskus on liberaalidel alla käinud, sest globalistidel pole rahvuslikud väärtused just väga kõrgel kohal.

Pole mõtet ka valetada selle kohta, et sa, km70, pole liberaal.

🙂 Mulle meenub Veiko Vihuri, kes tümitab Peeter Espakit, et too pole ikka piisavalt konservatiivne ja piisavalt rahvuslik.

Ja Espaki, Harri Kingo ja Toomas Vaasi kiituseks pean ütlema, et nad väljendavad end eesti keeles korrektselt, täpselt ja selgelt, kuid väga paljude (khm) konservatiivsemate inimeste kommentaaride kohta ei saa seda küll sugugi öelda. Eesti keele oskus on neil sageli hämmastavalt vilets.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
km70

Hais läheb siin teemas juba väga kõvaks. Minu arust lehkab juba lausa. Minu arust võiks moded natuke järele vaadata, kes see “sina123” õige on, kui nad seda juba teinud pole. Kuskil mujal teemas pole selline sõjakas isik enne silma jäänud. Ju on selle teema jaoks loodud kasutaja. Mingi sarnane Kremli troll oli kunagi väga samataolise nimega, mingi sõna ees ja lõpus 987 vms sellist. See oli paar kuud tagasi, jäi meelde, suhtumine oli väga sarnane.

Aga edu sulle siis, kui sellised videos esinenud isendid sind sinu oma kodumaal paika panema hakkavad.

Ja, pange tähele, jälle räägib ta “sinu kodumaast”. Mitte ei hakka need “isendid meid meie kodumaal paika panema”, vaid just sind ja sinu. See ei ole juhus, juba teist korda. Esimesel korral võis tõesti pugeda konteksti taha, aga seekord mitte. Kodanik üldse ei karda, et teda paika panema hakataks. Muidugi ei hakka see tädi omasid paika panema 😀

Kes seda videot vaatas ja natuke kahtlema lõi, et äkki ongi tõsi, siis minge vaadake ja lugege gruppi “Ukraina sõbrad Eestis”. Sealt näete, kuidas ukrainlased tegelikult meisse suhtuvad, Eestit ja eestlasi tänavad ja tänulikud on, oma lugusid räägivad ning nimeliselt inimesi välja toovad, kes nende ellu Eestis valgust on toonud. Miks peaks kedagi selle headuse ja tänulikkuse kõrval huvitama, kui kuskil isegi päriselt on mingi joodikust moor, kes oma pohmelli kaamerasse välja elab. Kuigi ma isiklikult arvan, et seda tädi pole olemas, õigemini pole ta mingi Ukraina põgenik, vaid kinnimakstud putinist.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
sina123

Kuule, troll, puhka jalga ja mine kuhugi lamemaalaste gruppi oma vaenu õhutama.

See lause väljendab suurepäraselt seda “õitsvat” demokraatiat ja sõnavabadust, mida sa ühes oma kommentaaris Eestile vihjates mainisid.

0
-24
Please wait...

Postitas:
sina123

See video, mis ta siia postistas, tundub ka nii ebaloogiline. Miks peaks sõjapõgenik sellist juttu ajama? Isegi kui ta seda oma peas mõtleb, siis vaevalt et seda avalikult julgeks öelda. See on tavaline venelaste propaganda. Lollid veel usuvad ka. 😀

Loomulikult, sest kui peavool ütleb, et ukrainlased head, venelased halvad, siis on see üliloogiline väide ja vaidlustamisele ei kuulu.

Ühes teises teoses oli jälle käibel loosung: “Neli jalga hea, kaks jalga halb!”

0
-30
Please wait...
Postitas:
sina123

“Teie kodumaa” oli pöördumine liberaalide poole, kelle hulka mina ennast iial lugema ei hakka.Kohati on tunne, et liberaalid ei pea Eestit oma kodumaaks. Eesti keele oskus on liberaalidel alla käinud, sest globalistidel pole rahvuslikud väärtused just väga kõrgel kohal.

Pole mõtet ka valetada selle kohta, et sa, km70, pole liberaal.

🙂 Mulle meenub Veiko Vihuri, kes tümitab Peeter Espakit, et too pole ikka piisavalt konservatiivne ja piisavalt rahvuslik.

Ja Espaki, Harri Kingo ja Toomas Vaasi kiituseks pean ütlema, et nad väljendavad end eesti keeles korrektselt, täpselt ja selgelt, kuid väga paljude (khm) konservatiivsemate inimeste kommentaaride kohta ei saa seda küll sugugi öelda. Eesti keele oskus on neil sageli hämmastavalt vilets.

Ära liberaalide keelevigade vähesuse pärast küll muret tunne. Selles teemaski oleks keelekorrektoritel tööd kuhjaga.

+1
-19
Please wait...

Postitas:
sina123

Hais läheb siin teemas juba väga kõvaks. Minu arust lehkab juba lausa. Minu arust võiks moded natuke järele vaadata, kes see “sina123” õige on, kui nad seda juba teinud pole. Kuskil mujal teemas pole selline sõjakas isik enne silma jäänud. Ju on selle teema jaoks loodud kasutaja. Mingi sarnane Kremli troll oli kunagi väga samataolise nimega, mingi sõna ees ja lõpus 987 vms sellist. See oli paar kuud tagasi, jäi meelde, suhtumine oli väga sarnane.

Aga edu sulle siis, kui sellised videos esinenud isendid sind sinu oma kodumaal paika panema hakkavad.

Ja, pange tähele, jälle räägib ta “sinu kodumaast”. Mitte ei hakka need “isendid meid meie kodumaal paika panema”, vaid just sind ja sinu. See ei ole juhus, juba teist korda. Esimesel korral võis tõesti pugeda konteksti taha, aga seekord mitte. Kodanik üldse ei karda, et teda paika panema hakataks. Muidugi ei hakka see tädi omasid paika panema 😀

Kes seda videot vaatas ja natuke kahtlema lõi, et äkki ongi tõsi, siis minge vaadake ja lugege gruppi “Ukraina sõbrad Eestis”. Sealt näete, kuidas ukrainlased tegelikult meisse suhtuvad, Eestit ja eestlasi tänavad ja tänulikud on, oma lugusid räägivad ning nimeliselt inimesi välja toovad, kes nende ellu Eestis valgust on toonud. Miks peaks kedagi selle headuse ja tänulikkuse kõrval huvitama, kui kuskil isegi päriselt on mingi joodikust moor, kes oma pohmelli kaamerasse välja elab. Kuigi ma isiklikult arvan, et seda tädi pole olemas, õigemini pole ta mingi Ukraina põgenik, vaid kinnimakstud putinist.

Muidugi. Kõik, mis ei tule peovoolumeediast, see haiseb! Neli jalga hea, kaks jalga halb!

+1
-24
Please wait...

Postitas:
km70

Muidugi. Kõik, mis ei tule peovoolumeediast, see haiseb!

Ei, s*tt haiseb alati, selle päritolu pole üldse tähtis.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
sina123

Muidugi. Kõik, mis ei tule peovoolumeediast, see haiseb!

Ei, s*tt haiseb alati, selle päritolu pole üldse tähtis.

Tore, et sa suudad kohati siiski enesekriitiline olla.

+3
-19
Please wait...
Postitas:
Liis T

See ei olnud rumalus, see oli piiritu ülbus, häbematus ja tänamatus. Isegi nendel teie siinkirutud Eesti venelastel tekkis selle video all viha ja šokk selle proua sõnavõtust, aga eestlastel selline patriotism puudub! Ja kui teil puudub patriotism oma riigi suhtes, siis mida te muretsete võõras riigis toimuva pärast? Sellepärast, et USA demokraadid ütlesid teile seda? Vaat SEE on masendav.

Millel põhineb väide, et videos kõnelev naine on Eestis elav  ukrainlane? Ah jaa, Putini hääletoru ütles, ju siis nii ongi.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
sina123

See ei olnud rumalus, see oli piiritu ülbus, häbematus ja tänamatus. Isegi nendel teie siinkirutud Eesti venelastel tekkis selle video all viha ja šokk selle proua sõnavõtust, aga eestlastel selline patriotism puudub! Ja kui teil puudub patriotism oma riigi suhtes, siis mida te muretsete võõras riigis toimuva pärast? Sellepärast, et USA demokraadid ütlesid teile seda? Vaat SEE on masendav.

Millel põhineb väide, et videos kõnelev naine on Eestis elav ukrainlane? Ah jaa, Putini hääletoru ütles, ju siis nii ongi.

Jah, hääletoru ütles. Lisaks olen isiklikult palju elus kohtunud just selliste ukrainlastega ja olen kindel, et lähitulevikus kohtan neid veelgi enam.

See eestlaste komme sisulistest küsimustest mööda hiilida saab eestlastele saatuslikuks.

Pole oluline, kas räägib poetagune või prominent, oluline on see, mida räägitakse.

Selle naise isik ja asukoht on hea tahtmise korral võimalik 5 minuti jooksul selgeks teha. Arvan, et seda ongi juba tehtud. Muidu hõiskaks juba Delfi “putinoidi” provokatsiooni teemadel.

0
-15
Please wait...
Postitas:
Agathe

Pole oluline, kas räägib poetagune või prominent, oluline on see, mida räägitakse.

Ohoo. Sellisel juhul on muidugi arusaadavad ka sinu seisukohad, sest sa ei tee ju vahet ega analüüsi, keda kuulata ja keda mitte. Võiksid esimesi vähem uskuda ja tarku inimesi rohkem.

Selle naise isik ja asukoht on hea tahtmise korral võimalik 5 minuti jooksul selgeks teha. Arvan, et seda ongi juba tehtud. Muidu hõiskaks juba Delfi “putinoidi” provokatsiooni teemadel.

Delfil on omad vead, nagu (interneti)meedial üldse. Aga provokaatorite, hullumeelsete või trollide tiražeerimine pole üks neist. On asju, mida targad inimesed iial ei jaga ega levita (ega isegi võimalusel ei ava), isegi selle üle naermiseks.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
km70

Ega Delfi loll ei ole, et omakorda veel valesid levitab.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
sina123

Ega Delfi loll ei ole, et omakorda veel valesid levitab.

Delfi levitab vaid seda, mida ütlevad talle Kaja Kallas ja Unine Joe. Mind kallutatud uudised ei huvita. Mina olen harjunud uudiseid kontrollima ja kuulama eelkõige otsestest allikatest ja see on mind viinud teadmiseni, et peavoolumeedia uudiseid ei saa mingilgi moel usaldada.

0
-19
Please wait...

Postitas:
sina123

Ohoo. Sellisel juhul on muidugi arusaadavad ka sinu seisukohad, sest sa ei tee ju vahet ega analüüsi, keda kuulata ja keda mitte. Võiksid esimesi vähem uskuda ja tarku inimesi rohkem.

Delfil on omad vead, nagu (interneti)meedial üldse. Aga provokaatorite, hullumeelsete või trollide tiražeerimine pole üks neist. On asju, mida targad inimesed iial ei jaga ega levita (ega isegi võimalusel ei ava), isegi selle üle naermiseks.

Tarkust ei näe ma Eesti peavoolumeedias küll mitte ühestki otsast, küll aga lõpmatuseni kallutatust ja propagandat.

Tark inimene konrollib fakte otseallikatest, mida mina olengi teinud ja saanud elust ning uudistest hoopis teistsuguse pildi, kui peavoolumeedia meile vahendab.

+1
-12
Please wait...

Postitas:
Agathe

Delfi levitab vaid seda, mida ütlevad talle Kaja Kallas ja Unine Joe. Mind kallutatud uudised ei huvita. Mina olen harjunud uudiseid kontrollima ja kuulama eelkõige otsestest allikatest

Nii. Esiteks. Millised otsesed allikad sulle rääkisid, et Delfi saab iga uudise ilmumiseks juhise ja loa Kaja Kallaselt ja Joelt? Ja nad siis selle uudise jaoks luba ei saanud? Vau.

Teiseks. Millisest otsesest allikast sa tead, et see inimene videos ei ole troll ega provokaator? Muide, mina ei ole seda vaadanud, sest piisavalt palju levitajaid on lahti kirjutanud, mida seal räägitakse. Piisavalt palju, et aru saada – igasugust s***a ei pea ka vaatama.

Ja ehk ei maksa nüüd öelda, et sinu otsesed allikad on, elavad ja räägivad sinu pea sees, kuigi see ilmselt olekski ka tõde. Venelased ütlevad selle kohta, et prussakad ajus sosistasid.

Ilmselgelt oledki sa oma sõnade järgi käitunud ja kuulanud veidi liiga palju neid, nagu sina neid kutsud, poetaguseid. Aga olgu. Issanda loomaaed…

+12
-4
Please wait...

Postitas:
km70

Tark inimene konrollib fakte otseallikatest, mida mina olengi teinud ja saanud elust ning uudistest hoopis teistsuguse pildi, kui peavoolumeedia meile vahendab.

Seega sa helistasid sellele “ukrainlannale”? Siis on ju kõik selge, pane meile tema täpsed koordinaadid, et saame ka ise tarkadeks inimesteks hakata ja infot algallikast kontrollida.
Aitäh sulle! (iroonia)

+14
0
Please wait...

Postitas:
Jaagular

Delfi levitab vaid seda, mida ütlevad talle Kaja Kallas ja Unine Joe. Mind kallutatud uudised ei huvita. Mina olen harjunud uudiseid kontrollima ja kuulama eelkõige otsestest allikatest

Nii. Esiteks. Millised otsesed allikad sulle rääkisid, et Delfi saab iga uudise ilmumiseks juhise ja loa Kaja Kallaselt ja Joelt? Ja nad siis selle uudise jaoks luba ei saanud? Vau.

Teiseks. Millisest otsesest allikast sa tead, et see inimene videos ei ole troll ega provokaator? Muide, mina ei ole seda vaadanud, sest piisavalt palju levitajaid on lahti kirjutanud, mida seal räägitakse. Piisavalt palju, et aru saada – igasugust s***a ei pea ka vaatama.

Ja ehk ei maksa nüüd öelda, et sinu otsesed allikad on, elavad ja räägivad sinu pea sees, kuigi see ilmselt olekski ka tõde. Venelased ütlevad selle kohta, et prussakad ajus sosistasid.

Ilmselgelt oledki sa oma sõnade järgi käitunud ja kuulanud veidi liiga palju neid, nagu sina neid kutsud, poetaguseid. Aga olgu. Issanda loomaaed…

Sa nagu ei teaks, kes on Ekspressmeedia omanik?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kaegu007

See ukrainlanna sülitas selles videos ikka väga rasvased lirakad kõikide eestlaste hinge ja teid see ei huvitagi!

Jah, meid huvitab see ühe inimese võimalik, kuid tegelikult tõestamata rumalus tõesti oluliselt vähem kui see massiline ja paraku tõestatud häda ja viletsus, mida seesama jõud, kelle suuvoodrit sa meile siin infoallikana esitled, nendesamade ukrainlannade ellu iga päev rakettide, püsside, tankide, vägistamiste, röövimiste, piinamiste ja tapmistega viib.

Jajah, ja venelased on siis Eesti osas maru patriootlikud, mida veel 😄😄😄

+14
0
Please wait...

Postitas:
emmeM

minu jaoks on jube, kuidas Tallinn ise igal pool ainult vene keelt soovib, peaaegu igas Tallinna töö kuulutus

https://www.cvkeskus.ee/linnamajanduse-osakonna-peaspetsialist-tallinnas-pirita-linnaosa-valitsus-780589

Eesti keele oskus kõrgtasemel ja vähemalt ühe võõrkeele oskus kesktasemel erialase sõnavara valdamiseks (vene keel).

Et muid keeli enam pole, kui vene keel, et kuid oskad muid, siis see ei loe, sest tahame ainult vene keelt

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Varviline

minu jaoks on jube, kuidas Tallinn ise igal pool ainult vene keelt soovib, peaaegu igas Tallinna töö kuulutus

https://www.cvkeskus.ee/linnamajanduse-osakonna-peaspetsialist-tallinnas-pirita-linnaosa-valitsus-780589

Eesti keele oskus kõrgtasemel ja vähemalt ühe võõrkeele oskus kesktasemel erialase sõnavara valdamiseks (vene keel).

Et muid keeli enam pole, kui vene keel, et kuid oskad muid, siis see ei loe, sest tahame ainult vene keelt

No see viidatud amet eeldab tõepoolest head keeleoskust, sh vene keele oskust arvestades venekeelse elanikkonna arvu. Kuidas sa teisiti ette kujutad?

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Vassikati

No see viidatud amet eeldab tõepoolest head keeleoskust, sh vene keele oskust arvestades venekeelse elanikkonna arvu. Kuidas sa teisiti ette kujutad?

Mina näiteks kujutan ette nii, et Eestis käib ametlik asjaajamine eesti keeles. Kui inimene ei oska eesti keelt, siis muretseb ta endale asjaajamiseks tõlgi või küsib asjaajamiseks abi oma riigi konsulaadist.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
km70

Kui inimene ei oska eesti keelt, siis muretseb ta endale asjaajamiseks tõlgi või küsib asjaajamiseks abi oma riigi konsulaadist.

See pole ainult inimese probleem, kui ta oma asju linnaga aetud ei saa. Õigemini – kui tegemist on ühe või kümne inimesega, siis on see inimese probleem. Kui terve linnaosa ei saa aru, mida täpselt tahetakse, siis on see juba ka linna probleem. On viga, et neilt pole juba ammu pehmematel viisidel nõutud keeleoskust, kuid seda viga ei saa parandada sellisel moel, et üleöö enam keegi ei nõustu neile vene keeles asju seletama ja nõu andma. Selline lahendus tooks kaasa ainult uued probleemid.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
emmeM

Kui inimene ei oska eesti keelt, siis muretseb ta endale asjaajamiseks tõlgi või küsib asjaajamiseks abi oma riigi konsulaadist.

See pole ainult inimese probleem, kui ta oma asju linnaga aetud ei saa. Õigemini – kui tegemist on ühe või kümne inimesega, siis on see inimese probleem. Kui terve linnaosa ei saa aru, mida täpselt tahetakse, siis on see juba ka linna probleem. On viga, et neilt pole juba ammu pehmematel viisidel nõutud keeleoskust, kuid seda viga ei saa parandada sellisel moel, et üleöö enam keegi ei nõustu neile vene keeles asju seletama ja nõu andma. Selline lahendus tooks kaasa ainult uued probleemid.

Et oleme juba 30+ a nämmutanud neid, et nämmutame veel 30a.  See lolluse tuleb lõpetada, kui keelt ei oska on oma mure, aega on olnud õppida. Vene keelsed koolid ja lasteaiad oleks pidanus ammu kaotama.

Saksamaal on suur osa türklasi, ei tea, et seal ametnikelt türgi keelt nõutakse.

Kui palju eestlasi jääb nii töökohtadest ilma, sest vene keelt ei valda ja umbkeelseid venelasi võetakse tööle. Kurb, et eesti keelt ei väärtustata, vaid põhiline on, et venkud saaks vene keeles oma asju ikka ajada, nii neil polegi põhjust õppida, sest milleks, kui nende keel on püha.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Andy

Kui palju eestlasi jääb nii töökohtadest ilma, sest vene keelt ei valda ja umbkeelseid venelasi võetakse tööle.

Ära nüüd valeta, ei võeta umbkeelseid venelasi, võetakse neid, kes oskavad eesti JA vene keelt. Paraku on neid vene noorte hulgas tunduvalt rohkem kui eesti noorte hulgas. Suurfirmade Tallinna ja Ida-Virumaa kontorid koosnevad enamuses vene noortest, sest need, erinevalt eesti eakaaslastest, on võimelised mõlemas keeles suhtlema.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Agathe

Kui palju eestlasi jääb nii töökohtadest ilma, sest vene keelt ei valda ja umbkeelseid venelasi võetakse tööle.

Ära nüüd valeta, ei võeta umbkeelseid venelasi, võetakse neid, kes oskavad eesti JA vene keelt. Paraku on neid vene noorte hulgas tunduvalt rohkem kui eesti noorte hulgas. Suurfirmade Tallinna ja Ida-Virumaa kontorid koosnevad enamuses vene noortest, sest need, erinevalt eesti eakaaslastest, on võimelised mõlemas keeles suhtlema.

Nii on. Kui on ettevõte, kus on mõislik omada mitmes keeles kõnelevaid töötajaid, siis oluliselt lihtsam on leida vene emakeelega inimest, kes räägib vabalt vene, eesti ja inglise keelt, kui (noort) eestlast, kes vabalt räägiks samu keeli. See lihtsalt objektiivselt nii on. Ja neid firmasid, kus selline personalivalik on mõistlik, on küll ja küll.
Ei maksa taas hakata jaurama sel teemal, et Eestimaal peaks iga kliendiga rääkima eesti keeles. Siis, kui teil on oma ettevõte, mis müüb natuke keerukamat toodangut kui sukavarras ja teil on tohutu konkurents, siis saate aru, miks tee insener-klienditeenindaja vms, kes räägib ka vajadusel vene keelt, toob teile sisse rohkem raha. Sest klientidega on vähem segadusi keele mittemõistmise pärast. On nad siis välismaised venekeelsed või kodumaised. Ja lõpuks me kõik avame oma rahakotirauad meelsasti seal, kus meiega räägitakse meie keelt.

Kuna keegi ilmselt postitajate meelsuses järge ei aja, siis igaks juhuks enne virtuaalset peksu ütlen, et minu kindla veendumuse kohaselt peab IGA klienditeenindaja Eestis oskama Eesti keelt ja minu näppude alt on vastavaid kaebusi läinud kümmekond, kuhu vaja. Aga kui müüakse midagi keerulisemat, näiteks müüte venelasele Mercedest 🙂 , siis uskuge mind, ta ostab selle meelsamini siis, kui mõned olulised detailid oskab müügimees edastada talle kliendi emakeeles. Just need detailid, mille keeleline mittemõistmine võib müügijärgselt viia kliendi pahameeleni. Pahameel aga on nagu kulutuli, see haarab ja levib inimeselt inimesele ja moodustab ettevõtte maine.

Kui teie olete selle salongi omanik, siis te tahate, et teie eesliinitöötaja oskaks võimalikult palju neid keeli, mis on klientide emakeel.

+4
0
Please wait...

Postitas:
km70

Kui teie olete selle salongi omanik, siis te tahate, et teie eesliinitöötaja oskaks võimalikult palju neid keeli, mis on klientide emakeel.

Just. Ja eespool kõlas Saksamaa ja türklaste paralleel – olen kindel, et ka Saksamaal on saksa ja inglise JA türgi (või mõne muu suurema rahvusliku grupi) keele oskamine töökoha leidmisel konkurentsieelis.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Agathe

Just. Ja eespool kõlas Saksamaa ja türklaste paralleel – olen kindel, et ka Saksamaal on saksa ja inglise JA türgi (või mõne muu suurema rahvusliku grupi) keele oskamine töökoha leidmisel konkurentsieelis.

Mul on kooliõde Saksamaal Münchenis, töötab ühes luksuspoodide ketis meie mõistes vanemklienditeenindajana. Ei ole riidekaup. Kolis sinna vanuses 50+ ja võitis mitmekümne konkurendiga värbamise. Ehk siis tema tuuakse välja, kui on vaja täita sees temaatikas eriti täpsust vajav tellimus. Miks ta üldse seal on ja selle koha sai – ta oskab vene, saksa, inglise keelt ning elementaarselt viisakustasandil poola ja soome keelt. Muidugi ka eesti keelt. Vene keele oskus on eriti kõva trump, sest…no aimate ise.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 126 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud vene keele kasutamisest