Esileht Ilu ja tervis vesi kõrvas?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: vesi kõrvas?

Postitas:

Olen juba väga õnnetu. Nimelt hakkas köha kaks kuud tagasi. kaks nädalat tagasi hakkas kõrvu lukku lööma. Nädala on püsinud palavik 37.4.
Perearstil tehtud analüüsid kõik korras. Kõrvaarstil käsin ka, puhastas vaigust ja määras Nasonexi ja Aeriust. Enne seda söönud ka Sudafedi. No mitte midagi ei aita. Ah jaa, kõrvaarst ütles, et rõhk kõrvas, et midagi seal turses. Ma ei tea mis see täpsemalt tähendab. Kuna nädal pelae arstil käiku mingeid muutusi nendele rohtudele ei toimunud, siis helistasin ja kurtsin. Kirjutas kolmepäevase Ab kuuri sumamed tablettidega. Üks veel võtta aga mingeid muutuseid pole.
Mis on eriti kummaline on see, et hommikul ärgates on kõik klaaar. Päeval toimetama hakates ehk siis pea liigutades, lööb kõrvad nagu vatti täis. Ja kõrvus nagu kumiseb hullult(no nagu oleks kontserdilt tulnud ja nüüd kõrvad huugavad). Mind teeb murelikuks just see, et toimetades lööb kõrvad vatti täis. Nagu miskit liiguks pea sees.
Palun kes on kokkupuutunud kõrva probleemidega, kas see on normaalne, kas nii peabki olema? Mida saaksin ise veel teha, et ma kiiremini terveks saan? Olen juba väga kurnatud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 11:30; 31.01 16:38; 01.02 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstile tagasi minema pead. Ju pole turse kõrvakäikudes millegipärast ära läinud ja vaja on veel teemaga tegeleda. Kuna kõrvakäigud on turses, siis jääbki sinna vedelik loksuma ja tekitab nii kuminat kui nõrgestab kuulmist. Põletikuline see vedelik ilmselt ei ole, kui oled just AB kuuri läbinud, aga lihtsalt turse tuleb alla saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 11:39; 01.02 23:10; 12.02 22:18; 12.03 12:51;
To report this post you need to login first.

mul on täpselt sama jama. perearst kirjutas Cirrust, aga kõrv on ikka seest umbes ja krabiseb. hakkas pihta juba novembris, vahepeal tundus et klaarib juba ära, aga siis käisin lennureisil ja hakkas pihta jälle.
kuna mul on seda varem ka olnud ja tean et võtab hirmus kaua aega, siis ootan veel, nii märtsi lõpuni. Mul on korra parantsetees (läbitorkamine ja vedeliku väljaimemine) ka tehtud, aga mitmel korral on ka ise ära paranenud.
Lisan veel, et samal näopoolel on mul tsüst põsekoopas ja lisaks veel midagi allergilise nohu taolist – iga asja peale on nina vesine, eriti talvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.01 14:09; 31.01 17:24; 01.02 15:50; 28.02 14:46; 02.03 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on täpselt sama jama. perearst kirjutas Cirrust, aga kõrv on ikka seest umbes ja krabiseb. hakkas pihta juba novembris, vahepeal tundus et klaarib juba ära, aga siis käisin lennureisil ja hakkas pihta jälle.

kuna mul on seda varem ka olnud ja tean et võtab hirmus kaua aega, siis ootan veel, nii märtsi lõpuni. Mul on korra parantsetees (läbitorkamine ja vedeliku väljaimemine) ka tehtud, aga mitmel korral on ka ise ära paranenud.

Lisan veel, et samal näopoolel on mul tsüst põsekoopas ja lisaks veel midagi allergilise nohu taolist – iga asja peale on nina vesine, eriti talvel.

Kas Sul siis ka nii, et paigal olles klaarib pea selgeks ja toimetades(pead liigutade) lööb jälle kõik umbe? Väga ebamugav on. Kas Sa lihtsalt ootad, et ära kaoks või sööd mingeid tursealandajaid, teed mingeid harjutusi selle jaoks?
Kas see läbitorkamine on valus? Peale seda on kohe hea olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 11:30; 31.01 16:38; 01.02 12:11;
To report this post you need to login first.

jah, pead liigutades liigub ka see vesi kõrvas ja mõni hetk on täitsa ok kõik. lihtsalt ootan jah. Cirrus peaks turset alandama, seda võtsin ühe kuuri. praegu kasutan nasonexi. mingid harjutused siin küll ei aita.
torkamine on kohaliku timestusega, üleelatav. ei olnud kohe hea olla, ikka võttis aega. siis ju see torkamise auk ka omakorda paraneb ja annab tunda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.01 14:09; 31.01 17:24; 01.02 15:50; 28.02 14:46; 02.03 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli paar aastat tagasi sarnane probleem. Kõrvad oleks nagu lukus olnud ning kumisesid. Vahelduva eduga nädalaid. Kuniks hakkasin kasutama Vaxol’i. Pihustad kõrva sisse ja mingi hetk hakkab see Vaxol koos kõrvas oleva jamaga välja voolama. Nii sain ma oma kumisesmisest lahti. Täitsa olemas käsimüügis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli paar aastat tagasi sarnane probleem. Kõrvad oleks nagu lukus olnud ning kumisesid. Vahelduva eduga nädalaid. Kuniks hakkasin kasutama Vaxol’i. Pihustad kõrva sisse ja mingi hetk hakkab see Vaxol koos kõrvas oleva jamaga välja voolama. Nii sain ma oma kumisesmisest lahti. Täitsa olemas käsimüügis.

see ei ole kõrvavaik. Kõrvaarst selle loputas välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 11:30; 31.01 16:38; 01.02 12:11;
To report this post you need to login first.

Minul oli paar aastat tagasi sarnane probleem. Kõrvad oleks nagu lukus olnud ning kumisesid. Vahelduva eduga nädalaid. Kuniks hakkasin kasutama Vaxol’i. Pihustad kõrva sisse ja mingi hetk hakkab see Vaxol koos kõrvas oleva jamaga välja voolama. Nii sain ma oma kumisesmisest lahti. Täitsa olemas käsimüügis.

sa saad ikka aru, et kõrvavaik tekib kuulmekäiku, väljaspoole trummikilet.
see teema siin on ollusest, mis asub seespool trummikilet. sinna ei ole võimalik midagi pihustada ja paraku ei voola sealt ka midagi kuhugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.01 14:09; 31.01 17:24; 01.02 15:50; 28.02 14:46; 02.03 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see teema siin on ollusest, mis asub seespool trummikilet. sinna ei ole võimalik midagi pihustada ja paraku ei voola sealt ka midagi kuhugi.

Tegelikult voolab ikka :). Kui turse maha läheb, siis voolab seal loksuv ja sind praegu piinav vedelik sulle kurku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 11:39; 01.02 23:10; 12.02 22:18; 12.03 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nüüd on mul endal ka sama lugu, juba teine nädal läheb. Sumamedi kuur ka läbitud ja kõik samamoodi. Ja tsüst on mul olemas ning pidev voolus (allergiaks ma seda siiski ei nimeta) ninast ka. Muster tundub sarnane.
Kuidas teil kõrvaga läinud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 11:39; 01.02 23:10; 12.02 22:18; 12.03 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ikka sama seis, kohutavalt tüütu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 23:26; 26.02 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli aastaid tagasi probleem kõrvade “lukus” olemisega. Käisin mööda kõrvaarste, uuriti nii- ja naapidi, aga mingit patoloogiat ei leitud.
Kuna probleem oli ikka väga häiriv, siis sain võimaluse ühe väikelinna kõrvaarsti juurde minna, ja tema ütles, et probleem võib olla tingitud rasestumisvastastest tablettidest (tekitavad limaskesta turset). Ja uskuge või mitte, aga niipea kui tabletid ära jätsin, kadus ka kõrvade probleem. See on ka olnud üks põhjus, miks ma pole rohkem soovinud rasestumisvastaseid tablette kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pääsesin lõpuks arsti juurde ja lasin tati kõrvast välja imeda. Imeline tunne, isegi silmanägemine läks paremaks 🙂 Natuke vatine tunne veel on, aga vähemalt ei pressi ega loksu enam midagi kõrvas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 23:26; 26.02 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pääsesin lõpuks arsti juurde ja lasin tati kõrvast välja imeda. Imeline tunne, isegi silmanägemine läks paremaks ???? Natuke vatine tunne veel on, aga vähemalt ei pressi ega loksu enam midagi kõrvas.

pole sellisest protseduurist varem kuulnud. mida sul siis täpselt tehti?
minu arstid mulle pole sellest sõnagi rääkinud, ometi mitu korda perearsti ja LORi juures oma kõrvaga käinud, sama jama, et kõrv lukus ja pea paks ja survetunne ühes kõrvas. kuulmiskontrollid, audiomeetria tehtud, kuulmine on korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 14:24; 02.03 13:47;
To report this post you need to login first.

Pääsesin lõpuks arsti juurde ja lasin tati kõrvast välja imeda. Imeline tunne, isegi silmanägemine läks paremaks ???? Natuke vatine tunne veel on, aga vähemalt ei pressi ega loksu enam midagi kõrvas.

pole sellisest protseduurist varem kuulnud. mida sul siis täpselt tehti?

minu arstid mulle pole sellest sõnagi rääkinud, ometi mitu korda perearsti ja LORi juures oma kõrvaga käinud, sama jama, et kõrv lukus ja pea paks ja survetunne ühes kõrvas. kuulmiskontrollid, audiomeetria tehtud, kuulmine on korras.

paratsentees on selle asja nimi. Lisaks on nüüdseks veel 2x tehtud kuulmetõrve läbiloputamise protseduuri, selle täpset terminit ma ei tea, aga toimub nina kaudu ja kohaliku tuimestusega. pandi ka uus aeg, et veel üks loputus teha. tümpanogramm on ka iga kord tehtud ja see on veel tervest kõrvast erinev, aga juba parem.
sul vast ei ole siis tatti seal kõrvas, mingi muu probleem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.01 14:09; 31.01 17:24; 01.02 15:50; 28.02 14:46; 02.03 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

paratsentees on selle asja nimi. Lisaks on nüüdseks veel 2x tehtud kuulmetõrve läbiloputamise protseduuri, selle täpset terminit ma ei tea, aga toimub nina kaudu ja kohaliku tuimestusega. pandi ka uus aeg, et veel üks loputus teha. tümpanogramm on ka iga kord tehtud ja see on veel tervest kõrvast erinev, aga juba parem.

mis haiglas/polikliinikus neid protseduure tehakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 14:24; 02.03 13:47;
To report this post you need to login first.

paratsentees on selle asja nimi. Lisaks on nüüdseks veel 2x tehtud kuulmetõrve läbiloputamise protseduuri, selle täpset terminit ma ei tea, aga toimub nina kaudu ja kohaliku tuimestusega. pandi ka uus aeg, et veel üks loputus teha. tümpanogramm on ka iga kord tehtud ja see on veel tervest kõrvast erinev, aga juba parem.

mis haiglas/polikliinikus neid protseduure tehakse?

ma arvan, et iga kõrvaarst teeb neid. see toimus tavalise ambulatoorse visiidi käigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.01 14:09; 31.01 17:24; 01.02 15:50; 28.02 14:46; 02.03 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nüüd on mul endal ka sama lugu, juba teine nädal läheb. Sumamedi kuur ka läbitud ja kõik samamoodi. Ja tsüst on mul olemas ning pidev voolus (allergiaks ma seda siiski ei nimeta) ninast ka. Muster tundub sarnane.

Kuidas teil kõrvaga läinud on?

Nüüdseks lõpuks on minu kõrv lahti läinud, kuu aega Avamyst ja Dasseltat. Perearstil oli õigus, võtabki aega see kõrva lahti minek, isegi ligikaudse aja ütles õigesti, millal lahti läheb – 1-1.5 kuud alates haiguse lõpust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 11:39; 01.02 23:10; 12.02 22:18; 12.03 12:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis vesi kõrvas?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.