Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Vereanalüüs

Postitas:

Tere! Küsimus: Mitu ampulli verd pidite andma rasedana esimesel korral? Käisin verd andmas ( rasedus 12 nädalat) reede hommikul kell 7. Kokku võeti 3 ampulli. Samal päeval kell 10.30 helistati ja paluti tagasi tulla verd andma. Põhjuseks öeldi, et liiga vähe verd võeti. Läksin, andsin ära. 1 ampull võeti lisaks. Nüüd aga tekkis väike parakas. Kas kõik ikka OK, et kuidas ei tea analüüse võttev arst, kui palju peab verd võtma? Küsisin analüüse võtval arstilt ka, et mis toimub. Vastas, et ei tea, mis seal laboris täna toimub.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 23:45; 10.12 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Verd e võta Eestis arst, vaid õde. Ikka juhtub, et inimene jätab midagi märkamata või eksib. Erinevate analüüside jaoks tuleb veri võtta erinevatesse katsutitesse (erinevat värvi korgiga katsutites on erinevad lisaained, mis konkreetse proovi teostamiseks vajalikud on). Nt jäi õel mingi arsti märgitud analüüs kahe silma vahele ja jättis vastavasse katsutisse vere võtmata. Mul endal juhtus alles mõni päev tagasi, et tellisin patsiendile analüüsi, aga õde võttis kogemata valesse katsutisse vere. Ja ei jäänudki üle muud, kui tuli patsient tagasi kutsuda.

Veel tavalisem on, et veri on õigesse katsutisse võetud, aga tekib hemolüüs ja analüüsi ei saa teostada.

Oluline pole niivõrd vere hulk milliliitrites, vaid see, kuhu ja kuidas see veri võetud on ning mida temaga edasi on tehtud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda andes võeti (vist) 4 ampulli. Samas ma võtsin arvele 8ndal nädalal. Kuna sa 12, siis arvatavasti võeti sul samas ka oscari uuringu veri ära (või ma eksin?). Siis tulebki mitu ampulli lisaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud põhjaliku ja rahustava tagasiside eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 23:45; 10.12 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul võeti mu meelest 5 ampulli. Ma igaljuhul imestasin, et appi kui palju. Nädalaid oli 9

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsutite arv on otseses seoses sellega, mida arst palus uurida, mida ta märkis uuringute lehele. Nt kui arst tahtis uurida su rauataset, toksoplasma antikehi ja kas veres on põletikunäitu, siis selle jaoks peaks võtma eraldi vereproovid/katsutid. Erinevate ampullide sees on erinevad lisaained. Ju siis jäi mõni analüüs märkimata/sisestamata/märkamata, veri valesse katsutisse või õde lihtsalt unustas. Misiganes võib ka laboris juhtuda. Avastatigi kas laboris või teel sinna vms. Juba aastakümneid ei ole nii, et veri võetakse ühte potti ja analüüsitakse siis sealt osakaupa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.