Esileht Lapse ootamine Veri väljaheitel

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Veri väljaheitel

Postitas:
Kägu

Hei,

 

Olen siin 24+.. nädalat rase ja sain ehmatuse osaliseks kui tualetipotis verd nägin. Tuli see nr.2 hädaga ja pärakust. Hakkasin hiljuti võtma rauda, kuid samas kõht kinni täna ei olnud.

Kas kellelgi on raseduse ajal veritsust pärasoolest olnud ja kas on põhjust muretsemiseks? EMO asub küllaltki kaugel ja ei tea, kas on põhjust sinna pöörduda või peaks jälgima..

 

Olen tänulik neile, kes jagavad oma kogemust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Helista ämmaemandate ööpäevaringsele tugitelefonile esialgu – 12252

Samuti on Pelgulinna haiglas ja ITK valveämmaemandad, kellelt saab telefoni teel 24h nõu küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt võis olla pisike hemoroidi lõhkemine, mis sest et sul kõht kinni ei olnud. Need võivad olla seesmised kui ka välised, raseduse rõõmud. Vaata paberiga, kas jääb verd päraku juurest peale või ei.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli raseduse ajal 2x kõht nii kinni, et nr 2 pott peaaegu ujus verest (wc poti vesi oli erkpunane). Esimene kord käisin tõesti EMOS kuna wc paber jäi pärast veriseks ka tupest (nö alakeha oli puhas ja paberiga/sõrmega vaatasin tupest seest). Mõtlesin paar tundi, mis teha ja õrnalt veel veritses, helistasin, et kas peask (oma naistearsti ei saaanud kätte) ja käisin siis lõpuks siiski emos enda rahustuseks näitamas, seal enam proovitikk veriseks ei saanud (justkui polekski tupest tulnud) ja kõik oli korras.

Soovitati lihtsalt duphalaci kasutada, palju vett juua jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hemorroidid on raseduse ajal tavalised ja võivad tõesti veritsust põhjustada. Ära ülearu muretse ja pigem jälgi olukorda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värske verejälg välkjaheite peal tuleb tavaliselt päraku lähedalt, kas kriipis junn hemorroidi või mõni veresoon läks katki või tekkis pärakulõhe (valus ja halvasti paranev ebameeldivus). Sisemisest verejooksust kuskilt soolestikust oleks väljaheide ise must. (Aa, ka rauapreparaat teeb väljaheite mustaks, niiet see on tõenäoliselt sellest!) Seega arvan, et tegu on kõige tavalisema pisikese veritsusega pärakust. Kui see kohe järgi jäi, ei jookse edasi ja said tilge verd ainult wcpaberile pühkides, ei ole põhjust küll hetkeseisuga emosse joosta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan, et hemorroidide jaoks on apteegis küünlaid ja abi saab ka rahvaravist- astelpajuõli nt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli peale sünnitust sama mure. Mul oli valus ka, istusin wc’s ja nii valus oli, et lausa higine olin. Õudne.  Soovitan süüa värsket kraami, et tuleks ka pehmemalt välja. Lisaks rutiin on oluline. Iga päev samal ajal käi wc’s. Lisaks kasutasin beebi wet-wipes’e paberi asemel ja käisin kohe sooja duši all. Viimane on väga hea selle ravimiseks. Hemorroidide vastu aitab see ka, kui sisse tagasi lükkad.
Tore asi on see, et aeg-ajalt tuleb see tagasi ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul alles 4. kuul peale sünnitust kadusid hemorroidid ära. Ämmakaga ega perearstiga kunagi  teemaks ei tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Veri väljaheitel