Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vene keele oskajatele

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Vene keele oskajatele

Postitas:
Kägu

Vaja veidi tõlkeabi. Kuidas tõlkida alljärgnev:

Raha on esikus kapi peal. Võta palun ise. Pean olema tööl kauem ja ise koju ei jõua.

Korteriomanik venelane ja käib kord kuus rahal järel. Ise vene keelt eriti ei valda. Google translate oskan kasutada, aga vähemalt inglise keelega paneb küll nii pange. Tahangi google translate tõlget võrrelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui tahad kirjutada viisakas toonis ja korteriomanik pole just su isiklik õde või vend, tuleks kirjutada kindlasti teie-vormis
(venelased teietavad tihti ka oma vanemaid sugulasi: nt ämma, vanatädi. võõraid aga teietatakse kõiki)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Деньги в прихожей на шкaфу. Берите, пожалуйстa. Не успею вовремя домой, приходится задрержаться на работе.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestis elad? kas tõesti korteriomanik on nii umbkeelne, et eestikeelsest lausest aru ei saa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestis elad? kas tõesti korteriomanik on nii umbkeelne, et eestikeelsest lausest aru ei saa?

Paraku küll. Tema oskab mõned sõnad eesti keelt ja mina ka mõned sõnad vene ja nii me kuidagi hakkama oleme saanud. See lause on aga liiga keeruline tema jaoks, kui kirjutaksin eesti keeles.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paraku küll. Tema oskab mõned sõnad eesti keelt ja mina ka mõned sõnad vene ja nii me kuidagi hakkama oleme saanud. See lause on aga liiga keeruline tema jaoks, kui kirjutaksin eesti keeles.

Siin pole midagi imestada. Mul on samuti olnud kaks eelnevat korteriomanikku sellised, kes saavad eesti keelest aru peaaegu ainult “tere”. Õnneks olen koolis käinud ajal, mil vene keel oli kohustuslik ja võin vabalt mõlemas keeles suhelda.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vene keele oskajatele