Esileht Tööelu, raha ja seadused. VH arvutamine, kui dekreet algab 15. augustil

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: VH arvutamine, kui dekreet algab 15. augustil

Postitas:

Kui lähen dekreeti 15. aug. 2012, siis kuidas arvutada VH suurus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:31; 04.05 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu aasta töise sots.maksuga maksustatud brutotulu põhjal arvutad aasta keskmise. Kogu aasta päevade arvust jätad välja töövõimetuspäevad (haigusleht, hooldusleht, sünnitus- ehk nn dekreedileht).

Võid kasutada mõnda kalkulaatorit, nt:
http://www.kalkulaator.ee/?lang=1&page=14

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zensus kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kogu aasta töise sots.maksuga maksustatud brutotulu põhjal arvutad aasta keskmise. Kogu aasta päevade arvust jätad välja töövõimetuspäevad (haigusleht, hooldusleht, sünnitus- ehk nn dekreedileht).

Võid kasutada mõnda kalkulaatorit, nt:
http://www.kalkulaator.ee/?lang=1&page=14%5B/tsitaat%5D

Seega 1.jaan 2012 – 14. august 2012 on see periood, mis läheb mul VH arvutamiseks? Haiguslehel pole olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:31; 04.05 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, kogu 2011 a tulu ikka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvesse läheb kogu 2012.a saadud ja saadav sotsmaksustatud töine tulu bruto(viimane palk, preemia vms võib laekuda ju ka juba dekreedi ajal)
ja

jagatakse 365-139(15.august kuni 31.detsember)= 226 päevaga, et saada 1 p VH bruto

mitte 2011.a tulu nagu väidab Kägu 13:36-teemaalgataja VH algab 2013.a ja aluseks on 2012, mitte 2011

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere Kohalik!
Ka minul tekkis küsimusi seoses dekreeti jäämise ja summade arvestuse kohapealt.
Olen selline rase, kellel tähtaeg arsti viimase hinnangu kohaselt 30.10.2012
Saan aru, et dekreeti jäämise ajaga saan mängida niipalju, et sellest sõltub, millise tööaasta (2011 või 2012) järgi hakkan saama vanemahüvitist.
Kuidas on kasulikum ja mõistlikum talitada, kui 2011 oli kindel palk, haigushüvitisi polnud, kuid nüüd 2012 on olnud preemiad ja alates maist ka suurem töötasu. Samas ei teeni ma ju 2012 aastaga kogu 12 kuud töötasusid, vaid ainult ehk 8 kuud, siis jään mingil hetkel dekreeti. Millise valemi järgi peaks vanemahüvitise võimalikku suurust arvestama, kui soovin saada teada kas kasulikum oleks saada VH 2012 aasta tulude põhjal? Kumma aasta tulude põhjal oleks kasulikum välja arvestada vanemahüvitis?
Olen väga tänulik, kui suudate mulle nõu anda, mis variandid ja võimalused mul on.
Tänan ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvutada tuleb.

Kas tähtaeg on 100% 30.?

Kui aasta 2011 tulu(vt tuludeklarist või e-maksuametist) sotsmaksustastud töine tulu kokku jagada 12k(kui haiguslehel pole oldud)
või
aastal 2012 saadav jagada siis jagada vastavalt 8 või 9 k(dekreet kui töövõimetus jääb ju välja)

2012 võib ju veel saada lisatasu, preemiat,jne st 2012.a keskmist saab veel tõsta.

Kaldun arvama, et 2012.a alusel kasulikum.
Ajaliselt kindlasti:
minnes dekreeti alles 30p enne tähtaega on laps VH lõppedes vanem
ja
rahaliselt: saad kauem palka + teenid rohkem puhkust välja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tähtaeg 30.10, siis lõppeb dekreet ju 2013 ja VH 2012 alusel.
Tähtaeg peab olema kõige hiljem 23.10 – sel juhul lõppeks dekreet 30.12 ja VH 2011 alusel, kui 70 päeva enne TA dekreeti.

Kui aga 2012 suurem palk + preemiad, siis pole ju mingit mõtet VH 2011 alusel tahta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan selgitamast! Mulle tundub jällegi, et ma ei jõua 2012 nii palju sm teenida, et VH arvestuslik keskmine tuleks kopsakam, kui 2011 teenitu oma.
Kas dekreediraha arvestatakse ka eelmise ehk siis 2011 teenitud tulude põhjal?
Eks ma jõuan veel EMTAst jooksvalt jälgida SM maksu laekumisi ja kosumist.
Päikest ja tänud abi eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Likipippi kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänan selgitamast! Mulle tundub jällegi, et ma ei jõua 2012 nii palju sm teenida, et VH arvestuslik keskmine tuleks kopsakam, kui 2011 teenitu oma.
Kas dekreediraha arvestatakse ka eelmise ehk siis 2011 teenitud tulude põhjal?
Eks ma jõuan veel EMTAst jooksvalt jälgida SM maksu laekumisi ja kosumist.
Päikest ja tänud abi eest![/tsitaat]

Sa ära võrdle kahe aasta SM ainult, vaid arvesta seda ikka arvestuse aluseks olevate päevade arvuga.

Kui 2011 töövõimetuslehel ei olnud, siis keskmine 365 päeva kohta.

2012 puhul keskmise arvestamisel lahutad kogu aasta päevade arvust töövõimetuspäevad – lisaks tavalisele haiguslehele ja hoolduslehele on ka rasedus- ja sünnituspuhkus ehk dekreet töövõimetus ja need päevad lahutad maha.

Kui sa ise ütled, et sul on palk see aasta suurem ja oled ka preemiaid saanud, siis ei saa ju 2012 keskmine kuidagi väiksem olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa see aasta lähed dekreeti näiteks 30. september (30 päeva enne tähtaega), siis vanemahüvitis algab alles 2013 aastal ja sa saad 2012 a tulude põhjal seda. Kuna sa aga 30.sept-dets lõpp ei tööta, siis võetakse 93 päeva aastast maha. Ehk siis sinu aasta tulu ei jagata mitte 365 päevaga, vaid hoopiski 272 päevaga. Ja kui sul on see aasta preemiad, suuremad palgad jne, siis on sul kohe kindlasti kasulikum saada VH 2012 a järgi. Ja kahjuks jah, kui tähtaeg on 30. okt, siis sa ei saagi kuidagi nii vara dekreeti jääda, et saada VH 2011 a tulude järgi. Aga kuna sa ütlesid, et sul see aasta parem aasta olnud, siis nagunii on sinu võit see 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. VH arvutamine, kui dekreet algab 15. augustil

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.