Esileht Tööelu, raha ja seadused. Venekeelne kollektiiv

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Venekeelne kollektiiv

Postitas:

Kas läheksite tööle kohta kus enamus on venelased ja ise sõnagi vene keelt ei oska? Eestis on see töökoht.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.01 11:21; 27.01 11:42; 30.01 19:10; 10.02 22:30; 28.03 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei läheks

+19
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 11:23; 27.01 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei läheks

Miks mitte?

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.01 11:21; 27.01 11:42; 30.01 19:10; 10.02 22:30; 28.03 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen olnud sellises, aga seal käis kogu tööalane info ikka eesti keeles, missest et kolleegid 100% venekeelsed. Aga olen kuulnud, et Eestis on ka töökohti, kus kõik tööalased juhendid, materjalid, sisekorraeeskirjad jne on venekeelsed – sinna ei läheks.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 11:49; 28.01 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad võivad ju venekeelsed olla, aga kui eesti keelt ka oskavad, siis milles probleem? Meil on segakeelne kollektiiv – kõik oskavad nii eesti kui ka vene keelt, targemad ka lisaks inglise keelt (ja mõned ka spetsiifilisemaid keeli, nt soome, läti, ukraina, rootsi jne). Kõik tööasjad saavad tehtud.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei läheks

Miks mitte?

Sest ma olen eestlane ja ma ei ole venelane ja ei venesta eesti riiki.

+15
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 11:23; 27.01 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui töökeel on vene keel, siis ei lähe.
omavahel võivad inimesed ükskõik mis keeles suhelda.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtleks ka, et kui töökeel on eesti keel, siis ei oleks probleemi. Aga paraku on kõik sotsiaalsed suhtlemised ikkagi vene keeles ja kui sa seda ei oska, siis oled kollektiivis nagu valge vares. Kaks venelast ei hakka omavahel eesti keeles suhtlema, et sind ka vestlusse lülitada. Ja ka kõiki tööalaseid probleeme arutavad nad omavahel vene keeles. Tuled tööle, ütled kolleegidele tere, lähed õhtul koju ja ütled head aega. Vahepeal teised omavahel suhtlevad, aga sinuga ilmselt mitte, sest see nõuaks neilt ekstra pingutust.

Vastus küsimusele – oleneb kui hädasti mul seda tööd vaja on. Kui hädasti vaja, siis muidugi läheks. Kui on ka teisi variante, siis pigem mitte. Minu jaoks on head suhted kolleegidega, kus üksteist aidatakse, seljatagust kaitstakse ja töötatakse ühise meeskonnana, ülitähtsad.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka töötan sellises kollektiivis. Haiglas nimelt. Enamus õdesid on venelased.
Aga ma julgen väita, et venelased hakkavad vägagi omavahel eesti keeles rääkima, et ka mina saaksin vestlusest osa.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No miks mitte. Lisaks palgale intensiivne vene keele kursus ka. Ma töötasin mõnda aega osaliselt venekeelses kollektiivis ja õppisin päris palju keelt selle ajaga. Enne ei osanud üldse, nüüd saan suhtlustasandil hakkama.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tuttavale üldse ei meeldinud, ütles, et suure osa päevast veedab inimene ju tööl ja kui su ümber on ainult vene keel, päevast päeva..et tekkis juba tunne nagu ei elakski Eestis vaid kuskil Venemaa oblastis.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 11:49; 28.01 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub asjaoludest. Ise töötan sellises kollektiivis kus enamvähem pooleks eestlasi ja venelasi. Kuna kõik on kenad inimesed ja ametlik töökeel on hoopis inglise keel, sest tegu rahvusvahelise ettevõttega, siis üldse ei häiri. Palk ja töötingimused on normaalsed. Mul muidugi pole vene keelega vähimatki probleemi, nii et see mind ei sega kui ongi omavaheline vestlus vene keeles.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaks heaks variandiks vene keel ära õppida. Aru vene keelest saan. Samas töötasin kunagi ühes tehases, kus kontoritöötajad olid eestlased, aga liinitöölised kõik venelased. Kui vahel võeti mõni eestlane tööle, siis lahkusid kõik juba katseajal millegipärast. Siis eestlasi ei võetudki enam. Samas kontoris oli venelasi ka, aga seal rahvuse osas probleemi ei olnud. Nii et eks olukordi on väga erinevaid.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 21:26; 30.01 17:44; 02.02 11:27; 02.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen olnud sellises, aga seal käis kogu tööalane info ikka eesti keeles, missest et kolleegid 100% venekeelsed. Aga olen kuulnud, et Eestis on ka töökohti, kus kõik tööalased juhendid, materjalid, sisekorraeeskirjad jne on venekeelsed – sinna ei läheks.

Ma jälle tean ettevõtet, kus lisaks eelpooltoodule eestlasi ei saagi tööle võtta (on proovitud), sest venelased söövad eestlase kohe välja.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jälle tean ettevõtet, kus lisaks eelpooltoodule eestlasi ei saagi tööle võtta (on proovitud), sest venelased söövad eestlase kohe välja.

Nii juhtus selles ettevõttes ka, kus ma töötasin ja kus olid kõik liinitöölised venelased. Kõige kõrgemad juhid olid üldse välismaalt, need muudkui küsisid, et miks on tööl ainult venelased, mis diskrimineerimine see on. Aga nagu prooviti eestlasi võtta, lahkusid varsti ise. Kusjuures ettevõtte algusest peale nii ei olnud, alguses olid eestlased, siis võeti mõned venelased, need tõid sinna oma sugulased-tuttavad ja lõpuks oligi nii.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 21:26; 30.01 17:44; 02.02 11:27; 02.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen olnud sellises, aga seal käis kogu tööalane info ikka eesti keeles, missest et kolleegid 100% venekeelsed. Aga olen kuulnud, et Eestis on ka töökohti, kus kõik tööalased juhendid, materjalid, sisekorraeeskirjad jne on venekeelsed – sinna ei läheks.

Ma jälle tean ettevõtet, kus lisaks eelpooltoodule eestlasi ei saagi tööle võtta (on proovitud), sest venelased söövad eestlase kohe välja.

Millises ettevõttes?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.01 11:21; 27.01 11:42; 30.01 19:10; 10.02 22:30; 28.03 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui slaavlasi palju koos, siis läheb jamaks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka haiglas. Ja näeb sedagi, kuidas kaks venelast räägivad omavahel eesti keeles ka siis, kui eestlast vestluses polegi. Ja on nii põhimõtetega venelasi, kes lausa keelduvad vene keeles rääkimast, sest meie töökeel on eesti keel, ja nad on uhked selle üle, et oskavad eesti keelt.

Aga jah, eks on ka ristivastupidiseid seltskondi.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti haiglast.Võib olla tööasju räägivad eesti keeles,aga tavajutt ikka vene keeles ning arvesta, et igapäeva elust pole sul venelastega midagi rääkida. Võib olla poehindadest ainult. Nende kogu maailm hoopis midagi muud.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõltub tõesti ettevõttest. Võib olla küll, et kui kontingendiks on kohalik 5. kolonn (paljudes venekeelsetes koolides ja lasteaedades on selline kontingent, kindlasti paljudes tehastes ja ladudeski on sama lugu), siis ei saa eestlane seal tööd teha ka siis, kui vene keelt kui puhast kulda räägib. Iga eestlane on automaatselt vaenlane ja väljasöömisele määratud.
Praeguses vene koolis, kus töötan, on sellist rahvusepõhist vihkamist vähe, kuigi see on täiesti olemas. Nii et ainus viis asjast aru saada, on kohale minna ja proovida seal tööd teha. Ja kui ei sobi, siis töölt lahkuda.

Sellest diskrimineerimisest, kus venelased eestlasi massiliselt töölt välja söövad, Vene meedia paraku vaikib. Vaikib ka Töötukassa ja Keeleinspektsioon olukordadest, kus venelased eestlasest eesti keele õpetaja kursustelt lihtsalt välja söövad (selleks piisab lihtsalt oma rahulolematuse väljendamisest ankeedil – faktide õigsus ei huvita siin riigis kedagi).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas läheksite tööle kohta kus enamus on venelased ja ise sõnagi vene keelt ei oska? Eestis on see töökoht.

Läheksin. Enamik kultuurseid venelasi räägib Eesti keelt. Raskusi tekib sul sellega, et sa ei saa aru, kui nad omavahel räägivad. Sinuga oskab neist rõhuv enamus kindlasti Eesti keelt rääkida.
Eks sul piinlik saab olema, aga ehk õpid.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 11:20; 02.02 13:45; 02.02 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sul piinlik saab olema, aga ehk õpid.

Miks tal nii piinlik peaks siis olema? Inimesed oskavadki erinevaid keeli ja vene keelt meil veel siiski riigikeeleks pole veel tunnistatud.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 21:26; 30.01 17:44; 02.02 11:27; 02.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei läheks

Miks mitte?

Sest ma olen eestlane ja ma ei ole venelane ja ei venesta eesti riiki.

Rumala inimese jutt.
Sina kuulud siis nende sekka, kes rahvuslikku vaenu õhutavad. Peaksid suhtumist muutma.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 11:51; 02.02 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheksin. Enamik kultuurseid venelasi räägib Eesti keelt. Raskusi tekib sul sellega, et sa ei saa aru, kui nad omavahel räägivad. Sinuga oskab neist rõhuv enamus kindlasti Eesti keelt rääkida.
Eks sul piinlik saab olema, aga ehk õpid.

Piinlik ei pea olema, aga samas võid kasutada võimalust vene keelt õppida. Keelteoskus ei ole häbiasi.

Aga selles osas on sul õigus, et paljud venelased räägivad päris hästi eesti keelt. Eriti noored, kes on sageli pärit segaperedest või käinud eesti lasteaias ja koolis. Eks oleneb muidugi konkreetsetest inimestest ja ka sellest, millise hoiaku sa ise venelaste suhtes võtad, aga minu senine koostöökogemus vene kolleegidega on olnud pigem positiivne.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 11:51; 02.02 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sul piinlik saab olema, aga ehk õpid.

Miks tal nii piinlik peaks siis olema? Inimesed oskavadki erinevaid keeli ja vene keelt meil veel siiski riigikeeleks pole veel tunnistatud.

Kui venelased räägivad vene, eesti ja inglise keelt, oleks kolmkeelsete seas kakskeelne olla päris piinlik. Aga see tuleb kiiresti, kui tahta.

Riigikeel see muidugi pole ja loodetavasti ka ei saa. Aga kui sa näeksid, et sulle sobiv, tasuv ja pikaajaline koht oleks Eesti keelt oskavas, aga omavahel Leedu keelt rääkivas kollektiivis Eestis, siis Leedu keele õppimine oleks ju su üks esimesi prioriteete. Kõigil ju, mul ka 🙂 Või sul mitte? Taoksid rusikaga vastu rinda ja nõuaksid, et nad räägiksid sinu kuuldes omavahel Eesti keeles või Saksa keeles, sest just see on su õpitud võõrkeel?

Üks lisa võõrkeel ei tee paha, eestlased on keeltele andekad. Vene keelt mitte elementaarsel tasemelgi osata, kui vene keele rääkijaid on riigis ligi 30%, on pisut naljakas.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 11:20; 02.02 13:45; 02.02 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taoksid rusikaga vastu rinda ja nõuaksid, et nad räägiksid sinu kuuldes omavahel Eesti keeles või Saksa keeles, sest just see on su õpitud võõrkeel?

Minul ei ole kombeks mitte ühelgi juhul rusikaga vastu rinda taguda ega ka kellegi keeleoskust kritiseerida. Aga samamoodi ei näe põhjust piinlikkuseks või ma ei tea milleks veel. Sinu jutt on isegi ju õige, aga toon on kuidagi agressiivne ja ründav.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 21:26; 30.01 17:44; 02.02 11:27; 02.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu jutt on isegi ju õige, aga toon on kuidagi agressiivne ja ründav.

Tooni paned sa ise mu kirjutatud ja sinu arvates õigetele sõnadele taha.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 11:20; 02.02 13:45; 02.02 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei läheks.
proovisin järgi – eestlaselt nõutakse ainult vene kollektiivis 10 x rohkem ja ikka ei ole sa piisavalt hea, ikka ei vasta ootustele. teiste eksimused pannakse julmalt sinu arvele ja süüdi jääd ainult sina, sest ülemusel endal ja rahvuskaaslastel ju ikka juhtub näpuvigu või hilinemist või tööülesannete kuhjumist, aga sinult nõutakse perfektsust ja kiirust. pidev igapäevane vigade otsimine, alandamine, sõim, ähvardamine…. kahepalgelised ja valelikud. lubatakse üht, aga tehakse teist, kolmveerand nende jutust on tühjad lubadused. pikalt pole mõtet tervist rikkuda.
Samas, vene keel on ilus, oskan seda piisavalt, et aru saada ja ennast arusaadavaks teha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain paar aastat pärast kõrgkooli soovitud ametikohale tööle, aga minu vasikavaimustus lõppes kiirelt, kui kõrvalkabinetis töötav vene mammi mulle kaikaid kodaratesse hakkas viskama. Sain OMAETTE kabineti, hakkas norima, alandama. Suutsin paar nädalat vastu pidada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain paar aastat pärast kõrgkooli soovitud ametikohale tööle, aga minu vasikavaimustus lõppes kiirelt, kui kõrvalkabinetis töötav vene mammi mulle kaikaid kodaratesse hakkas viskama. Sain OMAETTE kabineti, hakkas norima, alandama. Suutsin paar nädalat vastu pidada.

Mis juhtus siis?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.01 11:21; 27.01 11:42; 30.01 19:10; 10.02 22:30; 28.03 20:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Venekeelne kollektiiv