Esileht Koolilaps Veretest perearstil. Milline?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Veretest perearstil. Milline?

Postitas:

Laps 9a kolmapäeval algas oksendamine ja kõht oli lahti. Oksendas mitu korda. Õhtuks tõusis palavik, mis püsis 2 päeva. Tänaseks on laps ikka veel täiesti jõuetu, ainult pikutab. 5 päeva voodis täiesti rahulikult. Ütleb, et ei jaksa tõusta, liikuda. Multikaid vaatab pikutades,kuid vähe. Palavikku pole juba reede hommikust. Et siis 3 päeva ilma sümptomiteta aga suur nõrkus ja apaatsus justkui. Süüa ka ei taha. 5 päeva peale kokku on ta söönud ühe kausitäie tatart, pool banaani ja 2 kohupiimakreemi, 2 ampsu kanafileed, kaks klaasi mahla. Joob palju vett lonks haaval. Iga tunni tagant küsib juua ja joob vaid lonksu.
Milliseid vereteste saaks nõuda arstilt? Oma perearst ütles,et tavaline asi, läheb üle. (telefoni nõustamine reedel) AGa ma sooviks verepilti ja mitte seda tavalist, kus on põletikunäit jne aga natuke laiemat. Mida peaks kontorllima või küsima/nõudma? (ega nad ju ei taha neid teste teha väga)
See pikem pikutamine on juba hirmutav. Justkui pole enam midagi viga aga vaid pikutab vaikuses. Mitte midagi ei soovi. Isegi telefoni ja avutimänge ei soovi, mille järgi reeglina kaupleb iga päev. Lihstalt ongi voodis ja vaatab lakke, magab vahepeal ja siis taas lihstalt on. Rääkida ka ei taha väga, ei jaksa. Ei taha,et loeksin ette midagi. Ärritub kiiresti. Stressi lapsel koolis ega kodus pole. Etteruttavalt mainin.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 10:34; 05.05 11:05; 05.05 14:47; 05.05 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas probiootikume saab? Tasapisi võiks ikka proovida süüa. Kui nii vähe söönud on, siis ongi nõrkus. Proovida ikka tasapisi pakkuda banaani jms kergesti seeditavat. Või mille järgi tal endal isu on. Kõhuviirus lööb mikrofloora sassi ja see teeb väga jõuetuks. Anna aega taastuda ja las ta olla oma ette, kui ta tahab. Aga kui homseks paremaks ei lähe, siis muidugi arsti juurde. Soovitan ikka oma arsti usaldada, kui ta siiani normaalse mulje on jätnud. Mida see põhjalikum vereproov näidata võiks peale viirust? Põletiku kontrollimine on ikka esmane, kui tüsistuste kahtlus on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laps ikka jalgu alla ei võta, siis tuleb haiglasse minna. pole mõtet hakata ise teste tellima ja nuputama. perearst last ei näe, seega ta ilmselt olukorrast aru pole saanud. ei taha hirmutada, aga lapseea diabeet algab sageli pärast viirusnakkusi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab C ja D vit. lisaks omega3 õli ja probiootikume- biolatte boulardii. Omega3 ja biolattet võtab suure vastumeelsusega muidugi.
Pakun ka mustsõstraid ja mustikaid, kuid ei soovi kahjuks. Ühtegi toitu ei soovi. Oma lemmikuid ka mitte. Kui teen juttu söömise olulisusest taastumise jaoks, ärritub. Ei söö ja kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 10:34; 05.05 11:05; 05.05 14:47; 05.05 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo ta pole ju söönud. Tuleb anda mineraalvett, mahla, kui muud ei taha, siis šokolaadi. Ta lihtsalt nõrk.
Pole vaja vereproovi nõuda, vaid lihtsalt lasta üle vaadata.
Kas laps pissib,kakab. Kui mitte, siis tuleks ikkagi haiglasse minna, antakse veeni kaudu vedelikke.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vedelikku peaks jooma, kas siis vett, mineraalvett, morssi, mida iganes on laps nõus jooma. See on kõige olulisem praegu. Kõhuviiruse järgseid vereproove nagu ei oskagi välja pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps ei söö siis pole ju ka ime, et nõrkus on.
Vedelikupuudus võib ka olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsel, küll lasteaiaealisena, kaks korda kõhuviirus olnud ja mõlemal korral kestis see tal nädala. Ise sain ka ja mina sain päevaga hakkama. Ehk siis mina nõustun perearstiga. Lapsele palju juua eelkõige. Perearsti juurde last kindlasti ei veaks, alustuseks nakatab ta seal teisi. Kui oled ikka veendunud, et asi pole õige, siis Tallinnas pöördu nakkuskliinikusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lonks vett tunni aja tagant on äärmiselt vähe. Ta on vedelikupuuduses sul. Osta mahla, maitsevett vms, mis talle maitseb kui vett vaid lonksu võtab. Kunagi olin oma kolmeaastasega rotaviirusega haiglas ja seal pidin joodud vedeliku koguse kirja panema kui tilguti ära võeti. Lasin kõrrejooke tuua, sest vett ei suutnud ma talle vajalikus koguses sisse joota. Ei mäleta täpselt enam kui palju vaja oli, aga lonks tunni tagant oleks tilguti alla tagasi viinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun talle kõiki mahlasid. Ärritub vaid. Ei joo. Tegin looduslikku energiateed ka. Seda natuke jõi, pool tassi maks. Päevas joob umbes kokku 2,5 klaasi Eviani vett. Nüüd küsis mango mahla. Jõi alla poole klaasi. Ütles,et vastik on.Ja nii iga asja kohta.
Ma pakun kõike,loomulikult.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 10:34; 05.05 11:05; 05.05 14:47; 05.05 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakkusin tema lemmikuid: kohukest, shokolaadi, kamakommi, juustupulka, kanasinki, kaeraküpsist, sushit isegi,kuigi see toit pole kindlasti ok hetkel, pannkooke, riisipudingut, kiselli, õuna, toores porgand – ei soovi. Ei võta suu sissegi. Ärritub ja küsib, et millest ma aru ei saa, et ta ei taha midagi süüa. No täis null söögi osas. Tavapäeval on need toidud tal kõige lemmikumad.
Just oli nõus võtma ühe ampsu valget saia. Võttiski vaid ühe ampsu. Siis võttis 2 lonksu teed ka. Ja biolattele jõi ka peale teed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 10:34; 05.05 11:05; 05.05 14:47; 05.05 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veresuhkur on kindlasti madal, sellest ka nõrkus ja ärrituvus. Mingit magusamat mahla/morssi soovitaks, kui ma ise raskemalt haige olen olnud, siis need on ainsad, mida juua suudan (mingi metsamarjajook, jõhvikajook vms). Lastele on mahlajää sobinud.
Esmaspäeval võid uuesti perearstile ka helistada, ma usun, et tema on ikka targem selles osas, kas ja mida kontrollima peaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll, mida sa passid siin perekoolis, kui laps on apaatne, siis minnakse EMOsse või kutsutakse kiirabi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta laps vahepeal rahule. Las ta olla niisama,lamab, magab. Minimaalne söömine on ka haige olles normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas ta pissil käib? toit toiduks, aga kui ta nii vähe vedelikku tarbib, siis võib tõesti vedelikupuudus tekkida. muidu tekibki vajadus haiglasse tilka saama minna. lonks vett on ok, aga seda tuleks võtta tihedamalt, kui kord tunnis. mahlajäätis tundub ka hea mõte.

ja veretest.. ma ei kujuta ausalt ette, mida ja miks vaadata vereproovist. probleem on ju ilmselt selles, et ta ei söö ja ei joo. see teeb ka jõuetuks.

kannatlikku meelt ja head paranemist! kõhugripist taastumine võibki aega võtta. aga igal juhul konsulteeri homme arstiga uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vereproovist saaks teada veresuhkrut, K-Na taset, mis peale kõhulahtisust võib paigast olla, samuti tasuks välistada aneemiat (kuigi vähe tõenäoline, et see nii kiirelt tekkida saaks). Dehüdratatsioonile viitab ka normist kõrgem hematokrit. Põletikumarkerite tõusu saaks tuvastada. Perearst teeb vajadusel ju ka koduvisiite ja õde saaks vereroovi kodus ka võtta.
Kirjelduse järgi pigem jääb mulje vedelikupuudusest ja ehk madalavõitu veresuhkust. Kui palavikku ei ole ja laps pissib adekvaatsel määral, siis parim ravi oleks vedelik pluss proovida Nutridrinki anda. Kui praegune seis püsib pikalt, maandute paratamatult tilguti all.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Veretest perearstil. Milline?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.