Esileht Koolilaps Venekeel 6 klass

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Venekeel 6 klass

Postitas:

Tere. Huvitaks palju teistel nädalas venekeelt on? 6klassis siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt korrigeerin su küsimuse selliseks, et seda valus lugeda ei oleks:
“Tere. Mind huvitab, palju teistel nädalas vene keelt on? 6. klassis.”
Ja siis korrigeerin veelkord, nii et ka ladus, konkreetne ja arusaadav on:
“Tere! Kui palju teie lastel 6. klassis nädalas vene keele tunde on?

Ja nüüd vastan. Eelmisel aastal oli mu pojal 6. klassis 3 tundi vene keelt nädalas.

+20
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 15:44; 02.09 21:01; 03.09 00:50; 03.09 16:31; 03.09 22:42; 03.09 23:51; 04.09 09:11; 04.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis vastab B-võõrkeele ehk siis tema koolis vene keele tundide arv riiklikus õppekavas ettenähtud tundide arvule.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 tundi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 4x.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 tundi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 4 tundi nädalas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

0 tundi … KSG eelised 🙂

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 20:28; 02.09 23:40; 03.09 11:07; 03.09 11:13; 03.09 21:42; 04.09 07:50; 04.09 09:29; 04.09 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

0 tundi … KSG eelised ????

Vaevalt küll, et see eelis on, kui laps Eestis sedavõrd palju kasutatavat keelt ei õpi.

+18
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 15:44; 02.09 21:01; 03.09 00:50; 03.09 16:31; 03.09 22:42; 03.09 23:51; 04.09 09:11; 04.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

0 tundi … KSG eelised ????

Vaevalt küll, et see eelis on, kui laps Eestis sedavõrd palju kasutatavat keelt ei õpi.

palju kasutatavat? elan Tallinnas ja kasutan seda keelt vaid siis kui mõni õnnetu turist teed küsib … töötan firmas, millel on mitmeid kliente/koostööpartnereid Venemaal ja kõik oskavad täiesti talutavalt inglise keelt ega eelda, et nendega vene keeles suheldakse 🙂 asjaolu, et Maxima saalitöötajaga võib suhtlemine problemaatiline olla, mind ausalt öeldes absoluutselt ei huvita.

mina isiklikult ei näe küll mingit mõistlikku põhjendust sellele, et Eesti koolides peaks olema tänapäeval 6. klassis 4 tundi vene keelt … seda aega võiks palju otstarbekamalt kasutada.

+10
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 20:28; 02.09 23:40; 03.09 11:07; 03.09 11:13; 03.09 21:42; 04.09 07:50; 04.09 09:29; 04.09 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju kasutatavat? elan Tallinnas ja kasutan seda keelt vaid siis kui mõni õnnetu turist teed küsib …

Lisaks aktiivsele kasutusele on olemas passiivne. Mina arvan, et on normaalne osata keeli, mida sinu ümber iga päev räägitakse – Soomes soome ja rootsi, Eestis eesti ja vene, Walesis inglise ja kõmri keelt. Sinu mõtteviis sarnaneb nende venelaste omale, kes omal ajal siia tulid ning ei näinud mitte mingit mõistlikku põhjendust sellele, et eesti keelt õppida, nad kasutasid aega palju otstarbekamalt 🙂 Lisaks keeleoskusele annab keeleõpe ka ettekujutuse seda keelt kõneleva rahva kultuurist ning selle tundmine ka kellelgi mööda külge maha ei jookse.

Aga mida selle ebaolulise vene keele asemel õpitava vajaliku saksa keelega ka muidu tarka tehakse? Kus kasutatakse?

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 15:44; 02.09 21:01; 03.09 00:50; 03.09 16:31; 03.09 22:42; 03.09 23:51; 04.09 09:11; 04.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

asjaolu, et Maxima saalitöötajaga võib suhtlemine problemaatiline olla, mind ausalt öeldes absoluutselt ei huvita.

Mitte ainult Maxima saalitöötajaga, vaid ka remondi-ja ehitusmehega, transporttööliseega, torumehega, mõndade klientidega (klienditeeninduse valdkonnas), mõndade lapsevanematega (mänguväljakul või nt kui lasteaias või koolis töötab), võib veel olla vajadus suhelda asutuse koristajaga, kes ka ainult vene keelt mõikab, paljugi mis. Mu meelest on ka mõistlik õppida seda ikka, ega ühegi keele õppimine ole halb mõte, aga eestis vene keele õppimine on kindlasti arukas tegu (ja mitte selleks, et peaks neile kuidagi pugema või Putinit armastama, aga vahel on oluline, et suudad end ka umbkeelsele mõistetavaks teha ja samuti on nii mõnelgi puhul kasulik, kui suudad nende jutust aru saada).

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 tundi. Räägin vene keelt päris hästi ja seetõttu on palju vene kliente, mistõttu teenin töökaaslastest rohkem. Tallinnas, Ida-Virus, Venemaal jne – on palju jõukaid inimesi, kes on firma teenusest huvitatud ning need suunatakse minu juurde.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 08:09; 04.09 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 6 tundi vene keelt nädalas. Appikene!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 6 tundi vene keelt nädalas. Appikene!

Ma vean kihla, et kooli lõpus vene keelt ikkagi EI OSKA.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 10:55; 03.09 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ainult Maxima saalitöötajaga, vaid ka remondi-ja ehitusmehega, transporttööliseega, torumehega, mõndade klientidega (klienditeeninduse valdkonnas), mõndade lapsevanematega (mänguväljakul või nt kui lasteaias või koolis töötab), võib veel olla vajadus suhelda asutuse koristajaga, kes ka ainult vene keelt mõikab, paljugi mis. Mu meelest on ka mõistlik õppida seda ikka, ega ühegi keele õppimine ole halb mõte, aga eestis vene keele õppimine on kindlasti arukas tegu (ja mitte selleks, et peaks neile kuidagi pugema või Putinit armastama, aga vahel on oluline, et suudad end ka umbkeelsele mõistetavaks teha ja samuti on nii mõnelgi puhul kasulik, kui suudad nende jutust aru saada).

Venemaal elame või, et vene keeles rääkima PEAME, sest osad inimesed ei pea vajalikuks Eesti Vabariigi riigikeelt omandada?

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 10:55; 03.09 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

asjaolu, et Maxima saalitöötajaga võib suhtlemine problemaatiline olla, mind ausalt öeldes absoluutselt ei huvita.

Mitte ainult Maxima saalitöötajaga, vaid ka remondi-ja ehitusmehega, transporttööliseega, torumehega, mõndade klientidega (klienditeeninduse valdkonnas), mõndade lapsevanematega (mänguväljakul või nt kui lasteaias või koolis töötab), võib veel olla vajadus suhelda asutuse koristajaga, kes ka ainult vene keelt mõikab, paljugi mis. Mu meelest on ka mõistlik õppida seda ikka, ega ühegi keele õppimine ole halb mõte, aga eestis vene keele õppimine on kindlasti arukas tegu (ja mitte selleks, et peaks neile kuidagi pugema või Putinit armastama, aga vahel on oluline, et suudad end ka umbkeelsele mõistetavaks teha ja samuti on nii mõnelgi puhul kasulik, kui suudad nende jutust aru saada).

remondi-/ehitusmehi saab vabalt valida – ei vali umbkeelset, transporttöölistega pole mul elus kunagi suhtlemist olnud – mida mul nendega arutada? klienditeenindaja otseselt pole, et peaks juhuslikult ligi astuvate umbkeelsetega suhtlema. kui mänguväljakul olev lapsevanem on umbkeelne venelane, siis suure tõenäosusega ei ole mul sellise isendiga mingit ühist jututeemat … veel vähem mingite umbkeelsete koristajatega. no ei leia, et minu laps peaks naba paigast pingutama, et mingit täiesti kasutut keelt sedavõrd suures mahus õppida … nädalas 1 tund oleks Eesti Vabariigis paras 🙂 saaks tähestiku selgeks ja mõned käibefraasid – no ei ole tõesti rohkem vaja. alati saab vajadusel hilisemas elus juurde õppida.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 20:28; 02.09 23:40; 03.09 11:07; 03.09 11:13; 03.09 21:42; 04.09 07:50; 04.09 09:29; 04.09 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju kasutatavat? elan Tallinnas ja kasutan seda keelt vaid siis kui mõni õnnetu turist teed küsib …

Aga mida selle ebaolulise vene keele asemel õpitava vajaliku saksa keelega ka muidu tarka tehakse? Kus kasutatakse?

läheb näiteks Saksamaale õppima … ülikooli, vahetusõpilaseks etc. minule isiklikult (ja nüüdseks ka minu lapsele) on sealne kultuuriruum ja keel igatahes kordades sümpaatsem 🙂

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 20:28; 02.09 23:40; 03.09 11:07; 03.09 11:13; 03.09 21:42; 04.09 07:50; 04.09 09:29; 04.09 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rumal vaidlus. Mitte ükski võõrkeel ei jookse mööda külge alla. Olen ise võõrfiloloog. Oskan täiesti talutavalt 4-5 võõrkeelt ja pika elu jooksul on neid ikka tarvis olnud küll. Ka tööalaselt.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nüüd juba ülikoolis käiv poeg alustas koolis vene keele õpingutega vist juba 2. klassis.
Neil oli kokku kolm võõrkeelt ja see vene keel läks kuidagi kõige raskemini.
Veel gümnaasiumi osaski tundus talle, et vene keelt ta küll ei oska, kuigi on juba aastaid ja aastaid seda õpitud.

Aga siis ühel gümnaasiumisuvel läks ta tööle mingisugusesse kesklinna söögikohta, teenindajaks.
Seal selgus, et tema oma kobamisi vene keelega on kõigist teistest teenindajatest ikka mitme pea jagu üle. Nii siis saadeti alati tema, kui oli vaja teenindada venekeelset klienti/turisti.

Ja siis äkki selgus, et ta ikkagi oskab vene keelt.
Kuskilt aju tagaosast hakkasid järsku sõnad tulema ja laused moodustuma ja … nii oligi, kõik asjad sai aetud.

Ükskõik millise keele oskus, ka vähesel määral, ei jookse kunagi mööda külgi maha.
Ja kuna vene keel meil siin noorema põlvkonna seas nii ebapopulaarne on, siis seda enam tasub seda keelt omandada, kui võimalust pakutakse. Ka siis, kui keel ei meeldi, on raske ja ei paista nii hästi külge hakkavat, kui mõni muu rahvusvaheline keel.

Sest eks ütleb ju vanasõnagi – jalutute hulgas on ühe jalaga mees ikkagi kuningas 🙂

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida selle ebaolulise vene keele asemel õpitava vajaliku saksa keelega ka muidu tarka tehakse? Kus kasutatakse?

Niimoodi võttes ei peaks ju ühtki võõrkeelt peale inglise keele õppima? Mõned näited minu elust: õppisime koolis inglise, vene ja saksa keelt.
Mina: vene keelt on läinud vaja paar korda idapoolsetesse riikidesse reisides (juba 10 aastat peale kooli lõppu oli paljugi ununenud), tööalaselt on vaja olnud rootslastega suhelda ja omandasin kursusel ja ise õppides elementaarse keeleoskuse peale ülikooli.
Minu õde: kolis peale ülikooli Itaaliasse ja õppis ära hoopis itaalia keele.
Minu tütar: ei õppinud gümnaasiumis vene keelt, aga ülikoolis hakkas vaja minema. Võttis eratunde ja vene keele kursusi, 2 aastaga omandas keele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt korrigeerin su küsimuse selliseks, et seda valus lugeda ei oleks:

“Tere. Mind huvitab, palju teistel nädalas vene keelt on? 6. klassis.”

Ja siis korrigeerin veelkord, nii et ka ladus, konkreetne ja arusaadav on:

“Tere! Kui palju teie lastel 6. klassis nädalas vene keele tunde on?

Ja nüüd vastan. Eelmisel aastal oli mu pojal 6. klassis 3 tundi vene keelt nädalas.

Millul jäid eesti keele tunnid lihtsalt vahele – sel ajal tehti lapsi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 15:57; 03.09 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

0 tundi … KSG eelised ????

Vaevalt küll, et see eelis on, kui laps Eestis sedavõrd palju kasutatavat keelt ei õpi.

palju kasutatavat? elan Tallinnas ja kasutan seda keelt vaid siis kui mõni õnnetu turist teed küsib … töötan firmas, millel on mitmeid kliente/koostööpartnereid Venemaal ja kõik oskavad täiesti talutavalt inglise keelt ega eelda, et nendega vene keeles suheldakse ???? asjaolu, et Maxima saalitöötajaga võib suhtlemine problemaatiline olla, mind ausalt öeldes absoluutselt ei huvita.

mina isiklikult ei näe küll mingit mõistlikku põhjendust sellele, et Eesti koolides peaks olema tänapäeval 6. klassis 4 tundi vene keelt … seda aega võiks palju otstarbekamalt kasutada.

Olen nõus, panin plussi, teisalt aga… Ajaviitejuttudes on teeema onu Heinodest. Onu Heino üks lemmikväljendusi on ka see “ega pea pole prügikast, et sinna kõike mahub”. Mina leian, et mida rohkem õppida, seda rohkem sinna mahub, seda parem on mälu, seda suuremald on tulevikus võimalused. Ka vene keelega. 6.klassis on laps piisavalt võimekas mitme asjaga tegelema.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 15:57; 03.09 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millul jäid eesti keele tunnid lihtsalt vahele – sel ajal tehti lapsi.

Millu on suure tõenäosusega hoopis ise laps ning õpib 6. klassis.

Aga mida selle ebaolulise vene keele asemel õpitava vajaliku saksa keelega ka muidu tarka tehakse? Kus kasutatakse?

Niimoodi võttes ei peaks ju ühtki võõrkeelt peale inglise keele õppima? Mõned näited minu elust: õppisime koolis inglise, vene ja saksa keelt.

Absoluutselt nõus sinuga, mu küsimus oligi ju ajendatud sellest, et kodanik selekteeris välja ühe keele, mis on tänapäevalgi veel üks maailma mõjukatest, ning väitis, et seda pole mõtet õppida – samas paistab, et tema arust on mõtet õppida teist keelt. Küsisingi, et miks siis teist keelt on mõtet õppida? Kasutusvaldkondadelt on vene keelel Eestis ja Euroopas kindlasti enam kasutusvaldkonda kui saksa keelel.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 15:44; 02.09 21:01; 03.09 00:50; 03.09 16:31; 03.09 22:42; 03.09 23:51; 04.09 09:11; 04.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule on vähemalt viisakust õpetatud 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt korrigeerin su küsimuse selliseks, et seda valus lugeda ei oleks:

“Tere. Mind huvitab, palju teistel nädalas vene keelt on? 6. klassis.”

Ja siis korrigeerin veelkord, nii et ka ladus, konkreetne ja arusaadav on:

“Tere! Kui palju teie lastel 6. klassis nädalas vene keele tunde on?

Ja nüüd vastan. Eelmisel aastal oli mu pojal 6. klassis 3 tundi vene keelt nädalas.

No ma korrigeerin ka siis omalt poolt:

“Tere! Mitu vene keele tundi nädalas on teie 6. klassis käivatel lastel?”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa huvitav oleks teada mitu tundi eesti keelt saavad sama vanuseastme venekeelsete koolide õpilased … loodetavasti vähemalt sama palju 🙂 Aga iseenesest muidugi kurb tõdeda, et siinsed vastused näitavad ilmekalt, on okupatsioonimeelsus ning orjameelne kummardamine idanaabri suunal on inimeste ajudes ikka täiega säilinud 🙂 Mul ei ole absoluutselt midagi keeleõppe vastu ja kirjutan kahe käega alla väitele, et iga keel on väärtus, aga inimestel (sh lastel) peaks olema valik – õpitagu keeli, aga mitte sunniviisiliselt just vene keelt – miks mitte prantsuse, hispaania, soome või hiina??? kas vaid selleks, et pole vastavaid pedagooge/metoodikaid/õppekavu või selleks, et nõukaajast tulnud venekeelsetel pedagoogidel oleks tööpõld garanteeritud?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 20:28; 02.09 23:40; 03.09 11:07; 03.09 11:13; 03.09 21:42; 04.09 07:50; 04.09 09:29; 04.09 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millul jäid eesti keele tunnid lihtsalt vahele – sel ajal tehti lapsi.

Millu on suure tõenäosusega hoopis ise laps ning õpib 6. klassis.

Aga mida selle ebaolulise vene keele asemel õpitava vajaliku saksa keelega ka muidu tarka tehakse? Kus kasutatakse?

Niimoodi võttes ei peaks ju ühtki võõrkeelt peale inglise keele õppima? Mõned näited minu elust: õppisime koolis inglise, vene ja saksa keelt.

Absoluutselt nõus sinuga, mu küsimus oligi ju ajendatud sellest, et kodanik selekteeris välja ühe keele, mis on tänapäevalgi veel üks maailma mõjukatest, ning väitis, et seda pole mõtet õppida – samas paistab, et tema arust on mõtet õppida teist keelt. Küsisingi, et miks siis teist keelt on mõtet õppida? Kasutusvaldkondadelt on vene keelel Eestis ja Euroopas kindlasti enam kasutusvaldkonda kui saksa keelel.

Euroopas ei ole vene keelega küll midagi peale hakata ja maailmas mõjukas ei ole vene keel ka ühestki otsast. Keel, mida räägib 140 miljonit inimest suhteliselt isoleeritud riigis ja neistki on vähemalt pooled degenerandid.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.09 22:13; 04.09 06:47; 04.09 08:02; 04.09 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Euroopas ei ole vene keelega küll midagi peale hakata

Imelik mõttekäik. Sinu arust Euroopat ei huvita Venemaaga äri ajamine? Väga huvitab. Ja seal, kus on soov äri ajada, on alati ka vajadus keeleoskuse järele. Jajah, inglise keel-inglise keel, aga vene keel on igal juhul pluss. Pealegi oskab Venemaal inglise keelt siiski vaid niiöelda kõrgklass, ärieliit – ja noorsugu.

Aga iseenesest muidugi kurb tõdeda, et siinsed vastused näitavad ilmekalt, on okupatsioonimeelsus ning orjameelne kummardamine idanaabri suunal on inimeste ajudes ikka täiega säilinud

Aaa, sul on see kabuhirm, et kui venelasele naeratad, siis äkki arvatakse, et orjad venelast? Mul on kahju, sa pole veel orjuseikkest tervenenud. Meie oleme.
Aga rõõm kuulda, et sa vähemalt sakslaste ikkest vabanenud oled ning saksa keelt rõõmuga tervitad.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 15:44; 02.09 21:01; 03.09 00:50; 03.09 16:31; 03.09 22:42; 03.09 23:51; 04.09 09:11; 04.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nädalas 4xvene keelt ja 3xinglise keelt. Kuna vene keel on lastele oluliselt raskem omandada, siis minu meelest igati ok, et seda on rohkem kui A-keelt(inglise keelt). Laps on õnneks oma õpetajaga rahul ja ma väga-väga loodan, et kuidagimoodi see keel lapsele ikka külge jääks. Minule ei jäänud. Õppisin seda alates 1.klassist kuni ülikoolini välja – ja jään ka igapäevatoimingutes siiani tõsiselt hätta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Koolilaps Venekeel 6 klass