Esileht Koroonaviirus COVID-19 Viha kiirtestimise osas koolis

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Viha kiirtestimise osas koolis

Postitas:
Kägu

Kuidas mõned perearstid mainisid, et laste vaktsineerimine on vajalik, kasu kaalub üle kahju. Ennäe, taanlased nii ei arva.

“from 1 July 2022 it will no longer be possible for children under 18 to get the 1st jab, and from 1 September 2022 it will no longer be possible to get the 2nd jab.” – Source: Health Ministry https://sst.dk/da/corona/vaccination

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et kirjaoskamatus on nakkav.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps ka sellest lollusest osa ei võta. Eelmise aasta 25 testi on veel kasutamata. Kasutasin ainult siis, kui lapsel oli tekkimas/tekkinud haigusnähud. Tundub, et 80% eestlastel on ajud hirmu tõttu kaotsi läinud. TA- keegi ei saa sundida sinu last testi tegema, kuigi ma arvan et suurem osa lapsevanemaid/lapsi ei lähe sellega enam kaasa. 85% on mingi tüübi juba läbi põdenud, tuleb leppida, et surevadki need, kes on nõrgad. Inimene peab ennast ise kaitsma, mitte lootma karjale. Vaktsineerigu, kui sellesse usub, tehku kodus tööd. Kui ei tapa koroona, siis teeb seda gripp, ei saa igavesti seda pulli enam kaasa teha.

selleks testitakse meil koolis, mitte kodus.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps ka sellest lollusest osa ei võta. Eelmise aasta 25 testi on veel kasutamata. Kasutasin ainult siis, kui lapsel oli tekkimas/tekkinud haigusnähud. Tundub, et 80% eestlastel on ajud hirmu tõttu kaotsi läinud. TA- keegi ei saa sundida sinu last testi tegema, kuigi ma arvan et suurem osa lapsevanemaid/lapsi ei lähe sellega enam kaasa. 85% on mingi tüübi juba läbi põdenud, tuleb leppida, et surevadki need, kes on nõrgad. Inimene peab ennast ise kaitsma, mitte lootma karjale. Vaktsineerigu, kui sellesse usub, tehku kodus tööd. Kui ei tapa koroona, siis teeb seda gripp, ei saa igavesti seda pulli enam kaasa teha.

selleks testitakse meil koolis, mitte kodus.

Mis raiskab tunni algusest aega.

 

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sooda rahvas,ikka usute seda jama.vanurid on haiglas .kui te olete siis 80+,siis jah, värisege. 20+ ei tunnegi seda,nii on! Minge pange veel viis surakat ja noogutage ja määgige kuidas peab gripiga inimesi hulluks ajama. Aga tegelt on gripp ju palju hullem,kui aus olla .olen kogenud ja koroona oli selle kõrval,noh .uimasus ja niisama väsimus.aga idioodid votke rivvi sest kevadeks on doos nr 6,ja sealt muidugi edasi.aga kes vastu peab andke tuld????naerma ajab,ja lastest on jah kahju….vägagi

Kirjaoskus on alati pöördvõrdelises seoses inimese ettekujutusega, et teab arstidest rohkem. Alustuseks – lause lõpu märk, näiteks punkt, käib ilma tühikuta lause viimase sõna järele ja järgmisest lausest eraldab seda tühik.

Mis puutub väitesse, et gripp on hullem, siis see on vale. Koroonasse suremus on palju suurem kui gripil.  See, mida sina oled kogenud, ei mängi mingit rolli, sest loevad suure hulga inimeste kogemused kokku, mitte üksikisiku kogemus. On väga palju inimesi, kes juba esimese koroonaga on gripist hullemini maas. Pikast Covidist ei hakka rääkimagi.

Samuti ei ütle koroona läbipõdemise kergus ega raskus mitte midagi selle kohta, kui kergelt või raskelt sa järgmisel korral selle läbi põed. Inimene võib 1, 2 või 3 korda põdeda selle läbi kerge nohuga, aga siis järgmisel korral olla surmasuus haige.

Koroonaviirus kahjustab lisaks väga paljusid elundkondi – mitte ainult hingamisteid, vaid ka südant, maksa, neerusid, isegi aju. Kui ka esimese paari põdemiskorraga ei ole need kahjustused märgatavad, siis iga põdemiskorraga need kuhjuvad. Kuni ühel hetkel on sul tervis põhjalikult tuksis ja sa ise ei saa arugi, miks see nii on.

Vaktsineerimine küll ei aita koroonasse nakatumist täielikult vältida, kuid kergendab üldiselt haiguse kulgu ja vähendab tüsistuste raskust. Seega jah, ma vaktsineerin ka kuuendat ja kümnendat korda, kui viirus just ise ära ei kao ringlusest. Täpselt samamoodi ma olen vaktsineerinud korduvalt puugi, teetanuse jms haiguse vastu. Miks ma peaks neid tühiseid süste kartma?

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks siis õpetaja või kooliõde hakkab koolis testima. Minul tõesti ei ole enam aega sellega tegeleda, laps ise on raske puudega ega ole võimeline iseseisvalt testima. Kodus ta ka ei lasknud mul seda teha – lükkas kätega eemale või hakkas pead keerutama.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ärev ja tundlik laps peaks ehk mingisse erikooli minema ja samal ajal psühholoogilist nõustamist saama. Seda viimast koos emaga muidugi.

+13
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Koolis testi tegemisest on võimalik ka keelduda, koolil ei ole õigust seda sunniviisiliselt peale suruda. Aga sellisel juhul siis pead ise olema vastutustundlik, et kui laps nagu tõbine, siis teete kodus testi, saab teha ka süljetesti, siis ei pea midagi ninna toppima.

Koolis lapsed teevad seda testi ka ise, nii et rahusta laps maha, seal keegi teine ei lähe talle pulgaga ninna torkima.

Kõik need, kes arvavad, et ema on hull ja laps vaja psühhiaatri juurde saata – laste jaoks ongi see pulga ninna toppimine jubedam elamus kui täiskasvanute jaoks ja ninaverejooks ning sellega kaasnev valu ei ole laste puhul haruldane.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps alustab sel aastal kooliteed,küll pisemas aleviku koolis ja tegemist on niisamagi pigem äreva ja tundliku närvisüsteemiga lapsega. Nüüd aga hakkab pihta mingi hirmus testimise pull ,kellel on nohu ja kellel mitte. Tänu sellele,et põdesime koroonat,laps küll sümptomiteta-talvel,sai laps koroonatestist sellise shoki ja ninaverejooksu ,et ta paaniliselt kardab seda( ja testi tegime,igaks juhuks,et saaks reisile minna ja oleks märk maas) . Küsimus pole selles,kas ja kui sügavale see pulk nüüd lükatakse,asi on selles,et tema on väike laps ja milleks teda siis seal niimoodi traumeerida nagu otsiks surmahaigust taga! Nagu tõsiselt on see palagan mind viimase piirini ära väsitanud, lasteaialapsi veel ei testitud ,seega oli okei. Aga mida ma nüüd peaks vanemana tegema,kui minu pisike vaevu seitsmene laps kardab selle testi pärast kooli minna! Nii väikesele sa ikka konkreetselt ka selgeks ei tee kuidas ja mis,veel enam kui tema kaks koroonat on olnud paari turtsatusega,sama praktiliselt ka tervel perel ning ka enamikul lasteaiarühmas. Iga teine viirus sh entero,tuulerõuged(nakkushaigused) on lastele mitu korda hullem põdeda,terve suve vältas siin suur entero laine! Miks inimesed istuvad silmad kinni ja lasevad sellel juhtuda! Jälle kes teab mis testidega “pekki keeratud” hange mille eest keegi ei vastuta! Õpetajatel pole ju midagi põdeda,enamikel kolm või neli doosi sees ja meil on ju nii efektiivne vaktsiin mida tuleb aga juurde ka juurde teha eksole?:) Kuna need ei toimi nii või naa,siis ongi naerma ajab see kogu tsirkus mis varsti kolmandat aastat veereb. Väikesed lapsed ja noored inimesed kes on terved ja keda see tsirkus ei puuduta võiks ikka lasta terve närvisüsteemiga läbi kooliaasta. See asi on nii vastikuks kiskunud ja ma arvan,et ei ole ainus kes nii arvab! Sildistage nüüd ruttu lamemaalaseks ja hirmutage kuidas kõik aga loogu surevad. Kahjuks minu kahe aasta pikkune jälgimine oma tutvusringgkonnas laste ja noorte viiruse põdemises on näidanud,et iga teine haigus on ikka kõvasti hullem! Kaua need ajud veel end pesta lasevad ….ei kujuta ettegi ????

Lapsest on nii kahju! Laps peaks saama oma kooliteed rõõmsalt alustada,mitte pärast ärevushäiretega maadlema suurest sundusest ja maailmas toimuvast provokatsioonist. Muideks on selleni see olukord väga suurt hulka noori viinud,sh mind. Millal ükskord AITAB!?

Meil ei ringle KATK vaid tänaseks külmetus!

Mina olen sinuga täiesti nõus! Mul samamoodi lapsed 2x põdenud, meie mehega ei kordagi. Suurema lapse vaktsineeritud sõbrad enamus hetkel kõrges palavikus ja koroonas. Vaktsiinid ei kaitse, maskid ei kaitse ja see tobe koolilaste pidev testimine ju ka ei kaitse. Praegune koroona levib sama kergelt ja kiiresti kui leetrid.
Ma oma lastega Soomes, siin sellist lollust ei korraldatud õnneks ( koolist jagati teste, et VAJADUSEL ise testida ). Ja need kodused kiirtestid näitavad tihti aiateibaid. Ma suuremale lapsele tegin 3 päeva järjest kodutesti, kõik neg, kuigi lapsel olid sümptomid, ametlik pcr kinnitas kohe, et koroona.
Kogu trall on kestnud varsti juba 3 aastat, oleks aeg õppida sellega elama ????????‍♀️ Vähemalt Soomes kavatsetakse nii teha.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äri õitseb vähemalt…

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu trall on kestnud varsti juba 3 aastat, oleks aeg õppida sellega elama ????????‍♀️ Vähemalt Soomes kavatsetakse nii teha.

Aga kuidas see “elama õppimine” peaks välja nägema? Et enam ei testi, enam ei vaktsineeri, enam ei kasuta mingeid ettevaatusabinõusid, nagu maskid – las looduslik valik teeb oma töö? Las saavad haiglad täis, ülejäänud haigestunud jätame ukse taha surema lihtsalt, kuna pole ruumi? Piirame muu arstiabi kättesaadavust ka, sest haiglad/kliinikud ei suuda enam inimesi vastu võtta. Las surevad, kes peavad surema.

Oled sa kindel, et sa tahad sellises ühiskonnas elada siiski?

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik need, kes arvavad, et ema on hull ja laps vaja psühhiaatri juurde saata – laste jaoks ongi see pulga ninna toppimine jubedam elamus kui täiskasvanute jaoks ja ninaverejooks ning sellega kaasnev valu ei ole laste puhul haruldane.

Ema on ju ilmselgelt ärev ja vajaks abi, sest tahes-tahtmata kannab ta seda ka lapsele üle.  Isegi kui lapsel on negatiivne kogemus ja hirm, siis antud juhul ema ainult võimendab seda hirmu ja see ei aita last kuidagi.

Teemaalgataja, ütle parem oma lapsele
1. Tegu ei ole sama protseduuriga, mis PCR testi võtmine.
2. Ta saab võtta proovi ise ja seega kontrollida ka valu ja ebamugavustunnet, st ta ei pea tegema seda viisil, mis on valus või talumatult ebamugav.
3. Kui ikkagi ei saa hakkama, siis see ei ole kohustuslik.

Kui laps ikkagi juba praegu on ärevil, ostke mõni test ja las laps proovib ise järele. Pole ju mõtet mitu nädalat enne kooli muretseda ja ennast üles keerata.

Mul raske puudega laps, kes kardab paaniliselt arste ja igasugu meditsiinilisi protseduure, isegi plaastri panemine on talle kohutav. Olin valmis ka selleks, et teda ei õnnestugi testida, aga proovisime ikka. Alustasingi väga pehmelt, esimesed proovivõtud olid üsna mõttetud, sest tegime ainult 2 ringi ja seda ka ainult sõõrme eesosas (ja seda ka pärast pikka läbirääkimist). Laps sai ka kõvasti kiita ja preemia. Mõne aja pärast saime juba täitsa normaalselt testi tehtud. Aga kui poleks saanud, siis ei oleks sellest ka midagi olnud – kool ei oodanudki, et hakkaksin seda talle iga hinna eest tegema. Minu jaoks on positiivne see, et on taas üks asi, millega laps ilma suuremate probleemide ja ärevuseta hakkama saab.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et kirjaoskamatus on nakkav.

Mitte ainult nakkav, vaid ilmeksimatu antivakseri ja lameda maa lollaka tunnus on taoline tühikuteta tekst või veel levinum, kirjavahemärgi ette pandud tühik. Aga eks see sai ka kohe pandeemia alguses selgeks, millise IQ ja haridustasemega need EKRE fännid ja uhhuud on.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka tundlik laps – kohe nii tundlik, et õpib väikeklassis -, aga koroonatestimisega pole küll mingeid probleeme olnud, ei PCR testi ega kiirtestiga. Meie lapse koolis on süsteem, et testid antakse koju ja vanem teeb 2 või 3 korda nädalas (öeldakse kindlad nädalapäevad) hommikul enne kooli minekut testi. Kui see on negatiivne, võib kooli minna. Ma ei näe küll mingit probleemi sellega. Vähim ju, mis me ise ühiskonnaliikmetena teha saame, et seda ühiskonda avatuna hoida.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et kirjaoskamatus on nakkav.

Mitte ainult nakkav, vaid ilmeksimatu antivakseri ja lameda maa lollaka tunnus on taoline tühikuteta tekst või veel levinum, kirjavahemärgi ette pandud tühik. Aga eks see sai ka kohe pandeemia alguses selgeks, millise IQ ja haridustasemega need EKRE fännid ja uhhuud on.

Ei jää sinulgi üks päev need vead tulemata.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem hulluarsti juurde tuleks saata ärevikud, kes on kahe aasta vältel omale nelja süsti õlga ajanud järjepidevalt ning nõudnud seda ka teistelt, mille kaitse on ainult kolm kuud. Normaalne inimene saab juba aru, et maski kandmine ei aita kuidagi, eriti laste puhul ning kui testida, siis ainult kui on juba mingid haigusnähud.

+5
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Paistab, et kirjaoskamatus on nakkav.

Mitte ainult nakkav, vaid ilmeksimatu antivakseri ja lameda maa lollaka tunnus on taoline tühikuteta tekst või veel levinum, kirjavahemärgi ette pandud tühik. Aga eks see sai ka kohe pandeemia alguses selgeks, millise IQ ja haridustasemega need EKRE fännid ja uhhuud on.

Ei jää sinulgi üks päev need vead tulemata.

Ma võin juhuslikult ja kogemata teha ühe või kaks sellist näpuviga, aga sellist päeva, kus terve minu tekst näeks välja lamemaalase kirjutise moodi, ei tule mitte kunagi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et kirjaoskamatus on nakkav.

Mitte ainult nakkav, vaid ilmeksimatu antivakseri ja lameda maa lollaka tunnus on taoline tühikuteta tekst või veel levinum, kirjavahemärgi ette pandud tühik. Aga eks see sai ka kohe pandeemia alguses selgeks, millise IQ ja haridustasemega need EKRE fännid ja uhhuud on.

Ei jää sinulgi üks päev need vead tulemata.

Ma võin juhuslikult ja kogemata teha ühe või kaks sellist näpuviga, aga sellist päeva, kus terve minu tekst näeks välja lamemaalase kirjutise moodi, ei tule mitte kunagi.

vaat kus tubli formaald3biilik

0
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pigem hulluarsti juurde tuleks saata ärevikud, kes on kahe aasta vältel omale nelja süsti õlga ajanud järjepidevalt ning nõudnud seda ka teistelt, mille kaitse on ainult kolm kuud. Normaalne inimene saab juba aru, et maski kandmine ei aita kuidagi, eriti laste puhul ning kui testida, siis ainult kui on juba mingid haigusnähud.

Ärevikke leidub kõikjal, vaktsiin ega mask selle vastu kahjuks ei kaitse. Teemaalgataja puhul on ju asi väljendusviisis ja argumentides, mitte tõekspidamistes või arvamustes. Samuti vajab abi vanem, kes hüsteerilise kirja kirjutab, kuidas tema laps ei julge kooli minna, sest klassis ühel lapsel ei olnud maski ees.

Lapse hirm ja mure on tõsine ja tegelik asi, sellega tuleb tegeleda, aga kõigepealt on vaja enda ärevus kontrolli alla saada. Ega see laps siis testi vähem kartma ei hakka, kui tal mingid haigusnähud tekivad. Lapsele endale on parem, kui ta sellega hakkama saab ja ei karda, ei muretse.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis tehakse veel igasuguseid asju, mis lastele ei pruugi meeldida. Vanema asi on õpetada ja harjutada laps sellistes situatsioonides toime tulema. Selgitad rahulikult, et seda pulka ei tule sügavale ninna toppida ja näitad enda peal ette. Harjutate enne kodus koos, kui see ärevust tekitab. Milleks lapsele probleeme ja raskusi tekitada mingi mõttetu võitlusega? See kiirtest ei tee lapsele küll mitte midagi. Esimene klass on niigi suur muutuste aeg. Praegu mitu nädalat aega tegeleda selle teemaga, et kooliajaks poleks lapsel probleemi enam.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu trall on kestnud varsti juba 3 aastat, oleks aeg õppida sellega elama ????????‍♀️ Vähemalt Soomes kavatsetakse nii teha.

Aga kuidas see “elama õppimine” peaks välja nägema? Et enam ei testi, enam ei vaktsineeri, enam ei kasuta mingeid ettevaatusabinõusid, nagu maskid – las looduslik valik teeb oma töö? Las saavad haiglad täis, ülejäänud haigestunud jätame ukse taha surema lihtsalt, kuna pole ruumi? Piirame muu arstiabi kättesaadavust ka, sest haiglad/kliinikud ei suuda enam inimesi vastu võtta. Las surevad, kes peavad surema.

Oled sa kindel, et sa tahad sellises ühiskonnas elada siiski?

Kas sa usud, et vaktsineerides, haiglad ei täitu? Usud, et maski kandes sa ei nakatu? Kui maskist tulevad läbi õhku pihustatud tualettvee piisad siis need viiruseosakesed tulevad seal maskist veel kiiremini läbi.
Näiteks Soomes ,, kohustati ,, vaktsineerima kõik med. töötajad, sellega taheti kindlustada seda, et haiglates ikka inimesti ka tööl oleks kui haigetevool hakkab tulema. Mis oli tulemus? Massiliselt olid need samad vaksitud töötajad kodus haiged. Milleks kõik see paanika, maskitamine, süstimine, koroonapassitamine ( jaburuse tipp! ) kui mitte milleski pole kasu? Minu täisvaksitud sugulane muide nakatas mu täisvaksitud ema.
Kui oled haige, oled kodus ja ravid end ja muud ei saagi teha ????????‍♀️
Mina ei paanitse, elan rahulikult edasi nagu ennegi, haigetega ei roni ninadpidi kokku aga kui tuleb haigus siis oleme kodus ja ravime.
Hirmus elavad inimesed tõmbavadki omale haiguseid ligi.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mida see testimine annab? Ega see terveks koroonast ei ravi ju.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu täisvaksitud sugulane muide nakatas mu täisvaksitud ema.

Mis te vaksite niimoodi üksteist täis siis? Häbi võiks olla! Suured inimesed!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa usud, et vaktsineerides, haiglad ei täitu?

See oleneb haigestunute koguarvust, aga kuna vaktsineerimine vähendab hospitaliseerimist olulisel määral, siis aitab vaktsineerimine tõepoolest haiglate koormust tunduvalt vähendada ja kriitilist täitumist ei pruugita saavutada.

https://tervis.postimees.ee/7582217/omikroni-joudsalt-leviv-variant-ba-5-tekitab-tosisemat-haigust-kui-ba-2
“BA.5 variandiga nakatunutel oli tõhustusdoosiga vaktsineerimine seotud 77 protsendi võrra väiksema hospitaliseerimise ja 88 protsendi võrra väiksema surmariskiga. BA.2 variandi puhul olid need näitajad paremad, tõhustusdoos andis 93 protsendise kaitse hospitaliseerimise ja 94 protsendise kaitse surma eest.

Kuigi BA.2 eest on kaitse tugevam kui BA.5 puhul, pakuvad tõhustusdoosid märkimisväärset kaitset Covid-19 hospitaliseerimiste ja surmade eest.

Varasem põdemine kaitses BA.5 nakkuse eest halvemini kui BA.2 nakkuse eest.”

Usud, et maski kandes sa ei nakatu? Kui maskist tulevad läbi õhku pihustatud tualettvee piisad siis need viiruseosakesed tulevad seal maskist veel kiiremini läbi.

Viirused ei lendle õhus üksi, vaid aerosoolipiiskadega. Mask peab osa neist kinni ja kuna nakatumiseks on tarvis, et organismi satuks teatud kriitiline kogus viirusi, siis just mask võib olla see, mis mingil konkreetsel juhul nakatumise ära hoiab. Igal juhul aitab viirustega aerosoolipiiskade levimise ja sissehingamise vähendamine nakatumisi vähendada.

Milleks kõik see paanika, maskitamine, süstimine, koroonapassitamine ( jaburuse tipp! ) kui mitte milleski pole kasu?

Sellest kõigest ON kasu. Vaata eespool tsitaati. Sinu maailmapilt on must-valge: kui millestki ei ole 100% kasu, siis järelikult on sellest 0% kasu. Sellist asja, nagu 77% kasu või 50% kasu, sinu maailmas ilmselt ei eksisteeri.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks siis õpetaja või kooliõde hakkab koolis testima. Minul tõesti ei ole enam aega sellega tegeleda, laps ise on raske puudega ega ole võimeline iseseisvalt testima. Kodus ta ka ei lasknud mul seda teha – lükkas kätega eemale või hakkas pead keerutama.

Õpetajal või kooliõel on rohkem aega?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga imelik ja hüsteeriline teemaalgatus. See laps (ja ilmselt ka tema ema) vajavad psühhiaatri kohest konsultatsiooni. Koroona ja mingite ninatestidega pole siin küll midagi pistmist.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kka joller,kes ise muuseas mainis,et moistke,maskid on ühed suurimad nakkusallikad! Tsirkus

Mask on nakkusallikas ainult juhul kui seda vaesti kasutad.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaat kus tubli formaald3biilik

Haritud ja viisakal inimesel tuleb õigekiri iseenesest, ilma pingutamata.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, et keegi seda maski- ja vaktsineerimise jura veel ketrab ja tōsimeeli vajalikuks peab.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka selline laps ja käib veel lasteaias. Me ei ela Eestis ja siin võetakse lastel test suust, mitte ninast. Ka see tekitas minu lapsele eelmisel hooajal väga palju ärevust ja pinget. Ta on erivajadusega ja üheks selle väljundiks on hirm ja vastikustunne kõige näo ja suu suunas liikuva suhtes. Toitumishäire on ka ja ärge parem küsige, mis aastatepikkuse kadalipu me oleme terve perega läbi teinud, et lapsel saaks hambaid pesta näiteks.

Jah, tunnistan, ka mina olen selles osas pinges ja ärev, olen suur süüdlane. Lapsel nimelt on refleks kaarega oksendada, kui suus on mingi talumatu asi või kui ta läheb paanikasse. Paha lugu jah, ma tõesti ei soovi, et minu laps kaks korda nädalas lasteaia fuajees hommikusöögi enda ja minu riietele ning põrandale oksendaks. Ei soovi seletada kasvatajatele või teistele vanematele, et ma ei toonud teile siia kõhuviiruses oksendavat last, ta on lihtsalt paanikas. Ei soovi avalikus kohas okset koristada ja nutva lapse riideid vahetada. Jne jne. Terve eelmise talve läksin kolmapäeviti ja reedeti hommikul lasteaeda laps käeotsas, endal kõht krampis ja hambad kokku surutud lootuses, et äkki joppab ja saab ta ära testitud ilma, et öögatama hakkaks. Vaatasin kõrvalt, kuidas teised temast hulga nooremad lapsed pistsid kummasegi põske testipulga ja surasid seda ise hoogsalt edasi-tagasi samal ajal itsitades. Samal ajal mina püüdsin veenda oma vingerdavat last natukenegi suukest paotama, et saaks vähemalt midagigi vatipulgale. Kui keegi oleks tulnud nõudma testi NINAST, oleksin lihtsalt lapse lasteaiast ära võtnud.

Ükskord keset suve juhtus siis nii, et meil jäi pereliige koroonasse. Lasteaed oli suvepuhkusel ja need suust tegemise testid, mida kevadest juba lahkesti vanematele tasuta kodus tegemiseks kaasa jagati, olid otsas. Läksin apteeki küsima, kas neil ehk laste teste müügil pole. Apteeker ütles rahumeeli, et KÕIKI koroonateste saab teha ka suust, lihtsalt mõnedel on väga peenike painduv pulk ja sellega pole mugav. Müüs mulle mingid natuke paksema pulgaga.

Mõne aja pärast käisin lapsega haiglas plaanilisel operatsioonil. Enne kui sisse võeti, tehti meile mõlemale haigla vastuvõtus eelmisel päeval PCR. Valmistusin jälle hullemaks, varuriided kaasas, küsisin neerukausi ka valmis ja mõtlesin, et kas pean last äkki kinni hoidma, kui nad ta nina tahavad surkida. Suur oli mu hämmastus, kui PCR võeti meil MÕLEMAL suust. Nina ei puutunud keegi. Midagi ei küsitud söömise-joomise ega hambapesu kohta, seega ka need järelikult ei mõjuta proovi tulemust ega ole põhjuseks proovi ninast võtmisele.

Mina tavakodanikuna sooviksin nüüd küll selgitust, mis eesmärgil ja kelle algatusel toimus ja toimub see ninas surkimine. Kõik teavad, et suust saab ka, aga ikkagi sorgitakse nina.

Minul endal pole selle suhtes mingeid erilisi emotsioone, olen mitmeid kordi ninast testi andnud,  pole midagi talumatut. Aga tänu oma lapsele tean, et see pole mitte kõigi inimeste jaoks niisama lihtne. Seega, MIKS ikka veel on kasutusel see testimeetod, mis on paljude jaoks raskesti talutav?

Uhuud lasid kohe alguses laulu lahti, kuidas pulk surgatakse ajju välja jms lämin, mis koledused kõik… Kogu see triangel oleks olemata olnud, kui teste oleks suust võetud. Kelle huvides toimus see vee valamine uhuude veskile ja inimeste hirmutamine, et nii kole-kole on see testimine?

Vastuseid muidugi ei ole ega tule. Aga mina vastutustundliku inimesena, kes järgis kõiki koroonareegleid, tegi vaktsiinid ja oli igati hoolas ja valvas olen pettunud ja tüdinenud.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Viha kiirtestimise osas koolis