Esileht Tööelu, raha ja seadused. VH, dekreet, töövõimetusleht-kas olen kõigest õigesti aru saanud?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: VH, dekreet, töövõimetusleht-kas olen kõigest õigesti aru saanud?

Postitas:

Nii, minu olukord siis selline, et olen lapsehoolduspuhkusel ning plaanime tesit last. Kui dekreet algab 2013, siis saan dekreediraha miinimumi järgi, kuna 2012 aastal tööl ei ole käinud. Ning lisaks siis VH mingisuguse kompensatsiooni, millest ma pole täpselt aru saanud?
Ja lisaks siis veel, et tavaliselt on olnud minu töökohal töö öisel ajal, siis kas nii on õige, kui ma viin tööandjale avalduse tööle naasmiseks, seejärel võtaks kõigepealt välja saamata puhkuse ning seejärel viiksin tõendi, et mitte öösel tööl käia? Ning kui tööandjal ei ole võimalik päevasel ajal tööd pakuda, siis tööandja annab mulle mingi paberi selle kohta ja selle peab viima haigekassasse? Ning seejärel saab haigekassast iga kuu 70% miinimumpalgast?
Loodan muidugi, et tööandjal ikka päevasel ajal tööd pakkuda ja ei pea tervet aega kodus olema 🙂

Jutt sai pikk, kuid loodan et on arusaadav..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 16:45; 26.10 15:02; 26.10 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sinu I ja II lapse vanusevahe jääb alla 2a6k?

Sel juhul on õigus saada
*II lapsega sama VH mis esimesega
*algul saadud miinimumpalgapõhisele dekreedirahale LISAKS kompensatsiooni koos I uue VH-ga- kõigile sünnitusejärgsetele dekreedipäevadele nii, et päevaraha kokku =VH päevaraha
seepärast
tuleb II dekreeti minna kindlasti alles 30p enne tähtaega, et võimalikult palju dekreedipäevi jääks pärast sünnitust ja kuuluks kompenseerimisele

Kahjuks aga niipea, kui sulle on väljastatud üleviimise leht, tekib kohustus minna dekreeti juba 70p enne tähtaega ja see pole kasulik…

Kui laste vanusevahe tuleb suurem kui 2a6k siis eelmisega sama VH ei saa ja vahe kompenseerimist ka mitte.

Öötöö ei ole rasedale enam keelatud(seaduses) st kõik oleneb sinust-kui sina leiad, et pole võimeline öösel töötama…
Kui saad arstilt kergemale tööle üleviimise nõuded, saad kohe ka haiguslehe, mille viid tööandjale(ja seda teed iga 30p järel, olgu kergemat tööd või oled kodus) siis on 2 võimalust:
*tööandja leiab sellise töö ja sel juhul, kui ta ka maksab vähem palka, siis Haigekassa kompenseerib eelmise aasta keskmiseni(kui keskmine puudub siis miinimumpalgani) 100%
või
*tööandja ei leia kergemat tööd-oled dekreedini kodus ja saad 70% miinimumpalka

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud,
Kõik selge 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siin mõtlesin..ja kas tegelikult ei oleks kasulikum ikka võtta nö. töövõimetusleht ja saada iga kuu 70% miinimumpalgast ning sünnitusele järgnevate päevade eest lisaks kompensatsioon? Parem on ju siiski saada 70% kui mitte midagi, kui tööandjal pole päevasel ajal tööd pakkuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 16:45; 26.10 15:02; 26.10 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasulik on, kui tööandja leiab mingigisuguse töö( paar tundi päevas või mõni päev kuus vms), sest kui ta maksab ka vaid mõnikümmend eurot kuus palka, maksab Haigekassa juurde (kinni vahe) kuni miinimumpalgani.
Oled juba ette kindel, et kas või paariks päevaks kuus ei leia tööandja kergemat tööd? Või sa pole kindlasti võimeline rasedana öösel tööl käima, näiteks 0,1 koormusega (saad 1/10 palka tööandjalt ja kuni miinimumini maksab Haigekassa juurde).

Lihtsalt kodus olles saad 70% miinimumist.

Muidugi, kui vahe VH lõpu ja II sünnituse vahel on pikk, siis on mõtekas tõesti lhp lõpetada ja midagigi teenida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikk tuleb vahe kindlasti, kuna pole veel rasegi uuesti…lihtsalt uurin seadust, kuidas asjad käivad.
Aga olen 99% kindel, et tööandjal ei ole anda päevasel ajal tööd ning öösel ei saaks juba sellegi pärast käia, kuna pole 1a4k last kuhugile jätta niimodi iga öö.
Muidugi ma saaksin käia kuus paaril ööl tööl, kuid see ei ole vast tööandjale kasulik maksude maksmise kohapealt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 16:45; 26.10 15:02; 26.10 15:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. VH, dekreet, töövõimetusleht-kas olen kõigest õigesti aru saanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.