Esileht Koroonaviirus COVID-19 Viha kiirtestimise osas koolis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Viha kiirtestimise osas koolis

Postitas:
Kägu

Mu laps alustab sel aastal kooliteed,küll pisemas aleviku koolis ja tegemist on niisamagi pigem äreva ja tundliku närvisüsteemiga lapsega. Nüüd aga hakkab pihta mingi hirmus testimise pull ,kellel on nohu ja kellel mitte. Tänu sellele,et põdesime koroonat,laps küll sümptomiteta-talvel,sai laps koroonatestist sellise shoki ja ninaverejooksu ,et ta paaniliselt kardab seda( ja testi tegime,igaks juhuks,et saaks reisile minna ja oleks märk maas) . Küsimus pole selles,kas ja kui sügavale see pulk nüüd lükatakse,asi on selles,et tema on väike laps ja milleks teda siis seal niimoodi traumeerida nagu otsiks surmahaigust taga! Nagu tõsiselt on see palagan mind viimase piirini ära väsitanud, lasteaialapsi veel ei testitud ,seega oli okei. Aga mida ma nüüd peaks vanemana tegema,kui minu pisike vaevu seitsmene laps kardab selle testi pärast kooli minna! Nii väikesele sa ikka konkreetselt ka selgeks ei tee kuidas ja mis,veel enam kui tema kaks koroonat on olnud paari turtsatusega,sama praktiliselt ka tervel perel ning ka enamikul lasteaiarühmas. Iga teine viirus sh entero,tuulerõuged(nakkushaigused) on lastele mitu korda hullem põdeda,terve suve vältas siin suur entero laine! Miks inimesed istuvad silmad kinni ja lasevad sellel juhtuda! Jälle kes teab mis testidega “pekki keeratud” hange mille eest keegi ei vastuta! Õpetajatel pole ju midagi põdeda,enamikel kolm või neli doosi sees ja meil on ju nii efektiivne vaktsiin mida tuleb aga juurde ka juurde teha eksole?:) Kuna need ei toimi nii või naa,siis ongi naerma ajab see kogu tsirkus mis varsti kolmandat aastat veereb. Väikesed lapsed ja noored inimesed kes on terved ja keda see tsirkus ei puuduta võiks ikka lasta terve närvisüsteemiga läbi kooliaasta. See asi on nii vastikuks kiskunud ja ma arvan,et ei ole ainus kes nii arvab! Sildistage nüüd ruttu lamemaalaseks ja hirmutage kuidas kõik aga loogu surevad. Kahjuks minu kahe aasta pikkune jälgimine oma tutvusringgkonnas laste ja noorte viiruse põdemises on näidanud,et iga teine haigus on ikka kõvasti hullem! Kaua need ajud veel end pesta lasevad ….ei kujuta ettegi 🙁

Lapsest on nii kahju! Laps peaks saama oma kooliteed rõõmsalt alustada,mitte pärast ärevushäiretega maadlema suurest sundusest ja maailmas toimuvast provokatsioonist. Muideks on selleni see olukord väga suurt hulka noori viinud,sh mind. Millal ükskord AITAB!?

Meil ei ringle KATK vaid tänaseks külmetus!

+8
-38
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selle sinu nn “külmetusega” täituvad sügisest alates haiglad nii, et muude abivajajate jaoks ei jätku enam ressurssi, kui ühtegi meedet ei kehtestataks.

Psühhiaatri juures on sinu lapse koht, kui kardab sellist väikest asja nagu koroonatest nii paaniliselt, et pole nõus isegi kooli minema.

+21
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa kütad ju ise oma lapse üles ning paned testi kartma. Ükskord oli valus, nüüd teeb testi ise ja saab jälgida, et haiget ei saa. Kui sa talle sellist juttu räägiks, poleks probleemi olemaski. Aga ma kujutan täpselt ette, kui hüsteeriliselt sa tegelikult talle testist räägida ja sellest, kuidas see lapsepõlve ära rikub ja koolirõõmu ära võtab ja mis iganes jama veel.

Hakka ise normaalseks ja laps teeb sedasama.

+30
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand, võta ometi rahusteid!!! Mõni ime, et laps on tundlik, kui selline ema on kodus. Emotsioonid kanduvad ju üle!

+25
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Koolis teeb laps testi ise. See on minu arvates võrreldav nina nokkimisega. Kuhugi sygavale seda pulka ajama ei pea.

Aga minu arvates on aeg leppida covidiga nagu gripiga ja mitte loodust reostada.

Olen pettunud, et sügisest testimine jätkub.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sooda rahvas,ikka usute seda jama.vanurid on haiglas .kui te olete siis 80+,siis jah, värisege. 20+ ei tunnegi seda,nii on! Minge pange veel viis surakat ja noogutage ja määgige kuidas peab gripiga inimesi hulluks ajama. Aga tegelt on gripp ju palju hullem,kui aus olla .olen kogenud ja koroona oli selle kõrval,noh .uimasus ja niisama väsimus.aga idioodid votke rivvi sest kevadeks on doos nr 6,ja sealt muidugi edasi.aga kes vastu peab andke tuld????naerma ajab,ja lastest on jah kahju….vägagi

+8
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu laps neid teste tegema ei hakka,tahaks näha kes survestab . Aga koige rohkem ajab naerma see,et need kes kardavad on ju vaktsineeritud, mõned varsti lausa kuraditosin korda,aga ikka kardavad,need kes ei vaktsineeri elavad naudivad elu ja naeravad 😀 kujuta ette,et vaktsineerin end mitu korda tuulerõugete vastu ja siis närvisen ja paanitsen ,et teised ikka eemale hoiaks ja maski kannaks! Haha,ma olen ju ohust prii?kas nii ei peaks olema,kallid sutsatud? :d aga ega hariduse kòrvalt ei peagi leidma alati selget mõistust ja arusaama mis tegelikult toimub. Kästakse minna tuleriidale,lähete,peaasi,et ei nakatu ???? aga nakatute nagunii,osad tuttavad kolme süstiga ja ka kolme koroonaga. Koooooomikud,ega nad enam ei tee aga neile jõudis ka kohale viimasel hetkel… survestati ja noh,eks tegid ja nii oli. ???? Oeh. Tere maailm ????

+8
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu lapsele tehti koroonatest kuristamisega. Ei toppinud keegi pulka ninna. Ja kui olekski topitud, siis vaevalt ta nii paaniliselt praegu veel kardaks. Mõnel lihtsalt tundlikum nina v kitsad käigud. Enda puhul ajas kõditama ja aevastama, valus küll polnud.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolides kasutatav kiirtest ei ole sama, mis PCR ja mingit pulga sügavale toppimist seal pole. Küllap su laps on ikka aeg-ajalt nina nokkinud. Ega selle kiirtesti pulk sügavamale lähe.

Su laps alles alustab kooliteed. Paljud lapsed on juba 2,5 aastat seda jama taluma pidanud. Usu mind, kiirtesti tegemine on tühiasi kui tänu sellele koolid lahti on ja lapsed reaalselt füüsiliselt koolis käia saavad.

Ning keegi ei hakka su last koolis sundkorras testima. Sul on õigus seda mitte lubada, nii et ei maksa üldse hüsteeritseda.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina oled oma lapse suurim õnnetus hetkel. Nii oma hüsteeria kui kirjaoskamatusega.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle sinu nn “külmetusega” täituvad sügisest alates haiglad nii, et muude abivajajate jaoks ei jätku enam ressurssi, kui ühtegi meedet ei kehtestataks.

Psühhiaatri juures on sinu lapse koht, kui kardab sellist väikest asja nagu koroonatest nii paaniliselt, et pole nõus isegi kooli minema.

Vabandust, aga nende meetmete kraaksujate koht on psühhiastri juures, kõrini juba ei saa oma paanikast?

+5
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

kõrini juba ei saa oma paanikast?

Kus sa paanikat näed?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps ka sellest lollusest osa ei võta. Eelmise aasta 25 testi on veel kasutamata. Kasutasin ainult siis, kui lapsel oli tekkimas/tekkinud haigusnähud. Tundub, et 80% eestlastel on ajud hirmu tõttu kaotsi läinud. TA- keegi ei saa sundida sinu last testi tegema, kuigi ma arvan et suurem osa lapsevanemaid/lapsi ei lähe sellega enam kaasa. 85% on mingi tüübi juba läbi põdenud, tuleb leppida, et surevadki need, kes on nõrgad. Inimene peab ennast ise kaitsma, mitte lootma karjale. Vaktsineerigu, kui sellesse usub, tehku kodus tööd. Kui ei tapa koroona, siis teeb seda gripp, ei saa igavesti seda pulli enam kaasa teha.

+8
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mu laps alustab sel aastal kooliteed,küll pisemas aleviku koolis ja tegemist on niisamagi pigem äreva ja tundliku närvisüsteemiga lapsega. Nüüd aga hakkab pihta mingi hirmus testimise pull ,kellel on nohu ja kellel mitte. Tänu sellele,et põdesime koroonat,laps küll sümptomiteta-talvel,sai laps koroonatestist sellise shoki ja ninaverejooksu ,et ta paaniliselt kardab seda( ja testi tegime,igaks juhuks,et saaks reisile minna ja oleks märk maas) . Küsimus pole selles,kas ja kui sügavale see pulk nüüd lükatakse,asi on selles,et tema on väike laps ja milleks teda siis seal niimoodi traumeerida nagu otsiks surmahaigust taga! Nagu tõsiselt on see palagan mind viimase piirini ära väsitanud, lasteaialapsi veel ei testitud ,seega oli okei. Aga mida ma nüüd peaks vanemana tegema,kui minu pisike vaevu seitsmene laps kardab selle testi pärast kooli minna! Nii väikesele sa ikka konkreetselt ka selgeks ei tee kuidas ja mis,veel enam kui tema kaks koroonat on olnud paari turtsatusega,sama praktiliselt ka tervel perel ning ka enamikul lasteaiarühmas. Iga teine viirus sh entero,tuulerõuged(nakkushaigused) on lastele mitu korda hullem põdeda,terve suve vältas siin suur entero laine! Miks inimesed istuvad silmad kinni ja lasevad sellel juhtuda! Jälle kes teab mis testidega “pekki keeratud” hange mille eest keegi ei vastuta! Õpetajatel pole ju midagi põdeda,enamikel kolm või neli doosi sees ja meil on ju nii efektiivne vaktsiin mida tuleb aga juurde ka juurde teha eksole?:) Kuna need ei toimi nii või naa,siis ongi naerma ajab see kogu tsirkus mis varsti kolmandat aastat veereb. Väikesed lapsed ja noored inimesed kes on terved ja keda see tsirkus ei puuduta võiks ikka lasta terve närvisüsteemiga läbi kooliaasta. See asi on nii vastikuks kiskunud ja ma arvan,et ei ole ainus kes nii arvab! Sildistage nüüd ruttu lamemaalaseks ja hirmutage kuidas kõik aga loogu surevad. Kahjuks minu kahe aasta pikkune jälgimine oma tutvusringgkonnas laste ja noorte viiruse põdemises on näidanud,et iga teine haigus on ikka kõvasti hullem! Kaua need ajud veel end pesta lasevad ….ei kujuta ettegi ????

Lapsest on nii kahju! Laps peaks saama oma kooliteed rõõmsalt alustada,mitte pärast ärevushäiretega maadlema suurest sundusest ja maailmas toimuvast provokatsioonist. Muideks on selleni see olukord väga suurt hulka noori viinud,sh mind. Millal ükskord AITAB!?

Meil ei ringle KATK vaid tänaseks külmetus!

Jeerum, mis hüsteeriline ema!

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps läheb kolmandasse, olen otsustanud, et kui tahab siis testib. Keelama ma ei hakka aga sundima ka mitte. Kevadel enam lõpuks ka ei testinud regulaarselt, keegi küsima ka ei hakanud. Testis omaalgatuslikult ainult siis kui ennast kehvasti tundis või klassis kellelgi oli. Väga kõrini sellest, koroona rikkus ära juba tema viimase lasteaia-aasta, rääkimata esimesest klassist. Nüüd algab lastel juba neljas õppeaasta selle jama taktis, äkki aitab?

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte keegi ei sunni testi tegema aga kujuta nüüd ette, et terve esimene klass testib ja üks on kõrvale jäänud. Lapsed ju märkavad seda.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps ka sellest lollusest osa ei võta. Eelmise aasta 25 testi on veel kasutamata. Kasutasin ainult siis, kui lapsel oli tekkimas/tekkinud haigusnähud. Tundub, et 80% eestlastel on ajud hirmu tõttu kaotsi läinud. TA- keegi ei saa sundida sinu last testi tegema, kuigi ma arvan et suurem osa lapsevanemaid/lapsi ei lähe sellega enam kaasa. 85% on mingi tüübi juba läbi põdenud, tuleb leppida, et surevadki need, kes on nõrgad. Inimene peab ennast ise kaitsma, mitte lootma karjale. Vaktsineerigu, kui sellesse usub, tehku kodus tööd. Kui ei tapa koroona, siis teeb seda gripp, ei saa igavesti seda pulli enam kaasa teha.

Kui koolis testimise peale juba lärmi lööte, mis siis veel saaks kui ise peaksite? Ma viimased 2a tööle enne ei saanud kui vahetuse alguses tegid testi. Kui see oli negatiivne, oli hästi. Need, kes said positiivse, pidid koju minema ning õigel testimisel käima. Üksikud juhtumid olid eksitused, enamuses näitas ka pcr ikka haigust. Tööandjale ei meeldinud, et kui koroona hakkas, olid pooled töötajad rivist väljas ja võttis kiirtestid kasutusele.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma iseenesest olen sellega nõus, et noored inimesed ei peaks selle koroona pärast põdema ja võiks lasta elul normaalselt toimida: kes põeb, see istub kodus ja ülejäänud elavad edasi. Paraku on see viirus nii nakkav, et kui seda ei piira, võib see korraga nakatata suurt osa kollektiivist. Meil lasteaias oli kevadel olukord, kus 6 rühma peale oli ühel hommikul tööle tulemas 5 õpetajat ja 2 õpetajaabi, ülejäänud kõik positiivsete testidega kodus. Kui palusime võimalusel lapsed koju jätta, siis hakkasid lapsevanemad pahandama, et lasteaias kontaktsed lapsed võivad edasi käia ja neil on vaja tööl olla jne. Igatahes hommikul kohale toodud lastest oli kolmandik enne lõunat tagasi koju saadetud – kes aevastas, kellel nina tatine… Keegi neid lapsi ei testinud, sest kohustust enam polnud. Kas just kõik, aga raudselt paljud neist olid koroonas.

Kas sa, testivastane lapsevanem, arvad, et su lapsel saab olema tore esimene kooliaasta, kui mõnel nädalal on klassi ees õpetaja asemel koristaja või kokatädi ning ühel hetkel viskav sekretär üle ukse lastele töölehed ja jätab nad ülejäänud tunniks iseseisvat tööd tegema, et suunduda järgmisse klassi töölehti jagama. Ja lõpuks pannakse kool üldse distantsõppele, sest pole kedagi isegi töölehti jagama saata. See koroona ei pruugi lapsi eriti mõjutada, aga õpetajad nakatuvad vaktsiinist hoolimata ikka.

+20
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina avastasin oma 1. klassi lapsel koroonaviiruse pärast kevadist koolivaheaega üksnes tänu kooli kiirtestile, mis sai tehtud esmaspäeva hommikul enne kooliminekut kodus. Objektiivselt oli laps sel hetkel veel täiesti terve ja oleks kooli teisi nakatama läinud. Mina isiklikult ei oleks tahtnud enda peale võtta seda vastutust, et minu lapsest alanud nakkuspuhang klassis oleks mõne teise lapse vanaema või vanaisa haiglasse hingamisaparaadi alla viinud. Äärmuslikust enesekesksusest ning üleolevast ja hoolimatust suhtumisest teistesse inimestesse (“Värisege, 80+!”, nagu keegi siin kirjutas) ei saa ma aru, ei hakka aru saama ega tahagi aru saada.

 

Minu 6-aastasele ka ei meeldi ninatestid, sh isegi mitte kiirtestid. Ja räägib juba praegu, et koroonatestid olla ainus halb asi, kui ta järgmisel aastal kooli läheb. Ometi oleme enesestmõistetavalt kiirtesti teinud alati, kui tal mingigi nohu-köha-kurguvalu häda on olnud, ja tean, et koolis on see testimine (kui seda aasta pärast veel on) nii sage, et igal juhul laps harjub ära ja see ei jää talle pikemalt mingiks eriliseks stressiallikaks.

 

Muide, minu mõlemad lapsed põdesid ka koroonaviirust väga kergelt, aga oma töö tõttu perearstina olen ma siiski kokku puutunud paljude lastega, kelle jaoks põdemine on olnud raske ja pikaaegne, on ka haiglaravi vajatud. Muidugi on see kallutatud valim, sest arstile kaebab muresid ikka eeskätt see, kellel need mured on, aga päris nii öelda, et noor või laps oma vanuse kindlasti kergelt põeb, küll öelda ei saa.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel kõrvu ikka pesete või see on liiga suur šokk?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel kõrvu ikka pesete või see on liiga suur šokk?

Ah, sa oled üks nendest, kes arvab, et kõrvatikkudega kõrvades surgitakse?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jääge siis kodusele õppele.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peate aru saama see on viirus. Seda on ainult võimalik katkestada haigete inimeste koju jätmine.  Meeletu testimise asemel võiks ikka parandada haigushüvitiste osa, et inimesed jääksid koju. Minul tõesti puuduvad süümekad, kui minu laps või mina peaksin kedagi eneseteadmata nakatama. Pole võimalik hirmus elada, nõrgad inimesed korjavad selle niikuinii millalgi üles. See on viirus, sellega tuleb leppida. Ma ei näe, et koolis meeletult testiks gripi vastu, see palju ohtlikum lastele kui koroona. Miks sellele rõhku ei panta(?), hoitakse ja kaitsetakse ainult vanureid.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina avastasin oma 1. klassi lapsel koroonaviiruse pärast kevadist koolivaheaega üksnes tänu kooli kiirtestile, mis sai tehtud esmaspäeva hommikul enne kooliminekut kodus. Objektiivselt oli laps sel hetkel veel täiesti terve ja oleks kooli teisi nakatama läinud. Mina isiklikult ei oleks tahtnud enda peale võtta seda vastutust, et minu lapsest alanud nakkuspuhang klassis oleks mõne teise lapse vanaema või vanaisa haiglasse hingamisaparaadi alla viinud. Äärmuslikust enesekesksusest ning üleolevast ja hoolimatust suhtumisest teistesse inimestesse (“Värisege, 80+!”, nagu keegi siin kirjutas) ei saa ma aru, ei hakka aru saama ega tahagi aru saada.

Minu 6-aastasele ka ei meeldi ninatestid, sh isegi mitte kiirtestid. Ja räägib juba praegu, et koroonatestid olla ainus halb asi, kui ta järgmisel aastal kooli läheb. Ometi oleme enesestmõistetavalt kiirtesti teinud alati, kui tal mingigi nohu-köha-kurguvalu häda on olnud, ja tean, et koolis on see testimine (kui seda aasta pärast veel on) nii sage, et igal juhul laps harjub ära ja see ei jää talle pikemalt mingiks eriliseks stressiallikaks.

Muide, minu mõlemad lapsed põdesid ka koroonaviirust väga kergelt, aga oma töö tõttu perearstina olen ma siiski kokku puutunud paljude lastega, kelle jaoks põdemine on olnud raske ja pikaaegne, on ka haiglaravi vajatud. Muidugi on see kallutatud valim, sest arstile kaebab muresid ikka eeskätt see, kellel need mured on, aga päris nii öelda, et noor või laps oma vanuse kindlasti kergelt põeb, küll öelda ei saa.

Kas Joller on chati saabunud????????????

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jääge siis kodusele õppele.

Vot seda ei saaks sellised vanemad, sest aineõpetajad peaksid neid lapsi ka õpetama, neil suurem koormus. Koolikohustus on kohustuslik alla 17a ning koduõpet sellisel puhul pole, kui lapsevanem ise ei siovi. Kui kool nõuab testimist, maske, siis nad peavad arvestama nendega, kes ei soovi. Neile tuleb võimaldada teistsugune õpe, aga vaevalt mõni kool vabatahtlikult sellist asja hakkab ajama.  Need testid on mõtetud, terve tiktok on täis nendega lollitamist. Rohkem näen, et inimesed ei suuda sellest koroonast lahti lasta, sest siis tuleks tunnistada, kui jubedalt reageeriti üle. Alates poliitikutest ja lõpetades arstidega- piinlik.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jääge siis kodusele õppele.

Vot seda ei saaks sellised vanemad, sest aineõpetajad peaksid neid lapsi ka õpetama, neil suurem koormus. Koolikohustus on kohustuslik alla 17a ning koduõpet sellisel puhul pole, kui lapsevanem ise ei siovi. Kui kool nõuab testimist, maske, siis nad peavad arvestama nendega, kes ei soovi. Neile tuleb võimaldada teistsugune õpe, aga vaevalt mõni kool vabatahtlikult sellist asja hakkab ajama. Need testid on mõtetud, terve tiktok on täis nendega lollitamist. Rohkem näen, et inimesed ei suuda sellest koroonast lahti lasta, sest siis tuleks tunnistada, kui jubedalt reageeriti üle. Alates poliitikutest ja lõpetades arstidega- piinlik.

Täpselt nii on,muideks see siiani hirmutamine ja ülereageerimine toob head nutsu sisse. Kõik need testid,vaktsiinid,maskid,passid,kaugemale enamik inimesi vist tõesti ei näe? Mina ei ole enam nõus selle maskiga töötama ega poodides käima,eelmisel talvel kuude viisi oli kurk kare,kraapis,tundsin tükke ja oli ärritatud. Koik nendest hiina rämpsust. Nägin kord videot ,kuidas neid valmistatakse,ilmselt ei tahaks keegi seda nähes neid ette panna . Need on suurimad nakkusallikad,suvel olen ma terve kui purikas,sest lappi näo ees ei ole. Minu tervisele see ei sobi ,lihtsalt nii on!

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga no mulle tundub ,et selle palaganiga jätkatakse veel aastaid,seniks kuni inimeste mõistud ja närvisüsteem enam ei kannata!

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel kõrvu ikka pesete või see on liiga suur šokk?

Jeerum, ma pole kunagi oma lastel ekstra kõrvu pesnud. Kui pead pesevad, siis saavad ka kõrvad puhtaks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina avastasin oma 1. klassi lapsel koroonaviiruse pärast kevadist koolivaheaega üksnes tänu kooli kiirtestile, mis sai tehtud esmaspäeva hommikul enne kooliminekut kodus. Objektiivselt oli laps sel hetkel veel täiesti terve ja oleks kooli teisi nakatama läinud. Mina isiklikult ei oleks tahtnud enda peale võtta seda vastutust, et minu lapsest alanud nakkuspuhang klassis oleks mõne teise lapse vanaema või vanaisa haiglasse hingamisaparaadi alla viinud. Äärmuslikust enesekesksusest ning üleolevast ja hoolimatust suhtumisest teistesse inimestesse (“Värisege, 80+!”, nagu keegi siin kirjutas) ei saa ma aru, ei hakka aru saama ega tahagi aru saada.

Minu 6-aastasele ka ei meeldi ninatestid, sh isegi mitte kiirtestid. Ja räägib juba praegu, et koroonatestid olla ainus halb asi, kui ta järgmisel aastal kooli läheb. Ometi oleme enesestmõistetavalt kiirtesti teinud alati, kui tal mingigi nohu-köha-kurguvalu häda on olnud, ja tean, et koolis on see testimine (kui seda aasta pärast veel on) nii sage, et igal juhul laps harjub ära ja see ei jää talle pikemalt mingiks eriliseks stressiallikaks.

Muide, minu mõlemad lapsed põdesid ka koroonaviirust väga kergelt, aga oma töö tõttu perearstina olen ma siiski kokku puutunud paljude lastega, kelle jaoks põdemine on olnud raske ja pikaaegne, on ka haiglaravi vajatud. Muidugi on see kallutatud valim, sest arstile kaebab muresid ikka eeskätt see, kellel need mured on, aga päris nii öelda, et noor või laps oma vanuse kindlasti kergelt põeb, küll öelda ei saa.

Kas Joller on chati saabunud????????????

Ikka joller,kes ise muuseas mainis,et moistke,maskid on ühed suurimad nakkusallikad!

Tsirkus

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina avastasin oma 1. klassi lapsel koroonaviiruse pärast kevadist koolivaheaega üksnes tänu kooli kiirtestile, mis sai tehtud esmaspäeva hommikul enne kooliminekut kodus. Objektiivselt oli laps sel hetkel veel täiesti terve ja oleks kooli teisi nakatama läinud. Mina isiklikult ei oleks tahtnud enda peale võtta seda vastutust, et minu lapsest alanud nakkuspuhang klassis oleks mõne teise lapse vanaema või vanaisa haiglasse hingamisaparaadi alla viinud. Äärmuslikust enesekesksusest ning üleolevast ja hoolimatust suhtumisest teistesse inimestesse (“Värisege, 80+!”, nagu keegi siin kirjutas) ei saa ma aru, ei hakka aru saama ega tahagi aru saada.

Minu 6-aastasele ka ei meeldi ninatestid, sh isegi mitte kiirtestid. Ja räägib juba praegu, et koroonatestid olla ainus halb asi, kui ta järgmisel aastal kooli läheb. Ometi oleme enesestmõistetavalt kiirtesti teinud alati, kui tal mingigi nohu-köha-kurguvalu häda on olnud, ja tean, et koolis on see testimine (kui seda aasta pärast veel on) nii sage, et igal juhul laps harjub ära ja see ei jää talle pikemalt mingiks eriliseks stressiallikaks.

Muide, minu mõlemad lapsed põdesid ka koroonaviirust väga kergelt, aga oma töö tõttu perearstina olen ma siiski kokku puutunud paljude lastega, kelle jaoks põdemine on olnud raske ja pikaaegne, on ka haiglaravi vajatud. Muidugi on see kallutatud valim, sest arstile kaebab muresid ikka eeskätt see, kellel need mured on, aga päris nii öelda, et noor või laps oma vanuse kindlasti kergelt põeb, küll öelda ei saa.

Kas Joller on chati saabunud????????????

Ikka joller,kes ise muuseas mainis,et moistke,maskid on ühed suurimad nakkusallikad!

Tsirkus

Ausalt, minu silmis on see arst oma maine maha teinud. Milline arst soovitab maske hakata kasutama, kui 80% inmestest topisid musti nartse ette. Kõik teavad, et korra kasutatud kirurgi mask ei ole normaalne ette panna, aga nad tegid, sest seda nõuti ning riskisid oma tervisega. Arvan, et leidus väga väheseid, kes vahetasid iga 3h tagant maski, paljudel polnud fiantsi ning kasutasid kõige räpasemaid riidest maske jope taskust. Kõik nägid sellist käitumis igal pool, ma olen selles kindel. Hetkel minu arust oleks teaduslik ja loogiline, et maski kantakse ainult, kui minnakse viiruste ajal haiglasse või hooldekodudesse.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Viha kiirtestimise osas koolis