Esileht Beebi ja mitmikud Vesi ja kummelitee beebile.

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Vesi ja kummelitee beebile.

Postitas:

Minul laps 6 nädalane ja täna sai tädi ja vanaemaga vaielda, et miks mina oma lapsele ei anna destilleeritud vett või kummeliteed juua.Nimelt nemad omal ajal oma lastele ikka on andnud. Vanaemal viimane laps 14 aastane ja tädil 9ne. Ja siis mina nii palju kui ma lugenud olen, et kummeliteed (Hipp) ei anta enne lapse 4-kuuseks saamist. Nemad aga vaidlesid vastu, et ikka kindlasti peab andma. Nüüd olengi kahe vahel. Kas teie olete nii väiksele midagi peale rinnapiima või RPA andnud ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 19:36; 25.02 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei destilleeritud vesi ega kummelitee ole imikujoogid. Isegi mitte 4-kuusele.

Destileeritud vesi on mineraalidevaene, joogina lausa kahjulik. Sest selleks, et organism suudaks sellist vedelikku omastada, peab ta sinna lisama OMADEST VARUDEST vajalikud mineraalid. Kõike vedelikku aga keha ei omasta ja niimoodi viiakse lapse jaoks vajalikud mineraalid neerude kaudu uriiniga kehast välja.

Kummelitee ja igasugu teed üldse takistavad raua imendumist ning soodustavad aneemia teket. Sama teeb liiga varakult antav lehmapiim, muideks (juhuks kui järgmiseks soovitatakse anda seda).

Imiku jook esimesel poolel eluaastal on rinnapiim. Sealt saab ta kogu vedelikuvajaduse rahuldatud. Toidukorra alguses tulev eelpiim ongi hästi lahja ja ideaalne janukustutaja. Isegi 30-kraadise suveilmaga piisab täiesti paarist lonksust lahjast eelpiimast umbes iga poole tunni tagant (või nii tihti kui laps küsib). Seda enam, et näiteks soojema ilmaga ongi rinnapiim lahjem, et laps saaks vedelikku rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Destilleeritud vett?! Vot see on alles ettepanek!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

DESTILLEERITUD vett!!!
Kas te teete nalja… Seda ei tohi kohe mitte üldse juua. 0,5 liitrit on juba täiesti letaalne. Ma tahaks lausa näha seda last, kellele on joodetud destilleeritud vett ja on ellu jäänud… :S

Täiesti hullud. Kooli vaja saata su vanaema ja tädi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keedetud vett*

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 19:36; 25.02 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keedetud vett*[/tsitaat]
Ka keedetud vett ei ole vaja lapsele, kes veel püreed ei saa. s.t. esimesel poolel aastal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaidlesin kah ämmaga päris kurjalt kui ta soovitas mul vastsündinule kummeliteed anda. Nii väikestele piisab oma ema rinnapiimast 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kaua, kui midagi peale rp/rpa ei saa (soovitavalt 6 kuuni), lausa ei tohiks vett ega teesid anda! Ei keedetult ega keetmata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 21:26; 25.02 21:42; 25.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, aga õelge siis, millal oleks õige aeg lehmapiima andma hakata? Olen lugenud paljudest kohtadest, et isegi mitte enne teist eluaastat?! Arstil käisime just, laps sai aastaseks ja minu arst on üsna pädev ja hoolikas. Siis tema soovitas meil küll juba lehmapiimaga alustada. Putrudesse olen juba paar kuud veega pooleks lisanud lehmapiima, kuid millal siis juba joogiks seda tarbida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kadri1 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nii, aga õelge siis, millal oleks õige aeg lehmapiima andma hakata? Olen lugenud paljudest kohtadest, et isegi mitte enne teist eluaastat?! Arstil käisime just, laps sai aastaseks ja minu arst on üsna pädev ja hoolikas. Siis tema soovitas meil küll juba lehmapiimaga alustada. Putrudesse olen juba paar kuud veega pooleks lisanud lehmapiima, kuid millal siis juba joogiks seda tarbida?[/tsitaat]

Piim ei ole jook! Mahl ja tee ei ole samuti joogid – need on toit lapsele, ka 4-5 aastasele. Toidu kõrvale ja ajnu pärast tuleks ikka vett anda, et ei tekiks äärmiselt ebatervislikke harjumusi.

Aga piima kasutama võib hakata 1-aastaseks saades (mitte janujoogina!).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 21:26; 25.02 21:42; 25.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kadri1 kirjutas:[/small]

Piim ei ole jook! Mahl ja tee ei ole samuti joogid – need on toit lapsele, ka 4-5 aastasele. Toidu kõrvale ja ajnu pärast tuleks ikka vett anda, et ei tekiks äärmiselt ebatervislikke harjumusi.

Aga piima kasutama võib hakata 1-aastaseks saades (mitte janujoogina!).[/tsitaat]
Ma pidasingi silmas piimana, ses mõttes, et praegu saab Aptamili, et siis millal selle asenduseks piima.
Toidu kõrvale saab kas vett või kui kõht kinnipoolsem, siis naturaalset musta ploomi mahla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kadri1 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma pidasingi silmas piimana, ses mõttes, et praegu saab Aptamili, et siis millal selle asenduseks piima.
Toidu kõrvale saab kas vett või kui kõht kinnipoolsem, siis naturaalset musta ploomi mahla.[/tsitaat]

Jah, aastasena juba võib, aga kui rahakott lubab, siis võiks jätkupiimaseguga jätkata ja lehmapiima \”piimana\” mitte kasutada veel pool aastat kuni aasta, on lapsele leebem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 21:26; 25.02 21:42; 25.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kadri1 kirjutas:[/small]

Jah, aastasena juba võib, aga kui rahakott lubab, siis võiks jätkupiimaseguga jätkata ja lehmapiima \”piimana\” mitte kasutada veel pool aastat kuni aasta, on lapsele leebem.[/tsitaat]
Suur tänu:). Lapse pealt ma kindlasti kokku ei hoia, peaasi, et temale oleks võimalikult hea. Arst lihtsalt teadis rääkida, et kui lehmapiima andmisega liiga kaua viivitada, siis laps ei pruugi seda enam jooma hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vett hakatakse lapsele andma siis, kui ta saab tahket toitu, st 6k vanuses. Kas see peaks olema keedetud või kõlbab niisama kraanivesi, on erinevaid arvamusi. Osa spetsialistide arvates on kraanist tulev joogivesi 6k juba sobiv. Ma ise algul igaks juhuks ikka paar kuud keetsin lapsele, et mine tea, kas muidu kannatab.

Kummeliteed jm taimeteesid ei soovitata üldse anda, sest need viivad lapsel kehast rauda välja. Rauavarud on niikuinii esimesel eluaastal tihti napid, sest rp sisaldab väga vähe rauda ja rpa-sse lisatud raud imendub väga halvasti.

Lisaks see pulbrina saadaolev kummelitee (nt Hipp) sisaldab peamiselt ainult suhkrut. Glükoosi ja saharoosi kokku u 95% pulbri koostisest, ülejäänud veidike ka ürti lisaks. Hetkel pole mul ühtki pakendit käepärast, et kontrollida, aga suurusjärk oli selline. Suhkruvett keegi titele anda ei soovita, aga kui suhkrusse on mõni % mingit ürti pandud, siis arvatakse, et on jube kasulik. No ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

”Vanakooli” perearstidki ju ütlevad, et võib anda. Mina arvan ka, et pole vaja – pisi neerud niigi väikesed ja mis neist ikka koormata. RPA lapsele annaksin vett ainult siis, kui ta on haige või on tõesti väga kuumas kliimas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Lianz kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina andsin oma kuusele beebile looduslikust kummelist valmistatud teed (aiast korjatud) – põhjuseks tugevad gaasivalud. Piisas paarist korrast ja korraga 5-6 lonksu pudelist ja gaasivalud tõmbusid tagasi. Hetkel poiss 3- kuune ja midagi muud peale tissipiima ei saa. Kui aga tekib vajadus, siis kummelitee on kõige leebem varjant. [/tsitaat]

Kindlasti ei ole kummelitee mingi leebe varIant. Kummel on tugev allergeen ja hoopis põletikuvastase toimega. Lapse gaasivalud ei ole põletik. Valude vastu ristiköömnetee, joob imetav ema ise või 3 tl lapsele enne igat toidukorda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase aja kõige uuem lastearstide soovitus on, et lapsele antakse vett juua juhul kui laps SÖÖB LISATOITU alates 300 g päevas. Muul juhul piisab rinnapiimast või rpa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummeliteel pole gaaside vastu tegelikult toimet gaasde vastu on köömnetee ja apteegitilli tee. Kummel on maovaevuste vastu ja korvõieliste allergia lööb tihti just kummelitee peale välja.
Ka meie andsine paarinädalasele lapsele paar lonksu fenkoliteed (ristiköömne=apteegitilli).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piim ei ole jook! Mahl ja tee ei ole samuti joogid – need on toit lapsele, ka 4-5 aastasele. Toidu kõrvale ja ajnu pärast tuleks ikka vett anda, et ei tekiks äärmiselt ebatervislikke harjumusi.

seda juttu rääkisin minagi oma ämmale…oi kui kurjaks ta sai…ja ütles, et ma vähem loeks tänapäeva foorumeid ja vähem kuulaks arste)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vesi ja kummelitee beebile.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.