Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Veri paks ja katkemine….arara ehk oskad aidata

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Veri paks ja katkemine….arara ehk oskad aidata

Postitas:

Kuna oli rasedus katkemine just hakkasin uurima, et mis võivad olla põhjused jne. Ühe asjana mainiti vere hüübimise probleeme, siis sähvatas ka mulle, et meil ju peres see probleem, vanaemal pidevalt trobmid ja emal trobid olnud ja riskigrupis, sööb tablette ja süstib vere vedeldajat aegajalt.
Minul seni probleeme olnud pole aga see ju pärilik!
Kas paks veri võib olla varajase katkemise põhjus või pigem valmistab probleeme hiljem?
Naistearsti aega ei saanud kusagile, kõik välja antud. Perearstilt palusin seda kontrollida sain vastuse, et ei see ei põhjusta selliseid asju.
Laseks ise teha tasulised vereproovid südame rahuks, aga mis proovi tegema peaks?

Vanu teemasid lugedes jäi silma et kasutaja araral oli ka mingi teema selle paku verega??? Mis uuringuid tehti sulle?

Hetkel võib olla see uus rasedus juba tekkinud, kahtlane tunne kohe, aga testimisega pean veel ootama nädalakese, samas tahaks selgust selle verega, et kui on probleemi siis kohe abi saaksin, et vältida uut katkemist 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 13:09; 19.07 14:34; 24.07 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole ise sellega kokku puudunud, kuid kindlasti tasub see uurimist. Sest teie peres tundub see küll pigem pärilik olevat. Mina sinu asemel hakkaks tarvitama nn. beebiaspirini apteekist saadaval , ilma retseptita.Edu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahakski saada kindla vastuse enne kui midagi tarvitama hakkan, sest kui tarvitan midagi juba siis vereanalüüs ja uuringud ei anna ju enam õiget vastust 🙁
Teaks mis proovi vaja laseks teha seal quatro laboris ise tasuliselt ära selle, oleks selgus juba, et kas kiirelt edasi uurida või ok asi ja saan rahulikult aega proovida saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 13:09; 19.07 14:34; 24.07 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid muidugi guatro laborisse helistad ,nemad võib olla oskavad sulle öelda millised analüüsid. Nad on seal väga asjalikud. Mina olen sealt abi saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vere hüübimisefaktorid, hematokrit, veesisaldus ja muu, mida \”paksuks vereks\” kutsutakse, ei anna ennast ka ilusti laboris mõõta ega ei oska sa ise nende uurimistulemustega midagi peale hakata.

Mina võtsin ka ühe IVF katse ajal (oli see nüüd sellest, aga eduka katse ajal) iga päev beebiaspirini(südameaspiriini), aga muudel põhjustel (kilpnäärme antikehad, mis ka muuhulgas põhjustavad pisikeste veresoonte verega halba varustatust, mis justnimelt emaka limaskestas ja platsentas on- kui seal veri ei liigu ja on \”paks\”, siis võib see põhjustada katkemise küll). Kui sinul on see mure veel perekonnas, siis kindlasti uuriksin seda edasi ja leiaks naistearsti, kes midagi sellest ka teab. Paistab, et sinu perearst pole sellest kuulnudki, ei imesta, pole ka tema eriala. Võtsin seda viljastumisest kuni vist üle 30 nädala, hiljem enam ei tohi ja päris omapead ka ei tohi, sest soodustab verejookse. Verd vedeldava toimega on ka kalaõli kapslid (mitte kalamaksaõli).

nt Üks autoimmuunhäire antifosfolipiidsündroom põhjustab küll raseduse katkemist: http://dspace.utlib.ee/dspace/bitstream/handle/10062/15837/antifosfolipiidsndroom.html (seal lehel on palju ifot KORDUVA raseduse katkemise kohta)

selle kohta on märgitud, et aspiriin ei ole efektiivne: \”Aspiriin monoteraapiana ei ole osutunud tõhusaks antifosfolipiidsündroomi ega muude raseduse katkemisega seotud trombofiiliate raviks. Tavaliselt kasutatakse aspiriini koos madalmolekulaarse hepariiniga. Raseduse ajal võib aspiriin soodustada veritsuse teket, eriti esimesel trimestril. Kasutusel on väiksed annused 80-100 mg päevas.\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kolm järkestikulist raseduse katkemist väga varakult. Siis tegi arst põhjalikud analüüsid ja tuli välja, et mul olid kardiolipiini vastased antikehad kõrged. Siis jäin uuesti rasedaks ja hakkasin võtma südameaspiriini (75mg) iga päev 1 tbl kuni raseduse lõpuni. Lisaks sain veel toetavaks raviks duphastoni ja dexamethasoni peale. Ja kindluse mõttes pidin võtma ka 5 tbl foolhapet kuni 16-nda nädalali. Kas katkemiste põhjus oli just selles, ei tea. Aga praegu jookseb juba 23-s nädal.
Nii et kui võimalik, siis palu kindlasti oma arstil teha põhjalikud analüüsid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul sama teema, kusagilt abi ei saanud kui Tartu arstid hakkasid uurima. on 4 raseduse katkemist ja nyyd ootan geenisse minekut, kus tehakse veel uuringuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina jäin rasedaks ja oli sama kahtlus, käskis arst mul kohe hakata võtma pool tabletti aspiriini päevas, kuni analüüside vastused on tulnud. Analüüsimine võttis aega päris pikalt ja seni olingi aspiriini peal. Hiljem selgus, et arsti kahtlustused olidki õiged ja edasi pidin juba clexanet süstima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul oli pärast viimast katkemist (analüüs tehti 12h peale loote väljumist) verega midagi korrast ära – mingi proteiini näit liiga kõrge. Analüüsidele saatis mind küll naistearst, kuid tema ütles, et vastuseid oskab kommenteerida ainult geneetik. Geneetikule aeg ammu kirjas, kuid ootan järjekorras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud mind keegi nõus uurima, üldine vastus ikka, et ootame veel mõne katkemise ära ja siis uurime!
Ajuvaba süsteem!

Uurisin tasuliselt läheks see kogu uuring umbes 2000-30000¤!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 13:09; 19.07 14:34; 24.07 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei mäleta enam, mida kontrolliti. aga need olid mingid üldised asjad, kõike ei kontrollitud. kuna olen praeguseni rase ja pole pidanud ravimeid võtma (va siis duphaston), siis tundub, et mul ongi kõik korras. need üldised näitajad olid korras.
äkki peaksid mõne mõistliku viljatusarsti poole pöörduma? räägidki, et sinu peres on selline haigus olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Veri paks ja katkemine….arara ehk oskad aidata

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.