Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Viha

Postitas:

Kust algab viha? Selline viha, et sooviksite näha ja naudite sellise inimese hävimist, kellega on väga lähedased oldud?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 10:10; 04.01 10:32; 04.01 10:36; 09.01 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reetmisest, mille tähtsusest pole väga paljud aru saanud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 10:21; 04.01 10:34; 04.01 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei aga kui pole olnud reetmist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 10:10; 04.01 10:32; 04.01 10:36; 09.01 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis see oli siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 10:21; 04.01 10:34; 04.01 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis see oli siis?

Sellepärast küsimus ongi püstitatud, et kas võib olla ka midagi muud või on midagi mida peetakse reetmiseks aga mis tegelikult seda pole aga mida ei taheta muuna näha näiteks.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 10:10; 04.01 10:32; 04.01 10:36; 09.01 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjaosalised peaksid ju teadma, mis sellise asja vallandas.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 10:21; 04.01 10:34; 04.01 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viha võib alguse saada ka sellest, et sinul olid teise inimese suhtes ootused, millele teine ei vastanud. Sinu ootused, sinu pettumine. Teine kas oli neist ootustest teadlik või mitte, aga see pole isegi oluline.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On inimesi, kes ei saa endaga hakkama ja siis valavad kogu oma sisemise seisundi teiste peale välja. Nii nn põhjusega kui ilma põhjuseta. Igat inimesti peaks eraldi vaatama. On suur vahe, kas inimene ei saa ise endaga hakkama ja siis on kõik teised süüdi või ta on tõesti väga väga haiget saanud ja ei oskaa sellega muud moodi toime tulla kui viha teiste peale väljavalada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Pakuks veel välja, et äkki tunne, et sind on ära kasutatud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ego saab haavata näiteks äärmise ebaõigluse tõttu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 17:16; 05.01 18:51; 05.01 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on rängalt alt veetud või nö nuga selga löödud (põhimõtteliselt lähevad reetmise alla).
Lähisuhetes võib vihkamist põhjustada ka vastamata armastus. Umbes et, kui mina sind ei saa, ei saa keegi. Omandihimulised partnerid käituvad nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 13:57; 05.01 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on probleem reetmise mõistest aru saamisega, kui jutt on paarisuhtest. Inimesed on suhtes, ühel poolel tekib huvi kellegi teise vastu veel. No mismoodi see partneri suhtes reetmine on? Sellest ma saan aru küll, et üks partneritest võib tahta ainus olla ja mitte leppida sellega, et teisel poolel on mitu partnerit. Aga milles see reetmine seisneb? Et vannutakse alguses igavest truudust ja lubatakse vaid ühe inimesega suhtes olla ja seda mitte tehes petetakse siis teist poolt? Aga kui pole vannutud? Kas enamus paare annab tänapäeval suhte alguses üksteisele selge sõnaga lubaduse, et terve elu jooksul ei magata kellegi teisega peale selle ühe inimese?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust algab viha? Selline viha, et sooviksite näha ja naudite sellise inimese hävimist, kellega on väga lähedased oldud?

See viha algab sealtmaalt, kustmaalt inimene enda elu ja tunnete üle kontrolli kaotab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihal on tegelikult üksainus kõikehõlmav ajend: ülekohtutunnetus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähisuhetes võib vihkamist põhjustada ka vastamata armastus. Umbes et, kui mina sind ei saa, ei saa keegi. Omandihimulised partnerid käituvad nii.

Ma küll seal mingit omandihimu ei näe. Pigem kättemaksu ja selle kaudu oma haavade ravimist. Mitte, et ma seda otseselt toetaks, aga mõnes olukorras on inimene nii nurka surutud, et ei suuda muud moodi. Tegelikult ma ei näe seal isegi vihkamist. Viha ei võrdu ilmtingimata vihkamisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 17:16; 05.01 18:51; 05.01 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viha võib alata ka väsimusest, ebaõiglusest, reetmisest, hirmust, rumalusest, võimetusest, võimust, alaväärsusest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähisuhetes võib vihkamist põhjustada ka vastamata armastus. Umbes et, kui mina sind ei saa, ei saa keegi. Omandihimulised partnerid käituvad nii.

Ma küll seal mingit omandihimu ei näe. Pigem kättemaksu ja selle kaudu oma haavade ravimist. Mitte, et ma seda otseselt toetaks, aga mõnes olukorras on inimene nii nurka surutud, et ei suuda muud moodi. Tegelikult ma ei näe seal isegi vihkamist. Viha ei võrdu ilmtingimata vihkamisega.

Mina jällegi ei näe lahkuminekul kellegi nurka surumist ☺ kuidas üks osapool väljapääsematus olukorras on? Too näide, siis saan paremini aru ☺
Haavumine on küll olemas ja sealt viha ning raskematel juhtudel kättemaksuiha sellisel määral, et üritatakse teise elu hävitada või võimalikult ebamugavaks muuta. Kuni maamuna pealt kaotamiseni välja. Aga sellise kättemaksu jaoks on vaja väga tugevat emotsiooni, mida vihkamine on. Mingit tõuget vaja.
Eks lõpuks on neid nüansse nii palju, mis lausa vihkamist põhjustab, et ühest vastust ei olegi võimalik anda. Igat juhtumit tuleb vaadata eraldi ning välistada ei saa midagi. Kõik on võimalik. Kuni selleni välja, et vihkajal võib lihtsalt üks faas peas puudu olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 13:57; 05.01 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi ei näe lahkuminekul kellegi nurka surumist ☺ kuidas üks osapool väljapääsematus olukorras on? Too näide, siis saan paremini aru ☺

Näiteks kui lahkumineku algatamine on pelgalt ühepoolne ja teine saab sellest väga järsku teada, olles ise samal ajal kas näiteks väikeste laste tõttu ülekoormatud, terviserikke tõttu poole teovõimega, äsja töötuks jäänud, kalli pereliikme kaotanud või muud moodi eriti haavatav.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 17:16; 05.01 18:51; 05.01 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeletu vihahoog tekkib ka paigast ära hormoonidest, verekeemiast (mõni varjatud haigus, kilpnäärme, neerude talitushäired,pms, jms) vallandades kontrollimatu vahkviha hoo kui keegi ei käitu sinu ootustele vastavalt. Alati ei peagi olema nuga selga löödud, kuigi selline tunne on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viha võib alguse saada ka sellest, et sinul olid teise inimese suhtes ootused, millele teine ei vastanud. Sinu ootused, sinu pettumine. Teine kas oli neist ootustest teadlik või mitte, aga see pole isegi oluline.

See vastus on tõele kõige lähemal. Naine on vihane et abielu ei osutunud tema jaoks majanduslikult nii kasulikuks kui ta lootis. On selgunud, et kõige esimene pettumus saabus siis kui mees ei muutunud oma abielueelset vara, millest sai pere eluase, ühisvaraks. Kuna naine oli otsustanud juba enne lapse sündi, et tema kolm aastat tööle ei lähe, saabus järgmine pettumus poolteist aastat pärast lapse sündi kui mees teatas, et tema sissetulekust ei piisa lisaks endale ja lastele(üks laps oli olemas juba enne abielu) ka ühe igati terve täiskasvanu kõikide kulude, sh kõik kaasaegsed iluteenused, katteks. Seepeale jättis naine mehe maha, võttis lapsed loomulikult kaasa ja alustas kohtumenetluse, mille mõtte võiks kokku võtta nii: kui mulle ei tahtnud maksta, siis maksa vähemalt lastele.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 10:10; 04.01 10:32; 04.01 10:36; 09.01 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see, mida sina kirjeldad, pole ju viha vaid ratsionaalne majanduslik kaalutlus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.