Esileht Koolilaps Videotundidest loobumine

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Videotundidest loobumine

Postitas:

Tundub, et  TA räägib algklassidest.

7 kl lastega selgus teine mure. kõik teevad  ülesandeid koos. Discortis siis arutatakse koos. Ja no siis on ju kõigil ka vale vastus samasugune.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö juures ka ei ole hetkekski mingit ebavajalikku mula, kas? Isegi laborandid või täppisteadurid vahetavad aeg-ajalt paar suvalist vaba lauset omavahel, ma arvan.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolil on samuti distantstundide hea tava reeglistik. Neist üks ütleb, et kui peale õpilase viibivad videotunnis veel teised pereliikmed, siis õpilane on tunnis kõrvaklappidega.

Teemaalgatajat tuleb kiita, et ta õpetajat teavitas oma otsusest võtta ise vastutus, et laps omandaks kogu õppeprogrammi iseseisvalt ning kodu vastutusel. Muus osas tundub tegu jälle olevat ühe “õpetajad ei tee oma tööd” teemade kategooriasse kuuluvaga.

Möödas on alles nädal. Aega on, et oma suhtumist muuta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 1. klassi lapsel oli ka esimene videotund. Hoidsin ennast teadlikult eemale, et ei hakkaks hinnanguid andma ega sekkuma või pärast lapsele kommenteerima (või õpetajale). Väikesed on distantsil alles mõni päev olnud, esimestel kordadel näidataksegi oma mänguasju, harjutakse oludega – kohe niimoodi TA kombel  oma üleolekut näitama on lihtsalt inetu. Aga eks igaüks elab nii, nagu oskab.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kolm last korraga veebitundides ja nõustun teemaalgatajaga selles osas, et enamus veebitunnist on selle aine mõttes ise ennast juhtivale lapsele ajaraiskamine. Minu laps on ka väga hea omaette õppimises ja temale seda veebitundi tõttöelda ei ole vaja, ta suudab õpikute selgituste järgi uue teemaga end ise kurssi viia ja ta tõesti raiskabki veebitunnis aega. Aga mõtlen nii, et see on väga hea õpetus eluks, kuidas reaalselt toimub masside suunamine ja ühistegevuste organiseerimine, kui oluline on reeglitest kinni pidamine ja distsipliin ja miks neid reegleid üldse tehakse. Laps õpib selle kaudu paratamatult ka seda, et kui ta plaanib mõnd digiüritust tulevikus, kui palju peab sinna mahutama lihtsalt nö. sahmimise aega.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 12:39; 19.03 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulsin lapse loodusõpetuse tundi, ja oli suht klassikaline ülikooli stiilis loeng 45 min, mulle tundus huvitav, aga nägin, kuidas 5.klassi lapse tähelepanu kadus. Need tegelased, kes koolis pidid vahele kisama, nendel muidugi paluti korduvalt mikker kinni panna. Olen nõus, et mingite konkreetsete ülesannete tegemine hoiaks lapse tähelepanu paremini ül juures ja oleks vaheldusrikkam.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälgisin täna 7 klassi tundi, täitsa asjalikud. Kontrollisid kodus iseseisvalt õpitut ja õpetaja seletas järgnevat iseseisvat tööd. Mata tundi ei ole näinud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii vahva, et lapsevanemad “osalevad” ka videotundides.

kas õpetajad ka teavad, et osalejaid on kohal rohkem kui näha?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on tavatundide asendamine samas mahus videotundidega üsna ekstreemne. Minu laps käib teises klassis ja neil on iga päev tunni aja pikkune videotund, ülejäänud osa on iseseisev töö.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 2.klassis ja igati asjalikud tunnid on. Kolm korda päevas erinevates ainetes. Ei võta last ära, sest see aitab korda hoida ning õpetaja pärast 45min toimumist jätab zoomi sisse ja lapsed saavad siis, kes soovivad, omavahel rääkida 15min kuni järgmise tunni alguseni. Päris paljud lapsed oskavad iseseisvalt oma koduseid töid ära teha, pole su laps eriline, aga paljud mõistavad kui oluline on lapsel kuuluvus klassi. Päris hirmus on lapsel pärast kuuaega eemal olles tagasi kooli minna, neil on nädal juba ilmatult pikk aeg.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii vahva, et lapsevanemad “osalevad” ka videotundides.

kas õpetajad ka teavad, et osalejaid on kohal rohkem kui näha?

No väga ei ole midagi parata. Näiteks meil on lapsed kolmes eraldi toas, üks on läbikäidavas toas, mina olen samas ruumis üleval trepimademel oma kodukontoriga, väikseim laps on selja taga kinnise ukse taga, mis paraku ka kostab läbi.
Väikesed lapsed hüüavad sinna arvutisse maru kõvasti, laps paneb heli ka valjuks. Kolmas laps on eraldi toas aga tema arvutis toimuvat kuulen siis kui lähen väiksemale lapsele õppimiseks mingit raamatut otsima või suuremat last printimisel aitama. Kõrvaklappe ei kasuta väiksem seepärast, et õpetaja paneb neid vahepeal liikuma seal tunnis, hüppavad, võimlevad arvuti ees. Suurem laps ei kasuta seepärast, et ta unustab küll arvuti laadima panna, küll jookseb õpikut tooma vms ja siis peab arvutist paar sammu eemal olles ka kuulma, mis õpetaja räägib.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 12:39; 19.03 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii vahva, et lapsevanemad “osalevad” ka videotundides.

kas õpetajad ka teavad, et osalejaid on kohal rohkem kui näha?

Kuhu need lapsevanemad siis minema peavad tundide ajaks? Mul peamine,et lapsed oleksid eraldi ruumidesse hajutatud, et üksteist ei segaks, aga kui iseennast peaksin ka veel videotundide ajaks kõigist neist ruumidest eraldama siis peaksime abikaasaga vetsus või esikus selle aja kükitama.

Ühe-kahe lapse puhul jah oleks täielik eraldatus ilmselt reaalne, aga kui õppureid/kodukontoreid juba kolm ja rohkem siis…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

See on kooliti erinev ja teil, teemaalgataja, on lihtsalt kord käest ära.

Samasugune ajaraiskamine oleks see kui ta kohapeal käiks. Ikka on Paulal midagi vaja ja Rajul midagi valesti.

Ütled, et olete efektiivsed ja ennastjuhtivad. Juhtige end siis kooli, kus parem kord, vähem õpilasi, valitud seltskond jne.

Minu laste koolis on e-õppes kord majas. Üks laps on  kooli vahetanud, sest õppimise asemel oligi kogu aeg lärm ja pidu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Koolilaps Videotundidest loobumine