Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vihkan elu covidiga!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )

Teema: Vihkan elu covidiga!

Postitas:
Kägu

Mul on nende kahe koroona-aasta jooksul tekkinud täielik depressioon. Tunnen, et praegune elu pole midagi väärt. Olen omalt poolt kõik teinud – vaktsineerinud, hoidnud distantsi, püsinud vajadusel kodus, vähendanud kontakte. Esialgu ei häirinud mind ei piirangud ega maskid. Aga praeguseks tunnen, et karikas on pilgeni täis, sest helgemat tulevikku ei paista kuskilt. See uus reaalsus on vastuvõetamatu, elurõõm on täiesti kadunud. Ma ei taha jäädagi end vaktsineerima, ma ei taha jäädagi sesoonselt maski kandma, ma ei taha, et jätkubki elu, kus periooditi ei saa korralikult ei tööl ega koolis käia, ma ei taha olukorda, kus meelelahutus on haruldane privileeg, mitte normaalne elu osa, ma ei taha sellist elu, kus kontakt sõprade ja lähedastega on piiratus.

Jah, ma tean, et kusagil on kellelgi veel hullem, aga see ei tähenda, et mina peaksin rahul, rõõmus ja tänulik olema. Fucking kõrini on!

+43
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Samaväärset elu ei tule kunagi. Seetõttu oled sunnitud leppima ja ümber kohanema.

+12
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust läheb järjest normaalsemaks. Harjutakse ära ja pole enam iga natukese aja tagant kinni kõik. Sel aastal olen kõike teha saanud, täna lähen näiteks teatrisse, järgmisel nädalal kinno. Eelmisel aastal pandi sel ajal juba kõik kinni. Lapsed on koolis saanud käia, ainult kaks nädalat kodus olnud. Maskidest mul suhteliselt savi. Pigem meeldibki, et vähem rahvast on igal pool, varem oli liiga palju. Ja näiteks tahtsin täna Rakvere spaasse minna, kõik välja müüdud, nii et ma ei näe, et elu seisaks. Tööl on hea see, et kodukontor on muutunud täiesti aktsepteeritavaks töövormiks, varem pidi ikka kella peale kohale vudima, oli seal midagi teha või ei olnud. Ainuke, mis mind tõeliselt masendab, on see vahepealne koroona tõttu tekkinud auk tootmises ja majanduses, mis nüüd hiigelsuurte hinnatõusudega tagasi tehakse. Pool energia hinnatõusust olevat ju sellest, et “nõudlus on tõusnud”, ehk et siis lihtsalt lambist on hinda tõstetud, sest saab.

+28
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Psühhiaater?

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on meil ju kõik üsna vaba ja normaalne, pole mingeid erilisi piiranguid, vaktsiin aitab ikka tervist ka kaitsta ja ei pea pidevas hirmus elama. Kogu meelelahutus töötab täistuuridel, ainult ööklubitamine on kadunud. Teatrid, kinod, lõputud kontserdid, spaad – kõik on avatud, valikut on maailm, käi, kus tahad.
Maskid mind ei sega üldse, kaugtöö on suur pluss, reisil käisime Euroopas oma autoga (sest lennukis tõesti ei tahtnud istuda), nii palju üritusi toimus kõikjal vabas õhus, väga tore oli.
Ja veel meeldib, et pole seda poolkohustuslikku üskteisel külas käimist ja pikkades sünnipäevalaudades istumist, see on õnneks ära kadunud meie tutvusringkonnas, loodetavasti jäädavalt.

+23
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on ka kõik väga okei, mingeid minu elu ei puuduta küll ükski piirang. Ja olen väga rõõmus, et nt ühistranspordis peab maski kandma – varem oli see lõputu köhimine ja tatistamine bussis ikka kohutav. Juba teadsid ette, kui tuugalt täis bussis pidid kolmveerand tundi sõitma ja keegi sulle kogu selle aja kuklasse köhis, et raudselt saad ise ka mingi viiruse kaela. Nüüd seda muret ei paista. Ei mäletagi, millal mingi nohu või köha oli.

+20
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa lased sellest enda elus põhiprobleemi teha, siis see ongi kogu elu segav probleem. Covid on ja kuhugi arvatavasti enam jäljetult ei kao, sinu suhtumisest oleneb, kas sa lased sellel oma elu ära rikkuda või püüad ikkagi omada elu ja elada. Ja lõpuks peaks ka ümber hindama, kas see covid enam on selline surmahirm, nagu sa arvad. See on lihtsalt viirushaigus, vaktsineerituna mitte tõsine (alati on erandeid jne). See pole nagu vähk või hiv vms.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind häirib küll see, et igal üritusel, teatrietendusel, kontserdil, koosviibimisel käies on reaalne oht see külge saada, maskidest ja vaktsineerimisest hoolimata. Kurvaks teeb just see, et vaktsiin on oodatust oluliselt vähem tõhusaks osutunud. Ja ei ole ma varem pidanud end ühegi viiruse vastu iga poole aasta tavant vaktsineerima – no ei rõõmusta mind väljavaade, et mitu korda aastas tuleb tõhustusdoos naha vahele saada.

+25
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Psühhiaater?

Jah, vajadus psühhiaatri järele on ühiskonnas oluliselt kasvanud, lastest on kahju, depressioon ja ärevus noorte seas on seoses covidiga kõvasti suurenenud.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et elu on oluliselt kergem, kui sa saad aru, et üks asi, mis on kindel, on muutus. Ja mida paindlikum sa muutustele oled, mitte ei punni neile vastu, seda lihtsam sul on.

Ei tea kedagi, kellele covid meeldiks. Me olemegi selles jamas kõik koos.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samaväärset elu ei tule kunagi. Seetõttu oled sunnitud leppima ja ümber kohanema.

Tänu sinusugustele kohanejatele võib-olla tõesti ei tule.

+9
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohanemisvõimelised isendid jäävad alati ellu. Looduslik valik, kas tead.

+16
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusmaalt lõppeb kohanemine ja algavad leplikkus ja allaandmine?

+15
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viirust pead silmas või kellele sa alla annad? Ma olen leplik küll, viirust ma hävitada ei oska, lepin olukorraga.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun väga, eita koroonat, aga päeva lõpuks pead meeles pidama, et mask oleks kaasas ja kuhu sind sisse lastakse ja ei lasta. Lihtsalt tee nii, et seda maski ei pea pidevalt unustama. Saad poindist loodetavasti aru. Lisapinge, teadmatus, aga nüüd enam ei tee midagi selle vastu, see on juba kohal ja õpid sellega elama, meeldib see sulle või mitte.

+15
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ma tean, et kusagil on kellelgi veel hullem, aga see ei tähenda, et mina peaksin rahul, rõõmus ja tänulik olema. Fucking kõrini on!

Aga ometigi peaksid sa tänulik olema, tegelikult.

Ega sellisest lapse kombel jalgade trampimisest: “Ma ei taha, et see viirus olemas on  – ja mina niimoodi ei mängi!” – ka mingit kasu pole.

Loomulikult pole ka mina rõõmus mõnede asjade üle, näiteks selle üle, et vaktsiin oodatust palju vähem tõhusamaks on osutunud.

Ja olen väga rõõmus, et nt ühistranspordis peab maski kandma – varem oli see lõputu köhimine ja tatistamine bussis ikka kohutav. Juba teadsid ette, kui tuugalt täis bussis pidid kolmveerand tundi sõitma ja keegi sulle kogu selle aja kuklasse köhis, et raudselt saad ise ka mingi viiruse kaela. Nüüd seda muret ei paista. Ei mäletagi, millal mingi nohu või köha oli.

Mulle just maskid sellest aspektist ei meeldi, et ma kardan, et kogu aeg maskis ühistranspordis sõitmine – kui teha seda aastaid järjest – võib lõpuks hakata madaldama inimese vastupanuvõimet tavalistele köha-nohu viirustele. Mina küll enne koroona tulekut ja ilma maskita igapäevaselt ühistransporti kasutades kogu aeg köhas-nohus polnud – väga harva, kui olin haige. Kardan, et tekib mingi harjumine maskiga –  ja pärast võibki olla nii, et niikui ilma maskita bussi lähed, oled kohe haige. Jah, ma saan aru, et kui haiglad on koroonahaigeid väga täis, on see ohuks medistsiinisüsteemile – ja siis tuleb ajutiselt kasutada abinõusid, sh. maske. Aga seda, kui maskikohustus kestab väga pikalt – see mind ei rõõmusta küll.

Aga samas, ma nüüd ka ei raiska energiat selle maskikohustuse üle pahandamiseks.

Tegelikult on meil ju sel sügisel väga vähe piiranguid olnud – mis siin ikka viriseda. Eesti on üldiselt ikka väga mõistlikult lähenenud piirangute osas.

Näit. Lätis olid ikka (mitu raksu) hullult ranged piirangud vahepeal! Ja ei saavutanud nad viiruse leviku osas suurt paremat midagi kui Eesti…

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ometigi peaksid sa tänulik olema, tegelikult.

Ega sellisest lapse kombel jalgade trampimisest: “Ma ei taha, et see viirus olemas on  – ja mina niimoodi ei mängi!” – ka mingit kasu pole.

Loomulikult pole ka mina rõõmus mõnede asjade üle, näiteks selle üle, et vaktsiin oodatust palju vähem tõhusamaks on osutunud.

Ja olen väga rõõmus, et nt ühistranspordis peab maski kandma – varem oli see lõputu köhimine ja tatistamine bussis ikka kohutav. Juba teadsid ette, kui tuugalt täis bussis pidid kolmveerand tundi sõitma ja keegi sulle kogu selle aja kuklasse köhis, et raudselt saad ise ka mingi viiruse kaela. Nüüd seda muret ei paista. Ei mäletagi, millal mingi nohu või köha oli.

Mulle just maskid sellest aspektist ei meeldi, et ma kardan, et kogu aeg maskis ühistranspordis sõitmine – kui teha seda aastaid järjest – võib lõpuks hakata madaldama inimese vastupanuvõimet tavalistele köha-nohu viirustele. Mina küll enne koroona tulekut ja ilma maskita igapäevaselt ühistransporti kasutades kogu aeg köhas-nohus polnud – väga harva, kui olin haige. Kardan, et tekib mingi harjumine maskiga –  ja pärast võibki olla nii, et niikui ilma maskita bussi lähed, oled kohe haige. Jah, ma saan aru, et kui haiglad on koroonahaigeid väga täis, on see ohuks medistsiinisüsteemile – ja siis tuleb ajutiselt kasutada abinõusid, sh. maske. Aga seda, kui maskikohustus kestab väga pikalt – see mind ei rõõmusta küll.

Aga samas, ma nüüd ka ei raiska energiat selle maskikohustuse üle pahandamiseks.

Tegelikult on meil ju sel sügisel väga vähe piiranguid olnud – mis siin ikka viriseda. Eesti on üldiselt ikka väga mõistlikult lähenenud piirangute osas.

Näit. Lätis olid ikka (mitu raksu) hullult ranged piirangud vahepeal! Ja ei saavutanud nad viiruse leviku osas suurt paremat midagi kui Eesti…

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust läheb järjest normaalsemaks. Harjutakse ära ja pole enam iga natukese aja tagant kinni kõik.

Ja minu meelest läheb järjest nõmedamaks. Alguses oli lootus, et olukord möödub, et vaktsiinid aitavad. Nüüd on näha, et midagi ei möödu, ongi uus normaalsus.

+17
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle just maskid sellest aspektist ei meeldi, et ma kardan, et kogu aeg maskis ühistranspordis sõitmine – kui teha seda aastaid järjest – võib lõpuks hakata madaldama inimese vastupanuvõimet tavalistele köha-nohu viirustele. Mina küll enne koroona tulekut ja ilma maskita igapäevaselt ühistransporti kasutades kogu aeg köhas-nohus polnud – väga harva, kui olin haige. Kardan, et tekib mingi harjumine maskiga –  ja pärast võibki olla nii, et niikui ilma maskita bussi lähed, oled kohe haige.

Nõustun sinuga. Meie pere polnud küll varasemalt ühistranspordi kasutamise tõttu pidevalt haiged, seevastu kui nüüd pärast pikki piiranguid ilma maskita ringi liikusime, olid lapsed järjepanu poolnohused-köhased. Raudselt soodustavad maskid ja isolatsioon immuunsuse langust ja inimesed on kõigele vastuvõtlikumad. Nii et midagi head ma küll ses olukorras ei näe.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun väga, eita koroonat, aga päeva lõpuks pead meeles pidama, et mask oleks kaasas ja kuhu sind sisse lastakse ja ei lasta.

See just oligi mu point, mida sa preagu kinnitasid – tee kuulekalt kõik nii nagu öeldakse, isegi kui see on ajuvaba ja põhjendamatu, ja võid kindel olla, et ei taastu sul mingi normaalsus kunagi.

+9
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun väga, eita koroonat, aga päeva lõpuks pead meeles pidama, et mask oleks kaasas ja kuhu sind sisse lastakse ja ei lasta.

See just oligi mu point, mida sa preagu kinnitasid – tee kuulekalt kõik nii nagu öeldakse, isegi kui see on ajuvaba ja põhjendamatu, ja võid kindel olla, et ei taastu sul mingi normaalsus kunagi.

Toon teise näite siis: vananedes kõigi inimeste tervis halveneb mingis punktis, võtame nägemise. Sul on vaja abivahendit-prille.. ja lõpuks sa harjud prille hoidma, kaasas kandma, retsepti uuendama. Jalutuskepp- sama lugu. Elu muutubki ajas, sa õpid ja kohaned. Pudrumägesid pole kuskil lõpmatult, elu teeb korrektiivid.

+16
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olukorras, kus sa ise ei saa midagi teha, on leplikkus ja allaandmine väga hea mõte. Milleks raisata energiat võitlusele, milles pole võimalik võita.

+16
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga see ei tähenda, et mina peaksin rahul, rõõmus ja tänulik olema.

Keegi ei palugi, vägisi ei pea tänulik olema. Elu ei ole ainult rõõm ja lustimine. Kriisi ajal on täiesti normaalne olla kurb. Huvitav kui vana teemaalgataja on?

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole üldse halb. Mis piiranguid on rohkem, kui nagunii on mul rahalised piirangud. Polegi raha raisata väljas söömisele või meelelahutusele. Tarbin seda meelelahutust, mida tasuta saab- telekas, jupiter, raamatukogu, väljas liikumine.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi ei palugi, vägisi ei pea tänulik olema. Elu ei ole ainult rõõm ja lustimine. Kriisi ajal on täiesti normaalne olla kurb. Huvitav kui vana teemaalgataja on?

No see kriis on meil vahelduva eduga juba kaks aastat! Pole siis ime, et need “kriisi ajal on normaalne olla kurb” on juba ammu depressiooni kukkunud.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen sinuga nii nõus! Mul on ka täiesti kopp ees sellest!

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga see ei tähenda, et mina peaksin rahul, rõõmus ja tänulik olema.

Keegi ei palugi, vägisi ei pea tänulik olema. Elu ei ole ainult rõõm ja lustimine. Kriisi ajal on täiesti normaalne olla kurb. Huvitav kui vana teemaalgataja on?

43 olen – eas, kus tahaks tõesti elu nautida ja tahaks, et ka lastel oleks võimalik normaalselt sotsialiseeruda. Oma ja tuttavate teistmeliste pealt näen, et kerge neile see olukord ei ole. Kriis on talutav, kui on lootust, et see möödub, aga see lootus on praeguseks kadumas.

+10
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enne koroonat oli noorte probleemiks see, et nad ei suhtle enam. Nt koolia vahetunniss on kõik oma telefonis. Peale kooli on ka suhtluskanalid. Nad ei tahtnud eriti misagi teha kui caid seadmes passida. Siis tuli koroona ja ei saanudkui muul moel suhelda kui seadme abil.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On mulgi natuke kõrini ja samuti lootsin vaktsiinidest enamat. Muidugi ei arvanud, et abi on vaid mõneks kuuks ja juba tuleb uus teha… Samas olen otsustanud rahulikult võtta ja teha seda, mida teha saab. Reedel käisin teatris, esmaspäeval trenni. Tööl käin pidevalt, kodutöö on lubatud, aga meil on tööl hea seltskond. Lihtsalt loodan, et kui piirnagud jälle karmimaks lähevad, et kesta see väga kaua. Arvan, et mingil moel isegi juba harjun, enam väga ei häiri, et reisimist ei saa pool aastat ette planeerida.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroona alguses räägiti, et see on laborist välja pääsenud. Miks nüüd biorelvade loojad hästilevivat nõrka haigust tekitavat ei võiks luua mis halvemad välja tõrjuks? Kas sellepärast, et siis ei saaks vaktsiine müüa?

+4
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vihkan elu covidiga!