Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: .,.,.

Postitas:

.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 21:10; 08.02 01:12;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma tean mõnd, kes räägib vene keeles nendega, viskab kildu ja sõbranjetab. Ise ma ilmselt oleks suhteliselt tavaline ja lihtsalt teeks oma tööd ja püüaks viisakas olla. Mul on veel see probleem, et mu vene keel on väga vilets ja sõnavara hõre, nii et vene kollektiivis oleks ma olude sunnil üsna kidakeelne.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea. Ma ei kohanenudki, lahkusin sellest seltskonnast. Ise ma seda keelt ei oska ega räägi ja kõrvad ei kannatanud kuulata ka, eriti kui aru ei saa ja igav hakkas nii.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 21:26; 09.09 21:00; 10.09 08:31; 10.09 15:06; 10.09 16:40; 11.09 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kohaneda vene kollektiiviga? Ei oska.

Nad on ometi inimesed nagu sa isegi.
Kui sa juba sellesse kollektiivi tööle minna otsustasid ja võeti ka, siis tee lihtsalt oma tööd ja polegi vaja rohkem kohaneda. Kui keelt ei mõista, aga tööga tuled hästi toime, ongi ok. Kui tahad väga suhelda, saad kindlasti hakkama – nagu ka igal väljamaa reisil 🙂

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakka natsinalju tegema

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea. Ma ei kohanenudki, lahkusin sellest seltskonnast. Ise ma seda keelt ei oska ega räägi ja kõrvad ei kannatanud kuulata ka, eriti kui aru ei saa ja igav hakkas nii.

Ja nii tark ka ei olnud, et oleks ära kasutanud suurepärase võimaluse keel tasuta selgeks saada.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea. Ma ei kohanenudki, lahkusin sellest seltskonnast. Ise ma seda keelt ei oska ega räägi ja kõrvad ei kannatanud kuulata ka, eriti kui aru ei saa ja igav hakkas nii.

Ja nii tark ka ei olnud, et oleks ära kasutanud suurepärase võimaluse keel tasuta selgeks saada.

Nii see õppimine päris ikka ei käi. Seal oli vastupidi, et kes mind juhendas, üritas minult eesti keelt õppida, aga nii tööd ka teha ei saa, kui teineteisest arugi ei saa ja tõepoolest ei viitsinud enam mõistatada, vaid oleksin tahtnud töö selgeks saada ja rahus seda teha. Mind kasutati hoopis ära keeleõppeks venelasele.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 21:26; 09.09 21:00; 10.09 08:31; 10.09 15:06; 10.09 16:40; 11.09 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan eelarvamusliku teksti eest, aga kaldun arvama, et Eestis asuvad töökohad, kus enamik töötajaid venelased/venekeelsed on, ei ole just kõige paremini tasustatud. Ning te oodate, et inimesed lisaks oma põhitööle veel keeleõpetajaks oleks? (mõlemat pidi, nii vene kui eesti keele suunas) Väga alatu tööandja, kes niimoodi lisakoormuse paneb.

muudatus: mõtlesin seda selles mõttes, et alatu tööandja poolt, kes teadlikult paneb üksteise keelt mitte oskavad inimesed kolleegideks, ootab neilt koostööd, aga ei loo selleks vastavaid võimalusi, vaid loodab, et küll nad ikka hakkama saavad. Ei pea vene keele oskust Eestis elementaarseks, ise ka ei oska, aga pole kunagi sellist võimalustki olnud vene kollektiivi minna, sest nagu ma ütlesin, minu kogemuse järgi on need Eestis suhteliselt halvad madalalt tasustatud töökohad (või mingi Venemaa rahapesu start-up, millel Euroopa Liidu suheteks “peakontor” Eestis).

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 00:16; 10.09 14:40; 11.09 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ning te oodate, et inimesed lisaks oma põhitööle veel keeleõpetajaks oleks?

Ma arvan, et perekoolikas küll ootab seda.
Ja kui inimesed pole teda nõus õpetama, siis ta teeb teema.

Kuigi vene keel on nii elementaarne asi, et see peaks juba koolist selge olema. Ei pea selleks isegi Venemaale elama minema, et seda osata.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 21:26; 10.09 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ning te oodate, et inimesed lisaks oma põhitööle veel keeleõpetajaks oleks?

Ma arvan, et perekoolikas küll ootab seda.

Ja kui inimesed pole teda nõus õpetama, siis ta teeb teema.

Kuigi vene keel on nii elementaarne asi, et see peaks juba koolist selge olema. Ei pea selleks isegi Venemaale elama minema, et seda osata.

Eesti riigis on ikka eesti keel elementaarne, aga no mis siin ikka vene aja inimesega vaielda, kes veel aastaid tagasi vene võimu all vene keeles suhtles. Kooli suhtes ikka oleneb ka, et millal seda keelt õppima hakati ja mis ulatuses. Minu jaoks jälle on eesti ja inglise keel elementaarne.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 21:26; 09.09 21:00; 10.09 08:31; 10.09 15:06; 10.09 16:40; 11.09 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene keel ei ole elementaarne, aga vot kui ei oska, siis võib juhtuda, et eesti ja inglise keelt oskavad venelased võtavad su töökoha ära. Ma näen seda iga päev nii oma firmas kui mujal, kuidas kolme keelt kõnelevat venelast eelistatakse kakskeelsele eestlasele. Võite ärbelda ja siunata venelasi palju tahate, aga fakt jääb faktiks!

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.09 13:48; 10.09 16:14; 10.09 17:24; 10.09 17:26; 10.09 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene keel ei ole elementaarne, aga vot kui ei oska, siis võib juhtuda, et eesti ja inglise keelt oskavad venelased võtavad su töökoha ära.

Seda ma näen ise ka ning kahjuks seda isegi siis kui eesti keel on neil tavaliselt nii puine ja vigane, et ei kõnes ega kirjas hakkama ei saa. Paberil ikka kolmekeelne. Võibolla eestlased peaksid ka natuke nahhaalsemalt enda CV-del end 3-keelseks reklaamima, enamik meist on ju vene keelt koolis veidikenegi õppinud, inglise ja eesti keel pealekauba.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 00:16; 10.09 14:40; 11.09 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene keel ei ole elementaarne, aga vot kui ei oska, siis võib juhtuda, et eesti ja inglise keelt oskavad venelased võtavad su töökoha ära. Ma näen seda iga päev nii oma firmas kui mujal, kuidas kolme keelt kõnelevat venelast eelistatakse kakskeelsele eestlasele. Võite ärbelda ja siunata venelasi palju tahate, aga fakt jääb faktiks!

Seda ma tean ja see on siin riigis täiesti ebanormaalne.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 21:26; 09.09 21:00; 10.09 08:31; 10.09 15:06; 10.09 16:40; 11.09 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene keel ei ole elementaarne, aga vot kui ei oska, siis võib juhtuda, et eesti ja inglise keelt oskavad venelased võtavad su töökoha ära. Ma näen seda iga päev nii oma firmas kui mujal, kuidas kolme keelt kõnelevat venelast eelistatakse kakskeelsele eestlasele. Võite ärbelda ja siunata venelasi palju tahate, aga fakt jääb faktiks!

Seda ma tean ja see on siin riigis täiesti ebanormaalne.

Miks? Kui inimesel on silmnähtavalt rohkem oskusi (hetkel siis üks suhtluskeel juures), siis eelistataksegi parimat kandidaati. Lisaks piirneme endiselt (ja ka edaspidi) Venemaaga, ja kuigi me tahame olla sõltumatud, siis äritegevus käib naaberriikidega meil endiselt edasi. See on paratamatus, mida tavatöötajad ja lihttöölised ei mõista (seepärast ka kaugemale ei arene) ja ajavad mingit oma eestlased-venelased jonni taga. Ärimehed, karjääriinimesed ja muidu kõrgematel ametikohtadel ja progresseeruvates valdkondades töötavad inimesed, on poliitilised jamad ja ajaloolised momendid ammu ära unustanud, ja ei erista inimesi rahvuse järgi.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.09 13:48; 10.09 16:14; 10.09 17:24; 10.09 17:26; 10.09 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene keel ei ole elementaarne, aga vot kui ei oska, siis võib juhtuda, et eesti ja inglise keelt oskavad venelased võtavad su töökoha ära. Ma näen seda iga päev nii oma firmas kui mujal, kuidas kolme keelt kõnelevat venelast eelistatakse kakskeelsele eestlasele. Võite ärbelda ja siunata venelasi palju tahate, aga fakt jääb faktiks!

Ma räägin juba aastaid, et vene noored tulevad ja löövad varsti platsi puhtaks – saavad probleemideta ülikoolidesse sisse, kandideerivad edukalt tööle, teevad mühinal karjääri. Neil on vähemalt kolm keelt suus, nad on jõulised ja auahned ega kõhkle oma võimetes ja teadmistes. Korduvalt kõrvalt näinud, et tulevad isegi eestikeelse teksti sõnastuse üle vaidlema, sest arvavad, et nad oskavad seda sama hästi kui eesti keelt emakeelena rääkija. Alles eesti filli diplomile viitamine võtab tuure maha. Samuti pole ma näinud ühtegi eestlast nii osavalt ülemusele pugemas kui mõned venelased seda teevad.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene keel ei ole elementaarne, aga vot kui ei oska, siis võib juhtuda, et eesti ja inglise keelt oskavad venelased võtavad su töökoha ära. Ma näen seda iga päev nii oma firmas kui mujal, kuidas kolme keelt kõnelevat venelast eelistatakse kakskeelsele eestlasele. Võite ärbelda ja siunata venelasi palju tahate, aga fakt jääb faktiks!

Seda ma tean ja see on siin riigis täiesti ebanormaalne.

Miks? Kui inimesel on silmnähtavalt rohkem oskusi (hetkel siis üks suhtluskeel juures), siis eelistataksegi parimat kandidaati. Lisaks piirneme endiselt (ja ka edaspidi) Venemaaga, ja kuigi me tahame olla sõltumatud, siis äritegevus käib naaberriikidega meil endiselt. See on paratamatus, mida tavatöötajad ja lihttöölised ei mõista (seepärast ka kaugemale ei arene) ja ajavad mingit oma eestlased-venelased jonni taga. Ärimehed, karjääriinimesed ja muidu kõrgematel ametikohtadel ja progresseeruvates valdkondades töötavad inimesed on poliilised jamad ja ajaloolised momendid ammu ära unustanud, ja ei erista inimesi rahvuse järgi.

Elagu eestlus Eestimaa väikese rahvaarvuga! Tantsu ja laulupeol näeme ja vaata, et sa seal ikka vene keeles laulad.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 21:26; 09.09 21:00; 10.09 08:31; 10.09 15:06; 10.09 16:40; 11.09 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene keel ei ole elementaarne, aga vot kui ei oska, siis võib juhtuda, et eesti ja inglise keelt oskavad venelased võtavad su töökoha ära. Ma näen seda iga päev nii oma firmas kui mujal, kuidas kolme keelt kõnelevat venelast eelistatakse kakskeelsele eestlasele. Võite ärbelda ja siunata venelasi palju tahate, aga fakt jääb faktiks!

Seda ma tean ja see on siin riigis täiesti ebanormaalne.

Miks? Kui inimesel on silmnähtavalt rohkem oskusi (hetkel siis üks suhtluskeel juures), siis eelistataksegi parimat kandidaati. Lisaks piirneme endiselt (ja ka edaspidi) Venemaaga, ja kuigi me tahame olla sõltumatud, siis äritegevus käib naaberriikidega meil endiselt. See on paratamatus, mida tavatöötajad ja lihttöölised ei mõista (seepärast ka kaugemale ei arene) ja ajavad mingit oma eestlased-venelased jonni taga. Ärimehed, karjääriinimesed ja muidu kõrgematel ametikohtadel ja progresseeruvates valdkondades töötavad inimesed on poliilised jamad ja ajaloolised momendid ammu ära unustanud, ja ei erista inimesi rahvuse järgi.

Elagu eestlus Eestimaa väikese rahvaarvuga! Tantsu ja laulupeol näeme ja vaata, et sa seal ikka vene keeles laulad.

Ära ole kade, et mõnedel venelastel läheb sinust paremini.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.09 13:48; 10.09 16:14; 10.09 17:24; 10.09 17:26; 10.09 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene keel ei ole elementaarne, aga vot kui ei oska, siis võib juhtuda, et eesti ja inglise keelt oskavad venelased võtavad su töökoha ära. Ma näen seda iga päev nii oma firmas kui mujal, kuidas kolme keelt kõnelevat venelast eelistatakse kakskeelsele eestlasele. Võite ärbelda ja siunata venelasi palju tahate, aga fakt jääb faktiks!

Ma räägin juba aastaid, et vene noored tulevad ja löövad varsti platsi puhtaks – saavad probleemideta ülikoolidesse sisse, kandideerivad edukalt tööle, teevad mühinal karjääri. Neil on vähemalt kolm keelt suus, nad on jõulised ja auahned ega kõhkle oma võimetes ja teadmistes. Korduvalt kõrvalt näinud, et tulevad isegi eestikeelse teksti sõnastuse üle vaidlema, sest arvavad, et nad oskavad seda sama hästi kui eesti keelt emakeelena rääkija. Alles eesti filli diplomile viitamine võtab tuure maha. Samuti pole ma näinud ühtegi eestlast nii osavalt ülemusele pugemas kui mõned venelased seda teevad.

Aga mis selles halba siis? Inimesed püüavad jäävad ellu nii kuidas oskavad. Kui oskavad hästi pugeda ja läbi selle läbi lüüa, siis miks mitte? Teised saavad ju samamoodi teha. Või mis sa arvad, kuidas need karjäärikohad tulevad? Ilmselt see on kõikidele selge, et juhataja lemmikud saavad paremaid kohti, ja seda sõltumata rahvusest.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.09 13:48; 10.09 16:14; 10.09 17:24; 10.09 17:26; 10.09 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene keel ei ole elementaarne, aga vot kui ei oska, siis võib juhtuda, et eesti ja inglise keelt oskavad venelased võtavad su töökoha ära.

Seda ma näen ise ka ning kahjuks seda isegi siis kui eesti keel on neil tavaliselt nii puine ja vigane, et ei kõnes ega kirjas hakkama ei saa. Paberil ikka kolmekeelne. Võibolla eestlased peaksid ka natuke nahhaalsemalt enda CV-del end 3-keelseks reklaamima, enamik meist on ju vene keelt koolis veidikenegi õppinud, inglise ja eesti keel pealekauba.

See on küll õige, et päris paljud nendest tegelikult ikka ei oska eesti keelt nö. päriselt. Hiljem selgub, et poolest su jutust nad aru ei saa. Annad ülesande-noogutab-jaajaaa- sain aru. Ja pärast kontrollides selgub, et ikka muhvigi ei saanud 😀

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene keel ei ole elementaarne, aga vot kui ei oska, siis võib juhtuda, et eesti ja inglise keelt oskavad venelased võtavad su töökoha ära.

Seda ma näen ise ka ning kahjuks seda isegi siis kui eesti keel on neil tavaliselt nii puine ja vigane, et ei kõnes ega kirjas hakkama ei saa. Paberil ikka kolmekeelne. Võibolla eestlased peaksid ka natuke nahhaalsemalt enda CV-del end 3-keelseks reklaamima, enamik meist on ju vene keelt koolis veidikenegi õppinud, inglise ja eesti keel pealekauba.

See on küll õige, et päris paljud nendest tegelikult ikka ei oska eesti keelt nö. päriselt. Hiljem selgub, et poolest su jutust nad aru ei saa. Annad ülesande-noogutab-jaajaaa- sain aru. Ja pärast kontrollides selgub, et ikka muhvigi ei saanud ????

See on tõsi! Samas, väga paljud õpivad üsna kiiresti eesti keele ära. Minu tutvusringkonnas päris mitu positiivset näidet ja ka tööl on selliseid inimesi, kes on meeldivalt üllatanud 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.09 13:48; 10.09 16:14; 10.09 17:24; 10.09 17:26; 10.09 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks jälle on eesti ja inglise keel elementaarne.

Mingil määral vene ja soome keelt ju ka oskad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 21:48; 12.09 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin Maxima kontoris. Ei kohanenudki. Kõige hullem oli see, et nende vigane eesti keel jäi endalegi külge. Lahkusin kiirelt 🙂

Ma talun, kui kontoris on väike osakaal venelasi. Kui aga neid on enamus, siis on hoopis teine olukord.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks jälle on eesti ja inglise keel elementaarne.

Mingil määral vene ja soome keelt ju ka oskad.

Mingil määral oskan ladina, saksa ja prantsuse keelt ka ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 21:26; 09.09 21:00; 10.09 08:31; 10.09 15:06; 10.09 16:40; 11.09 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahuneme eestlased, rahuneme, meie probleem on lahendatud – venekeelseid peab kohtlema nagu oleksid klienditeenindaja
https://epl.delfi.ee/arvamus/vene-pilk-andrei-sumakov-miks-ei-voiks-eesti-riik-kaituda-ka-venelastega-kui-klienditeenindaja?id=91001473#

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 00:16; 10.09 14:40; 11.09 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahuneme eestlased, rahuneme, meie probleem on lahendatud – venekeelseid peab kohtlema nagu oleksid klienditeenindaja

https://epl.delfi.ee/arvamus/vene-pilk-andrei-sumakov-miks-ei-voiks-eesti-riik-kaituda-ka-venelastega-kui-klienditeenindaja?id=91001473#

Naljakas. Muu maailm saab suhteliselt suvalised keeled talutavale tasemele õpitud tõsise huvi korral ka iseseisvalt vaid õpikute ja filmide-sarjade-muusika-kirjanduse abil. Venelased Eestis? Mission impossible.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma näen ise ka ning kahjuks seda isegi siis kui eesti keel on neil tavaliselt nii puine ja vigane, et ei kõnes ega kirjas hakkama ei saa. Paberil ikka kolmekeelne. Võibolla eestlased peaksid ka natuke nahhaalsemalt enda CV-del end 3-keelseks reklaamima, enamik meist on ju vene keelt koolis veidikenegi õppinud, inglise ja eesti keel pealekauba.

Just. Rääkisin hiljuti perearsti nõuandetelefonil praktiliselt umbkeelse venelasega, kes ei saanud minust aru, ise korrutas fraasi, pöörduge perearstile. Ja selline on nõuandetelefonil ja ise kindlasti väidab, et oskab eesti keelt. Olen käinud ka günekoloogi juures, kes eesti keelt praktiliselt ei osanud, temal siis tõlkis õde. Pole minu arust eriti normaalne olukord.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebastabiilne teemaalgataja jälle kohal. Jube, miks ta ravi ei saa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 21:48; 12.09 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakka natsinalju tegema

Mis värk nende natsinaljadega on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 21:10; 08.02 01:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ei oska, siis võib juhtuda, et eesti ja inglise keelt oskavad venelased võtavad su töökoha ära.

See on mõnes üksikus valdkonnas nii.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

et Eestis asuvad töökohad, kus enamik töötajaid venelased/venekeelsed on, ei ole just kõige paremini tasustatud.

Sa mine tee tiir Transferwise või Pipedrive kontorisse. Sa leiad sealt tükiarvuliselt palju rohkem intelligenseid venelasi, kes räägivad nii vene, eesti kui ka muidugi inglise keelt, kui eestlasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )