Esileht Ilu ja tervis Veritsev emakakael

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Veritsev emakakael

Postitas:
Kägu

Kas kellegil on olnud kogemust veritseva/haavandiga emakakaelaga? Esialgu arvasin ja ka mitu naistearsti arvasid, et tegemist on emakast tuleva vereeritusega (nädal enne päevi) kuniks üks arst märkas, et hoopis emakakael veritseb. Niisiis sain katsetada erinevaid põletikuravimeid ja nüüd soovitati mirena spiraali, mis võib ka aidata. Mirena on hetkel kasutusel olnud umbes kuu. Tulemusi ilmselt on veel vara oodata.
Naistearst ütles, et kui see ka ei aita 6 kuu jooksul, et siis tuleb emakakaela ilmselt kõrvetada.

Minu küsimus ongi, kas kellegil on spiraal aidanud ja kas see kõrvetamine on väga traumeeriv kogemus? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka prooviti mingite rasestumisvastaste vahenditega, ajas asja ainult hullemaks. Aga samal ajal avastati ka, et rauda vähe, et peaaegu aneemiku piiri peal. Hakkasin rauda sööma (Retafer tabletid). Pärast seda enamvähem korras, umbes kuu võttis aega, praegu olen pool aastat iga päev võtnud ühe rauatableti. Hormoonpreparaate enam ei tarbi.

Mingit kõrvetamise juttu ei ole mulle keegi kunagi rääkinud, aga ilmselt mõeldakse selle all mingit lapraskoopilist operatsiooni.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastuse eest!

Ka mina olen aneemik, rauatablettidega läheb raskelt normi tagasi ja perearst on kitsi süste ka välja kirjutama. Ehk tõesti võib see ka olla minu probeemi allikaks.

Ja oli tõesti juttu kõrvetamisest – sarnasest mida ninas tehakse, kuu veresooned on liiga naha ligidal ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas see kõrvetamine on väga traumeeriv kogemus? ????

See on veidi ebameeldiv, aga üleelatav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kõrvetatud, pole midagi hullu. hormoonspiraali ei kasutaks

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit kõrvetamise juttu ei ole mulle keegi kunagi rääkinud, aga ilmselt mõeldakse selle all mingit lapraskoopilist operatsiooni.

Laparoskoopia emakakaelale? ????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kõrvetatud, pole midagi hullu. hormoonspiraali ei kasutaks

Miks ei kasutaks?
Minule pandi Mirena, kuna on pre menopaus ja menstruatsioon täiesti sassis. Pm on koguaeg kas päevad või määrimine. Mirena pidi aitama. Praegu küll 3 kuud möödas ja endiselt segamini kõik. Keegi kuskil kirjutas et võib aega võtta 6 kuud et korda saaks.
Tegelikult on kohutavalt villand nendest sidemetest ja pesukaitsmetest… Lugesin emaka eemaldamisest, aga naiste kogemused olid päris jubedad. Taastumine, kuidas ilma midagi tõstmata kui mul pole autot ja lisaks on puudega laps.
Tuleb see menopaus siis ära oodata. Vanust 51 aastat, võiks läbi see jama olla.
Tuju on 0,0000. Ühel õhtul kisub nutma, järgmisel tahaks midagi puruks peksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on kohutavalt villand nendest sidemetest ja pesukaitsmetest… Lugesin emaka eemaldamisest, aga naiste kogemused olid päris jubedad. Taastumine, kuidas ilma midagi tõstmata kui mul pole autot

Sa oled asjadest väga valesti aru saanud. Emakas eemaldatakse tõsise näidustuse korral, mitte lihtsalt niisama, küsimise peale, naise enda soovil, sest naisel on villand päevadest ja sidemetest.

Eriti veider veel 51-aastasel sellise asja peale mõelda ilma reaalse tervisehädata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on kohutavalt villand nendest sidemetest ja pesukaitsmetest… Lugesin emaka eemaldamisest, aga naiste kogemused olid päris jubedad. Taastumine, kuidas ilma midagi tõstmata kui mul pole autot

Sa oled asjadest väga valesti aru saanud. Emakas eemaldatakse tõsise näidustuse korral, mitte lihtsalt niisama, küsimise peale, naise enda soovil, sest naisel on villand päevadest ja sidemetest.

Eriti veider veel 51-aastasel sellise asja peale mõelda ilma reaalse tervisehädata.

Kui mul on jaanuari kuust vahet pidamata päevad, siis see on normaalne või?
Tore muidugi kui see “tervisehäda” alla ei lähe.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka mitu naistearsti iga-aastases kontrollis ära märkinud, et emakakaelal on veritsus, aga on lihtsalt analüüsid tehtud, üks kahtlustas klamüüdiat, mida ei leitud. Mingit edasist protseduuri ei ole keegi soovitanud, lihtsalt on kontrollides selle kohta ka küsitud, et kas on vahekorra ajal veritsust jne. Aga minul möödus see kuidagi iseenesest, paar aastat juba pole sellega probleeme olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka mitu naistearsti iga-aastases kontrollis ära märkinud, et emakakaelal on veritsus, aga on lihtsalt analüüsid tehtud, üks kahtlustas klamüüdiat, mida ei leitud. Mingit edasist protseduuri ei ole keegi soovitanud, lihtsalt on kontrollides selle kohta ka küsitud, et kas on vahekorra ajal veritsust jne. Aga minul möödus see kuidagi iseenesest, paar aastat juba pole sellega probleeme olnud.

Vahekorda minul nagu ei saa toimudagi, kuna on veritsus…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli peale esimest sünnitust üle 20 aasta tagasi emakakaela haavand. Aru sain sellest nii, et kui laps oli umbes aastane, siis tekkis peale vahekorda veritsus. Käisin naistearsti juures ja ta suunas mu teise naistearsti juurde, kes haavandi ära kõrvetas. Oma kabinetis, pukis. Ma ei mäleta, kas oli kohalik tuimestus või polnud sedagi. Valus polnud, mäletan kärsahaisu :-). Samal õhtul oli alakõhus veidi ebameeldiv tunne, aga järgmine päev oli kõik ok.

Peale seda olen iga paari aasta tagant naistearsti juures kontrollis käinud ja PAP testi teinud. Emakakaelaga on kõik hästi. Olen pärast seda veel 2 last sünnitanud.

Ehk siis see kõrvetamine oli minu meelest väga lihtne, aga vajalik protseduur.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul on jaanuari kuust vahet pidamata päevad, siis see on normaalne või? Tore muidugi kui see “tervisehäda” alla ei lähe.

Kui sa oled üleminekueas ja arst on kõik uuringud teinud ning mitte ühtegi tõsist tervisemuret ei ole leidnud, siis on see jah, kahjuks normaalne.  Üsna tõenäoliselt saabub lähiajal sellele jamale iseeneslikult lõpp.

Kui sul on Mirena, siis on ebaregulaarne ja pidev määrimine ka kahjuks täiesti normaalne nähtus. Ja seda mitte ainult üleminekueas naistel, vaid ka nooremas eas naistel.

Lihtsalt küsimise peale emaka eemaldust ei tehta. Tegemist on radikaalse operatsiooniga, millel peab olema tõsine näidustus. Lausa naljakas, et sinu vanuses naine nii lapsiku mõtteviisiga on.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul on jaanuari kuust vahet pidamata päevad, siis see on normaalne või? Tore muidugi kui see “tervisehäda” alla ei lähe.

Kui sa oled üleminekueas ja arst on kõik uuringud teinud ning mitte ühtegi tõsist tervisemuret ei ole leidnud, siis on see jah, kahjuks normaalne. Üsna tõenäoliselt saabub lähiajal sellele jamale iseeneslikult lõpp.

Kui sul on Mirena, siis on ebaregulaarne ja pidev määrimine ka kahjuks täiesti normaalne nähtus. Ja seda mitte ainult üleminekueas naistel, vaid ka nooremas eas naistel.

Lihtsalt küsimise peale emaka eemaldust ei tehta. Tegemist on radikaalse operatsiooniga, millel peab olema tõsine näidustus. Lausa naljakas, et sinu vanuses naine nii lapsiku mõtteviisiga on.

Mirena pani günekoloog just veritsus vähendamiseks. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mirena pani günekoloog just veritsus vähendamiseks. ????

Sa loe Mirena infolehte ka. Jah, see leevendab väga vererohkeid päevi. Samas on sagedaseks kõrvaltoimeks ebaregulaarne ja pikaajaline veritsus-määrimine. Eriti alguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul määris mirena peaaegu aasta. Iga kuu vast nädal tuli, kus ei määrinud.

Olin juba välja võtmise peale mõtlemas aga siis õnneks lõppes. Päevad jäid edasi käima. Aga need olid ka siis lihtsalt kergelt määrimise kujul aga regulaarsed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kõrvetatud, pole midagi hullu. hormoonspiraali ei kasutaks

Miks ei kasutaks?

Minule pandi Mirena, kuna on pre menopaus ja menstruatsioon täiesti sassis. Pm on koguaeg kas päevad või määrimine. Mirena pidi aitama. Praegu küll 3 kuud möödas ja endiselt segamini kõik. Keegi kuskil kirjutas et võib aega võtta 6 kuud et korda saaks.

Tegelikult on kohutavalt villand nendest sidemetest ja pesukaitsmetest… Lugesin emaka eemaldamisest, aga naiste kogemused olid päris jubedad. Taastumine, kuidas ilma midagi tõstmata kui mul pole autot ja lisaks on puudega laps.

Tuleb see menopaus siis ära oodata. Vanust 51 aastat, võiks läbi see jama olla.

Tuju on 0,0000. Ühel õhtul kisub nutma, järgmisel tahaks midagi puruks peksta.

Ei taha ühtegi hormooni enda kehasse, kahjuks ei ole ka spiraal mingi erand, tihti aga naistearstid sellest ei räägi.

Miks vaja emakas eemaldada? Piisab steriliseerimisest ja täna on see juba selline protseduur, et õhtuks saad koju. Päevad käivad edasi, aga rasestuda enam ei ole võimalik.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul määris mirena peaaegu aasta. Iga kuu vast nädal tuli, kus ei määrinud.

Olin juba välja võtmise peale mõtlemas aga siis õnneks lõppes. Päevad jäid edasi käima. Aga need olid ka siis lihtsalt kergelt määrimise kujul aga regulaarsed.

Aitäh normaalse kommentaari eest. Ehk siis võtab veel aega, kuniks kõik stabiliseerub.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kõrvetatud, pole midagi hullu. hormoonspiraali ei kasutaks

Miks ei kasutaks?

Minule pandi Mirena, kuna on pre menopaus ja menstruatsioon täiesti sassis. Pm on koguaeg kas päevad või määrimine. Mirena pidi aitama. Praegu küll 3 kuud möödas ja endiselt segamini kõik. Keegi kuskil kirjutas et võib aega võtta 6 kuud et korda saaks.

Tegelikult on kohutavalt villand nendest sidemetest ja pesukaitsmetest… Lugesin emaka eemaldamisest, aga naiste kogemused olid päris jubedad. Taastumine, kuidas ilma midagi tõstmata kui mul pole autot ja lisaks on puudega laps.

Tuleb see menopaus siis ära oodata. Vanust 51 aastat, võiks läbi see jama olla.

Tuju on 0,0000. Ühel õhtul kisub nutma, järgmisel tahaks midagi puruks peksta.

Ei taha ühtegi hormooni enda kehasse, kahjuks ei ole ka spiraal mingi erand, tihti aga naistearstid sellest ei räägi.

Miks vaja emakas eemaldada? Piisab steriliseerimisest ja täna on see juba selline protseduur, et õhtuks saad koju. Päevad käivad edasi, aga rasestuda enam ei ole võimalik.

Kuule halloo, mida ma steriliseerin, milleks? Tõenäosus rasestuda on üliväike praegu ja mul on üleliigne veritsus probleemiks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul on jaanuari kuust vahet pidamata päevad, siis see on normaalne või? Tore muidugi kui see “tervisehäda” alla ei lähe.

Kui sa oled üleminekueas ja arst on kõik uuringud teinud ning mitte ühtegi tõsist tervisemuret ei ole leidnud, siis on see jah, kahjuks normaalne. Üsna tõenäoliselt saabub lähiajal sellele jamale iseeneslikult lõpp.

Kui sul on Mirena, siis on ebaregulaarne ja pidev määrimine ka kahjuks täiesti normaalne nähtus. Ja seda mitte ainult üleminekueas naistel, vaid ka nooremas eas naistel.

Lihtsalt küsimise peale emaka eemaldust ei tehta. Tegemist on radikaalse operatsiooniga, millel peab olema tõsine näidustus. Lausa naljakas, et sinu vanuses naine nii lapsiku mõtteviisiga on.

Eks ma ütlen günekoloogile edasi et ta on lapsik. Ma ise oma peaga ei mõelnud välja emaka eemaldamist. See tuli ikka günekoloogi poolt, et kui Mirena ka ei aita.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha ühtegi hormooni enda kehasse, kahjuks ei ole ka spiraal mingi erand, tihti aga naistearstid sellest ei räägi.

Miks vaja emakas eemaldada? Piisab steriliseerimisest ja täna on see juba selline protseduur, et õhtuks saad koju. Päevad käivad edasi, aga rasestuda enam ei ole võimalik.

Sa vist teemat üldse ei lugenud enne kirema hakkamist.

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Eks ma ütlen günekoloogile edasi et ta on lapsik. Ma ise oma peaga ei mõelnud välja emaka eemaldamist. See tuli ikka günekoloogi poolt, et kui Mirena ka ei aita.

Rahune siis maha ja usalda oma arsti. Kui Mirenaga kohanemise aeg on möödas ja see ikka sulle ei sobi ja probleemi ei lahenda, siis eks tuleb emaka eemaldamine jutuks. Mis kõrvetamisse puutub -siis olles selle läbi teinud – ebameeldiv,  sealhulgas ka mõned päevad pärast protseduuri, aga üleelatav. Valus ei ole, ca nädala pärast oli kõik ok.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahune siis maha ja usalda oma arsti.

Ei saa aru, milleks see “Rahune maha “manitsemine? Inimene lihtsalt jagas oma tervisemuret ja küsis teise kogemusi.
Selleks see foorum ongi ju. Milleks see patroniseeriv “Rahune maha”?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka prooviti mingite rasestumisvastaste vahenditega, ajas asja ainult hullemaks. Aga samal ajal avastati ka, et rauda vähe, et peaaegu aneemiku piiri peal. Hakkasin rauda sööma (Retafer tabletid). Pärast seda enamvähem korras, umbes kuu võttis aega, praegu olen pool aastat iga päev võtnud ühe rauatableti. Hormoonpreparaate enam ei tarbi.

Mingit kõrvetamise juttu ei ole mulle keegi kunagi rääkinud, aga ilmselt mõeldakse selle all mingit lapraskoopilist operatsiooni.

Laparoskoopiat ei tehta emakakaelale.

Laparoskoopia on ikkagi väikeste aukudega operatsioon, mille puhul minnakse üldse naba kaudu sisse ning puusaliigeste juurest, emakakaela kaudu võib siseneda hüsteroskoobiga ning emakakaelale tehakse kolposkoopiat ning vajadusel konisatsiooni.

Nõukaajal oli kombeks emakakaela haavandi korral kõrvetada seda, enam seda niisama ei harrastata. Kui ikka vahetpidamata verduma kipub, siis võidakse jah kolposkoobiga natuke kõrvetada ning vajadusel hõbenitraadipulgaga ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks see foorum ongi ju. Milleks see patroniseeriv “Rahune maha”?

Kui kuu aega tagasi on piugaldatud spiraal ja öeldud arsti poolt, et 6 kuu pärast on selge, kas see toimib, või  tuleb kaaluda muid lahendusi, siis tulebki maha rahuneda ja oodata, kuni see 6 kuud täis saab, mitte paanitseda, et kuidas ma eemaldatud emakaga hakkama saan.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks see foorum ongi ju. Milleks see patroniseeriv “Rahune maha”?

Kui kuu aega tagasi on piugaldatud spiraal ja öeldud arsti poolt, et 6 kuu pärast on selge, kas see toimib, või tuleb kaaluda muid lahendusi, siis tulebki maha rahuneda ja oodata, kuni see 6 kuud täis saab, mitte paanitseda, et kuidas ma eemaldatud emakaga hakkama saan.

Kuskohast sa selle kuu aega tagasi välja lugesid?
3. mail paigaldati ja 6 kuust pole ka kuskil juttu.
Rahune ise maha. Su kommentaarid pole vajalikud, ainult jaurad süvenemata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskohast sa selle kuu aega tagasi välja lugesid? 3. mail paigaldati ja 6 kuust pole ka kuskil juttu. Rahune ise maha. Su kommentaarid pole vajalikud, ainult jaurad süvenemata.

Ma ei ole see, keda tsiteerid, aga imestan täiesti tõsiselt, kuidas sinuvanune naine saab olla nii eluvõõras ja ignorantne. Sulle ülevalpool juba soovitati lugeda Mirena infolehte. Aga sa ei ole viitsinud seda ka nüüd teha.

Isiklikut ma ei tuleks selle pealegi, et lasen enda sisse paigaldada midagi, aga ei viitsi tutvuda infolehega ega uuri  üldse asja kohta. Sa ju ikka saad aru, et arst ei jõua igale patsiendile kõike detailselt lahti rääkida?

Kui sina ütled et 6-st kuust pole kuskil juttu, siis mine leian infolehelt kohe sellise koha:

“Kas Mirena mõjutab menstruatsioonitsüklit?

Mirena mõjutab teie menstruatsioonitsüklit. Teil võib esineda määrivat vereeritust; lühemaid või pikemaid menstruatsioone, vähese või rohke vereeritusega menstruatsioone; menstruatsioon võib ka üldse ära jääda. Paljudel naistel esineb lisaks tavapärasele menstruatsioonile esimese 3…6 kuu jooksul pärast vahendi paigaldamist määrimist või vähest veritsust. Mõnedel naistel on sellel ajal pikemad või vererohkemad menstruatsioonid. Informeerige oma arsti, kui need ei kao pikema aja vältel.”

 

“Võimalikud kõrvaltoimed:

Väga sage: veritsuste muutused sh suurenenud või vähenenud menstruaalverejooksud, määrimine…”

Selle asemel, et teema omale selgeks teha, peab 51-aastane naine emakat eemaldamist õigeks valikuks.

Imelik on see, et sa kuidagi nii pikalt veel õigustad oma rumalust ja pead hoopis teisi lolliks ja õelaks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole see, keda tsiteerid, aga imestan täiesti tõsiselt, kuidas sinuvanune naine saab olla nii eluvõõras ja ignorantne. Sulle ülevalpool juba soovitati lugeda Mirena infolehte. Aga sa ei ole viitsinud seda ka nüüd teha.

Isiklikut ma ei tuleks selle pealegi, et lasen enda sisse paigaldada midagi, aga ei viitsi tutvuda infolehega ega uuri  üldse asja kohta. Sa ju ikka saad aru, et arst ei jõua igale patsiendile kõike detailselt lahti rääkida?

Kui sina ütled et 6-st kuust pole kuskil juttu, siis mine leian infolehelt kohe sellise koha:

Sa oledki õel, sest suures õiendamistuhinas ei saanud sedagi aru, et tema pole mitte 1 kuud spiraali omanud, vaid 3 kuud ja veritsus käib aasta algusest. Võiksid ju aru saada, et selline olukord viib naise küllaltki endast välja, aga ju on suurem soov üleolev olla.
Muidugi peab kursis olema tarbitavate medikamentidega, aga mille põhjal sa nii raudkindlalt väidad, et tema on loll ja veritsus on seotud Mirenaga kohanemisega, kui tal on see kestnud juba pool aastat enne? Arvan, et sinagi väga tarku kommentaare hetkel ei jaga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oledki õel, sest suures õiendamistuhinas ei saanud sedagi aru, et tema pole mitte 1 kuud spiraali omanud, vaid 3 kuud ja veritsus käib aasta algusest. Võiksid ju aru saada, et selline olukord viib naise küllaltki endast välja, aga ju on suurem soov üleolev olla. Muidugi peab kursis olema tarbitavate medikamentidega, aga mille põhjal sa nii raudkindlalt väidad, et tema on loll ja veritsus on seotud Mirenaga kohanemisega, kui tal on see kestnud juba pool aastat enne? Arvan, et sinagi väga tarku kommentaare hetkel ei jaga.

Too kommenteerija on üleminekueas, kus sageli ongi normaalne, et päevad lähevad sassi – kord jäävad ära, siis jälle lahmab suvalisel ajal. Enamjuhtudel on see normaalne. Ja sel ajal soovitavad naistearstid panna Mirena, millega paljudel jäävad päevad üldse ära. Aga osadel mitte. Ja siis kaasnevad need Mirena infolehel loetletud kõrvaltoimed.

Nii et tõesti ei saa aru, mis erijuhtumit sa siin näed? Algul olid vaevused üleminekuea tõttu ja pärast Mirena paigaldamist jätkusid kuna Mirena põhjustab selliseid kõrvaltoimeid.

See kommenteerija konkreetselt ei ole üldse kursis, mis vidina ta omale sisse lasi panna. See paneb imestama. Sulle välja kirjutatud ravimite ja abivahendite infolehega tutvumine on ju elementaarne.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kommenteerija konkreetselt ei ole üldse kursis, mis vidina ta omale sisse lasi panna. See paneb imestama. Sulle välja kirjutatud ravimite ja abivahendite infolehega tutvumine on ju elementaarne

Ta oli Mirena 6-kuuse kohanemisajaga kursis. Kirjutas seda oma kõige esimeses postituses. Ülejäänud tema jutt oli lihtsalt mõtisklus, et mis siis kui veritsus ei lõppegi ära. Inimlik mõtisklus, mille peale polnud mingi põhjust kõrri karata.
Kahju, et meditsiinitöötajatel nii vähe suhtlusoskusi on.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Ilu ja tervis Veritsev emakakael