Esileht Ilu ja tervis vereproov

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: vereproov

Postitas:

15 aastane küsib, et kui kell 8.00 hommikul vereproovi minna, kas kell 15:00 võib jõusaali minna (ei saa teine päev ei vereproovi ega jõusaali, muidugi kui ei tohi jääb jõusaal ära aga sellest oleks kahju kuna muudel aegadel ta minna ei saa)

Mõni meedik, andke teada, ma ei oska vastata. Aidake lolli 🙂

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Veenivereproov ja kuimitu katsutit võetakse, mingi suur paneel vereproovist või ainult üksikud näidud? Kui mingi näpuveri, siis muidugi pole üldse probleemi, aga mõnel teismelisel võib nt kolm katsustitäit juba kergelt pildi võbelema võtta suure koormuse peal.  Aga üldsielt vereproov küll nii hullusti ei mõju. Ükskord käisin pärast doonorina vereandmist jõusaalis, siis kiskus kül pilt uduseks ja pea käid ringi, aga no see on 450ml, vereproov vaevu 30-40ml.

Ma arvan, et võib minna, aga ärgu ülisuurt koormust peale pangu, natuke kergemalt.

/ei ole arst/

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei peaks peale vereproovi andmist jõusaalis treenida? Kas teismeline on kulturist ja plaanis on väga ränk trenn ja vereproov ei piirdu vaid paari katsutiga? Sellisel juhul peaks vereproovi andmise ajal meditsiinitöötajalt nõu küsima.

Ma olen doonorina küll pärast vere andmist kõike teinud ja pole kunagi midagi keelatudki. Vaid korra oli natuke peale vere andmist kuidagi niru olla, aga see möödus paari tunniga ja rohkem pole seda juhtunud. Doonoritelt võetakse tavaliselt oluliselt rohkem verd kui vereproovi käigus.

Aga vereproovi võtmise ja trenni vahele võiks kindlasti jääda vähemalt üks söögikord ning kui enesetunne on mingil põhjusel kehv, siis pole hea mõte end tugevalt koormata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei peaks tohtima? Söögu natuke ja mingu või kohe, ega see vereproov ei ole mingi hull operatsioon, et pärast mitu päeva lamama peab

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://minu.synlab.ee/6-asja-mida-peab-teadma-enne-ja-parast-vereproovi-andmist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis vereproov