Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vihkan elu covidiga!

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Teema: Vihkan elu covidiga!

Postitas:
Kägu

Veider. Mina elan samasugust elu nagu enne koroonat, ainukese vahega, et kannan avalikus siseruumis maski. Ühistranspordiga ei sõitnud ei siis ega nüüd. Peale maskikandmise ei näe tõesti mitte mingisugust muutust. Reisin nagu varem, ca 4 korda aastas. Vähemalt iga teine nädalalõpp kusagil mõisas või hotellis. Vahepeal oli mu bisnes 3 kuud kinni, aga lapsest peale on õpetatud mune mitte ühes korvis hoidma, seega tegin ülejäänud kuudega oma saamatajäänud käibe tagasi. Aga jah, muidu on elu on täpselt sama, mis enne covidit. Depressioon on liig, isegi stressi ei luba endal tekkida lasta. Trenn, head sõbrad, pidu-kõik sujub.

Ja mis sulle veider tundub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis sulle veider tundub?

Küllap see, et kõik teised inimesed nii tublid-targad-asjalikud ja (juhuslikult) ettevalmistunud pole? x)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasid mainida väikest erinevust varasemaga, et endise elu jätkamiseks pead üha lühemate vahedega ennast süstimas käima.

Kuidas saab mingi lühike 10 minutit kestev tegevus sinu elu nii mõjutada? Mina käin vaktsineerimas enne poodi minekut kiirelt ära ja üldse ei tunne, et see 10 minutit poe kõrval apteegis istumist minu elu oluliselt mõjutaks.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasid mainida väikest erinevust varasemaga, et endise elu jätkamiseks pead üha lühemate vahedega ennast süstimas käima.

Kuidas saab mingi lühike 10 minutit kestev tegevus sinu elu nii mõjutada? Mina käin vaktsineerimas enne poodi minekut kiirelt ära ja üldse ei tunne, et see 10 minutit poe kõrval apteegis istumist minu elu oluliselt mõjutaks.

No mina näiteks ei taha ennast koguaeg vaktsineerida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina näiteks ei taha ennast koguaeg vaktsineerida.

Ah, mina olen ammu loobunud endale stressi tekitamast sellega, et mõtlen, mida ma ei taha teha, kuigi ühiskond mind selleks sunnib.

Mulle ei meeldi, et ma pean väljaspool kodu viisakalt riides käima, kuna välimusele mõtlemine on igav; ma ei taha kella 8-ks hommikul tööle minna, olen õhtuinimene; ma ei taha võtta osa lapsevanemate koosolekus, ühistu koosolekust, suguvõsa kokkutulekust… Aga kuna ma olen osa ühiskonnast ja mul on ka teisi inimesi ja toimivat ühistut ja toimivat kooli lapsele vaja, siis kannatan need tüütused lihtsalt ära. Elus on nii palju asju, mida mina teeks teisiti, paraku on inimesed kooselulised loomad ja üksi me sellisel elatustasemel elada ei saa, seega peame enda valitud valitsuse otsustest lähtuma, sest kui sõjaväes ohu korral iga sõdur oma peaga mõtlema hakkaks ja isetegevust harrastaks, siis sõda me ei võidaks, isegi kui sõdurina tundub, et ülemuse otsused on valed.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina näiteks ei taha ennast koguaeg vaktsineerida.

Ma ei taha hommikuti üles tõusta, aga ikka tõusen.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina näiteks ei taha ennast koguaeg vaktsineerida.

Ma ei taha hommikuti üles tõusta, aga ikka tõusen.

Eee…kuidas see asjasse puutub? Ma tõesti ei soovi ennast 10x vaktsineerida. 0 huvi. Ma saan aru, et teil on sellest ükskõik, aga minul ei ole.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei taha kella 8-ks hommikul tööle minna, olen õhtuinimene

Ka mina ei taha hommikul kella 8ks tööle minna ja ma ka ei lähe. Mul on eluaeg olnud selline töö, mis ei ole kunagi alanud varem kui kell 10, aga praegu lausa on selline, mis algabki alles õhtul.

Õnneks saab ühiskonna liige olla ka sel moel, et sa ei tee kõike täpselt samamoodi nagu teised ja õnneks ei kehti kõigile täiskasvanuile ühtmoodi kohustust, et vat PEAD kella 8. hommikul tööle minema.

Kas te ikka saate aru, et need asjad ei ole omavahel võrreldavad? vaktsiinisüst, mida tapi korras peale surutakse, ei ole sama, mis hommikune ärkamine, turvavöö või koosolekul osalemine. see on su isiklik probleem, kui ei suuda või ei viitsi leida enda jaoks sobivamate kellaaegadega tööd või otsustad, et lepid siiski ärkamisega, sest nii on sinu pereelu jaoks mõistlikum. Vaktsiin ei ole niisuguste asjadega võrreldav. Ja see peaks kindlasti olema vabatahtlik, mitte nii et kui ei vaktsineeri, siis kärva kuskil kraavis, kodutu ja töötuna.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaktsiinisüst, mida tapi korras peale surutakse, ei ole sama, mis hommikune ärkamine, turvavöö või koosolekul osalemine.

Mis seal siis teistsugust on?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka mina ei taha hommikul kella 8ks tööle minna ja ma ka ei lähe. Mul on eluaeg olnud selline töö, mis ei ole kunagi alanud varem kui kell 10, aga praegu lausa on selline, mis algabki alles õhtul.

No mina tahan mingit aega, kus saan perega ka suhelda, kui ma õhtul tööl käin, pere aga hommikul tööl on, siis õhtul töötamine võtab mult teise olulise aspekti elust ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka mina ei taha hommikul kella 8ks tööle minna ja ma ka ei lähe. Mul on eluaeg olnud selline töö, mis ei ole kunagi alanud varem kui kell 10, aga praegu lausa on selline, mis algabki alles õhtul.

No mina tahan mingit aega, kus saan perega ka suhelda, kui ma õhtul tööl käin, pere aga hommikul tööl on, siis õhtul töötamine võtab mult teise olulise aspekti elust ära.

Pere ei ole tööl vaid tööl ja koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka mina ei taha hommikul kella 8ks tööle minna ja ma ka ei lähe. Mul on eluaeg olnud selline töö, mis ei ole kunagi alanud varem kui kell 10, aga praegu lausa on selline, mis algabki alles õhtul.

Halloo, õhtul ei taha ma ammugi minna!

Mina(kes ei soovi hommikuti ärgata) lähengi 10-ks. Aga see on ka jõle! Mulle meeldib magada 11-ni.

Vaktsineerimine on savi, süst nagu iga teinegi.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiin ei ole niisuguste asjadega võrreldav.

On minu jaoks võrreldav. Risk tüsistusteks on peaaegu sama suur, kui krooniliselt alamaganud õhtuinimesel, kes peab kogu elu hommikuti ärkama, ehk siis mingi tüsistuste oht on, aga üldse mitte midagi märkimisväärselt suurt. Vaktsineerimata inimestel on lõputult töökohti, kus võib rahulikult töötada, sest pidevat kontakti inimestega ei ole. Samuti on neile kõik eluks vajalikud teenused kättesaadavad. Mina olen vaktsineeritud ja olen vaid 2 korda vajanud koroonapassi. Mitte midagi poleks ka juhtunud, kui oleksin neisse kohtadesse lihtsalt minemata jätnud. Isegi restoranitoidu saad vajadusel koju tellida.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui ma õhtul tööl käin

a ok, ma unustasin mainida ka seda, et ma ei KÄI tööl, ma teen seda oma kodus 😀

Eks see natuke tüütu on, kui õhtud kinni, aga samas on kõik päevad vabad ja kui laps koolist tuleb, siis see pärastlõunane osa on rohkem kvaliteetaeg kui õhtul hiljem need mõned tunnid, mil mul tuleb klaviatuuri klõbistada.  Täna päeval näiteks käisime kinos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiin ei ole niisuguste asjadega võrreldav.

On minu jaoks võrreldav. Risk tüsistusteks on peaaegu sama suur, kui krooniliselt alamaganud õhtuinimesel, kes peab kogu elu hommikuti ärkama, ehk siis mingi tüsistuste oht on, aga üldse mitte midagi märkimisväärselt suurt. Vaktsineerimata inimestel on lõputult töökohti, kus võib rahulikult töötada, sest pidevat kontakti inimestega ei ole. Samuti on neile kõik eluks vajalikud teenused kättesaadavad. Mina olen vaktsineeritud ja olen vaid 2 korda vajanud koroonapassi. Mitte midagi poleks ka juhtunud, kui oleksin neisse kohtadesse lihtsalt minemata jätnud. Isegi restoranitoidu saad vajadusel koju tellida.

Okei, sinu jaoks see on, ega siin me ei saagi vaielda. Vaktsineeri mõnuga. 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen vaktsineeritud ja olen vaid 2 korda vajanud koroonapassi.

Kuidas nii vähe? Mul keskmiselt päevas korra ikka vaja läheb.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasid mainida väikest erinevust varasemaga, et endise elu jätkamiseks pead üha lühemate vahedega ennast süstimas käima.

Kuidas saab mingi lühike 10 minutit kestev tegevus sinu elu nii mõjutada? Mina käin vaktsineerimas enne poodi minekut kiirelt ära ja üldse ei tunne, et see 10 minutit poe kõrval apteegis istumist minu elu oluliselt mõjutaks.

No mina näiteks ei taha ennast koguaeg vaktsineerida.

Neljas doos 2022 sügisel on juba stsenaariumisse sisse kirjutatud

https://majandus.postimees.ee/7425315/moderna-tegevjuht-neljandast-doosist-ei-ole-paasu

Huvitav küll kuidas need vaktsineerimata inimesed 2020, 2021 elus on suutnud püsida. See pole võimalik, et tsivileeritud maailmas on veel olemas inimest kes koroonaviirusega kokku puutunud pole.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mulle juba täitsa meeldib, Netflix, Youtube, kodukontor.

Kulubki raha vähem kuna pole vaja kontoririideid osta ja kontorilõunaid teha. Kinos polnud vaadata minu jaoks midagi juba enne koroonaaega (PÖFFil oleks olnud, aga tühja sellest) ja teatris ja trennis pole ma kunagi käia armastanud.

Alguses tundsin puudust baaridest, pubidest jms, aga harjusin ära et kuhugi sisse ei lasta. See-eest on boonusena tutvusringkonnas väljaselekteerunud inimesed kellega saab kogu selle idiootsuse üle nalja vistata, koosistumisi korraldada, perekonniti läbida ja reisidel käia. Tutvusringkond ja sõpruskond on kõvasti suurenenud ja seltsielu kasvanud. Mõnusad, terve mõistusega inimesed.

Jah, ka reisimine enamus riikidesse on endiselt täiesti võimalik ilma vaktsiinipassita. Nii et vahet pole. Tõesti vahet pole. Minu poolest võib see idiootus jätkuda kuni riik kukub kokku. Siis ehk saadakse aru, et kogu sellel asjal polnudki pointi.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alguses tundsin puudust baaridest, pubidest jms, aga harjusin ära et kuhugi sisse ei lasta. See-eest on boonusena tutvusringkonnas väljaselekteerunud inimesed kellega saab kogu selle idiootsuse üle nalja vistata, koosistumisi korraldada, perekonniti läbida ja reisidel käia. Tutvusringkond ja sõpruskond on kõvasti suurenenud ja seltsielu kasvanud. Mõnusad, terve mõistusega inimesed.

Inimene sai lollide antivaxxerite seltskonda ja rõõmustab, et terve mõistusega 😀 😀 😀

Kujutan ette, mis idiootide seltskonnas sa veel enne võisid liikuda.

+1
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei tundu eriti jätkusuutlik tervishoiupoliitika, kui pm kõiki inimesi 4 x aastas vaktsineerima peaks. Kõik, kes ütlevad, et mis need 2-3 süsti siis ära ei ole võiks mõelda, et vaktsiin pole siiski päriselt võrreldav füsioloogilise lahusega, et süsti palju tahad ja üldse ei mõjuta. Kui hakata lapsi vaktsineerima 12-aastaselt, siis täisealiseks saades on nad saanud juba ca 25 vaktsiinidoosi. Päris suur number.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kujutan ette, mis idiootide seltskonnas sa veel enne võisid liikuda.

Ikka nendesamade, kes praegu baaris vaktsiinipassi levitavad 😀

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kujutan ette, mis idiootide seltskonnas sa veel enne võisid liikuda.

Ikka nendesamade, kes praegu baaris vaktsiinipassi levitavad ????

ja mõtle, ilma koroonata polekski sa valgustatuks saanud…

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastele näiteks ei tehtagi tõhustusdoosi hetkel. Keegi ei taha jäädagi vaktsineerima end. Kuigi paanitseda vaktsiinide osas pole ka mõtet. Mida teevad kõik need sajad teised viirused ja bakterid meie kehas – panevad meie keha tootma antikehi, T-rakke jne. Väga sarnaselt vaktsiiniga. Seega see, mida vaktsiin teeb, ei erine oluliselt sellest, mis meie kehas niiguinii üsna igapäevaselt pidevalt toimub. Praegu väga valikut ei ole, sest korralikke koroonaravimeid ikka veel oodatakse. Tervishoid ootab, kas jõuab omrikontüvi piisava hulga inimesi immuniseerida ( eelistatult vaktsiin + omikron), või jõuab nüüdseks juba tuvastatud omikroni ja delta ristumisel tekkinud tüvi asjalood täiesti pekki keerata.  Mitte kellelgi ei ole hetkel väga head lahendust. Töötatakse nii universaalsemate vaktsiinide kui ka ravimite suunas, eks näis, kumb enne turule jõuab ja kas ravim on piisavalt efektiivne, et vaktsineerimisest saab loobuda.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastele näiteks ei tehtagi tõhustusdoosi hetkel. Keegi ei taha jäädagi vaktsineerima end. Kuigi paanitseda vaktsiinide osas pole ka mõtet. Mida teevad kõik need sajad teised viirused ja bakterid meie kehas – panevad meie keha tootma antikehi, T-rakke jne. Väga sarnaselt vaktsiiniga. Seega see, mida vaktsiin teeb, ei erine oluliselt sellest, mis meie kehas niiguinii üsna igapäevaselt pidevalt toimub. Praegu väga valikut ei ole, sest korralikke koroonaravimeid ikka veel oodatakse. Tervishoid ootab, kas jõuab omrikontüvi piisava hulga inimesi immuniseerida ( eelistatult vaktsiin + omikron), või jõuab nüüdseks juba tuvastatud omikroni ja delta ristumisel tekkinud tüvi asjalood täiesti pekki keerata. Mitte kellelgi ei ole hetkel väga head lahendust. Töötatakse nii universaalsemate vaktsiinide kui ka ravimite suunas, eks näis, kumb enne turule jõuab ja kas ravim on piisavalt efektiivne, et vaktsineerimisest saab loobuda.

Niikuinii… ah, kuidas ma igatsen ” muuda” nuppu tagasi, sest mina kirjutades ei näe vigu, aga kui avaldub teise tausta peal, siis koe kargavad vead näkku, sest aju loeb siis teksti uue tekstina, mitte ei eelda, et tekst on selline, nagu mõtlesid kirjutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka nendesamade, kes praegu baaris vaktsiinipassi levitavad ????

Ma ei tea, baarides sai vast 20-sena paar korda käidud. Sa käisid varem seal joomas, et see kohe pähe turgatas? Normaalsel inimesel on palju rohkem kohti, kus käia-trenn, kino, teater, kontsert, puhkamine, restoran, lõunatamin jne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja mõtle, ilma koroonata polekski sa valgustatuks saanud…

Mõistus ei tule või lähe koroonaga (kuigi mõni inimene on nõnda kangesti haigse läbi põdenud, et siiamaani paanitseb, trauma stress!). Kriisiajal lihtsalt lööb välja, kumb sa siis oled.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen üks neist kellele meeldib selline kinnine kodune elu. Olin koroona tulles paarkummend aastat elanud elu, kus iga õhtu oli mingi vastuvott või pidu, iga hommik pidin end tuunima, et olla ikka esinduslik. Tuli oli takus kogu aeg ja ainuke unistus, et saaksin lihtsalt olla omas kodus soojas keras.

Samas tegin seda tralli kaasa, sest üksi erak olla ka ei tahtnud…

Minu jaoks tuli see koroona tõttu ühiskonna sulgemine kui magusaim unelm. Niii mõnus! Kuhugi minema ei pea, lapsed ka turvaliselt soojas mõnusas kodus (kui oli distantsõpe), kõik nii õdus.

Arutasime nüüd just naabruskonnaga, et ühiskond ikkagi ongi muutunud. Vabamaks, rahulikumaks. Inimesed ei rapsi enam mingi mõttetu välise pärast. Naised ei meigi end, ei piina oma jalgu kontsakingadega, inimesed ei pea enam hommikul poole öo aegu tööle ruttama. Palju inimväärsem ja rahulikum elu.

Ma mõistan, et on inimesi, kes ei saa seda kodust elu nautida, kuna leiva lauale toomiseks peab samamoodi edasi rapsima ja osad lapsed ei saanud distantsõppel hakkama jne. Aga minu ja mu pere jaoks väga mõnus aeg. No lausa asendamatu talvedel, kui külm, vastik ja pime väljas.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haritud inimene võiks aru saada, et see süst ei tee targemaks ????.

Kas see peaks olema süsti lisaeesmärk? Mine käi ka koolis veidi, siis ei aja nii rumalat juttu.

Koolis nähtavasti irooniast ei ole midagi räägitud ????.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis nähtavasti irooniast ei ole midagi räägitud ????.

Õpi siis irooniline olema, mitte ära tooda jama suust välja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis nähtavasti irooniast ei ole midagi räägitud ????.

Õpi siis irooniline olema, mitte ära tooda jama suust välja.

Nähtavasti ei anna ei süst ega koolis kuulekuse õppimine grammigi huumorisoont 🙂

Kõike ei pea nii tõsiselt võtma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vihkan elu covidiga!