Esileht Hobinurk Venemaale reisimine

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Venemaale reisimine

Postitas:

Käisime Peterburis mehega umbes 15 aastat tagasi ja oma autoga. Autoga enam ei läheks, sealne liikluskultuur pole meie jaoks, vähemalt siis polnud. Kolasime kõikvõimalikud kohustuslikud turismiobjektid läbi. Väga meeldis.

10 aastat tagasi käisin üksinda nädal aega Peterburis komandeeringus, sõitsin üksi bussiga kottpimedas, sõitsin metrooga, kõndisin kilomeetreid jala. Tavaline elu, tavaliste inimestega.

Nüüd jõulude ajal tahaks minna taas Peterburi, seekord bussiga, võtaks hotelli, vedeleks, sööks-jooks, kahtlastes kohtades ei kolaks, hoiaks moka maas ja käiks mõnes muuseumis-kirikus.

Kindlasti tahan suvel ka minna Kaliningradi e-viisaga või siis sealtkaudu Poola. Seda ka e-viisaga ja oma autoga -lugege trip.ee-st, seal oli sellesuviste piiriületuste kohta infot.

Kunagi tahaks ka Novgorodis käia.

Lõuna-eestlased ju käivad pidevalt üle piiri Petseris.

Käisin Novgorodis eelmisel aastal, väga huvitav. Novgorodi kreml on tõeline pärl.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 16:38; 10.12 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma olen Moskvas VIIS aastat väikese lapsega elanud ja ellu jäänud. Dokumendid jh peavad kaasas olema ja registratsioonilipikutesse tuleb tõsiselt suhtuda. Muus osas inimesed nagu inimesed ikka, hinge pääseb ka välja.

Ka Moskva on väärt koht külasada, selles linnas on midagi müstilist. Moskva on ka väga isepäine ja iseseisev, kõike opositioonilisem.

Ja inimesed endiselt austavad eestlasi, ausõna. Nooremad küll enam ei tea ega mäleta, aga vanemad küll.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll mõne inimese jaoks on see elukene raske ja ohtlik.

Mina, tavaline ülekaaluline üksikema maalt, kas kannab Didriksoni parkat ja omab iPhone, vanuses 55..Võtsin ka kätte, tegin e-viisa ja sõitsin jumala üksi Lux Expressiga Peterburi. Hotelli võtsin Nevskil, suur 4- tärniline, mida teadsin juba nõuka ajast. Viimasest Piiteri reisist oli vahe mingi 27-28 aastat.

Kõik oli super- võõrad mehed pakkusid appi kohvrit trepist üles tassima, ekskursioonimüüja tegi venemaalase hinna (ilma palumata), poes, kus ostsin vene rahvusliku rätiku, kutsuti järgmiseks päevaks tagasi, sest müügile pannakse suurelt allahinnatud linased laudlinad jne.jne.

Kõik oli väga puhas ja ilus. Tahan varsti jälle tagasi!

Mis keeles täitsid eviisa? Kui ingliskeelsena ,kas siis peab firma nime ja aadressid ka ingliskeelsed olema või vene keelsel varjandil ladina tähti kasutada ei tohi?

Mina täitsin viisataotluse inglise keeles, kuigi ma seda pole õppinud ega oska. Põhjuseks on täpitäht mu perekonnanimes. Nõuk.ajal oli mu isal perekonnanimi passis ühtemoodi, aga mul teistmoodi kirjutatud vene keeles. Täpitähdede omanikud peavad täpsed olema, nimi peab olema täpselt nii kirjutatud, kui passis masinloetaval ribal. Tähevea pärast saadavad tagasi.
Kuna reisisin eraisikuna, siis mingit firma nime ei pidanud kirjutama. Hotell oli bronnitud Booking.comist, sealt sain korrektse ingliskeelse aadressi.
E-viisa tuleb ka välja printida, mina printisin veel tervisekindlustuse (kohustuslik) ja hotelli bronni kinnituse kah välja. Ostsin ilusa punase papka ja panin sinna kõik vahele. Venemaal on bumaaga alati vöga tähtis olnud!
Ise olin viisakas ja korrektne ja ka minuga oldi väga viisakad ja korrektsed!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 14:47; 22.12 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks tuttav käis paar nädalat tagasi Peterburis ja näitas e-viisat telefonis. Ei olnud probleeme.
Ise käisin Peterburis suvel ja tahan ka varsti tagasi minna. Kui ise kahtlastesse kohtadesse ei roni, siis mis saab juhtuda.
Kesklinn on ilus ja puhas. Tõepoolest, hotellis töötasid meesterahvad, kes daamide kohvreid mõned astmed trepist üles tassisid. Hotell oli Nevski prospektilt 20 min jalutada, aga toad äsja remonditud, rikkalik hommikusöök, viisakas teenindus.
Käisin suve alguses ka Roomas ja see linn oma kontrastide ja päris korraliku räpasusega jättis kehvema mulje kui Peterburi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna reisisin eraisikuna, siis mingit firma nime ei pidanud kirjutama.

Mul kavas järgmisel aastal minna ja seetõttu viisataotlus huvitab. Kas siis üldse ei pea töökohti märkima kui eraisikuna reisida? Vaatasin seda viisataotlust ja seal oli päris palju ruumi jäetud töökohtade märkimiseks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Hobinurk Venemaale reisimine