Esileht Kodunurk Ventilaator vs portatiivne konditsioneer

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Ventilaator vs portatiivne konditsioneer

Postitas:

Kuumalaine tulekul…

Ja ei oska mina valida, milline aparaat oleks mõistlik soetada.

Lõunapoolne korter, 50 ruutu.

Palun nõuandeid, plussid/miinused, mida silmas pidada.

Tänan 😉

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Noh ventlaatorist on rohkem kasu öösel, kui väljas jahedam, kas sa töötava ventilaatoriga magada suudad, on küsimus sinule. Eks see selline poolik abinõu ole, aga parem kui mitte midagi.

Konditsioneeriga endal kogemusi pole, aga tuttav kurtis et tema jaoks on ka liiga vali ja toimib paremini kui konditsioneeriga toas on uks kinni, sest kogu korterit see jahutada ei jaksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid ei saa üldse võrrelda! Ventilaator lihtsalt puhub su naha pealt 33 kraadist õhku teise toanurka ja tagasi, väike jahutav moment on ainult siis, kui su nahk on märg/niiske. Konditsioneer ikkagi langetab konkreetselt toas olevat temperatuuri.

Jah, konditsioneer on vali (kallimad on vaiksemad) ja sellega tuleb harjuda nagu kella tiksumisega. Aga kui sul on ikka toas 33 kraadi, siis sa oled nõus iga asjaga, mis vähegi kuumust leevendab. Erinevatel konditsioneeridel on erinevad jõudlused, ja loomulikult magamistoas olev jahedam õhk ülejäänud korterit ära ei jahuta läbi ukseaugu. Minul näiteks on kaks konditsioneeri, üks magamistoas ja teine elutoas. Niimoodi annab suuremad kuumalained kuidagi üle elada, vajadusel lõugavad mõlemad korraga.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas nende portatiivsete konditsioneeride puhul pole mitte see probleem, et peab mingi toru kaudu sooja õhu läbi akna õue puhuma, mis Eestis levinud akende puhul tähendab üldiselt varianti, et aken on poolavatud, kust see toru välja ulatub ning tegelikult tuleb väljast pidevalt sooja õhku sisse, mis muudab kogu ürituse mõttetuks? on olemas ka mingid “õhujahutajad”, kuhu käib lihtsalt vesi sisse ja siis selle aurustumine peaks ventilaatori puhutavat õhku jahutama, kas kellelgi mingit kogemust sellise seadmega on?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 13:01; 16.06 13:36; 16.06 14:27; 16.06 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on olemas ka mingid “õhujahutajad”, kuhu käib lihtsalt vesi sisse ja siis selle aurustumine peaks ventilaatori puhutavat õhku jahutama, kas kellelgi mingit kogemust sellise seadmega on?

Mul on veekardinaga, all on veepaak kuhu käivad jahutamiseks külmaelemendid sisse. Masina ees korraks on jahe nii tehes, külmaelement sulab suht kiiresti üles ja veepaak saab kiiresti tühjaks (külmaelemendid vähendavad ka vee mahutavust) ning kasutan lihtsalt püstise ventilaatorina. Alguses kodus olles oli kasutusel küll selle veega reziimil, aga muutis toa vastupidi väga niiskeks ja õhu raskeks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on olemas ka mingid “õhujahutajad”, kuhu käib lihtsalt vesi sisse ja siis selle aurustumine peaks ventilaatori puhutavat õhku jahutama, kas kellelgi mingit kogemust sellise seadmega on?

Mul on üks niisugune nökats, prooviks ostsin. Puhub küll ja kas ta nüüd jahedam on, ausalt ei oskagi hinnata. Kehapinnalt toimub aurumisega lihtsalt soojusekadu, mis jahutab. Kuipalju sama aurumine paberiribadest filtri pealt jahutab, ei anna see tajutavalt sama efekti. Aga minu oma maksis ainult 8.- ja selle raha eest on masinat küll 😀  vähemalt väikese ventilaatori jagu liigutab ta õhku ringi nagunii. Soovitatakse külma vett või jääkuubikuid (kuidas, jääb selgusetuks, kui vee jaoks on mm avad) sisse panna.

Suvel pole õhukuivusega tavaliselt probleemi, aga see on ühtlasi õhuniisutaja. Kui vett üldse ei pane ja ta niisama käib, on see ju lihtsalt ventilaator.

https://www.amazon.de/s?k=portable+air+cooler&ref=nb_sb_noss_1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, nüüd ilmselt tapeti teema ära seda kodunurga alla viies. kurb

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 13:01; 16.06 13:36; 16.06 14:27; 16.06 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadele saab jah jääkotte või kuubikuid sisse panna. Ega nad ilmselt kaua ei jahuta, aga parem kui täiesti lootusetult kuuma käes vireleda. Neid saab ka ise teha, youtubest leiab õpetusi. Jääga täidetud suletav plastikkast. Kaanele tehtud ühe ava ette monteeritakse ventilaator sisse puhuma ja teisest august juhitakse külm õhk (näiteks pvc-torude kaudu) vajalikus suunas välja.

näide:

https://m.youtube.com/watch?v=ITtlxjvLQis

Portatiivne konditsioneer on parem valik, aga selle suurim probleem on müra ja see, kuidas liigne kuum õhk õue lasta. Lihtsalt avatud akna vahele toru pistmisest pole suurt tolku, sest kuum õhk vihiseb suures osas tuppa tagasi. Lihtne on see kui on lükandaken või kui aknal on mingi väike ruut, mille saab konditsioneerile ohverdada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 13:39; 20.06 14:55; 20.06 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadele saab jah jääkotte või kuubikuid sisse panna. Ega nad ilmselt kaua ei jahuta, aga parem kui täiesti lootusetult kuuma käes vireleda. Neid saab ka ise teha, youtubest leiab õpetusi. Jääga täidetud suletav plastikkast. Kaanele tehtud ühe ava ette monteeritakse ventilaator sisse puhuma ja teisest august juhitakse külm õhk (näiteks pvc-torude kaudu) vajalikus suunas välja.

Portatiivne konditsioneer on parem valik, aga selle suurim probleem on müra ja see, kuidas liigne kuum õhk õue lasta. Lihtsalt avatud akna vahele toru pistmisest pole suurt tolku, sest kuum õhk vihiseb suures osas tuppa tagasi. Lihtne on see kui on lükandaken või kui aknal on mingi väike ruut, mille saab konditsioneerile ohverdada.

Appi võiks tulla midagi sellist: https://www.k-rauta.ee/p/ohukonditsioneeri-aknatihend-trotec-airlock-100/8wjg?mtd=bought&pos=product-bottom&src=bitrec&index=1&prev=772129

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eesmärk on temperatuur alla saada toas, siis ikkagi konditsioneer on ainus variant.

Kuna kuumalaine algab juba ülehomme, siis tuleks vaadata nende toodete seast, mille ka kohe kätte saaksid. Mõistlik variant tundub minna Euronicsisse ja osta selline:

https://www.euronics.ee/koduhoid/kliima/konditsioneerid/eacm-12cgfsn6/portatiivne-konditsioneer-electrolux

Niisuguse eeliseks on see, et külmal ajal saad sama masinat ka soojendamiseks kasutada. on öörežiim, katab ära 30 ruutu. Mulle sobib, sest ma saan endal kodus esikuukse vahepealt kinni panna ja kondika toru on suunatud mitte akna kaudu, vaid meil on värskeõhuklapp, ongi auk läbi majaseina. Jahutab/soojendab korraga kahte väiksemat tuba.

70 ruutu kataks ära sellisega: https://www.photopoint.ee/kodumasinad/2088534-delonghi-pac-em77-portable-air-conditioner#product-info_tab

De longhilt on mul üks puhur, julgen firmat kiita, mugav, puldiga Konditsioneeri pole proovinud, aga eeldan, et on ka hea. Photopoindist tellides aga ei oska öelda, kui kiiresti sa selle kätte saaksid.

Kui on vaja suunata läbi akna, siis selleks müüakse eraldi komplekti: https://www.photopoint.ee/kodumasinad/1399561-window-gasket-for-portable-air-conditioner-tuckano-5901443112204

Mul tuttav on tavalise kondika endale rõdule paigaldanud, aga siinkohal tuleb hoiatada, et tegelikult peaks selleks olema ühistu luba. Tema luba ei küsinud, aga keegi pole ka aastate vältel õiendama tulnud.

Kui on pidev jama sellega, et suvel tuba üle kuumeneb, siis rõdule paigaldamine või läbi rõduukse augu tegemine vast kõige parem variant. Kortermaja seina sisse ei soovita auku omal algatusel puurima hakata 😀 Kuigi, see pole võimatu. Kui on olemas värskeõhuklapp korteris, siis see kõige mugavam kasutada.

Ventikas kuumalaine ajal on selline lahendus, et ei ela ega sure. natuke nagu leevendab, aga see on umbes nagu januga kohvi joomine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 14:03; 16.06 15:18; 19.06 13:53; 21.06 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kondika toru on suunatud mitte akna kaudu, vaid meil on värskeõhuklapp, ongi auk läbi majaseina.

tavaliselt on see klapp kuskil seina ülemises osas. selliste konditsioneeride juhendis on kirjas, et toru ei tohi pikendada ja ideaalis see peaks alla meetrine olema. kuidas selle probleemi lahendad? tegid ikkagi pikema toru või tõstsid konditsioneeri kuhugi üles riiuli otsa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 13:01; 16.06 13:36; 16.06 14:27; 16.06 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ideaalis see peaks alla meetrine olema. kuidas selle probleemi lahendad?

Konditsioneer on puidust nurgakirjutuslaua peal, mitte päris põrandal. aga toru siiski ei ole alla meetrine. Kui läbi akna panna, siis on sama teema ju, et toru pikeneb.

variant oli panna ka sellise laste mõõtu riidekapi otsa, aga selle puhul ma kartsin, et kukub pähe, liiga kõrgel 😀

Aknast panemisel mul oleks rohkem jama selle paigutusega, siis jääks suht keset tuba jalgu, praegu on nurgas ja ei jää ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 14:03; 16.06 15:18; 19.06 13:53; 21.06 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, nüüd ilmselt tapeti teema ära seda kodunurga alla viies. kurb

Ausõna, ma ei taha sinu konditsioneerist ajaviiteks lugeda. Miks ma peaks kui kodunurga teema on olemas?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, nüüd ilmselt tapeti teema ära seda kodunurga alla viies. kurb

Ausõna, ma ei taha sinu konditsioneerist ajaviiteks lugeda. Miks ma peaks kui kodunurga teema on olemas?

nojah, eks su huvid piirduvad EKRE teemadega.

suur osa siin foorumis tolgendajaid ei viitsi mujale kui Ajaviite rubriik isegi mitte vaatama minna, mina ise kaasarvatud. kuna see teema oli alguses Ajaviite all, siis sellepärast avastasingi selle, kui oleks kohe Kodunurka tehtud, siis poleks seda leidnud. minusuguseid on siin palju, liigne adminnimine ja kategoriseerimine ei ole otstarbekas

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 13:01; 16.06 13:36; 16.06 14:27; 16.06 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehapinnalt toimub aurumisega lihtsalt soojusekadu, mis jahutab.

Ekre teema muidugi:
Keegi tegi kunagi kuskil katseid, et kui palju see veemasin siis aitab.

Katseid tehti küll mererannas ja märja rätikuga, aga mis on enam vähem sama, et vee aurustumine neelab energiat ja seetõttu kisub pisut ümbritsevat temperatuuri alla.
Max on mingi 2 kraadi vist, mis temp alanes. Ehk siis kui muidu on 30 kraadi, siis märjana on 28.
Mitte vist eriti suur kasutegur. – Konditsioneer, sõltuvalt võimsusest, suudab ikka kuni 10 ja rohkemgi alla tõmmata.
Autode kondid isegi 15 kraadi ja +.
Ehk siis kui on ikka tõsine kasvuhoone, siis ainult konditsioneer.

Aga lõige odavam variant, mis näiteks USA-s, lõunapoolsetes osariikides juba aastaid ja väga laialt on levinud: laeventilaator. (see, mis laevalgustiga üks tükk on)
Kõige odavam variant ja tekitab mingi kerge tuulekese.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 18:38; 20.06 14:46; 20.06 16:11; 21.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lõige odavam variant, mis näiteks USA-s, lõunapoolsetes osariikides juba aastaid ja väga laialt on levinud: laeventilaator. (see, mis laevalgustiga üks tükk on) Kõige odavam variant ja tekitab mingi kerge tuulekese.

Pole see ainult USAs vaid pea igas maailma soojemas nurgas, kus elekter kah tavaline asi, mitte paar tundi päevas 🙂 Ja pole ta meil sugugi mitte kõige odavam variant ning kasu on tast ikka üsna vähe.
Meil on sellist kuuma aega nii harva, et ca 10 aastat tagasi ostsin tavalise keerleva ja pöörleva jalal seisva ventika ( ca 40 cm diameeter) ning olen seda kasutanud vist vaid neljal suvel paari-kolme päeva kaupa.
Jahutab keha maha ka 30 kraadiga. Saab kinnitada puhuma selles suunas, kus ise parajasti oled. Tekitab toas nii piisavalt tuult, et võib isegi külm hakata ka 30+ kraadi juures.
Kui on väikseid lapsi, kes mööda maja ringi jooksevad, siis ehk tõesti oleks parem kondekas, aga 4 päeva üle elamiseks pole küll erilist vajadust suuremat väljaminekut teha.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 19:55; 16.06 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, nüüd ilmselt tapeti teema ära seda kodunurga alla viies. kurb

Ausõna, ma ei taha sinu konditsioneerist ajaviiteks lugeda. Miks ma peaks kui kodunurga teema on olemas?

nojah, eks su huvid piirduvad EKRE teemadega.

suur osa siin foorumis tolgendajaid ei viitsi mujale kui Ajaviite rubriik isegi mitte vaatama minna, mina ise kaasarvatud. kuna see teema oli alguses Ajaviite all, siis sellepärast avastasingi selle, kui oleks kohe Kodunurka tehtud, siis poleks seda leidnud. minusuguseid on siin palju, liigne adminnimine ja kategoriseerimine ei ole otstarbekas

Mina jälle vastupidi – kui PK avan, siis vaatan kõigepealt üle töö, kodu, hobi ja lastega seotud teemad, ajaviite rubriiki satun harvem, sest seal on viimasel ajal põhiliselt poliitika, usk ja kopitud lingid suvalisest meediast. Harva, kui mõni teema seal tõesti huvi pakub.
Liiga palju trollimist ja nõmetsemist, ei viitsi aega raisata.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 19:55; 16.06 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toruga konditsioneer suht kehv. Kasutegur väike, lärmab jne. Maksab aga poole normaalse konditsioneeri hinnast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksab aga poole normaalse konditsioneeri hinnast.

Jah, aga kui sa ei ela eramajas, siis sul ei lubata suvaliselt mingeid tavalisi konditsioneere majaseina külge kruvida. Või kui sa elad näiteks üürikorteris.

Mõtle oma ninaotsast kaugemale, alati ei ole võimalik paigaldada tavalist konditsioneeri.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 14:03; 16.06 15:18; 19.06 13:53; 21.06 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust ventikast pole küll vähimatki kasu. Mul on töö juures, keerutab ainult õhku ringi. Konditsioneerist on küll kasu, aga portatiivse kohta ei tea, mul on “päris” konditsioneer.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga kui sa ei ela eramajas, siis sul ei lubata suvaliselt mingeid tavalisi konditsioneere majaseina külge kruvida. Või kui sa elad näiteks üürikorteris.
Mõtle oma ninaotsast kaugemale, alati ei ole võimalik paigaldada tavalist konditsioneeri.

Nii nagu L-Ameerikas on kõik majad kondi välisosasid täis, tõesti ei lubata.
Aga kui selle oma rõdule paigaldan, mida siis ninaotsast kaugemale mõelda oleks?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 18:38; 20.06 14:46; 20.06 16:11; 21.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõdule ka ei lubata, vähemalt meie ühistus. Võib ju vaikselt panna, aga kui tigedik alttädi mingit undamist kuuleb, hakkab raudselt terroriseerima : D

Aga sain portatiivse kondi ka väga mugavalt enda jaoks ära lahendatud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 13:39; 20.06 14:55; 20.06 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõdule ka ei lubata, vähemalt meie ühistus. Võib ju vaikselt panna, aga kui tigedik alttädi mingit undamist kuuleb, hakkab raudselt terroriseerima : D

Välisosa võib ju “headele” (perekoolika jaoks nagu hea vein, õli või sõbrad) kummipatjadele panna, mida see tigedik ikka seal ikka kuuleb?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 18:38; 20.06 14:46; 20.06 16:11; 21.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil portatiivse kondikaga seinakontakt kuumaks ei lähe? Vaja vist elektrik kutsuda 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll jahe. Eks oleneb ka aparaadi võimsusest ja vooluvõrgu võimsustaluvusest. Vanadel majadel võib see üsna madal olla. Samas need kondekad ei ole ka just väga kõrged tarbijad. Minu oma on näiteks 1300W. Vee keedukann võib isegi 2500W, kuigi see töötab ka lühikest aega.

Praegu muidugi kuumus ka selline, et tööd tal jagub.

Piirata võimaluse korral jahutusruutmeetreid, et kui asetseb näiteks magamistoas, siis uks vahelt kinni. Määrata kõrgem temperatuur, mitte +20, vaid seal +23, +24. Õhtul kui väljas jaheneb, võib taas rohkem vuuki panna.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 13:39; 20.06 14:55; 20.06 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui selle oma rõdule paigaldan, mida siis ninaotsast kaugemale mõelda oleks?

On ka selliseid kortereid, millel ei olegi rõdu. Mina elan näiteks niisuguses korteris, millel ei ole rõdu (selle asemel meil on oma hoov, mida jällegi paljudel rõduga korterite elanikel ei ole).

Nii et siiski, mõtle oma ninaotsast kaugemale. On olukordi, kui sa ei saa endale paigaldada “päris” konditsioneeri, vaid pead leidma alternatiive. Kui alternatiivideks on kas ventikas või portatiivne kondikas, siis viimane on raudselt parem jahutamiseks ja ei ole mõtet tulla jutuga, et mingi variant on veel parem (mida ei ole võimalik selles konkreetses kohas kasutada).

Jah, no ma tahaks endale ka vannituppa äkki vanni asemel basseini paigaldada, sest basseinis ikka saab ujuda ka… Aga tuleb ikka jääda olemasolevate võimaluste piiresse eks. Mõnel on selline kodu, kus on bassein, teisele ei mahu see kuskile.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 14:03; 16.06 15:18; 19.06 13:53; 21.06 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin kevadel portatiivse konditsioneeri, kuna ei või majja split süsteemiga konditsioneere panna, rõdule ka mitte. Ostsin lisaks ka ehituspoest Finnfoam vahtplasti plaadi, lõikasin sinna sobiva auku ja panin akna ette. Kõik toimib hästi ja jahutab toa kenasti jahedaks. Lärmakas ta on, aga kõvasti parem kui kuumus. Niikuinii käin mürasummutavate kõrvaklappidega ringi, vaatan filmi v kuulan muusikat. Puhtalt ventilaatoriga praeguste soojade ilmadega ma enda korteris küll midagi väga ei saavutaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et siiski, mõtle oma ninaotsast kaugemale. On olukordi, kui sa ei saa endale paigaldada “päris” konditsioneeri, vaid pead leidma alternatiive.

Mõtlen.
Kas nad siis ei luba välisfassaadi külge mitte midagi paigaldada? Tõstuk ja mehike, kes 4 auku puurib, pole ju probleem leida…

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 18:38; 20.06 14:46; 20.06 16:11; 21.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ju vaikselt panna, aga kui tigedik alttädi mingit undamist kuuleb, hakkab raudselt terroriseerima : D

Minu õhksoojuspumba välisosa ei tee mingit müra, neid mürisevaid vist ei tehtagi enam.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk Ventilaator vs portatiivne konditsioneer