Esileht Beebi ja mitmikud Veri kakas

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Veri kakas

Postitas:
Kägu

Istume meie juba nädal aega haiglas ja keegi ei suuda selgeks teha miks on lapse kakas verekiud. Kõik näitajad on korras. Analüüsid on ka korras, nagu imeliselt korras ja ometi on lapsel jama. Ainuke asi mis on suudetud nädalaga teha on segu vahetus. (Beebi sööb ainult rpa-t,2kuune)
Uus segu tõmmbas kõhu kinni ja oksele ja laps röökis päevad läbi. Siis otsustati ,et ah paneme ikka vana segu tagasi. Loll tunne on juba. Keegi midagi ei leia ja olukord on ikka sama.
On kellegil veel kogemust olnud millegi sellisega? Täitsa nutt tuleb peale juba, kusagilt see peab tulema ju 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Haigkas oletegi seetõttu, et lapse kakas verekiud? Meil on 3-kuune laps, ainult rinnapiimal. Ja kakas verekiud, vahel kõht lahti, vahel kaka ka limane ja roheline. Oleme mitmetele arstidele helistanud, perearstiga rääkinud. Kõik ütlevad, et kui laps rõõmus ja kaaluiive hea, siis pole tarvis muretseda. Soovitati probiootikume. Oleme nädala andnud, kaka kollane, aga vahel ikka verekiududega. Jälgin last ja katsun mitte üle muretseda. Väidetavalt sage probleem imikutel. Apteeker ka naeris kui oma murest rääkisime, et noh esimene laps jah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me istusime nädala haiglas. Keegi ei naernud. Kolm erinevat bakterit pidi sees möllama. Saime antibiootikume, saame siiani ja noh muutust ma küll ei näe. Probiootikume saab ka. 🤷🏼‍♀️

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kas sulle personaalselt kirjutada saaks? Meil sarnane tee läbitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese vastajaga sama kogemus.
Meil oli ilmselt piimavalgu talumtus/tundlikus.Siis võib olla ka tundlik ka soja suhtes.
Neonatoloog ütles et tundlikust/talumatust/allergiat saab sisuliselt diagnoosida ainult välistmise meetodil.
Meil aitas 100% piimavaba dieet emale (rp toidul) ja probiootikumid, et asi paremaks läheks. Täiesti lahti saime siis kui lisatoitu saama hakkas. Kuu aega on juba korras olnud, et verd pole.
Seedimisega on ikka nii ja naa, nt et laps ei talu üldse puuvilju esialgu. Et eks see mingi seedesüsteemi nõrkus ole. Eks ajaga paraneb.

Kui asi on bakteriaalne, siis peaks teema veits teine olema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli kakas verekiude siis, kui arst käskis neljakuusele lapsele anda natuke kummeliteed, et rahuneks. Oli ärev beebi. Peale paari tl teed, läks kõht pauguga lahti ja laps kakas mitmesse mähkmesse verekiude. Sama asi juhtus nii, kui andsin talle 5,5k vanusena pirnipüreed. Sõbranna lapsel oli ka ühe püreega selline kogemus. Arvan, et mingi toit ei sobi ja ärritas õrna seedesüsteemi.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Veri kakas