Esileht Ilu ja tervis Vererõhk

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Vererõhk

Postitas:
Kägu

Millise vererõhu juures olete pidanud hakkama võtma vererõhu ravimeid? Kas olete saanud antidepressantidega vererõhku väiksemaks? Mul on ärevus ja ka depressioon, olen antidepressante vältinud. Vererõhk ei ole mul väga kõrge, aga võiks olla madalam(kipub 140/80-90 ligi puhkeolekus). Olen 40 kanti. On tehtud Holteri uuring, keskmine vererõhk oli normis, aga päeval ikka tiba kõrge, tunne ei ole tihti ka puhkeolekus hea, keha nagu kange, miski närib, ei suuda lõdvestuda. Lisaks tinnitus, see on juba olnud aastaid. Vererõhku hakkasin jälgima selle aasta algusest. Info antidepressantide kohta vererõhu jaoks-mis ma saan perearstilt ja mida leian veebist on vastukäiv. Eks ma üritan mõne spetsialisti ka kätte saada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seda vererõhku nii paaniliselt jälgid?

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

140/90 puhkeolekus ei ole normaalne. Kas peaksin asja enne käest laskma, et läheb veel kõrgemaks ja et siis on juba põhjust? Enne ei võta midagi ette, isegi kui enesetunne pikemat aega halb? Paaniliselt ei jälgi.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

No kõigepealt võta ette oma menüü ja hakka liikuma.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tee midagi sellist mis võiks vererõhku tõsta, ja teen kõike et seda langetada. Selles oasas pole muret, liigutada meeldib. Huvitaks rohkem inimeste arvamus, kellel on endal kogemusi.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot ei ole kõrge vererõhk ainult paksude teema. Ma toitun tervislikult, teen regulaarselt trenni, KMI on 19 ja musklid joonistuvad kenasti välja, aga vererõhk samuti 140-145 nagu TA-l.

Minu probleem on selles, et töö on väga stressirikas ning kõigun pidevalt läbipõlemise piiril. Kuna raha saab hästi, siis on töökoha vahetus keeruline, sest poole väiksema summaga elades oleks veel rohkem stressi.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis oleks su pulss kõrge.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

arvan, et oli ca 150/90 kui rohud sain. 10 aastat tarvitanud, kogus väike aga pidev. Nüüd juba ammu 120/80, aga kui kord nädala ilma rohtudeta olin, läks rõhk kohe üles ka.

Toitun normaalselt, liigun palju, aga teatud füsioloogilisel põhjusel ongi kõrge rõhk ilma ravita.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

arvan, et oli ca 150/90 kui rohud sain. 10 aastat tarvitanud, kogus väike aga pidev. Nüüd juba ammu 120/80, aga kui kord nädala ilma rohtudeta olin, läks rõhk kohe üles ka.

Toitun normaalselt, liigun palju, aga teatud füsioloogilisel põhjusel ongi kõrge rõhk ilma ravita.

Kas sul oli 150/90 enamus ajast ööpäevas? Või oli ka aegu kus oli normaalne vererõhk päeva jooksul? Hea, et väikese kogusega on võimalik asi normi saada. Loodetavasti pole kõrvaltoimeid.

Vot ei ole kõrge vererõhk ainult paksude teema. Ma toitun tervislikult, teen regulaarselt trenni, KMI on 19 ja musklid joonistuvad kenasti välja, aga vererõhk samuti 140-145 nagu TA-l.

Minu probleem on selles, et töö on väga stressirikas ning kõigun pidevalt läbipõlemise piiril. Kuna raha saab hästi, siis on töökoha vahetus keeruline, sest poole väiksema summaga elades oleks veel rohkem stressi.

Mul endal samuti stressirohke töö. Ma olen vist ammu läbi põlenud. Mulle tekitab see 140/90 ikka päris kehva enesetunde.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Abikaasal oli vererõhk pikalt umbes 140/80 ja vahel natuke rohkem, perearst leidis, et ei ole vaja ravimeid, aga soovitas jälgida ja vältida stressi, soolaseid toitusid, liigset kohvijoomist, võtta 5kg alla ja liikuda rohkem.

Võttis 5 kg alla ja sai vererõhu normi. Kaal tuli mõne aja pärast tagasi, kui kodukontorisse kolis, aga vererõhk on endiselt enamasti normi piirides.

Kui kaal on korras, siis tasuks need muud asjad üle vaadata: stress, toit, liikumine. Kui see mõju ei avalda, siis tasuks uuesti arsti juurde minna ja eks siis suunatakse edasi ning eriarst otsustab, kas on vaja ravimeid või mitte.

Mu vanaisal oli aastakümneid kõrge vererõhk, ikka kõrgem kui 140/80 ja isegi tema ei tarvitanud ravimeid igapäevaselt. Mõõtis küll iga päev, isegi vist 2x päevas ja vajadusel rohkem. Võttis ravimit siis, kui oli vaja. Mis näidu juures see oli, ma ei tea. Elas 85+ aastaseks ja ei surnudki veresoonkonna haigusesse.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

140/90 puhkeolekus ei ole normaalne. Kas peaksin asja enne käest laskma, et läheb veel kõrgemaks ja et siis on juba põhjust? Enne ei võta midagi ette, isegi kui enesetunne pikemat aega halb? Paaniliselt ei jälgi.

Kõlab, nagu tahaksid tingimata tablette süüa. Tead, mis tõesti vererõhku langetab? Aroonia! Seda on ka tableti kujul ja selle ostmiseks pole vaja arste tülitada. Tabletid pole kallid ka. Proovi, kas toimivad.

Kui vererõhu saad allapoole ja ikka on kehv enesetunne, siis on asi ilmselt muus.

+3
0
Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ilu ja tervis Vererõhk