Esileht Koolilaps .

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: .

Postitas:

.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vaba aeg = telefonis olemine, siis seda ma reguleerin küll üsna julgelt. St õppimine on tema kohus ja vaba aeg on siis, kui on õpitud.
Kui telefon hakkab õppimist segama, siis vähendatakse netti. Kasvõi wifi parooli või netikaabli eemaldamise hinnaga. On tulnud paaril korral nii teha, töötab.
Poisslaps, 8. klass.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps õpib enda jaoks või vanemate jaoks? Minu väga hea peaga laps õppis ka alla võimete, aga eksamid tegi väga kõrgete punktidele. Minu arust vanemad tähtsustavad hindeid üle ja just nende jaoks on oluline, et lapsel oleksid tunnistusel väga head hinded. Oluline on see, et laps ise tahaks ja oskaks õppida.
Teine teema on nutiseadmetes passimine – selle vastu on meie peres see, et laps käib 3x nädalas trennis ja 2x nädalas laulmas.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb õpetajast

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovita lapsele lugeda sõnad telefoni ja kuulaku neid siis niipalju kui võimalik on, kasvõi samal ajal ise telefonis surfates. Tänapäeval on nii head tehnilised vahendid, kasutagu neid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte paha pärast aga uurin uudishimust, et tõesti B-keel alles 6.ndas klassis?
Mul poiss 12a ja 5.kl. Õpib nii inglise A-keel (2.kl) kui vene B-keelt (4.kl). Mõtlengi, kas mingi ainuke kool, kus laps alles 5.ndas klassis ja juba 3 keelt peab õppima. Tegelikult juba 4.klassist on 3 keelt. Ütleme nii, et päris raske, lisaks ju veel emakeel ka. Kõik tuttavad imestavad selle üle. Ja ei ole kallakuga kool, tavaline linnakool n.ö.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil jah 3 klassis tuli inglisekeel ja nüüd 6 klassis venekeel. Tavaline kool.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu seitsmendik ka natuke viilib vene keelega ja üritas õpetaja süüks ajada oma mitteoskamist. Selle jutu peale treenime nüüd nii palju kui võimalik – igal vabamal õhtul õpik ette, lugema, tõlkima, sõnu õppima, hääldama jne. Eks üritab ka õppimise asemel telefonis olla, aga pole hullu, sest minu omad teavad täpselt – kui emaga vaielda ja telefon hakkab elu segama, siis võib see telefon väga kiirelt kaotada oma eksistentsi. Kurvem lugu on see, et laps loeb ja hääldab hästi, kodutööd tehtud, hinded ka neljad-viied, aga tegelikult räägitavast jutust ei saa suurt aru midagi ega oska ka ise suurt midagi peast rääkida. See on see õppimine ilma keelekeskkonnata. Mul plaan ta millalgi saata kuskile Venemaale keelepraktikale või vahetusõpilaseks, kui suuremaks saab. Minu jaoks on vene keele oskamine piisavalt oluline.

Ahjaa…mina sain enda oma vene keelt õppima selle klipiga: https://www.youtube.com/watch?v=nrzz3xHTcUc

Nii naljakas ja samas eluline. Õppis pähe kõik laused ja tegi päris andekalt järele.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid vanemad, veider on see, et te ise olete need nutitelefonid lastele kätte andnud ha nüüd imestate, et oi istub telefonis koguaeg. Andke siis vb ka heroiini süstal kohe kätte, kui väga äärmuslik olla.

Nutitelefon ei ole inimõigus, nutitelefon ei ole hapnik.

Enamik lapsi ei ole küpsed nutitelefoni jaoks enne gümnaasiumit, vb mõni isegi ja mitte täiskasvanu eas, sest nutisõltlasi on ka täiskasvanute seas.

Kurbnaljakas on vaadata uhkeid vanemaid, kelle laps astub esimesse klassi. Uhke ollakse nii lapse üle ja kuidagi uhkusega antakse üle ka esimene nutifon.

Jah, olen ise ka olnud see, kes andis esimese klassi lapseke nutifoni. See oli viga. Tänaseks on laps üheksandas, sõdu telefonis istumise pärast oleme pidanud mitmeid. Täna on lapsel juba nuppudega telefon.
Teise lapsega olin targem, pole kunagi nutifoni olnud tal. On nuppudega. Laps on neljandas, tulemused neljad viied, vabal ajal joonistab, mängib legodega, loeb raamatuid. Lemmik lauamäng on Cashflow, tegeleb investeerimisega omal algatusel ja isa juhendamisel. Loomulikult istuks ta hommikust õhtuni youtubes kui saaks. Ei saa, on piirid ja aeg on piiratud selleks.

Õnneks on meil koolis ka telefonide osas täielik nulltolerants.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 21:44; 05.12 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas õpetaja on ise vene keele kõneleja? Kui ei, siis on asi puhtalt õpetamises. Laps ei oska õppida võõrast keelt kelleltki, kelle jaoks õpetatav keel on võõrkeel. Kas õpetajal on vene keele praktikat, on viibinud antud keele keskkonnas? Kui ei, siis miks õpilasi sõimata? Milles see sõimamine seisneb?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid vanemad, veider on see, et te ise olete need nutitelefonid lastele kätte andnud ha nüüd imestate, et oi istub telefonis koguaeg. Andke siis vb ka heroiini süstal kohe kätte, kui väga äärmuslik olla.

Nutitelefon ei ole inimõigus, nutitelefon ei ole hapnik.

Enamik lapsi ei ole küpsed nutitelefoni jaoks enne gümnaasiumit, vb mõni isegi ja mitte täiskasvanu eas, sest nutisõltlasi on ka täiskasvanute seas.

Kurbnaljakas on vaadata uhkeid vanemaid, kelle laps astub esimesse klassi. Uhke ollakse nii lapse üle ja kuidagi uhkusega antakse üle ka esimene nutifon.

Jah, olen ise ka olnud see, kes andis esimese klassi lapseke nutifoni. See oli viga. Tänaseks on laps üheksandas, sõdu telefonis istumise pärast oleme pidanud mitmeid. Täna on lapsel juba nuppudega telefon.

Teise lapsega olin targem, pole kunagi nutifoni olnud tal. On nuppudega. Laps on neljandas, tulemused neljad viied, vabal ajal joonistab, mängib legodega, loeb raamatuid. Lemmik lauamäng on Cashflow, tegeleb investeerimisega omal algatusel ja isa juhendamisel. Loomulikult istuks ta hommikust õhtuni youtubes kui saaks. Ei saa, on piirid ja aeg on piiratud selleks.

Õnneks on meil koolis ka telefonide osas täielik nulltolerants.

Kuidas 9. klassi laps lepib sellega?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üheksandik suhtub täiesti rahulikult. Vahe on nüüd selles, et ta tuleb oma toast välja, sest enam pole telefoni, kus ninapidi kükitada. Suhtleb, on köögis abiks, vennaga saab paremini läbi, legodest ehitas roboti (seotud kooli lõpuprojektiga ja see projekt hakkas ka nüüd imeväel edenema), hinded on paremaks läinud. Korra küsis, millal ma telefoni tagasi saan. Vastasin, et sul on telefon, nupukaga saab saata sõnumeid ja helistada. Messengeri uudiste jaoks saab iga päev ca 30min arvutit, rohkem pole vajagi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 21:44; 05.12 20:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps .