Esileht Koolilaps Venekeel 6 klass

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Venekeel 6 klass

Postitas:

Täitsa huvitav oleks teada mitu tundi eesti keelt saavad sama vanuseastme venekeelsete koolide õpilased … loodetavasti vähemalt sama palju

Vastan ka su küsimusele. Vaatasin Tallinna Humanitaargümnaasiumi kodulehte, 6. klassis oli 4 eesti keele tundi. 1.-3. klassini on iga nädal 2 eesti keelt pluss eesti keele ring, vabatahtlik. 4.-11. klassini on 4 tundi nädalas. 12. klassis on 5 tundi nädalas.
Süda rahul? Orjusehirm natuke taandus?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 15:44; 02.09 21:01; 03.09 00:50; 03.09 16:31; 03.09 22:42; 03.09 23:51; 04.09 09:11; 04.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Euroopas ei ole vene keelega küll midagi peale hakata

Imelik mõttekäik. Sinu arust Euroopat ei huvita Venemaaga äri ajamine? Väga huvitab. Ja seal, kus on soov äri ajada, on alati ka vajadus keeleoskuse järele. Jajah, inglise keel-inglise keel, aga vene keel on igal juhul pluss. Pealegi oskab Venemaal inglise keelt siiski vaid niiöelda kõrgklass, ärieliit – ja noorsugu.

Iga keele oskus on plussiks, aga vene keelele ei tasu eristaatust anda ega seda mingiks eriliseks vajaduspõhiseks keeleks pidada. Äri ajamisel on muidugi keeleoskus eeliseks, aga mitte obligatoorne. Sa ei aja ju äri mingite sisemaa degenerantidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.09 22:13; 04.09 06:47; 04.09 08:02; 04.09 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult kolm. Ja tundub uskumatu, et on nii naiivseid inimesi, kes vene keele vajalikkuses kahtlevad. Ilmselgelt vähe reisinud…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 07:32; 04.09 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitasin lastele vene keele valida, peamiseks argumendiks see, et saksa ja isegi prantsuse keelt on hiljem vajadusel tunduvalt lihtsam ka iseseisvalt õppida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa huvitav oleks teada mitu tundi eesti keelt saavad sama vanuseastme venekeelsete koolide õpilased … loodetavasti vähemalt sama palju

Vastan ka su küsimusele. Vaatasin Tallinna Humanitaargümnaasiumi kodulehte, 6. klassis oli 4 eesti keele tundi. 1.-3. klassini on iga nädal 2 eesti keelt pluss eesti keele ring, vabatahtlik. 4.-11. klassini on 4 tundi nädalas. 12. klassis on 5 tundi nädalas.

Süda rahul? Orjusehirm natuke taandus?

millisest otsast need arvud normaalsed on? me elame Eesti Vabariigis, kus eesti keel on riigikeel ja pidevalt käib üks hala, et venekeelsed noored ei oska eesti keelt … ja samal ajal peavad eestikeelsed lapsed õppima vene keelt, mis ei ole riigikeel, samas mahus?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 20:28; 02.09 23:40; 03.09 11:07; 03.09 11:13; 03.09 21:42; 04.09 07:50; 04.09 09:29; 04.09 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult kolm. Ja tundub uskumatu, et on nii naiivseid inimesi, kes vene keele vajalikkuses kahtlevad. Ilmselgelt vähe reisinud…

Kus sul reisides vene keelt vaja on läinud? Venemaad välja arvates muidugi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.09 22:13; 04.09 06:47; 04.09 08:02; 04.09 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa huvitav oleks teada mitu tundi eesti keelt saavad sama vanuseastme venekeelsete koolide õpilased … loodetavasti vähemalt sama palju ???? Aga iseenesest muidugi kurb tõdeda, et siinsed vastused näitavad ilmekalt, on okupatsioonimeelsus ning orjameelne kummardamine idanaabri suunal on inimeste ajudes ikka täiega säilinud ???? Mul ei ole absoluutselt midagi keeleõppe vastu ja kirjutan kahe käega alla väitele, et iga keel on väärtus, aga inimestel (sh lastel) peaks olema valik – õpitagu keeli, aga mitte sunniviisiliselt just vene keelt – miks mitte prantsuse, hispaania, soome või hiina??? kas vaid selleks, et pole vastavaid pedagooge/metoodikaid/õppekavu või selleks, et nõukaajast tulnud venekeelsetel pedagoogidel oleks tööpõld garanteeritud?

Mis okupatsioon ja orjameelsus, siis ei tohiks me õppima ka saksa keelt või rootsi – ka need okupeerisid omal ajal Eestit. Sõbranna sai Soomes superhea tööpakkumise just tänu sellele, et oskab vene keelt ning tegeleb seal Venemaa klientidega, tegemist on ikka suurklientidega. Samuti turisminduses on vajalik vene keele oskus, kuna eestis käib ikka väga palju venemaa turiste. Muidugi võib nina untsakile selga ajada ja raha ära põlata, aga ettevõtja peab kliendiga arvestama.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 08:09; 04.09 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult kolm. Ja tundub uskumatu, et on nii naiivseid inimesi, kes vene keele vajalikkuses kahtlevad. Ilmselgelt vähe reisinud…

Kus sul reisides vene keelt vaja on läinud? Venemaad välja arvates muidugi.

Prantsusmaal, Itaalias, USA-s…
Erialad, kus läheb vene keelt vaja: advokaat, kohtunik, turundus, arst, hotellindus, rääkimata kõikvõimalikust teenindavast personaalist ja ametikohtades, mis nõuavad suhtlust pot. klientidega. Vene keel on üks rohkem levinud keeli maailmas. Väga heal tasemel vene keele oskus annab väga suure eelise tööturul.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 07:32; 04.09 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

millisest otsast need arvud normaalsed on? me elame Eesti Vabariigis, kus eesti keel on riigikeel ja pidevalt käib üks hala, et venekeelsed noored ei oska eesti keelt … ja samal ajal peavad eestikeelsed lapsed õppima vene keelt, mis ei ole riigikeel, samas mahus?

Kas sa oled rumal? Kust otsast see maht sama on, kui venelased õpivad eesti keelt esimesest klassist peale, meie lapsed hakkavad õppima alles 6. (loe: kuuendas) klassis. Venelased on selleks ajaks 5 (loe: viis) aastat juba vene keelt õppinud, kui meie omad alles tähestikku õppima hakkavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 15:44; 02.09 21:01; 03.09 00:50; 03.09 16:31; 03.09 22:42; 03.09 23:51; 04.09 09:11; 04.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turistina reisides vene keelt ilmselgelt vaja ei ole. Isegi näiteks Peterburis püüavad teenindajad iga hinna eest inglise keeles rääkida, isegi kui mina nendega vene keeles rääkisin.
Teatud ametikohtades tuleb see Eestis ja mõnel pool mujal muidugi kasuks, ma ei vaidle. Kindlasti ei ole vene keel aga mingi maailmakeel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.09 22:13; 04.09 06:47; 04.09 08:02; 04.09 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

millisest otsast need arvud normaalsed on? me elame Eesti Vabariigis, kus eesti keel on riigikeel ja pidevalt käib üks hala, et venekeelsed noored ei oska eesti keelt … ja samal ajal peavad eestikeelsed lapsed õppima vene keelt, mis ei ole riigikeel, samas mahus?

Kas sa oled rumal? Kust otsast see maht sama on, kui venelased õpivad eesti keelt esimesest klassist peale, meie lapsed hakkavad õppima alles 6. (loe: kuuendas) klassis. Venelased on selleks ajaks 5 (loe: viis) aastat juba vene keelt õppinud, kui meie omad alles tähestikku õppima hakkavad.

Teema ongi ju 6. klassist, eks? Nende numbrite järgi on 6ndas klassis maht sama. Mina ei näe sellistele suhtarvudele küll mingit loogilist põhjendust. 1-2 oleks täiesti paras.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 20:28; 02.09 23:40; 03.09 11:07; 03.09 11:13; 03.09 21:42; 04.09 07:50; 04.09 09:29; 04.09 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

millisest otsast need arvud normaalsed on? me elame Eesti Vabariigis, kus eesti keel on riigikeel ja pidevalt käib üks hala, et venekeelsed noored ei oska eesti keelt … ja samal ajal peavad eestikeelsed lapsed õppima vene keelt, mis ei ole riigikeel, samas mahus?

Kas sa oled rumal? Kust otsast see maht sama on, kui venelased õpivad eesti keelt esimesest klassist peale, meie lapsed hakkavad õppima alles 6. (loe: kuuendas) klassis. Venelased on selleks ajaks 5 (loe: viis) aastat juba vene keelt õppinud, kui meie omad alles tähestikku õppima hakkavad.

Teema ongi ju 6. klassist, eks? Nende numbrite järgi on 6ndas klassis maht sama. Mina ei näe sellistele suhtarvudele küll mingit loogilist põhjendust. 1-2 oleks täiesti paras.

B-võõrkeele tundide arv on koolis antud. Sa arvad, et kui koolis on valida lastel nt saksa ja vene keele vahel, siis vene keelt õppivad lapsed õpivad 1 tund nädalas ja saksa keelt õppivad 3 tundi nädalas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 10:36; 04.09 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

millisest otsast need arvud normaalsed on? me elame Eesti Vabariigis, kus eesti keel on riigikeel ja pidevalt käib üks hala, et venekeelsed noored ei oska eesti keelt … ja samal ajal peavad eestikeelsed lapsed õppima vene keelt, mis ei ole riigikeel, samas mahus?

Kas sa oled rumal? Kust otsast see maht sama on, kui venelased õpivad eesti keelt esimesest klassist peale, meie lapsed hakkavad õppima alles 6. (loe: kuuendas) klassis. Venelased on selleks ajaks 5 (loe: viis) aastat juba vene keelt õppinud, kui meie omad alles tähestikku õppima hakkavad.

Teema ongi ju 6. klassist, eks? Nende numbrite järgi on 6ndas klassis maht sama. Mina ei näe sellistele suhtarvudele küll mingit loogilist põhjendust. 1-2 oleks täiesti paras.

B-võõrkeele tundide arv on koolis antud. Sa arvad, et kui koolis on valida lastel nt saksa ja vene keele vahel, siis vene keelt õppivad lapsed õpivad 1 tund nädalas ja saksa keelt õppivad 3 tundi nädalas?

ma ei räägi mingites õppekavadest/tunniplaanidest vms, vaid lihtsalt sellest, et minu meelest ei ole normaalne, et eestikeelsed kuuendikud peavad nädalas pühendama sama palju aega vene keele kui venekeelsed lapsed eesti keelele. vabalt võiks võtta pool vähemaks ja asendada see mõne muu keelega.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 20:28; 02.09 23:40; 03.09 11:07; 03.09 11:13; 03.09 21:42; 04.09 07:50; 04.09 09:29; 04.09 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et kui eestikeelsed lapsed hakkaksid nagu venekeelsed keelt õppima esimesest klassist, siis võikski olla koolis vene keele tunde kord nädalas.
Kui B-võõrkeel algab alles kuuendast klassist oleks vast imelik, kui pool klassi õpiks kahte keel ühe asemel: nt vene ja prantsuse ja pooled klassis ühte saksa keelt.
Kui tunde on kord nädalas, siis on see umbes 35 tundi aastas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 10:36; 04.09 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei räägi mingites õppekavadest/tunniplaanidest vms, vaid lihtsalt sellest, et minu meelest ei ole normaalne, et eestikeelsed kuuendikud peavad nädalas pühendama sama palju aega vene keele kui venekeelsed lapsed eesti keelele. vabalt võiks võtta pool vähemaks ja asendada see mõne muu keelega.

Saa nüüd aru, et pole mingit tähtsust, kui palju need lapsed seda vene või eesti keelt just 6. klassis õpivad. Kui tahad võrrelda, siis liida kokku 1.-12. klassi vene keele tunnid ja eesti keele tunnid. See on number, mida võrrelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.09 15:44; 02.09 21:01; 03.09 00:50; 03.09 16:31; 03.09 22:42; 03.09 23:51; 04.09 09:11; 04.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel oli 6 klassis 3 tundi ja praegu 7 klassis on samuti 3 tundi nädalas .
Mina leian,et vene keelt on vägagi vaja ,ilma selleta ei saaks ma ju oma tööl hakkama .Meil on tööl Ukrainlased,Moldaavialased ja osa isegi vist valgevenest .Põhiline töökeel on ainult vene keel .Igaljuhul on seda keelt hädasti vaja .

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lõpetasin kooli küll juba 15 aastat tagasi, aga tahtsin öelda, et loodetavasti on tänapäeval keeleõppe metoodika erinev kui vanasti. Meie tuupisime luuletusi pähe, lehekülgede kaupa lindude ja loomade nimetusi, aga rääkima ei õpetanud meid keegi, kõnekeelt praktiliselt ei oska. Õppisin vene keelt teisest klassist alates ja nüüd, kus olen spetsialist tervisega seotud alal, tuleks väga kasuks kui saaksin vene klientidega vabalt suhelda, paraku läheb see mul väga üle kivide ja kändude ja kindlasti mitte tööks vajalikul tasemel. Sellest, et oskan tänaseni une pealt ette lugeda “v lesu radilas jolotška” ja muid toredaid ridu, ei anna mulle mitte mingit eelist.

Seega – vene keele oskus tuleb Eestis elades kindlasti kasuks, aga samas ei ole mõtet seda õppida nii, et tunde on 3-4x nädalas ja külge ei jää midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida rohkem eestlased venelastega ise vene keelt punnitavad, seda vähem on venelastel motivatsiooni üldse eesti keelt omandada.
Minul on töö juures 4 venelannat, kelle eesti keel on väga ilus, kasutavad huvitavaid sõnu ja väljendeid.
Samas on ka 5 venelannat, kes räägivad väga kehvalt ja ei üritagi juurde õppida. Mida rohkem inimesi nende pärast vene keelt pusima hakkab, seda väiksem on tõenäosus, et nad ise kunagi õpivad. Pigem on viimasel ajal hakanud meil tööl vene keel domineerima, kuna neiud teesklevad, et on kurdiks jäänud kui midagi eesti keeles küsid…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Koolilaps Venekeel 6 klass