Esileht Koolilaps Vihkan lastega korteris elamist!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Vihkan lastega korteris elamist!

Postitas:

Kuidas teil? Lapsed tahavad joosta, mängida-samas on all naabrid, seinad kostavad läbi…jube. Mitte mingit privaatsust pole ja õues ka lapsed üksi käia ei saa kuna autotee maja ees. Nii et lapsed saavad õue ainult siis, kui ma nendega kaasa lähen. Ma ausalt tunnen, et ei suuda seda enam taluda, nii tahaks lastele oma aeda, et saaks ise samal ajal, kui lapsed õues mõllavad kodus olla, süüa teha, koristada või mida iganes. Mees aga minust aru ei saa ja ütleb, et kuna rikkad pole, siis majja ka kolida ei saa:( On keegi, kes mind mõistab??? (olen hetkel eriti masenduses selle tõttu, et ilmad hakkavad ilusaks minema ja siis tahaks eriti, et lastel oleks koht, kus kogu aeg mängida)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

just sedasi tundsin ma end aastal 2008 (üks laps oli 8 teine 2) ja müüsin korteri maha ja ostsin maale maja. on küll tüütu, jube sõltuv autost, seda enam, et ma ainuke peres kel load on. aga korteris ja oma hoovita elada ei tahaks enam kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, tean, mida sa tunned. Meil on 4 last korteris…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis Sa siis tahad, et Su mees teeks? Läheks panka röövima? Või koliks koos Sinuga kuhugi pärapõrgusse, kus tööd ei ole, ja te hakkaksite sotsiaaltoetustest elama? Ma saan aru, et oled häiritud, aga ei mõista, kuidas saab meest mittemõistvuses süüdistada. Iseasi, kui Sina oleksid pere põhiline teenija ja mees lihtsalt laristaks pere sissetuleku maha.

Meie korter on esimesel korrusel (mida miskipärast nii paljud vihkavad), seinte läbikostvus on mõõdukas. Keegi kurtnud pole ja alumiste naabrite pärast pole vaja muretseda. 🙂 Elutoa maast laeni aken avaneb terrassile ja sealt edasi on juba muru – kui ise ei viitsi õue minna, saadan lapsed akna alla mängima, seal on mul neist sama hea ülevaade kui toas. Ega ma ei julgeks lapsi ilma järelevalveta õue lasta ka puhta maal, ikka on kuskil mingi veesilm või võimalus mõni terav aiatööriist leida vmt. Kui suuremaks saavad, mängivad lapsed aga ise õues nii kortermaja hoovi peal kui ka eramajas.

Kui praegune olukord Sind nii häirib, siis vahest on teil võimalik leida mõni sobivam korter, mis pole oluliselt kallim? Näiteks kinnise sisehooviga väiksemas majas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 00:28; 18.03 10:31; 18.03 11:06; 18.03 12:37; 18.03 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüge korter maha, võtke laenu juurde ja ostke maja. Selleks ei pea rikas olema, kui hästi mõelda ja uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tunned et majaunistus matab kõik muud siis pane teisele vaekausile pidev teadmine, et võlg on võõra oma ning et oma majas tulevad juurde aia hooldamine ja maja remontimine. Kunagi üks tuttav meenutas et kui hästi ta tundis kui korterisse kolis, kuna nüüd külaliste tulekul ei tulnud enam nii aeda kui maja koristada vaid piisas korteris tolmuimejaga üle käimisest. Pigem väärtusta vaba aega ja kaalu kas lapsed ikka tahavad pikalt hoovis müdistada kui alternatiiviks on vanematega koos kuskil toimetamine. Aias mängimise aeg on imelühike juba u 7 aastased tahavad toimetada suuremal territooriumil kui koduaed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihkan majas elamist, toidukottide treppidest üles kiskumist, pidevat treppidest jooksu, kartmist, et 2 aastane kukub kivitrepil. Lisaks see, et meie hoovi visatakse suitsukonisid, kuidas ma pean kevadel pori hoovist koristama, jälle mingid lilled organiseerima, kusjuures päikest on vähe ja nad ei õitse eriti. Lisaks see lukustamine, värava lõhkumine, alati pead muretsema, et sees ei käidaks, kui reisile lähed. No ja lapsed uuristasid majalt krohvi maha, see suvi tuleb siis 30000 eurone fasaadiremont tellingutega (no nagunii peaks, mitte ainult laste pärast). Esimesel võimalusel koliks korterisse aga näe, mees ei taha.

Ainuke pluss on see, et lapsed võivad karjuda ja joosta palju tahavad aga ma ei suuda ise olla, kui nad kisavad ja päid kokku kolksutada ei lubaks ju nagunii.
Ausalt, vahetame kodud ära!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi ma tean seda! Mina ei suutnud enam oma üliaktiivsega mööda kassipissiseid liivakaste jalutada. Toas üritasime mitte möllata, et naabrid ka elada saaks, aga no siis kui meie magama läksime, hakkas ülemistel meeletu pallitagumine. Nii ära tüütas.

Nüüd oma maja, oma aed, oma liivakast ja liumägi. Saadan lapsed köögiuksest välja hoovi mängima ja saan ise toimetada. Super hea on. Ei vaeva see võlg üldse ja no kui ei jaksa maksta, et siis tuleb ära minna. Vähemalt selle ringitormamise aja saavad lapsed vabalt möllata.

Ei kahetse, väga mõnus on. Üks laps tuli juurde. Küll on hea oma majas väikese lapsega olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jagan teemaalgataja mõtteid. lapsed 8 ja 2. otsime oma aiaga elamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi mõistlik on muidugi õhutada teema autorit ja tema peret lõhki laenama, eks. Masu pole muide veel lõplikult läbi ja meil kõigil on olnud võimalus näha, mis sellistest lugudest saanud on. Ma mõtlen ka, et kindlasti mees, rajakas, lihtsalt ei mõista naist ja kiusu pärast ei taha naisele head elu võimaldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 00:28; 18.03 10:31; 18.03 11:06; 18.03 12:37; 18.03 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled endale mingi illusiooni lihtsalt pähe võtnud, mis võiks olla. Minumeelest ei ole lastel, kes on juba üle 7 aasta vanad sellel pisikesel krundil, mis tavaliselt eramaju ümbritseb, mitte midagi teha. Kui vanad su lapsed on?
Kui on eramajade rajoon ja sõbrad ümberringi, siis võib-olla minnakse rataste, ruladega, kelkudega jne sõpradega lähikonna tänavatele või väljakutele mängima aga seda saab ju korteris täpselt samamoodi.
Meil on väike kortermaja ja selle ümber suur krunt, kus on ka pisike liivakast ja kiik. Mitte midagi ei ole neil siin krundil teha. Mitu talve on olnud suured lumehunnikud ja neist on kindluseid ehitatud, siis käidi küll mõned korrad oma hoovis mängimas aga rohkem mitte.
Maakodu on teine asi. Maakodus on meil 1 ha hoov ja metsik loodus, tohus koguses tööriistu ja täielik vabadus toimetada, ehitada, kaevata, saagida ükskõik kui palju, lisaks aidata ema-isa ehitustöödel, istutamisel, marjakorjamisel, tuletegemisel. Seal on lastel huvitav ja nad on 12h ööpäevas õues.
Soovitan osta pigem maakodu lisaks korterile. Sõltuvalt asukohast ja seisukorrast võib suht odavalt maamaja saada ja ei ole terve elu laenuorjust. Meie maakodu ei ole eriti heas seisukorras, nokitseme seal tasapisi oma käega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks laenamine kodu jaoks ole teadlik otsus kuni pensionini pangasõltlane olla. Aga meie elasime viies erinevas yyrikorteris oma lapsega – rohkem lapsi ei saanud muretseda, hea kui yhegi lapsega yyrida sai. Lõpuks oli nii kõrini surnud hobuse maksmisest ja otsustasime maksta pigem pangale, vähemalt lapsed on loodetavalt maja omanikud siis…
Nüüd 3 last ja senini oleme suutnud laenu maksta. Aga mis muud võimalust oleks olnud, pensionini kortereid yyrida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ise Mustamäe plika ja poeg samuti Mustamäe laps – ja oi kui lahe oli lapsepõlv Nõmme ja Tipi metsades nng sõprade-klassikaaslaste pool hängides:)

Koolivaheaegadeks kupatati niikuinii maale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks laenamine kodu jaoks ole teadlik otsus kuni pensionini pangasõltlane olla. Aga meie elasime viies erinevas yyrikorteris oma lapsega – rohkem lapsi ei saanud muretseda, hea kui yhegi lapsega yyrida sai. Lõpuks oli nii kõrini surnud hobuse maksmisest ja otsustasime maksta pigem pangale, vähemalt lapsed on loodetavalt maja omanikud siis…
Nüüd 3 last ja senini oleme suutnud laenu maksta. Aga mis muud võimalust oleks olnud, pensionini kortereid yyrida?[/tsitaat]Üürimine on tõesti enam-vähem sama kallis kui korterilaenu maksta, aga see pole siin ju praegu küsimus. Teemast ei tule kuidagi välja, kas elatakse üürikorteris või isiklikus korteris, kas neil praegu juba on eluasemelaen või mitte.

Küsimus on hoopis selles, et praegu on inimestel võimetekohane elamine, millel loomulikult on oma puudused (nagu igal asjal siin elus), ning kui mees ei saa perele kallimat elamist lubada, siis on ta paha ja ei mõista. Ning muidugi, ikka iga hinna eest hangitagu endale mitu korda kallim elamine, ükskõik kas see on taskukohane või mitte. Muide, võib-olla tuleb see mõnele siin üllatusena, aga Eesti keskmine (mitte isegi mediaan-) brutopalk on praegu umbes 900 ¤ ja niisuguste sissetulekute juures pere endale tõesti maja ostmiseks pangalaenu lubada ei saa – isegi kui jätta täiesti kõrvale küsimus, kuidas seda laenu koos maja ülalpidamiskuludega teenindada, on pankadel siiski nii palju oidu, et niisuguse sissetuleku juures nad vajalikku summat küll ei laena. Muidugi on teine teema tõesti kuskil pärapõrgus asuvad ja kohe-kohe ümber kukkuvad hütid, ainult et nende puhul tekib küsimus, kust küll seal pärapõrgus leida keskmise sissetuleku jätkumist tagav töö ning mis raha eest sellistele hüttidele teha kapitaalremonti, mis tagaks hüti püstijäämise minimaalselt paarikümneks aastaks. Vaevalt et teema autori unistuseks on niisugused \”oma majad\”, nagu võib näha \”Kodutunde\” jtt saadetes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 00:28; 18.03 10:31; 18.03 11:06; 18.03 12:37; 18.03 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ole rahulik – varsti ei taha su lapsed isegi meelitamise peale kuskile \”aeda mängima minna\”.
tegelikult on elamise osas kõige tähtsam kooli- ja huviringide lähedus. ja tavaliselt kipub korterite läheduses neid rohkem olema.
see aeg, kus nad sul aias mängivad on väga väike võrreldes sellega, kui koolis käivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis Sa siis tahad, et Su mees teeks? Läheks panka röövima? Või koliks koos Sinuga kuhugi pärapõrgusse, kus tööd ei ole, ja te hakkaksite sotsiaaltoetustest elama? Ma saan aru, et oled häiritud, aga ei mõista, kuidas saab meest mittemõistvuses süüdistada. Iseasi, kui Sina oleksid pere põhiline teenija ja mees lihtsalt laristaks pere sissetuleku maha.

Meie korter on esimesel korrusel (mida miskipärast nii paljud vihkavad), seinte läbikostvus on mõõdukas. Keegi kurtnud pole ja alumiste naabrite pärast pole vaja muretseda. 🙂 Elutoa maast laeni aken avaneb terrassile ja sealt edasi on juba muru – kui ise ei viitsi õue minna, saadan lapsed akna alla mängima, seal on mul neist sama hea ülevaade kui toas. Ega ma ei julgeks lapsi ilma järelevalveta õue lasta ka puhta maal, ikka on kuskil mingi veesilm või võimalus mõni terav aiatööriist leida vmt. Kui suuremaks saavad, mängivad lapsed aga ise õues nii kortermaja hoovi peal kui ka eramajas.

Kui praegune olukord Sind nii häirib, siis vahest on teil võimalik leida mõni sobivam korter, mis pole oluliselt kallim? Näiteks kinnise sisehooviga väiksemas majas?[/tsitaat]

akna alla mängima saadad sa max 5-aastased lapsed.
Kooliealised (algklassides) ei isti sul kukununnult akna all. Samuti ei ole lahendus 50 ruutmeetrine murulapp, kus ei ole mitte kui midagi teha.
Korteri kõige suurem probleem on mu meelest see, et ei ole võimalik kuhugi privaatselt nurka pugeda, kus teised kodakondsed sind ei segaks. Ma nii tahaksin endale oma tuba, nagu lastel on 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on oma maja ja suur aed.
Pool aiast on selline, kus on väliköök, lilled, taimed jne
Teine pool on laste oma.
Neil on seal puu otsas majake, on mängumaja, kus tütred hea meelega oma sõbrannadega asjatavad.
Liumägi, kiiged, batuut, liivakast.
Garaaziukse juures on kossurõngas, poiss käib seal oma sõpradega mängimas.
Meil on ka piljardilaud. Lastel tegevust jagub.
Suvel peetakse meie aias tihti veesõda 🙂
Eluseeski ei koliks enam korterisse tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

akna alla mängima saadad sa max 5-aastased lapsed.
Kooliealised (algklassides) ei isti sul kukununnult akna all. Samuti ei ole lahendus 50 ruutmeetrine murulapp, kus ei ole mitte kui midagi teha.
Korteri kõige suurem probleem on mu meelest see, et ei ole võimalik kuhugi privaatselt nurka pugeda, kus teised kodakondsed sind ei segaks. Ma nii tahaksin endale oma tuba, nagu lastel on :([/tsitaat]Algklassilaste puhul on juba täitsa ükskõik, kas nad elavad kortermajas või oma hoovis, sest nemad liiguvad niikuinii juba omal käel ringi. Mis oma nurgakestesse puutub, siis see ei olene mitte sellest, kas on maja või korter, vaid elamispinna suurusest ja seal elavate inimeste arvust (aga kahjuks tõesti pole kõigil võimalik endale hankida nii suurt elamispinda, kui südamepõhjas tahaks). Meie elasime lapsepõlves eramajas, aga emale-isale seal küll omaette olemise nurgakest kahjuks ei jätkunud. Mina olin ainuke õnnelik, kellel oli oma nurk (4 m^2!), vend jagas kuni 13. eluaastani vanematega magamistuba ja väike elutuba oli kõigil ühine. Ainult köök oli pisut suurem kui paneelikates.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 00:28; 18.03 10:31; 18.03 11:06; 18.03 12:37; 18.03 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame oma majas, mina põlise linlasena ei harju kuidagi. Pooles hoovis põlvist saati lumi, teises pooles muda, teed veel hullemad. Jalutama minemisest võib vaid unistada, ainuke jalavari, millega käia kannatab on põlvini kummik. Kesklinn Tallinnas ammu mõnusalt kingaga käidav, aga kodunt tööle saan minna ainult säärikutega. Koolilaps ei viitsi õues olla, istub toas ja loeb, vahib telekat või arvutit. Pisem on peale poolt meetrit õues kõndimist kaelani mudane. Muudkui pese ja korista, roogi lund ja tegele 100 muu asjaga, millega korteris tegelema ei pea. Suvel on jah mõnus, aga ülejäänud ajast on küll linnas mõnusam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja korteris on tõenäoliselt ka vale feng shui (muig).
Ma olen ka põline mustamäelane ja mängisin rõõmsalt ja rahulikult nii korrusmaja hoovis kui ka kõrvaltänavatel. Täpselt sama teevad ka minu lapsed tänapäeval.
Ei ole vaja oma meest süüdistada, kui ta suudab tänapäevases tarbimishulluses säilitada kainet mõistust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahtsin ka maja, mees sellest vaimustuses polnud. Aga ma ka ise leidsin sissemaksu, minu palgast piisab täiesti laenumakseks (tegelikult saan vabalt oma palgast peret ülal pidada), ise leidsin maja, ajasin kõik korda. Ise niidan muru jne jne. Mees elab endiselt nagu korteris, st istub lihtsalt oma arvuti taga.

Mina tahtsin maja ja see sai ka minu vastutuseks. Kas sa teemaalgataja oleksid selleks valmis, et ise vaatad, kust ja kuidas saad ning ise hooldad ja remondid edaspidi?

Korter jäi meil alles. Aeg-ajalt oleme paar nädalat korteris elanud. See on nii pisike ja umbne ja lärmakas koht. Küll ronib naabritädi kapsahais sisse, küll ülemiste naabrite tülid tulevad tülitama. Parkimiskoha pärast ka võitle.
Maja on ikka tunduvalt mõnusam koht elamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka olude sunnil mustamäelane ja no ei saa aru kuhu te need lapsed siin mängima saadate. Mul kolmene laps. Kuidas ta siin üksi saaks hakkama õues, kui majade vahel kihutavad autod kiiremini kui 50 km/h. Liivakast ja nn muru on naabrite koerte sitajunne täis jne jne. Kuskohas teie lapsed siin maja juures mängivad?????
Ja paljud ütlevad, et no lapsed ju suvel maal. Kuskohast mul see maakoht võtta on???? Kõigil ei ole vedanud maavanaemaga. Mul ei ole sõna otseses mõttes mitte sittagi peale selle uberiku siin Vilde teel, kus üks naabrimees lubab üle päeva mu lapsed ära tappa (eriti vankrilapse, kuna see tassivat oma jalgadega muda tema uksematile!!!!), teine kuulab 24h vene muusikat nii et vahepeal ma ei kuule omaenese häältki. Ja keegi tuleb veel ütlema, et siin mustamäel on jube hea elada.
Kägu 00:28, sa elad tuttuues kortermajas, sul on maast laeni aken, terass ja muru……mis nii viga väiksed lapsed mängima saata. Minu trepikoja uksed avanevad tänavale, mängida saaks põhimõtteliselt teispool maja, aga sinna on hea tükk maad marssida ja lapsi ma üksi iial niimoodi välja ei saadaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kägu 00:28, sa elad tuttuues kortermajas, sul on maast laeni aken, terass ja muru……mis nii viga väiksed lapsed mängima saata. Minu trepikoja uksed avanevad tänavale, mängida saaks põhimõtteliselt teispool maja, aga sinna on hea tükk maad marssida ja lapsi ma üksi iial niimoodi välja ei saadaks.[/tsitaat]Jah, ainult et see uus kortermaja asub samamoodi Annelinnas (Tartu mõistes võrreldav Mustamäe või Lasnamäega), on üsna väike – kui rohkem raha oleks, ostaks hea meelega suurema! – ning ostmise ajal oli täpselt samas hinnaklassis mis Annelinna vanade paneelikate korterid sama suurusega. Seda ma ju ka teema autorile soovitasin, et vaadaku, äkki saab sama raha eest mõne muu korteri, kus tingimused on vastuvõetavamad.

Ma ei ole sugugi vastu sellele, et inimesed püüavad oma elutingimusi võimetekohaselt parandada ja endale sobivamaks muuta, küll aga leian ma, et eriti väikeste lastega ei tohiks riskida lõhkilaenamisega ning samuti pole mingit alust süüdistada meest mõistmatuses, kui ta ütleb, et pere rahaline olukord ei võimalda maja osta. \”Tahtmine on taevariik, saamine on iseasi,\” öeldi minu lapsepõlves ning tõsi ta on: kõike, mida väga tahaks, kahjuks elus ei saa ja süüdistada pole siin kedagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 00:28; 18.03 10:31; 18.03 11:06; 18.03 12:37; 18.03 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere ka korterielanikud Tallinna kesklinnas vaiksemas piirkonnas, kortermaja on suhteliselt väike ja aiakenegi olemas. Lapsed käinud omapead õues alates 5ndast eluaastast, ei oska selle probleemi pärast küll maja tahta. Naabrid pole kunagi kritiseerinud, kui lapsed toas jooksevad või vastu seina palli mängivad. Ja õues on lastel oma kamp, kellega igapäevaselt koos mängitakse ja vahvaid seiklusi välja mõeldakse. Mulle meeldib jalutada tööle 15 minutit ja lastel kooli 20 minutit. Mulle meeldib, et kommunaalkulud on soodsad ja maja kohendamine/parandamine organiseeritakse majanaabritega ühiselt. Ei mingit tunde autos istumist, lume rookimist, sest selle teeb ära palgatud kojamees ega piiratud liikumisvõimalust, kui tuleb tahtmine sõbrannadega kohvikusse lobisema või veinidegustatsioonile minna – igalt poolt saab jalgsi koju.
Korteri ja maja vastandamine on põhimõtteliselt vale. Korter saab asuda väga heas piirkonnas ja olla väga mõnusa planeeringuga.
Eriti rumal on maja puudumises meest süüdistada. Kui see sinu probleem on, siis tee selleks midagi, et sa maja saaksid. Tüüpiline eesti naine, kes hakkab jalgu trampima, kui mees maja ei osta, aga ise suurt panustada ei suuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 17:33; 21.03 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin kõiki neid vastuseid ning lõpuks öeldi ka see välja, mida mina tahtsin kirjutada: aialapikese olemasolu ei tähenda tingimata ainult maja omamist. Ka mina elan 4 korteriga majas, millel on Tln mõistes väga suur aed ümber. Naabritega ühisel jõul on ostetud väike mänguväljak ja liivakast. Aga ega seal suurt mängitagi – põhiliselt joostakse või sõidetakse rattaga ümber maja, nokitsetakse puupulkadega või toast kaasavõetud leludega, talvel üritatakse lumeonni teha, suvel peetakse piknikku. Kuna aed kinnine, välja kusagilt nii lihtsalt ei saa, siis minul käib juba 3-aastane koos 5 aastat vanema lapsega õues. Ise kiikan aegajalt aknast välja. Suvel ongi aken kogu aeg pärani lahti, et kuuleks, kui mingi lastevaheline kisa on tekkinud:) Väga mõnus on tõesti, sest ega ma ei kujuta ette, et jõuaksin nendega kusagil avalikel mänguväljakutel kaasas jõlkuda. Eriti veel talveajal pimedas. Siit lugedes on mind ka ära hirmutanud nende mänguväljakute hirmpikad reeglid ja probleemid, millest paljud olid mulle varem võõrad. No nt kasvõi see, et KUI ma siis ikkagi mõned korrad aastas mööda jalutades satun mõnele, siis loomulikult pole meil mänguasju kaasas. Ega mu lapsed polegi kunagi läinud neid kellegi teise käest küsima, pigem on paar korda ise pakutud, aga siit loen, et see on ikkagi suur patt niimoodi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kolisime hiljuti korterist majja, ja üldiselt oleme ju rahul..aga ka korteril oli omi eeliseid. Korteris elades tegime me nädalalõppudel tihti toredaid väljasõite loodusesse, pidasime seal koos lastega piknikku, pildistasime, nautisime. Praegu, majas elades, ei jõua seda enam kuigi tihti teha, sest majas ja aias vaja tööd teha. Ütleks, et isegi lastega suhtlemist on vähemaks jäänud, sest pidevalt toimetan mina ühes kohas ja lapsed on kusagil mujal. Ei ole enam nii palju sellist aega, et saaksin 100% lastele pühenduda. Ka suvel soojal ajal ei saa enam nii lihtsalt nädalaks-paariks kuhugi reisima-matkama minna, sest aed tahab ju kastmist ja hoolt.
Nii et teemaalgatajale soovitan, seniks kui pole võimalik veel maja osta, nautida neid eeliseid mis korteri-elul on.

Ja muide – kompromiss võib olla ka suvila hankimine maale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis Sa siis tahad, et Su mees teeks? Läheks panka röövima? Või koliks koos Sinuga kuhugi pärapõrgusse, kus tööd ei ole, ja te hakkaksite sotsiaaltoetustest elama? Ma saan aru, et oled häiritud, aga ei mõista, kuidas saab meest mittemõistvuses süüdistada. Iseasi, kui Sina oleksid pere põhiline teenija ja mees lihtsalt laristaks pere sissetuleku maha.

Meie korter on esimesel korrusel (mida miskipärast nii paljud vihkavad), seinte läbikostvus on mõõdukas. Keegi kurtnud pole ja alumiste naabrite pärast pole vaja muretseda. 🙂 Elutoa maast laeni aken avaneb terrassile ja sealt edasi on juba muru – kui ise ei viitsi õue minna, saadan lapsed akna alla mängima, seal on mul neist sama hea ülevaade kui toas. Ega ma ei julgeks lapsi ilma järelevalveta õue lasta ka puhta maal, ikka on kuskil mingi veesilm või võimalus mõni terav aiatööriist leida vmt. Kui suuremaks saavad, mängivad lapsed aga ise õues nii kortermaja hoovi peal kui ka eramajas.

Kui praegune olukord Sind nii häirib, siis vahest on teil võimalik leida mõni sobivam korter, mis pole oluliselt kallim? Näiteks kinnise sisehooviga väiksemas majas?[/tsitaat]
No sinu terrassiga ja maast laeni aknaga korter on tõenäoliselt mingis uues majas, kas miljööväärtuslikus piirkonnas või uuselamurajoonis kusagil linna piiril, lisaks veel suletus hoov, kuhu on akna alla murugi jagunud.
Arvan, et teemaalgataja mõeldud korter asub paneelelamus kuasgil Mustamäel või Lasnamäel või mujal sarnases majas, võibolla isegi kesklinnas, kui isegi õues mängimise võimalust pole, eelmainitud kohtades on vähemalt muruplatsid majade vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on pool maja ja oma aiake ka nii 400m2. Tervet maja ma ei jõuaks remontida ja hooldada, kuigi osta isegi vast jõuaks, aga pole mõtet nii maja orjaks ka hakata (160a vana maja).
Ei olnud kallim eriti niisama paneelika korterist. Lihtsalt jah pean arvestama, et kui tulevad uued naabrid, siis neeed ei pruugi olla nii meeldivad inimesed kui praegune vanaproua on.

Kuid kitsas oludes elades oli mul lisaks suvila, see oli hea koht ära minna ja laiutada lastega murulapil. pisike normaalne suvilakökats võimalik saada vaat et 15 000 euroga. vat praegu see suvila mul on aga jalus ja tahaks tast lahti saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas teil? Lapsed tahavad joosta, mängida-samas on all naabrid, seinad kostavad läbi…jube. Mitte mingit privaatsust pole ja õues ka lapsed üksi käia ei saa kuna autotee maja ees. Nii et lapsed saavad õue ainult siis, kui ma nendega kaasa lähen. Ma ausalt tunnen, et ei suuda seda enam taluda, nii tahaks lastele oma aeda, et saaks ise samal ajal, kui lapsed õues mõllavad kodus olla, süüa teha, koristada või mida iganes. Mees aga minust aru ei saa ja ütleb, et kuna rikkad pole, siis majja ka kolida ei saa:( On keegi, kes mind mõistab??? (olen hetkel eriti masenduses selle tõttu, et ilmad hakkavad ilusaks minema ja siis tahaks eriti, et lastel oleks koht, kus kogu aeg mängida)[/tsitaat]
Ma mõistan sind ja minul võttis aega 2 aastat, et mees saaks aru, et hoiustatud raha tuleb liigutama hakata ennem kui langus tuleb. Aga meie valik ei ole ennast õigustanud- valisime ridamaja, kuna siis majad olid veel liiga kallid mis suuruse poolest meile oleks sobinud. Ridakas on muidu suht ok aga asja ilu rikub naaber, kes on väheke kiiksuga ja üksi kodus olles muusika röökima paneb. Esialgu kannatasin aga siis selgus, et ei ole enam nii, et inimene kuni 23 võib teha mida tahab ja nii ma siis kutsun politsei.

Nüüd tahaks ära metsa või põllule kolida aga niipea see kindlasti võimalik ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole eriti mõistlik teemaalgataja jutu peale hakata seletama, et noh, ma elan ka lasnamäe paneelikas, väga lahe on ja milleks lastele oma hoov jne. ehk et kui keegi võib südamerahus korteris elada, siis mõnele teisele on see täiesti vastuvõetamatu. täiesti! üks asi on see, et kas lapsi on vaja välja saata või ei ole, aga oma maja ja hoov on mulle endale niivõrd oluline, et sõnu ei jätku. no on jah lühike aeg see suvi, aga kogu ülejäänud aja ma ootan neid aegu ja teen ettevalmistusi kasvõi. no kevade alates vähemalt. soojal ajal saab hoovis grillida vbõi niisama sõpradega istuda ja lobiseda. kusjuures, kes räägivad, et algklasside lapsed kondavad juba mööda ilma ringi, milleks neile hoov, siis minu algklassi laps veedab meelsasti naabrilastega hoovis aega. põhikooliealine lapski taob sõpradega hoovis palli, talvel ehitavad lumest kindluseid. mõni elab kergelt üle korteri-elu, mõni maksab ennast vaeseks, et saaks majas elada. mina kuulun heal meelel viimaste hulka. ja mis põhjust või õigust oleks kellegi öelda, et ma tunnen valesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 17:58; 22.03 09:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps Vihkan lastega korteris elamist!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.