Esileht Koolilaps VHK

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: VHK

Postitas:

Tere. Selline rumal küsimus: kas VHK saavad katsetele kõik lapsed või ainult need, kes on kesklinna sisse kirjutatud( järgmine aasta)? Tänan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 16:55; 31.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK on munitsipaalomandis ja minu mälu järgi teda ülelinnalise vastuvõtuga koolide nimekirjas pole. Loogiliselt peaksid siis saama määramisega vanalinna lapsed. Või on neil mingi eristaatus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ülelinnalise vastuvõtuga kool ka uue koolidesse vastuvõtmise korra järgi. Seega peab olema rahvastikuregistrijärgne elukohaaadress Tallinna linnas (pole oluline mis linnaosas). ja siis ongi õigus minna katsetele. VHK-s on aga aastaid olnud mingid vägagi omad põhimõtted, keda nad katsetel eelistavad. Minu jaoks väga hämarad kriteeriumid. Teistel eliitkoolidel on vähemalt selge kriteerium, et kõik lapsed läbivad mingid teadmiste ja sotsiaalsete oskuste katsed sarnasel viisil. VHK aga eelistab ‘sobiva kultuurilise taustaga peresid’, oma töötajate lapsi ja jumal teab mida veel… Ilma siseringi kuulumata või tuntud tausta omamata on VHK-sse väga raske pääseda. Ikka väga kummaline on see meie munitsipaalkoolisüsteem…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 17:23; 02.02 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud. Eks me järgmine aasta proovime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 16:55; 31.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.vhk.ee/tutvusuuring-eelkooli-oppetoeoes-mitteosalevatele-lastele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See on ülelinnalise vastuvõtuga kool ka uue koolidesse vastuvõtmise korra järgi. Seega peab olema rahvastikuregistrijärgne elukohaaadress Tallinna linnas (pole oluline mis linnaosas). ja siis ongi õigus minna katsetele. VHK-s on aga aastaid olnud mingid vägagi omad põhimõtted, keda nad katsetel eelistavad. Minu jaoks väga hämarad kriteeriumid. Teistel eliitkoolidel on vähemalt selge kriteerium, et kõik lapsed läbivad mingid teadmiste ja sotsiaalsete oskuste katsed sarnasel viisil. VHK aga eelistab ‘sobiva kultuurilise taustaga peresid’, oma töötajate lapsi ja jumal teab mida veel… Ilma siseringi kuulumata või tuntud tausta omamata on VHK-sse väga raske pääseda. Ikka väga kummaline on see meie munitsipaalkoolisüsteem…[/tsitaat]
nad lihtsalt eeldavad teatud väärtushinnangute olemasolu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad lihtsalt eeldavad teatud väärtushinnangute olemasolu – hmm… See on samamoodi kaunilt öeldud, kui et onupojapoliitika eeldab teatud sugulussidemete olemasolu. Tegelikult on palju peresid, kus on need väärtushinnangud vägagi olemas, aga VHK-sse nad ei pääse. Pääsevad ikka need, kel sidemed ja taust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 17:23; 02.02 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

nad lihtsalt eeldavad teatud väärtushinnangute olemasolu.[/tsitaat]

Minu väärtushinnangud ei luba neid nö. kaubaks välja pakkuma viia – et kas kooli prouadele sobib või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina just sooviksin, et Eestis oleks rohkem koole, kuhu proovitaks leida õpilasi ühesuguste väärtushinnangute baasil, millest kujuneb ka hilisem sisekliima, mitte etteõpetatud oskuste järgi.

Kahjuks on praegu valik niivõrd väike, et nendesse üksikute koolidesse on konkursid ülisuured.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK on huvitav nähtus. Ühtpidi võetakse vastu vaid tublimast tublimaid,aga samuti ka autiste ja invaliide. Kristlik meelelaad ja väärtushinnangud on olulised. Lapsed hakkavad kohe esimeses klassis ingleid joonistama, kirikus käima jne. Iseenesest on see vaid hea. Seega olge last viies endaga ausad.
Ise välistasin selle kooli seetõttu, poisid ja tüdrukud ei tohiks nii kaua(põhikooli lõpuni) lahus olla. Samuti jäävad gümn tulemused parimatele koolidele liiga palju alla. Lisaks on selle kooli lõpetanud noored olemuslikult veidi teistsugused kui teised. See ei ole halvasti mõeldud- lihtsalt tugevust peab olema niimoodi erineda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]VHK on huvitav nähtus. Ühtpidi võetakse vastu vaid tublimast tublimaid,aga samuti ka autiste ja invaliide. Kristlik meelelaad ja väärtushinnangud on olulised. Lapsed hakkavad kohe esimeses klassis ingleid joonistama, kirikus käima jne. Iseenesest on see vaid hea. Seega olge last viies endaga ausad.
Ise välistasin selle kooli seetõttu, poisid ja tüdrukud ei tohiks nii kaua(põhikooli lõpuni) lahus olla. Samuti jäävad gümn tulemused parimatele koolidele liiga palju alla. Lisaks on selle kooli lõpetanud noored olemuslikult veidi teistsugused kui teised. See ei ole halvasti mõeldud- lihtsalt tugevust peab olema niimoodi erineda. [/tsitaat]

Tegelikult ei ole poisid ja tüdrukud niiväga lahus midagi, inglise keel ja folklooritund on koos, rääkimata muudest toredatest üritustest. Läbisaamine tundub väga hea, poisid nii viisakad ja sõbralikud tüdrukutega. Minu jaoks parim kool Eestis 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 17:20; 02.02 20:10; 02.02 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Samuti jäävad gümn tulemused parimatele koolidele liiga palju alla. Lisaks on selle kooli lõpetanud noored olemuslikult veidi teistsugused kui teised. See ei ole halvasti mõeldud- lihtsalt tugevust peab olema niimoodi erineda. [/tsitaat]

Eksamitulemused on seal nõrgemad ilmselt esiteks seetõttu, et neil on valdavalt loomingulised/humanitaarsed suunad (teater, kunst, muusika, keel), rõhku ei panda mitte niivõrd tulemustele, kuivõrd üldisele silmaringile ja loomingulisusele ning, teiseks seetõttu, et nad võtavad paktiliselt 100% oma kooli soovijatest gümnaasiumi, neile on eraldi katsed enne üldiseid. Üksikud, kes tahavd, aga välja jäävad. Teised kesklinnakoolid panevad enda õpilased teistega võrdsetel alustel konkureerima ja võtavad vaid parimaid.

Õhkkond on sõbralik ja see on suht huvitav fenomen – ma ise mõtlen, et see tuleb peamiselt sellest, et seal ei ole omavahelist konkureerimist, üksteise paikapanemist ja puudub koolivägivald. Ma arvan, et see ei tulenegi niivõrd muust, kui et seal on tugev oma kooli tunne ja kokkuhoidvad pered. Individualistid seal läbi ei löö ja ei domineeri, isiksused küll.

Nt mind alati võlub, kuidas suuremad, lausa gümnaasiumipoisid, lähevad vahel kooli poole väikese õe-vennaga sõbralikult koos, olen näinud ka, et käest kinni. Ma arvan, et suuremas jaos teistes koolides oleks see paras mark, aga VHK on kuidagi suutnud tekitada keskkonna, kus kõik on omad. Õpetajad on ka hästi sõbralikud ja toetavad.

Vanema lapse klassist käisid mitmed teisesse kesklinnakoolidesse proovimas, said sisse, aga ei raatsinud lahkuda.

Meie ise kristlased ei ole ja nii on see usukülg natuke häiriv, kuigi mitte üle mõistuse. Mina panin ka oma teise lapse sinna just sisekliima pärast – ma ei pea abs muretsema, et mõni õpetaja oleks ebaõiglane võ et keegi klassist hakkaks kiusama. Usklikuks pole kumbki siiani hakanud. Noorema lapse klassis on aga usklikke peresid juba tunduvalt rohkem kui vanema lapse omas, nii et selles mõttes enam ette ei tea. Esimeses klassis oli tal natuke probleeme, sest ta polnud seni usuasjadega kokku puutunud, hiljem enam mitte, harjus ära ja nad ei aruta seda ka omavahel, et kes on, kes mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eksamitulemused on seal nõrgemad ilmselt esiteks seetõttu, et neil on valdavalt loomingulised/humanitaarsed suunad (teater, kunst, muusika, keel), rõhku ei panda mitte niivõrd tulemustele, kuivõrd üldisele silmaringile ja loomingulisusele ning, teiseks seetõttu, et nad võtavad paktiliselt 100% oma kooli soovijatest gümnaasiumi, neile on eraldi katsed enne üldiseid. Üksikud, kes tahavd, aga välja jäävad. Teised kesklinnakoolid panevad enda õpilased teistega võrdsetel alustel konkureerima ja võtavad vaid parimaid.

Õhkkond on sõbralik ja see on suht huvitav fenomen – ma ise mõtlen, et see tuleb peamiselt sellest, et seal ei ole omavahelist konkureerimist, üksteise paikapanemist ja puudub koolivägivald. Ma arvan, et see ei tulenegi niivõrd muust, kui et seal on tugev oma kooli tunne ja kokkuhoidvad pered. Individualistid seal läbi ei löö ja ei domineeri, isiksused küll.

Nt mind alati võlub, kuidas suuremad, lausa gümnaasiumipoisid, lähevad vahel kooli poole väikese õe-vennaga sõbralikult koos, olen näinud ka, et käest kinni. Ma arvan, et suuremas jaos teistes koolides oleks see paras mark, aga VHK on kuidagi suutnud tekitada keskkonna, kus kõik on omad. Õpetajad on ka hästi sõbralikud ja toetavad.

Vanema lapse klassist käisid mitmed teisesse kesklinnakoolidesse proovimas, said sisse, aga ei raatsinud lahkuda.

Meie ise kristlased ei ole ja nii on see usukülg natuke häiriv, kuigi mitte üle mõistuse. Mina panin ka oma teise lapse sinna just sisekliima pärast – ma ei pea abs muretsema, et mõni õpetaja oleks ebaõiglane võ et keegi klassist hakkaks kiusama. Usklikuks pole kumbki siiani hakanud. Noorema lapse klassis on aga usklikke peresid juba tunduvalt rohkem kui vanema lapse omas, nii et selles mõttes enam ette ei tea. Esimeses klassis oli tal natuke probleeme, sest ta polnud seni usuasjadega kokku puutunud, hiljem enam mitte, harjus ära ja nad ei aruta seda ka omavahel, et kes on, kes mitte.[/tsitaat]

Pole ka usklik pere, vanem laps kohe lõpetab gümnaasiumi, ei ole usklikuks hakanud, aga noorem laps räägib täitsa huviavaid asju, mis usuõpetuses räägitakse. Mitte üldse selle nurga alt, et hakkaks usku keerama, pigem selline üldhariv, faktid, kuidas kunagi oli, miks seda ja teist püha tähistatakse jne. Headust, hoolivust jne õpetab see tund ka, seega olen isegi rahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 17:20; 02.02 20:10; 02.02 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nad lihtsalt eeldavad teatud väärtushinnangute olemasolu – hmm… See on samamoodi kaunilt öeldud, kui et onupojapoliitika eeldab teatud sugulussidemete olemasolu. Tegelikult on palju peresid, kus on need väärtushinnangud vägagi olemas, aga VHK-sse nad ei pääse. Pääsevad ikka need, kel sidemed ja taust.[/tsitaat]

Pääseb küll ka ilma sidemete ja taustata, nad põhimõtteliselt võtavad ka mujalt kui oma õed/ vennad/õpetajate lapsed, väärtushinnangud muidugi loevad ikkagi. Hea on rääkida ja midagi arvata alati neil, kes ise kooliga kokku ei puutu. No milleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 17:20; 02.02 20:10; 02.02 20:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps VHK

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.