Esileht Lapse ootamine Venitusarmide ennetamine

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Venitusarmide ennetamine

Postitas:
Kägu

Palun andke edasi soovitusi, mis kreeme kasutate ja mis tõesti võivad aidata venitusarme ennetada/leevendada? Tahaksin varakult enda kõhtu hakata kreemitama kuna minu nahk on olnud terve elu selline, kuhu iga nahavigastusega tekib sügav ja tugev arm. Olen valmis ostma ükskõik kui kalli kreemi, kui on teada, et see reaalselt ka võib ennetada või leevendada venitusarmide teket.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kaaa

Nagu ma aru saanud olen, oleneb see ikka inimese kehast/nahast, kas tal tulevad armid või ei. Endale ostsin kilo sheavõid ja määrin sellega. Samas loeb ka see, kuidas toitute. Olen ise googeldanud ja pole siiani leidnud ühtegi kohta, kus oleks kirjas, et just see toode 100% arme ennetab.

Loogiliselt võttes kui veniv on nahk, kui kiire ja suur on kaalutõus. Endal tulid pubekana puusadele ja tagumikule väiksed armid, kui puusad üle öö kasvama hakkasid. Mujal õnneks pole, seega võimalik, et midagi tuleb aga proovin süüa nii, et meeletult kaalu juurde ei tuleks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.apotheka.ee/sebamed-venitusarmide-vastane-kreem-pmm0106879ee

Ma olen seda kasutanud. Ei oska öelda, kas see reaalselt ka midagi tegi, sest lõpus tulid külgedele väikesed venitusarmid, aga kihelust võttis ära ja tegi näha pehmeks. Ikkagi parem kui mitte midagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma proovisin esimese raseduse ajal erinevaid kreeme, mõned populaarsemad ajasid aga sügelema (mul väga tundlik nahk) või hakkas lõhn nii vastu, et lõpuks kasutasin lihtsalt mingeid toitvaid E-vitamiiniga kreeme (lugesin, et E-vitamiin pidavat kõige olulisem olema). Üksikud väikesed jäljed jäid ja needki tekkisid varasemate laparaskoopia armide juurde, aga ei midagi hullu.

Nüüd tuleb uuesti midagi otsima hakata ja rõhun taaskord toitvusele ja E-vitamiinile, mitte raseduse venitusarmidele keskenduvatele kreemidele. Hetkel jäi silm peale sheavõile ning Hoia toodetele.

Jälgin teemat:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasutasin esimese rasedusega ja nüüd ka teisega Bio Oili

https://www.sudameapteek.ee/bio-oil-nahahooldusoli-125ml-pmm0123469ee

Mul on muidu varasemast ajast kaalutõusust-langusest venimisjäljed reitel, tuharatel ja rindadel. Arvasin, et ilmselt ka rasedusega tuleb neid kõhule, aga ei tea, kas see õli tõesti aitas või lihtsalt ei veninud kõhult nii hullult välja, aga ühtegi venitusarmi mul esimese rasedusega ei tekkinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtsin rasedusega juurde vaid 6 kg ja arme pole. Toitumine hästi läbimõeldult, liikusin iga päev 10 000 sammu, jõin ainult vett ja keefiri. Suhkruid vältisin.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtsin rasedusega juurde vaid 6 kg ja arme pole. Toitumine hästi läbimõeldult, liikusin iga päev 10 000 sammu, jõin ainult vett ja keefiri. Suhkruid vältisin.

See kõik on ikka väga individuaalne ja inimese (nahas) kinni. Võtsin mõlema rasedusega 18kg juurde, liikusin pigem vöhem, ei piiranud üleliia toitumist (no päris jama ka suust sisse ei ajanud) ja ei ole arme. Kusjuures teismeeast on reied armilised ja nahk kuiv, seega olin valmis, et niikuinii tulevad. Aga kreemiasin igal õhtul oma tavapärase atoopiku kreemiga. Minu arust ei olegi eriti vahet, millega määrida, peaasu, et regulaarselt. vali lihtsalt sobivaim, sest raseduse ajal võivad paljud kreemid mõjuda örritavalt, sügelema ajavalt.
Ja siis looda, et kreem aitab, sest kahjuks on ka neid, kes mässavad ja kreemitavad, aga saavad ikka armid.
Ahjaa – kõhu kõrvalt ei tasu rindu unustada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtsin juurde 17-18kg, kreemitasin erinevate kreemidega rindu ja kõhtu, aga armid tekkisid puusadele, seljale ja raseduse lõpus põlveõndlatesse, ilmselt sellest kui tursed tekkisid. Puusadel olid armid juba teismeeast ka. Ega ei oska öelda, kas oleks kõhule ja rindadele tekkinud kui ei oleks kreemitanud. Uuringud ikkagi näitavad, et kreemitamisel on vähene mõju.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kreemita või hülgerasvaga, pole paraku abi sellest.

Võtsin 8kg juurde, kreemitasin nagu napakas, laps kaalus 1970g ainult, aga arme olin täis nagu sebra.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on venitusarmid küllaltki lihtsad tekkima. Esimese rasedusega kasutasin kõhul ja rindadel algusest peale igapäevaselt Palmer’s Cocoa Butter Formula kreemi ja ei saanud mitte ainsatki venitusarmi. Kasutan nüüd  seda ka teise rasedusega ja tõesti julgen soovitada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kreemitamine ei aita venitusarme ennetada. Küll aitab kreemitamine nahakuivuse tõttu tekkivat ebamugavust leevendada. Põhjuseks on see, et armid tekivad naha sügavamate kihtide rebenemise tõttu, ja see on seotud naha (pärilike) omadustega.

Tasub panustada pigem mõistlikku toitumisse ja füüsilisse aktiivusesse ning jälgida, et kaalu liigselt ei koguneks.

Mul on kolm last (väikseim oli sündides 3,6 kg, suurim üle 4,2 kg, aga kaalutõus oli pigem väike ja kõht samuti pigem väike), spetsiaalselt ei kreemitanud, venitusarme ei ole. Mu lähisugulastel ei ole ka minu teada ühtegi venitusarmi, isegi pärast kaksikuid.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kaaa

Tean, et igat asja ei tasu rasedana endale peale määrida, peab lugema koostist. Kas The Bodyshopi E-vitamiiniga extra kuivale nahale kreem (roosas topsis) on ohutu valik?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen eelnev Palmersi kreemi soovitaja. Kuna ma pole venitusarmide tekkepõhjuste ja protsessiga kursis, siis vaidlema ei hakka. Siiski ütlen, et mul on venitusarmid põlvedel, reite sisekülgedel, tagumikul ja veidi seljal. Olen alati püsinud küllaltki samas kaalus, kuid 2-4 kilo (olen pikk) sinna-tänna on kohe mõned armid visanud. Kuna raseduse käigus ei saanud kõhule ega rinnale ühtegi, siis pean ikkagi kreemi tänama.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma kaldun ka arvama, et venitusarme kreemiga päris ära hoida ei saa aga midagi aidata ikka saab. Ma ise raseduse ajal kreemitasin nii kõhtu kui rindu hommikul ja õhtul. Võtsin juurde 20 kg ja venitusarmidest pääsesin. Järelkontrollis arst pakkus, et mul on äkki geneeniliselt hea nahk. Ta arvas, et mitte ühtegi õmblust ei tehtud kuna mitte mingit jälge neist polnud. Tegelikult oli kolm pindmist ja üks sügavam rebend aga kõik oli väga kiirelt ja jäljetult paranenud.

Samas teismeeast on mul armid nii puusadel kui rindadel ning ma mäletan, et need olid algul ikka päris silmatorkavad. Teemaalgatajale veel lohutuseks, et ma olen ka muidu selline inimene, kellele igast asjast jälg või arm jääb. Sinikad tekivad ka ülikergesti. Kunagi nooremana reisisin suure seljakotiga ringi ja panin koti kiiruga pahasti selga ning jooksin bussile. Sellest tekkisid õlgadele ja rangluudele suured sinikad. Pärast mitmed inimesed üritasid minult delikaatselt uurida, et kas keegi peksab mind. Arvasin ka, et venitusarmid võivad väga hullud tulla aga neid ei tulnudki.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minuarust see oleneb ka ikka inimesest. Kuivale nahale tekivad lihtsamini. Mul rasune nahk, eluaeg aknega hâdas olnud. Mõlema lapsega 17 kg juurde võtnud, ei jälginud toitumist, sõin, mille järgi isu oli. Teise lapsega ei liikunud ka peaaegu üldse. Esimesega kreemitasin mingi venituarmi kreemiga, teisega ei viitsinud. Isegi tavalise kreemiga ei viitsinud – ma väga laisk kehakreemitaja. Ja tulemus – 0 venitusarmi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte ükski kreem ei aita ennetada ega kaotada venitusarme. Need tekivad naha sügavamas kihis, kuhu ükski kreem ei imendu. Need, kes väidavad, et kreemitasid ja tänu sellele ei tekkinud arme- neid poleks tekkinud ka siis, kui poleks üldse midagi nahale määrinud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtsin juurde 22 kg, kasutasin tavalist kookosõli kõhul, sest nii kuiv oli nahk, 0 armi.
Aga ei kipuks ka eeldama, et see sellest, sest emal-õel mõlemal samamoodi kõigi rasedustega, et kõhud armidest puhtad, ainult jalgadel ülaosas on mõned armid. Tundub, et geneetiline.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen kahel rasedusel ligi 27 kg juurde võtnud (hiljem selle kõik ka alla võtnud), nahk on pigem kuiv ja kehaehituselt pigem sale. Esimese lapsega kreemitasin, teisega, kes kaalus sündides ligi  5kg ei kreemitanud ning kummagi lapsega arme ei tekkinud, küll aga on mul teised hädad olnud (keha vett täis jne). Nii, et usun ka, et asi naha sünnipärases iseloomus.

+1
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Lapse ootamine Venitusarmide ennetamine