Esileht Pereelu ja suhted Vihane sõbranna

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Vihane sõbranna

Postitas:

Olen tähele pannud, et üks sõbranna on pidevalt vihane. See on selline allasurutud ja viisaka naeratuse, malbe kontrollitud hääle taha peidetud viha. Talle silma vaadates on näha, et inimene sisiseb raevust, aga miskipärast seda välja endast ei lase. Vahel harva on ka hetki, kus ta ongi päriselt rõõmus ja naeratab päriselt, on korraks õnnelik.

Millest see tuleb? Ma ei tea, et tal olulisi elumuresid oleks? Ma ei julge ka küsida, mis teda vaevab. Esiteks ta ei ava end, vaid vastab, et pole midagi. Teiseks kui avab, siis pinnapealselt, näiteks toriseb midagi paari sõnaga ja tund aega hiljem teeb näo, et on heas tujus. Vahel nagu hakkab rääkima, aga siis kiirelt mõtleb ümber, või vaikib.

+5
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 13:53; 12.08 23:04; 13.08 18:03;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

stress

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mis sõbranna see on, kui sa temast midagi ei tea. ammugi ei tea meie, võõrad inimesed.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest see tuleb?

Keegi kandis talle ette, et nägi sind ja tema meest kuskil koos.
Kas tõde või vale, vahet pole, reaktsioon on ikka sama.

Miks te ei räägi oma sõbrannadega?
Või nüüd käib juba sõbrannadega suhtlemine samuti läbi perekooli. Et loodad, et ta loeb ja siis vastab….

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 14:34; 13.08 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on paar korda poeg küsinud, et miks sa nii vihane oled. Ma ei ole kaugeltki mitte vihane, ma olen nii mõttesse vajunud, et ei päne ümbrust tähelegi, saati siis näoilmet.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tähele pannud, et üks sõbranna on pidevalt vihane. See on selline allasurutud ja viisaka naeratuse, malbe kontrollitud hääle taha peidetud viha. Talle silma vaadates on näha, et inimene sisiseb raevust, aga miskipärast seda välja endast ei lase. Vahel harva on ka hetki, kus ta ongi päriselt rõõmus ja naeratab päriselt, on korraks õnnelik.

Millest see tuleb? Ma ei tea, et tal olulisi elumuresid oleks? Ma ei julge ka küsida, mis teda vaevab. Esiteks ta ei ava end, vaid vastab, et pole midagi. Teiseks kui avab, siis pinnapealselt, näiteks toriseb midagi paari sõnaga ja tund aega hiljem teeb näo, et on heas tujus. Vahel nagu hakkab rääkima, aga siis kiirelt mõtleb ümber, või vaikib.

Minu mees on ka selline, et kooselu algul ma muudkui küsisin, et kas midagi on lahti, miks sa pahane oled? Mees imestas alati ja ütles, et ta ei ole üldse pahane vaid mõtiskleb ja ei kontrolli sel ajal oma näoilmet. Ja tõesti, ta tegelikult ei olegi üldse selline inimene, kes sageli pahandaks, aga näoilme järgi tundub küll nii.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tähele pannud, et üks sõbranna on pidevalt vihane. See on selline allasurutud ja viisaka naeratuse, malbe kontrollitud hääle taha peidetud viha. Talle silma vaadates on näha, et inimene sisiseb raevust, aga miskipärast seda välja endast ei lase. Vahel harva on ka hetki, kus ta ongi päriselt rõõmus ja naeratab päriselt, on korraks õnnelik.

Millest see tuleb? Ma ei tea, et tal olulisi elumuresid oleks? Ma ei julge ka küsida, mis teda vaevab. Esiteks ta ei ava end, vaid vastab, et pole midagi. Teiseks kui avab, siis pinnapealselt, näiteks toriseb midagi paari sõnaga ja tund aega hiljem teeb näo, et on heas tujus. Vahel nagu hakkab rääkima, aga siis kiirelt mõtleb ümber, või vaikib.

Arvatavasti käid talle närvidele! Üritab küll head nägu teha aga tegelikult ei kannata su rumalat juttu ja siis läheb hetkeks ka teesklemine meelest.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on sinu enda käitumises viga? Oled endast heal arvamusel ja temaga suhtled enda ego upitamise eesmärgil?

NB! Oled ikka kindel, et ta on vihane? Tõlgendad ehk liiga äärmuslikult teda?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 19:17; 12.08 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean tunnistama, et ma ei saa ka sellisest sõprusest aru, kus päriselt nagu sõbrad siiski ei olda; üksteist ei usaldata ja käib mingi veider pilkude mäng koos repliikidega “ära kujuta ette…”

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Resting bitch face?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tõlgenda, vaid päriselt panen tähele. Huuled kokku surutud, tige läbitungiv pilk, näos ei liigu ükski lihas kui räägib. Vahel harva naeratab.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 13:53; 12.08 23:04; 13.08 18:03;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei tõlgenda, vaid päriselt panen tähele. Huuled kokku surutud, tige läbitungiv pilk, näos ei liigu ükski lihas kui räägib. Vahel harva naeratab.

Võib-olla on tal halvasti midagi aga ta ei taha sellest rääkida ega sind ega teisi sellega koormata?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 19:17; 12.08 23:52;
To report this post you need to login first.

No parem on ka ju, kui ei räägi sellisele “sõbrannale” oma muresid- tuleb too kohe perekooli arutama…

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muutsin ka oma käitumist, kuna laps ütles – ema, ära karju iga asja peale. Olen tõesti natuke käre inimene ja kui peres on 3 poega, siis vahest käratsen küll, kui toad on segi ja keegi ei liiguta. Tõmbasin tagasi, ise kõrvalt vaates seda ei märka, olen ennast ikka heaks ja lahkeks inimeseks pidanud, aga ilmselt lastele jääb silma-kõrva rohkem käratsev ema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tõlgenda, vaid päriselt panen tähele. Huuled kokku surutud, tige läbitungiv pilk, näos ei liigu ükski lihas kui räägib. Vahel harva naeratab.

“Tiina, kas midagi on juhtunud? Sa oled näost nii ära…Kas ma saaks kuidagi aidata…?”
Täiesti VÕIMATU küsimus teemaalgataja jaoks.

Aga sõbranna vist polegi naiste jaoks sama, mis on sõber mehe jaoks?
Sõbranna on lihtsalt teine samast soost isik, kellega saab rahuldada oma lobisemisvajadust; isiklikel teemadel temaga ei räägita.

Siis tekib küsimus, et kellega naised siis üldse räägivad, sest perekoolist saab lugeda, et oma meestega nad ka ju ei räägi?
Ok, tean: lastega.
Kui need alla puberteediealised on.

+1
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul on ka üks sõbrannadest pidevalt sellise kergelt toriseva olekuga. Koguaeg on tunne, et ta kannab kogu maailma valu kaasas. Võõraste jaoks võibki tunduda, et ta on pidevalt vihane, pahane või solvunud.

Räägib ainult siis, kui talle on sobiv hetk. Nii lihtsalt on. Ma juba harjunud, et ei saa igal suvalisel hetkel talle kaela lennata süva-analüüsiga. Ei peagi. Räägime siis, kui ta soovib end avada. Inimesed on erinevad. Mõni kannabki kõike mõne aja enda sees, seedib, ja mõne loomulik olek ongi selline tõsine ja pigem eemalehoidev.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägib ainult siis, kui talle on sobiv hetk. Nii lihtsalt on. Ma juba harjunud, et ei saa igal suvalisel hetkel talle kaela lennata süva-analüüsiga.

Mina vist olengi kui mitte see, siis vähemalt sellesarnane sõbranna.

Ei räägi, kui sõbranna mulle keset tööpäeva “Tšau, mis teed seal” töö juurde helistab (teab, et meil üsna pingeline töö ja eriti aega rääkida ei ole) ja õhtul kinos või kaupluse kassas olles ütlen ka, et helistan pärast tagasi ja panen telefoni kinni.

Ja nüüd, kui olen puhkusel, helistab ta tavaliselt kl 8-9 ajal hommikul, ehkki teab, et tahaksin vähemalt kella 10-ni magada. Kusjuures need kõned algavad tavaliselt “Ma tean küll, et kell on vähe ja oled pahas tujus”:) Kui olen telefoni hääletu peale pannud ja kohe vastu ei võta, siis helistab mu mehele, emale või mõnele lastest ja küsib, kas minuga on kõik ikka korras … Tema on ju hoolitsev, mina olen tujukas:)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesel on tõenäoliselt pikaajaline stress, aga sõbrannana peaksid siis ikka teadma, millest, kas töö, peresuhted, tutega olemisest kurnatud, vana vanem hooldada vms.
Või siis enesele teadmata käid talle närvidele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei räägi, kui sõbranna mulle keset tööpäeva “Tšau, mis teed seal” töö juurde helistab (teab, et meil üsna pingeline töö ja eriti aega rääkida ei ole) ja õhtul kinos või kaupluse kassas olles ütlen ka, et helistan pärast tagasi ja panen telefoni kinni.

Ja nüüd, kui olen puhkusel, helistab ta tavaliselt kl 8-9 ajal hommikul, ehkki teab, et tahaksin vähemalt kella 10-ni magada. Kusjuures need kõned algavad tavaliselt “Ma tean küll, et kell on vähe ja oled pahas tujus”:) Kui olen telefoni hääletu peale pannud ja kohe vastu ei võta, siis helistab mu mehele, emale või mõnele lastest ja küsib, kas minuga on kõik ikka korras … Tema on ju hoolitsev, mina olen tujukas:)

Jube ju tegelt. Täiesti ahistav. Helistab mehele, emale, lastele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei räägi, kui sõbranna mulle keset tööpäeva “Tšau, mis teed seal” töö juurde helistab (teab, et meil üsna pingeline töö ja eriti aega rääkida ei ole) ja õhtul kinos või kaupluse kassas olles ütlen ka, et helistan pärast tagasi ja panen telefoni kinni.

Ja nüüd, kui olen puhkusel, helistab ta tavaliselt kl 8-9 ajal hommikul, ehkki teab, et tahaksin vähemalt kella 10-ni magada. Kusjuures need kõned algavad tavaliselt “Ma tean küll, et kell on vähe ja oled pahas tujus”:) Kui olen telefoni hääletu peale pannud ja kohe vastu ei võta, siis helistab mu mehele, emale või mõnele lastest ja küsib, kas minuga on kõik ikka korras … Tema on ju hoolitsev, mina olen tujukas:)

Jube ju tegelt. Täiesti ahistav. Helistab mehele, emale, lastele.

Mitte lihtsalt jube vaid haiglane! Ja sellise käitumisega veel leppida?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte lihtsalt jube vaid haiglane! Ja sellise käitumisega veel leppida?

Inimesel on ilmselt valida, kas selline ahistajast “sõbranna” või üldse mitte ühtegi.

Siis võtabki pigem selle.
Ma saadaks sellise kohe kuu peale. Mehele ja emale helistada ja küsida, kas on ok – no hallooo. Kerge puude moodi näib.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 14:34; 13.08 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägib ainult siis, kui talle on sobiv hetk. Nii lihtsalt on. Ma juba harjunud, et ei saa igal suvalisel hetkel talle kaela lennata süva-analüüsiga.

Mina vist olengi kui mitte see, siis vähemalt sellesarnane sõbranna.

Ei räägi, kui sõbranna mulle keset tööpäeva “Tšau, mis teed seal” töö juurde helistab (teab, et meil üsna pingeline töö ja eriti aega rääkida ei ole) ja õhtul kinos või kaupluse kassas olles ütlen ka, et helistan pärast tagasi ja panen telefoni kinni.

Ja nüüd, kui olen puhkusel, helistab ta tavaliselt kl 8-9 ajal hommikul, ehkki teab, et tahaksin vähemalt kella 10-ni magada. Kusjuures need kõned algavad tavaliselt “Ma tean küll, et kell on vähe ja oled pahas tujus”:) Kui olen telefoni hääletu peale pannud ja kohe vastu ei võta, siis helistab mu mehele, emale või mõnele lastest ja küsib, kas minuga on kõik ikka korras … Tema on ju hoolitsev, mina olen tujukas:)

See sõbranna küll hoolitsev pole, pigem klammerduv. Ma annaks otsad, kui ükski sõbrannadest mul hakkaks nii käituma, eriti siis, kui ta mu mehele helistaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nagu TA sõbranna, vägagi sarnane… Ei räägi mitmel põhjusel. Esiteks, ei taha teistele tunnistada, et olen nõrk ja teen head nägu, kuigi tahaks nutta. Et olen läbi kukkunud mitmes mõttes. Teiseks, kui hakkangi avanema, räägitakse mu jutule sisse ja siis ma jään vait, naeratan ja ütlen, et kõik on korras. Miks inimene küsib, kui ta tegelikult ei kuula? Suunavate küsimuste asemel hakatakse oma juttu vahele rääkima.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nagu TA sõbranna, vägagi sarnane… Ei räägi mitmel põhjusel. Esiteks, ei taha teistele tunnistada, et olen nõrk ja teen head nägu, kuigi tahaks nutta. Et olen läbi kukkunud mitmes mõttes. Teiseks, kui hakkangi avanema, räägitakse mu jutule sisse ja siis ma jään vait, naeratan ja ütlen, et kõik on korras. Miks inimene küsib, kui ta tegelikult ei kuula? Suunavate küsimuste asemel hakatakse oma juttu vahele rääkima.

Siit tekivadki käärid. Sinu räägitav probleem võib kuulajale meelde tuua tema elu probleemid, mineviku olukorrad, mis iganes. Hakkabki näiteks rääkima, kuidas temal oli. Kui sa ise teed head nägu, ei tuldagi uurima, kas midagi on valesti. Kõige nõmedam ongi vastata, et kõik on korras või küsida, kas kõik on korras. See sulgeb automaatselt edasise jutu, sest saab ju vastata ainult eitavalt või jaatavalt. Teinekord proovi rääkida asjadest otse näiteks öeldes välja, et täna sul on melanhoolne tunne, oled elus enda arvates korduvalt läbi kukkunud nii ja naamoodi, ja on see ja too probleem, mis peas keerleb ja rahu ei anna. See on palju parem kui hambad kokku surudes naeratada ja tekib ka suurem usaldus ümbritsevate inimeste vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 13:53; 12.08 23:04; 13.08 18:03;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul on ka kuri ja vihane pilk 98% ajast ees. Aga ma ei oskagi eriti teistsuguse näoga olla.
Mul on hästi tundlikud silmad ja ere valgus(eriti päike) ning tuul ajab mind silmi kissitama ja kulmu kortsutama. Ja suure osa ajast olen ma kusagil sügaval oma mõttetes.
No teise inimesega vestluse ajal olen ikka kohal, aga ma ei pane ise tähelegi, kui kulm krimpsus jälle on-st, et ma mõtlen räägitavale jutule kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Vihane sõbranna