Esileht Koolilaps Videotundidest loobumine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Videotundidest loobumine

Postitas:

Eile siis vaatasin-kuulasin pealt oma lapse videotunde. Ja tekkis tunne, et loobume, sest ekraani ees vaadata klassikaaslaste sahmimist ja kuulata mõttetut plära… milleks. See ju väsitab ja on väga ebaefektiivne. Laps ise ütles ka, et täielik ajaraiskamine. Passis 4h ekraani ees mõningaste pausidega, aga iga tunni algusajaks pidi arvuti ees tagasi olema.

 

Palju mõistlikum on ülesanded üles riputada, et igaüks vaikselt teeb ise kodus ära, saadab õpetajale ja korras. Lapsel kuluks selleks üks tunnike eilse nelja tunni asemel.

Lihtsalt jagasin kogemust, usutavasti on paljudel samad mõtted. Saatsin õpetajale juba kirja, et laps rohkem ei osale videotundides. Las õpib omaette, selle asemel, et kuulata ja vaadata, kuidas Paula tahab pissile, Rajul taust vaheldub, Mial on õpik kadunud ja Lumi käis eile sugulastega saunas. Eks nad seal lugesid harjutusi ka vaheldumisi ette ja tegid muud enam-vähem asjalikku, aga kokkuvõttes ikkagi jamps ja ajaraisk. Internetikulu takkapihta.

 

 

 

+8
-40
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 08:02; 12.03 08:22; 12.03 08:52; 12.03 11:14; 12.03 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile siis vaatasin-kuulasin pealt oma lapse videotunde. Ja tekkis tunne, et loobume, sest ekraani ees vaadata klassikaaslaste sahmimist ja kuulata mõttetut plära… milleks. See ju väsitab ja on väga ebaefektiivne. Laps ise ütles ka, et täielik ajaraiskamine. Passis 4h ekraani ees mõningaste pausidega, aga iga tunni algusajaks pidi arvuti ees tagasi olema.

Sa ikka saad aru, et see on võrdne sellega kui otsustad, et koolis käimine väsitab ja pole efektiivne ning te loobute sellest? Kui otsustad last ise õpetada, siis on sul see õigus. Aga sa ei saa eeldada, et õpetaja sinu lapsega veel eraldi tegeleks. Ja ära imesta ka kui su laps on puudujaks märgitud.

+34
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks oleneb jah, kuidas asi korraldatud on, samuti lastest (lapsevanematest) jne. Usun, et paljud õpetajad teevad ka häid videotunde.

Loodan, et sinu lapse õpetaja aktsepteerib teie soovi, st see ei tee talle ka lisatööd. Kui tunnete, et nii on parem õppida, tuleks seda praeguses olukorras küll ära kasutada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja on tore ja armas, aga tegu algklassiga ja nüüd, kui tunnis toimuv lausa oma elutuppa kätte tuleb, siis tõusevadki ihukarvad püsti nähes, kui ebaefektiivne see koolis õppimine tegelikult on. Hakkab koitma, miks eliitkoolidesse suur tung on. Seal vast on ajakasutus efektiivsem.

 

Õpetajaga, usun, saame kokkuleppele, ta on intelligentne inimene.

+4
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 08:02; 12.03 08:22; 12.03 08:52; 12.03 11:14; 12.03 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis ikka ei ole nii hea õpetaja nagu sa arvad. Oma laps esimeses klassis ja eile jh esimene tund kulus reeglite selgitamiseks ja kordamiseks aga edasi on ikka kord majas.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.03 08:33; 12.03 11:22; 12.03 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm… Kas kasutatakse ka sellist võimalust, et õpetaja ise kontrollib (avab-sulgeb) laste mikrofone?

 

On vist meilgi liiga leebe ja sõbralik õpetaja, sest laste mikrofonid peaksid olema avatud vaid vastamise ajal, aga meil räägivad ikka mitu last läbisegi ega pea korraldustest kinni. 3.klass.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga see teeb küll õpetajale lisatööd. Kui ma planeerin omale online-tunni, siis ma arvestan sellega, et saan seal õpilasi küsida ja uut osa selgitada. Kui nüüd tuleb välja, et õpilane, kes ei osale online-tunnis, ei ole ikkagi teemast aru saanud, siis ma pean ju tegema lisatööd ja talle uuesti selgitama.
Lisaks pean ma lugema selle mitte-osalenud õpilase töid ja neid eraldi individuaalselt tagasisidestama, mis on ka jälle lisatöö.

Ja loomulikult kasutan ma seda, et panen kõikide mikrofonid mute peale ja räägib ainult see, kes vastab. Kes soovib vastata, saab tõsta kätt (see võimalus on kindlasti nii teamsis, kui zoomis, teisi keskkondi ma isiklikult ei tunne) ja kui ma tahan kedagi otse küsida, siis palun tal mikrofoni sisse lülitada ja pärast saan uuesti vaigistada.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 08:46; 12.03 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

 Ja loomulikult kasutan ma seda, et panen kõikide mikrofonid mute peale ja räägib ainult see, kes vastab. Kes soovib vastata, saab tõsta kätt (see võimalus on kindlasti nii teamsis, kui zoomis, teisi keskkondi ma isiklikult ei tunne) ja kui ma tahan kedagi otse küsida, siis palun tal mikrofoni sisse lülitada ja pärast saan uuesti vaigistada. 

 

Aitäh! Järelikult on õpetajal olemas kontroll õpilaste mikrofonide üle ja seega võimalus lobataset videotunnis reguleerida. Eks teen siis oma lapse õpetajale ka ettepaneku seda võimalust kasutada, võib-olla hakkavad siis mullegi lapse videotunnid meeldima ja luban tal neis osaleda. Kord peab olema.

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 08:02; 12.03 08:22; 12.03 08:52; 12.03 11:14; 12.03 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil algklasside videotunnid. Reeglid paigas, kaamera sees, mikrofon väljas. Mikrofon sisse vaid siis, kui küsitakse, seega ei ole teiste sahmimist kuulda. Õpetaja küsib kordamööda, minu arust toimib.

Sama meil, ei ole mingit kära taustal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tore!

Millal lapsevanem rahul on?

Zoomi pole  – krdi õpetajad, mille eest neile makstakse!!!

Zoom on – jälle ei kõlba!

Ja no mina ja minu laps oleme üleüldse absoluutselt erilised – meie valime, mis meile sobib!

Minu sügav kaastunne kõigile õpetajatele.

Õpetage siis ise oma päntajalgu.

+46
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saime nüüd oma õpetajaga kokkuleppele, et ei osale videotundides. Õpetaja arvas ise ka, et iga laps videotunde ei vaja, sest saab omal käel hästi hakkama.

 

Kel pole paindlikku õpetajat, saavad kasutada loovaid lahendusi nagu näiteks “vanaema juurde metsatallu kolimine”, kus pole piisavalt head levi.

Arusaadav ka, et mõnedele lastele on videotunnid olulised. On positiivne, et loobujate arvelt jääb pedagoogile rohkem aega nämmutada õpilastega, kes videotundideta toime ei tule.

 

+3
-31
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 08:02; 12.03 08:22; 12.03 08:52; 12.03 11:14; 12.03 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis signaali sa sellega oma lapsele annad? Et tema ongi nii eriline ja ei pea reeglitele alluma ning võib valida, mis talle meeldib ja mis ei.

Mu laps ei vajaks mingil juhul videotunde. Praegu õpitavad asjad on tal ammu selged ning loeb ja kirjutab vabalt aga mul ei tuleks pähegi küsida talle vabastus.

+28
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.03 08:33; 12.03 11:22; 12.03 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres hinnatakse efektiivset ajakasutust ning kasvatame last selles vaimus tõesti. Juurutame kriitilise mõtlemise oskust ning vajadust enda jaoks parimaid valikud teha.

Mina jälle siiralt ei mõista, miks lasevad vanemad oma nutikal lapsel ekraani ees aega surnuks lüüa, kui selle ajaga võiks teha midagi hoopis mõistlikumat.

 

Eks inimesed on erinevad, igaühele jäägu vabadus valida.

+3
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 08:02; 12.03 08:22; 12.03 08:52; 12.03 11:14; 12.03 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas plaanid oma lapsele õpetada, et tema ja teie pere siiski ei ole maailma naba ja teistest lastest ja peredest märgatavalt parem ja priviligeeritum?  Seda, et su laps ei lähe oma sõpradele kuulutama, et Tema küll mingites nõmedates tundides ei käi ja et need, kes seal siiski käivad on mõttetut plära ajav lollikari.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan veel seda öelda, et digiõppel olles jääbki lastel sellest nn sõpradega mula-ajamisest puudu, ehk kui nad teevad seda veidikene veebitunnis, no las nad siis teevad, eriti kui tegu algklassiga. Kui ainult kodus õppida ja oma klassikaaslatega üldse niisama suhelda ei saa, siis lähebki see terve mõistus minema…

+35
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 2.klassi lapsel on nädalas zoomi tunde 3 x. Esmaspäeval on esimene tund ja see on tervele klassile, siis õpetaja jagab lapsed rühmadeks ja teeb videotunnid väiksemate gruppidega. Iga grupi videotund toimub tund aega. Kui õpetaja näeb, et lapsel on mõne teema aru saamisega probleeme, kutsub ta selle lapse eraldi kooli privaatsele õppele.

Minu arust väga hästi lahendatud süsteem.

Ülejäänud õppimised on igapäevaselt Stuudiumis kirjas.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga see teeb küll õpetajale lisatööd. Kui ma planeerin omale online-tunni, siis ma arvestan sellega, et saan seal õpilasi küsida ja uut osa selgitada. Kui nüüd tuleb välja, et õpilane, kes ei osale online-tunnis, ei ole ikkagi teemast aru saanud, siis ma pean ju tegema lisatööd ja talle uuesti selgitama. Lisaks pean ma lugema selle mitte-osalenud õpilase töid ja neid eraldi individuaalselt tagasisidestama, mis on ka jälle lisatöö.

Tagasisidestama pead ju ka teiste töid, või teed sa seda tunni ajal?

Ja kui teemast aru ei ole saanud, siis on sinult selge vastus, et tuleb võtta eraõpetaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres hinnatakse efektiivset ajakasutust ning kasvatame last selles vaimus tõesti. Juurutame kriitilise mõtlemise oskust ning vajadust enda jaoks parimaid valikud teha.

Mina jälle siiralt ei mõista, miks lasevad vanemad oma nutikal lapsel ekraani ees aega surnuks lüüa, kui selle ajaga võiks teha midagi hoopis mõistlikumat.

Eks inimesed on erinevad, igaühele jäägu vabadus valida.

Sest Eestis on koolis käimine kohustuslik. Kuidas selgitad lapsele, miks videotundides ei pea osalema aga kuu aja pärast koolis jälle peab käima? Kui laps pärast ütleb, et kunsti tund on nii mõttetu, ma ei viitsi seal käia, siis küsidki vabastuse? Koolis kohapeal on ju kordades rohkem aja raiskamist, distantsil ikka tehakse lühemalt, graafiku järgi jms. Või tõesti arvad, et koolis 4*45 min tehakse kvaliteetselt tööd?

Muidugi kahju ka su lapse sõpradest ja nende vanematest, kes peavad oma lastele suutma teha selgitustööd ilma halvasti ütlemata.

Kui sulle koolisüsteem ei sobi, siis on võimalik võtta laps koduõppele.

 

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.03 08:33; 12.03 11:22; 12.03 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunni ajal jah. Teeme harjutuse ära ja kontrollime koos üle. Juhin tähelepanu veaohtlikele kohtadele jne. Juhul kui laps tunnis ei osale, pean ma seda tegema individuaalselt. Ehk siis teist korda sama töö veel.

Muidu tunnis läbi tehtud asju ma tõesti enam topelt ei kontrolli ja ei saada tagasisidet.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 08:46; 12.03 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina enda algklassilapselt ei võtaks mingil juhul ära võimalust näha ja suhelda eakaaslastega iga päev kasvõi veebi vahendusel kui muud võimalust pole. See, kas veebitund on vaid 45 min asjalikku tööd või vahepeal ka lobisemist, on minu jaoks teisejärguline. Lapsed vajavad ka sellel tasandil suhtlust, et kes mida nädalavahetusel teinud, kelle isa midagi ütles jne.

Selline päevast päeva üksi isoleeritult õppimine, et vaatan mida teha, teen ja saadan oleks ka ju nukker.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile siis vaatasin-kuulasin pealt oma lapse videotunde. Ja tekkis tunne, et loobume, sest ekraani ees vaadata klassikaaslaste sahmimist ja kuulata mõttetut plära… milleks. See ju väsitab ja on väga ebaefektiivne. Laps ise ütles ka, et täielik ajaraiskamine. Passis 4h ekraani ees mõningaste pausidega, aga iga tunni algusajaks pidi arvuti ees tagasi olema.

Palju mõistlikum on ülesanded üles riputada, et igaüks vaikselt teeb ise kodus ära, saadab õpetajale ja korras. Lapsel kuluks selleks üks tunnike eilse nelja tunni asemel.

Lihtsalt jagasin kogemust, usutavasti on paljudel samad mõtted. Saatsin õpetajale juba kirja, et laps rohkem ei osale videotundides. Las õpib omaette, selle asemel, et kuulata ja vaadata, kuidas Paula tahab pissile, Rajul taust vaheldub, Mial on õpik kadunud ja Lumi käis eile sugulastega saunas. Eks nad seal lugesid harjutusi ka vaheldumisi ette ja tegid muud enam-vähem asjalikku, aga kokkuvõttes ikkagi jamps ja ajaraisk. Internetikulu takkapihta.

Aga selline ongi reaalsus ka tava kontakttundides. Nüüd siis lõpuks said aimu mis tegelikult toimub koolis. Kui on tugev õpetaja siis suudab seda juhtida. Kui ei, siis asjad lähevadki isevooluteed.

Ja pole see täiskasvanute maailmas sugugi teistmoodi kus erineva tausta ja huvidega inimesed on kokku saanud ühte ruumi. Pean silmas riigikogu saali istungeid kus jauratakse läbi protseduuriliste küsimuste.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguseks on suurel osal koolidest välja töötatud distantsõppe reeglid ja need on kodulehel üleval. Seal on videotundides osalemine ikka tehtud kohustuslikuks. Kui ei osale, saad põhjuseta puudumise. Siin ei loe lapsevanema tahtmine midagi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka õpetaja, kes on sunnitud videotunde andma. Lastega saab hakkama aga kui on sellised vanemad nagu teemaalgataja, no ma ei tea, vist peaks ameti maha panema. Kas tõesti piinlik ei ole, kõigil on praegu raske aga tuleb hakkama saada.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 1. klassi õpetaja. Kui videotunnis õpime, siis on kindel reegel – mikrofonid väljas ja mikrofoni sisselülitamise loa annan lapsele, kes vastab või annab käemärgiga märku, et soovib midagi küsida. Samas on meil aga aeg ka lobisemiseks, sest lapsed tahavad ju omavahel ka suhelda. Koolis käimise mõte ei ole ju üksnes ainealaste teadmiste omandamine, vaid suur tähtsus on ka sotsialiseerumisel ja omavahelisel suhtlemisel.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin käin küll jutt algklassilastest ja mul on üheksandik, aga teema on tegelikult sarnane.

Minu laps on väga frustreeritud nendest videotundidest, sest tema sõnul tõesti seal midagi asjalikku ei toimu – lihtsalt ajatäide. Olen talle seletanud, et inimesed/lapsed on erinevad ning kui osad temavanusena tõesti juba õpivad efektiivsemalt individuaalselt, siis teistel on seda veebitunni distsiplineerivat mõju vaja. Ehk siis õpetajad ei saa teha otsuseid tema järgi, vaid peavad arvestama ka klassi keskmiste ja kehvemate õpilastega, kes ilma videotunnita ei saaks võibolla midagi selgeks.

Minu laps on leidnud endale sellise lahenduse, et ta lihtsalt ei osale nendes tundides. Tunnitööd teeb iseseisvalt ära ja saadab õpetajatele, kui vaja, aga niisama passimas videotundides ei käi. Jah, saab puudumised kirja, aga antud juhul vanemad põhjendavad need ära. Praegu on trimestri lõpp – üks õpetaja kajastab seda puudumist hoolsuse- ja käitumishindes, teised aga mitte. Üldist hindelist seisu pole selline puudumine kuidagi mõjutanud.

Nii et minu meelest, kui teemaalgataja on saanud õpetajaga kokkuleppele, teemaalgataja lapse õppetulemused ei halvene, siis mis peaks sellest halba olema, kui inimene püüab endale sobivaimaid õppimisviise leida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 16:47; 13.03 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle asemel võiksid lapsevanemad kodus oma lastele reegleid selgitada, kuidas videotundides on viisakas käituda. Ehk siis elemetaarsed käitumisreeglid tunnis. Ei sahmerda, ei nihverda pidevalt, ei aja lihtsalt niisama jama suust välja, ei mängi lolli, ei sega tundi.

Eks väiksematega paindlikumalt, aga no kuulda, et paljud suuremadki lapsed ei oska tunnis käituda ja siis kannatavad need lapsed , kes õppida tahavad. On õpetajad närvis ja tüdinenud, pidevalt kedagi korrale kutsumast ja segajatega tundi pidamast. Lapsevanemad pole rahul, et lapsed ei õpi, ju õpetaja, va kasutu tegur, ei tee tööd ja lapsed väsinud kogu siginast-saginast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui me räägime aga distantsõppe mõjust vaimsele tervisele, siis kumb on etem: Lihtsalt üksinda suletud ruumis ülesanne kiiresti ära teha? Või tunda ennast klassi osana, kuulda ja näha, mida klassikaaslased on teinud? Näha, et nad on olemas. Võib-olla isegi rääkida oma tegemistest.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui me räägime aga distantsõppe mõjust vaimsele tervisele, siis kumb on etem: Lihtsalt üksinda suletud ruumis ülesanne kiiresti ära teha? Või tunda ennast klassi osana, kuulda ja näha, mida klassikaaslased on teinud? Näha, et nad on olemas. Võib-olla isegi rääkida oma tegemistest.

Minu arust ei saa siin ühtse reegliga lüüa. Jah, kindlasti on neid, kelle jaoks just kooli videotund on see koht, kust laps saab oma vajaliku sotsiaalse stimulatsiooni. Suurematel lastel on aga piisavalt palju teisigi kanaleid, mille kaudu omavahel suhelda ja just nende inimestega, kellega soovi on.

Nii et see põhjendus, et ilma videotunnita õppimine mõjub laste vaimsele tervisele halvasti, ei ole kindlasti universaalne ja universaalsena esitledes kõlab ausalt öeldes kunstliku põhjendusena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 16:47; 13.03 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nüüd siiralt mõtleks, et kui kooli videotundides kaos, mis seal koolis kontaktõppel toimub? Saab su laps seal koolis ka muidu üldse hea hariduse? Minu lastel väga korrektsed videotunnid-kokkulepitud reeglitga, puududa ei tohi, keegi niisama ei lobise. Pigem on videotund intensiivne uue materjali omandamise aeg ja siis jäetakse veel iseseisev töö, mille pead õpetajale saatma. Ja siis saad tagasiside, kas teema omandatud. Aga tundub et mõnes koolis ikka paras kaos veel siiamaani.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nüüd siiralt mõtleks, et kui kooli videotundides kaos, mis seal koolis kontaktõppel toimub? Saab su laps seal koolis ka muidu üldse hea hariduse? Minu lastel väga korrektsed videotunnid-kokkulepitud reeglitga, puududa ei tohi, keegi niisama ei lobise. Pigem on videotund intensiivne uue materjali omandamise aeg ja siis jäetakse veel iseseisev töö, mille pead õpetajale saatma. Ja siis saad tagasiside, kas teema omandatud. Aga tundub et mõnes koolis ikka paras kaos veel siiamaani.

Õiged küsimused! Minu lapse kool on väga digiteadlik ja kõik tunnid alati distantsõppes toiminud ka juba eelmisel kevadel. Aga tähelepanek on see, et tunnid, mis lähevad netis käest ära, on need samad, mis kooliski. Ehk siis, kui koolis oli kõik tunnis korras, on ka arvutitunnis. Õpetajad, kes oskavad end koolis kehtestada, oskavad ka videotunnis.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Koolilaps Videotundidest loobumine