Esileht Koolilaps VHK – 10.kl astumine

Näitan 25 postitust - vahemik 121 kuni 145 (kokku 145 )

Teema: VHK – 10.kl astumine

Postitas:

Antud teema on nüüd VHK-st suht kõrvale tüürinud. Aga teemasse tagasi tulles tahtsin jagada, et minu laps sai kutse VHK vestlusele ja see vestlus (sõbralikud, viisakad ja meeldivad kooli esindajad) jättis talle nii hea mulje, et kui enne tal mingeid väga sügavaid tundeid selle kooli vastu ei olnud, siis nüüd väga loodab, et äkki ikka saab sinna. Olen aru saanud, et tõenäosus selleks on pea olematu, aga eks näis. Olles nüûd selle katsete ja vestluste tralli sees juba ûsna mõnda aega olnud, siis olen aru saanud lapse erinevate kogemuste põhjal, kui oluline on ka koolil omalt poolt lapsele hea mulje jätta. Mitte ainult kool ei vali last, vaid ka laps valib kooli. Ja esmamuljed on olulised. Westholmi vestlusel näiteks ei vaevunud kooli esindajad isegi ennast tutvustama ja mulje vestlusest üldiselt ei olnud väga meeldib (kuigi lapsel enda arvates läks hästi).

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 19:28; 15.06 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud teema on nüüd VHK-st suht kõrvale tüürinud. Aga teemasse tagasi tulles tahtsin jagada, et minu laps sai kutse VHK vestlusele ja see vestlus (sõbralikud, viisakad ja meeldivad kooli esindajad) jättis talle nii hea mulje, et kui enne tal mingeid väga sügavaid tundeid selle kooli vastu ei olnud, siis nüüd väga loodab, et äkki ikka saab sinna. Olen aru saanud, et tõenäosus selleks on pea olematu, aga eks näis. Olles nüûd selle katsete ja vestluste tralli sees juba ûsna mõnda aega olnud, siis olen aru saanud lapse erinevate kogemuste põhjal, kui oluline on ka koolil omalt poolt lapsele hea mulje jätta. Mitte ainult kool ei vali last, vaid ka laps valib kooli. Ja esmamuljed on olulised. Westholmi vestlusel näiteks ei vaevunud kooli esindajad isegi ennast tutvustama ja mulje vestlusest üldiselt ei olnud väga meeldib (kuigi lapsel enda arvates läks hästi).

Sama kogemus minu lapsel. Peale VHK vestlust (ei olnud sama kooli laps) ja ühe nelikkoolide vestlust (samuti oli suht edukalt esinenud) eelistab kindlalt esimest.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 20:50; 10.04 16:34; 06.05 19:35; 19.05 18:28; 06.06 13:12; 09.06 16:40; 15.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kogukonda kuulumine? Vanasti öeldi selle kohta “tutvused” ????

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kogukonda kuulumine? Vanasti öeldi selle kohta “tutvused” ????

No kui teete nàiteks oma küla MTÜ, siis selle liikmed kuuluvad kogukonda ja on samas ka teie tuttavad 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 20:50; 10.04 16:34; 06.05 19:35; 19.05 18:28; 06.06 13:12; 09.06 16:40; 15.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. G4 lapsed omavad  VHK osas suht põlastavat suhtumist
0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. G4 lapsed omavad VHK osas suht põlastavat suhtumist

See näitab küll pigem vaid g4 õpilaste kehva lastetuba. Kas nendes koolides soodustatakse snobismi ja oleme teistest paremad mentaliteeti?

Oma laps käib Harjumaal koolis ja mingi hetk peame ka hakkama uut kooli valima.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

G4 lapsed omavad VHK osas suht põlastavat suhtumist

Kust selline “tarkus”? Minu laps sai ka VHKsse sisse, ja kuigi VHK meeldis, valis lõpuks siiski G4 kooli, sest see on tugevama tasemega. Pealegi mõned ta sõbrad käivad VHKs, põlastavat suhtumist pole küll märganud ega sellest kuulnud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 13:18; 10.04 22:37; 06.05 11:17; 20.05 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

G4 lapsed omavad VHK osas suht põlastavat suhtumist

Kust selline “tarkus”? Minu laps sai ka VHKsse sisse, ja kuigi VHK meeldis, valis lõpuks siiski G4 kooli, sest see on tugevama tasemega. Pealegi mõned ta sõbrad käivad VHKs, põlastavat suhtumist pole küll märganud ega sellest kuulnud.

Mul samad kogemused: laps G4 koolis, mitmed sõbrad VHKs ja jutud nagu ikka, igal koolil omad plussid ja omad miinused. Mingit põlastavat suhtumist pole näinud, kuid põgusaid repliike VHK juht- ja õpetajaskonna suhtumise (väljanäidatav pale vs tegelik suhtumine ja käitumine) on olnud küll. Samas koolile üle kanda sellist hinnangut, no ma ei tea.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 10.04 13:46; 10.04 13:49; 10.04 13:54; 10.04 14:59; 12.04 16:15; 12.04 16:25; 13.04 10:13; 13.04 18:53; 21.04 11:17; 26.04 09:46; 30.04 12:02; 30.04 16:06; 30.04 17:52; 30.04 17:57; 30.04 18:34; 06.05 11:06; 20.05 09:43; 09.06 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kogukonda kuulumine? Vanasti öeldi selle kohta “tutvused” ????

http://www.eestikirik.ee/soovist-parandada-lastele-esivanemate-tarkus/

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 04:44; 17.06 03:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mida meie ühiskond lastelt ootab ja eeldab? Millised robotid vôi üliinimesed  nad olema peavad?

Meie ühiskond ei oota ega eelda midagi, kui lapsevanemad ei suruks oma lapsi üldhariduse omandamise ajal kuskile eliitkoolidesse. Meie haridussüsteem on piisavalt tugev, et väga hea hariduse saab tubli õpilane kõikide koolide gümnaasiumiastmest.

Ja kui jõuda välja ülikoolini, siis seal ei käi enam sisseastumise ümber grammigi sellest trallist, mis niinimetatud eliitkoolide sisseastumiskatsetel.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tulevast nädalast saavad ometi ühiskatsete ootenimekirjad liikuma, sest lôpuks ka VHK-st on tulemas mingit infot.
Väga pikk sôelumine igaljuhul. Kaval kah – esimesena kutsuda ja viimasena valida. Ja kes siiani on jaksanud oodata ja muudest headest pakkumistest loobuda – ongi sobiv kandidaat 😀 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 20:50; 10.04 16:34; 06.05 19:35; 19.05 18:28; 06.06 13:12; 09.06 16:40; 15.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK on otsused teinud.

Kas VHK gümnaasiumisse pääses ka mõni laps,kes ei õpi seal kooli? Või Toomkoolis või Püha Miikaelis?

saan aru,et isegi kõikide 5-tega ja ilusa fotoga lapsed jäid välja. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK on otsused teinud.

Kas VHK gümnaasiumisse pääses ka mõni laps,kes ei õpi seal kooli? Või Toomkoolis või Püha Miikaelis?

saan aru,et isegi kõikide 5-tega ja ilusa fotoga lapsed jäid välja. ????

Jah, ma tean ühte kõikide viitega ja ilusa pildiga ja muidu aktiivset tüdrukut, kes väljastpoolt “kogukonda” sisse sai. Pole aimugi, kas ta oli ainus erand või oli neid veel.

Mul oleks hoopis selline küsimus, et kas on kedagi VHKsse saanutest, kes nüüd oma koha nelikkatsete koolis ära ütleks?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 10.04 13:46; 10.04 13:49; 10.04 13:54; 10.04 14:59; 12.04 16:15; 12.04 16:25; 13.04 10:13; 13.04 18:53; 21.04 11:17; 26.04 09:46; 30.04 12:02; 30.04 16:06; 30.04 17:52; 30.04 17:57; 30.04 18:34; 06.05 11:06; 20.05 09:43; 09.06 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK on otsused teinud.

Kas VHK gümnaasiumisse pääses ka mõni laps,kes ei õpi seal kooli? Või Toomkoolis või Püha Miikaelis?
saan aru,et isegi kõikide 5-tega ja ilusa fotoga lapsed jäid välja. ????

Jah, sai ikka – tavalisest oma piirkonna koolist. Ei ole kunstnik ega muusik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 20:50; 10.04 16:34; 06.05 19:35; 19.05 18:28; 06.06 13:12; 09.06 16:40; 15.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas ülikooli pääseb kergemini kui nendesse tallinna eliitkoolidesse siis?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai eile VHK-st kutse. Loobume, nii et kui keegi ootel, siis võimalust veel on.

Lapse sõber sai ka VHKsse. Mõlemad tavalise kooli tublid noored – seega antakse võimalus ka väljaspoolt tulijatele.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 19:28; 15.06 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai eile VHK-st kutse. Loobume, nii et kui keegi ootel, siis võimalust veel on.

Lapse sõber sai ka VHKsse. Mõlemad tavalise kooli tublid noored – seega antakse võimalus ka väljaspoolt tulijatele.

Just!
Meil laps ootas pikisilmi VHK kutset ja saigi; loobus nüüd rôômuga oma maksimumilähedaste punktidega sissesaadud eliitkoolist.
Kôik loksub paika ja loodetavasti keegi rôômustab.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 20:50; 10.04 16:34; 06.05 19:35; 19.05 18:28; 06.06 13:12; 09.06 16:40; 15.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris palju mujalt tulijaid on. G4 koolid pole mingi erand olnud ka varasematel aastatel. Siin loed, et kõik kangesti loobuvad kohast aga nimekirjades “liiklus seisab” hetkel.

Eks sügis toob selguse. Palju õnne kõigile!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdrukul samuti vaid A ja môni B kolme aasta lôikes, aga vestlusele ei pääsenud. See selleks. Iroonia aga selles, et tema parim sôbranna ( koos katsetasid) on laus! viieline läbi aastate olnud ja samuti ei kutsutud isegi vestlusele!!! Minu meelest on see tegelikult väga kummaline….

Milleks raisata noore inimese aega ja närve, kui on teada, et tegelikult on kohad täidetud ja keegi väljaspoolt sisse nagunii ei pääse…

9 aastat räägid lapsele, et ôppimine on tähtis ja hinded samuti. Pinguta ja ole tubli, siis avaneb elus enam vôimalusi läbi lüüa ja paremini toime tulla.

Ebareaalne!

Kui isegi puhas viiine jäetakse ukse taha, siis minu môistus lôpeb siin…

Ma ei saa aru, mida meie ühiskond lastelt ootab ja eeldab? Millised robotid vôi üliinimesed nad olema peavad?

Jeerum- see on 10.klass!!!

Sa oled lihtsalt VHK olemusest täiesti valesti aru saanud:))))

Ja ma arvan, et hästi läks, tugeva kooli viielistel pole seal niikuinii midagi teha.

VHK oma ärksamad ja nutikamad ikka tulevad gümnaasiumiks reaali, kolledzisse või gagi ära…kui õnnestub sisse saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 02:57; 17.06 03:09; 17.06 03:26; 17.06 03:36; 17.06 03:44; 17.06 04:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole VHK-d eliitkoolide hulka arvanuki.

Laps käib hetkel põhikoolis, kus gümnaasiumi osa kahjuks puudub. Kuna tegu on muusikaalse ja pigem loovar tüüpi noorega, siis VHK sai seepärast üheks vôimalikuks variandiks. Olen lugenud kooli kodulehte palju ja asjaga kursis.

Kui eelistatakse oma kooli ôpilasi ning juba aastakäigu järgi on näha, et tôenäoliselt on kohad omade poolt juba nagunii täidetud, siis milleks korraldada näiline vastuvôtt?

Sellisel juhul vôiks sisseastumiskatsed korraldada vaid juhul, kui on selgunud, et ruumi jääb ka väljaspoolt tulijatele.

Ja mis puudutab üdini viielisi, siis olen veendumusel, et tulevad need noored siis nö seest vôi väljaspoolt oma kooli, peaks andma võimaluse vähemasti vestlusel käia.

Millise signaali me noortele anname, kui ainiti viielisel puudub ka igasugune vôimalus kandideerida kooli, mis talle väga meeldib?

Kumbki neist kahest noorest, kes selle kogemuse said, ei lahkuks oma kodukoolist, kuid kuna siin vaid pôhkooli osa, tuleb teha valikuid…

Kuidas edasipdi noort inimest hästi ôppimisele motiveerida ning talle eneseusku sisendada nii, et see usutav tunduks, ma hetkel môtlen, et ei teagi????

Minu meelest koges su imetabane laps praegu lihtsalt seda, milline elu ju ongi – konkurents kõikjal ning viieline tunnistus kyll mingi argument pole, et uksi lahti lüüa. Vastupidi. VHK võtab vastu kõige muu, aga mitte viielise tunnistuse alusel:))))

Parajad lumehelbekesed olete kasvatanud, õnneks ometi said oma elu esimese reaalse kogemuse, et võib ka lüüa saada. Aga sina nuputa ikka edasi, kuidas neid, suuri inimesi, nyyd ometi motiveerida ja aidata, et nad lumehelbekesteks edasi jääks.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 02:57; 17.06 03:09; 17.06 03:26; 17.06 03:36; 17.06 03:44; 17.06 04:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole VHK-d eliitkoolide hulka arvanuki.

Laps käib hetkel põhikoolis, kus gümnaasiumi osa kahjuks puudub. Kuna tegu on muusikaalse ja pigem loovar tüüpi noorega, siis VHK sai seepärast üheks vôimalikuks variandiks. Olen lugenud kooli kodulehte palju ja asjaga kursis.

Kui eelistatakse oma kooli ôpilasi ning juba aastakäigu järgi on näha, et tôenäoliselt on kohad omade poolt juba nagunii täidetud, siis milleks korraldada näiline vastuvôtt?

Sellisel juhul vôiks sisseastumiskatsed korraldada vaid juhul, kui on selgunud, et ruumi jääb ka väljaspoolt tulijatele.

Ja mis puudutab üdini viielisi, siis olen veendumusel, et tulevad need noored siis nö seest vôi väljaspoolt oma kooli, peaks andma võimaluse vähemasti vestlusel käia.

Millise signaali me noortele anname, kui ainiti viielisel puudub ka igasugune vôimalus kandideerida kooli, mis talle väga meeldib?

Kumbki neist kahest noorest, kes selle kogemuse said, ei lahkuks oma kodukoolist, kuid kuna siin vaid pôhkooli osa, tuleb teha valikuid…

Kuidas edasipdi noort inimest hästi ôppimisele motiveerida ning talle eneseusku sisendada nii, et see usutav tunduks, ma hetkel môtlen, et ei teagi????

Miks sa räägid oma lapsele rumalusi, et ainult head hinded loevad, kui see tegelikult ei ole see ju nii? Vaata firmajuhte, poliitikuid, näitlejaid, üldse tuntud ja edukaid inimesi. Kas nende ühine nimetaja on see, et nad kõik õppisid viitele? Vaevalt küll. Oma last motiveeri nii, et oluline on uudishimulik ja laia silmaringiga olla. Ei õpita ju heade hinnete pärast, vaid selleks, et targaks saada.

Ma ei räägi lapsele rumalusi, vaid paraku tuleb selgitada, kuidas meil asjad vôiks olla ideaalses maailmas ning kuidas need kipuvad päriselus olema. Ma olen alati olnud selle poolt, et kool ja ôppimine vôiksid olla lapse jaoks midagi huvitavat, pônevat ja loomingulist. Aastaid ei küsinud ma temalt peale kooli, kuidas Sul täna läks, vaid mida uut Sa täna teada said jne Minu ideoloogia ja maailmavaade ei toeta samuti vaid hinnete pärast ôppimist, kuid olgem ausad- paraku on haridussüsteemi üks osa anda lapse teadmistele mingi hinne… Ma ei saa ju päris nii rääkida ja suhtuda, et hinne ei oma mitte mingit tähtsust, kui selle alusel tehakse siiski teatud valikuid..

Minu postituse môte ei olnud see, et hinne on ainuke asi, mida koolis taga ajada, vaid selles, et kui teatud kool informeerib, et sellel aastal toimub vastuvôtt kolme aasta hinnete alusel, siis ei ole ôiglane jätta ukse taha ôpilane, kes on läbi aastate olnud vaid viieline ( igas aines). Aus oleks olnud pääs vähemasti vestlusele!

Esiteks, sulle juba öeldi, et läbiviielised pole mingi ilmaime. Neid on väga palju ja väga tugevate koolide läbiviielisi on samuti väga palju. Saa aru ükskord.

Teiseks. Kui naiivne sa oled, et loed kodukalt, et tunnistuse järgi toimub vastuvõtt ja arvad, et sellise oma kliki kooli nagu VHK vastuvõtt reaalsuses nii käibki?!

Tundub, et teie peres on juba mitmendat põlve elukauged lumehelbekesed reas:)

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 02:57; 17.06 03:09; 17.06 03:26; 17.06 03:36; 17.06 03:44; 17.06 04:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui covid pandeemia aastal veel puudumised ka kuidagi sisse saamist môjutaks, oleks eriti julm.

Miks ei peaks mõjutama?

Lapsed yhes Tallinna eliitkoolis ja kui ikka kuhugi veebitundi õigel ajal ei ilmu, saab põhjuseta puudumise. Loogiline ja õiglane. Aga erinevalt teemaalgatajast ei kasvata mina ka lumehelbekesi, vaid elu reaalsusega kursis olevaid inimesi. Maadlevad ise oma põhjuseta puudumistega, järgmist korda ei tule, sest said õppetunni.

Läbiviielisi ei vali eeldusena isegi ükski eliitkool, saati siis selline nishikool nagu VHK. On nii palju muud, mis loeb ja määrab. Potentsiaal. Pealehakkamine. Ùhiskondlik aktiivsus. Lastetuba ja viisakus. Kooli käekirjaga sobivus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 02:57; 17.06 03:09; 17.06 03:26; 17.06 03:36; 17.06 03:44; 17.06 04:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes need otsustajad seal ladvikus on seal neil-oskab keegi konkreetselt nimetada, olekski kohe pilt selge ju. Imelik, et seda pole taibatud uurida, muudkui heietatakse tühja. Kes need nn. oma joped neil on, lõppude lõpuks? Nimed letti!

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 04:44; 17.06 03:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla TA laps oli viieline, aga see oli ka kõik. Võibolla teised kandidaadid olid küll ühe või kahe neljaga, aga näiteks kõvad sportlased või laululapsed või mis iganes. Mina eelistan alati isiksusi robotitele, kuigi isiksustega on keerulisem, aga jällegi – palju huvitavam.

Pmst olen sinu postitusega nõus, aga see arutelu ei ole antud teemaga seotud – kui kooli astumise esimese kriteeriumina on kehtestatud hinded, siis sinu märgitud faktorid saavad mängu tulla alles järgmises etapis. Küsimus on, kuidas perfektse tulemusega vestlusele ei pääsenud.

Ega siin enam midagi ju ei päästa. Miskipärast kool ei tahtnud. Tuleb eluga edasi minna. Võite jaurata nende kriteeriumite üle ja kas asi oli aus või mitte, aga selge on ju see, et kool seda last ei tahtnud. Ega vägisi armsaks ei saa. Ma võin ju ka deklareerida, et mulle meeldivad pikka kasvu mehed, aga mingi 2-meetrise tüübiga ikka kohtingule ei lähe, sest mulle ei pruugi see 2-meetrine meeldida.

Ja teate – need eliitkoolid, mida kahtlemata ka VHK on, ongi sellised, kes käituvad nii nagu nad ise tahavad. Lastelt nõuavad üht (korrektsust, täpsust, ausust), aga ise organisatsioonina käituvad hoopis risti vastu sellele.

Ära nüüd VHK-d eliitkooliks kyll nimeta, see on solvang eliitkoolidele.

VHK-l pole ei taset ega põhimõttekindlust ja väärtusi.

Ainult tsunfti kuulumine loeb. Selle eest saad oma keskpärase hariduse.

 

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 02:57; 17.06 03:09; 17.06 03:26; 17.06 03:36; 17.06 03:44; 17.06 04:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen rohkem võrdsema ühiskonna poolt kui sina. Sul kitsas kogukond, mul ühiskond.

Sa ei saa ikka pihta, milles VHK fenomen seisneb. See ühiskond, mida sina kiidad, on pehmelt öeldes “hundiseaduste aegu”. VHK püüab lastele pakkuda nende hundiseaduste vastu kaitset. Läheneda neile ja nende probleemidele individuaalselt. Leida paindlikke lahendusi. Sinna ongi sellepärast tohutu tung, et kõik tahaksid, et nende lapsi nii koheldaks. Seega, VHK-d ei peaks mitte maha tegema, vaid eeskujuks võtma. Samasugused kokkuhoidvad kogukonnad võiksid kujuneda ka teistest koolidest.

Vot siin sa eksid.

Ei taha kõik.

Andekas laps on igal juhul õigemas kohas nö eliitkoolidele. Vot seal on õige kogukonnatunne ja vaim ja üksteisehoidmine.

Kogukond kogu eluks. Enesekindlad ja positiivse ellusuhtumisega inimesed, kes lendavad kaugele.

PS. Kas VHK pakub sinu nägemuse järgi peale vati sees kasvamist ka vati sees elu omas kogukonnas? Vastasel juhul ikka valus laks maapinnale prantsatada.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 02:57; 17.06 03:09; 17.06 03:26; 17.06 03:36; 17.06 03:44; 17.06 04:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 121 kuni 145 (kokku 145 )


Esileht Koolilaps VHK – 10.kl astumine