Esileht Koolilaps Vihmariided kooliealisele?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Vihmariided kooliealisele?

Postitas:

Tere! Laps läheb 1. klassi. Kas kooliealisele on ka mõtet vihmariided osta? Lasteaias olid jah kasutusel, kuna käidi ju vihmaga õues. Koolis vist vaja ei lähe?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps liigub kooli vahet autoga? Õhtupoole õues ei käi? Koolis pole õuevahetundi ettenähtud?

Mida üldse mõtled vihmariiete all? Kummirõivaid? Nendeta saab jah, aga ilmastikukindlad püksid on küll mu lastel lisaks esimesse klassi suundujale olemas ka neljandasse minejal. Kooli lähevad bussiga. Koolis ametlik õuevahetund, kus käiakse ka vihmaga. Õuepüksid on sügiseti hea rõskuse või laus pori/lompidega tüdrukul sukkpükste või poisil teksade peale tõmmata, sama lörtsise ilma puhul. Talvel kasutas ka uisu/suusa tundides.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vihmakindlad riided kindlasti. Nad ju käivad õppekäikudel ja ekskursioonidel, neid ei jäeta vihma pärast ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 12:03; 20.08 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps k/s pükse jalga polnud nõus panema. Ostsin pikema jope. Vihmaga vihmakile kotis. Ja kui aus olla, siis ei näinud kellelgi teisel ka. Saatsin teda sügiskuud ise kooli ja koju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vihmakindlad riided kindlasti. Nad ju käivad õppekäikudel ja ekskursioonidel, neid ei jäeta vihma pärast ära.

Võib-olla mõnes koolis on neid õppekäike ja ekskursioone igal nädalal, aga tavakoolis kindlasti mitte. Mingeid kummiriideid küll kooliskäimiseks vaja ei ole. Piisab täiesti korralikest k/s jopest ja pükstest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on peres kõigil vihmakindlad joped ja püksid. Sügisel- kevadel metsas, matkal, jms käimiseks. Ka tuulega rannas jalutades vajalikud. Kas su laps vihmaga tõesti õue ei satu?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummikud või veekindlad kevad/sügis saapad ning tavaline vettpidav jope peaks piisav olema. Meil on ka kilepüksid olemas, aga neid kasutab nt talvel õue minnes teiste pükste peal. Kooli minnes sügisel ei kasuta. Kui mõni matk oleks vihmaga, siis vast paneks jalga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihmariided on minu jaoks kummiriided. Arvan, et neid ei ole koolis koolilapsel vaja, aga kodus õues käimiseks võiks küll olemas olla seni, kuni lapsele meeldib lompides mängida.

Meie kooli kohustuslike asjade nimekirjas on nn kilepüksid ehk siis ilmastikukindlad õuepüksid. Need on kehalise kasvatuse varustuse all, aga hangiksin need nagunii, näiteks just looduses toimuvate ekskursioonide jaoks kas või.

Enda lastele on koolis käimiseks (sinna minekuks ja sealt tulekuks) pikema tegumoega ilmastikukindel jope ja vihmasteks ilmadeks kummikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb elukohast ja elukorraldusest. Meie elame Tallinnas, elame ca 600m kaugusel koolist, laps käib jala kooli. Enamasti käib ilmastikukindla jopega ning vihmaste (ei mõtle uduvihma, vaid korralikku sadu) ilmade korral paneb ilmastikukindlad püksid teiste pükste peale.
Kui elaks maakohas, kus laps peaks kooli/koju jõudmiseks läbima kruusateid, minema üle põllu vms, siis ilmselt ostaksin kummiriided.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et teemaalgatuses on pigem mõeldud kummiriideid. Neid tõesti enam koolilapsele ei osta, pole enam suuruseidki saadaval nii suuri väga.
Ilmastikukindlad jope+püksid (nii õhukesed kui talvised) on aga peres kõigil olemas, samuti kummikud. Neid läheb ikka kogu aeg vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vihmakindlad riided kindlasti. Nad ju käivad õppekäikudel ja ekskursioonidel, neid ei jäeta vihma pärast ära.

Võib-olla mõnes koolis on neid õppekäike ja ekskursioone igal nädalal, aga tavakoolis kindlasti mitte. Mingeid kummiriideid küll kooliskäimiseks vaja ei ole. Piisab täiesti korralikest k/s jopest ja pükstest.

meil on tavakool ja parkmets kooli juures. Ikka tihti käidi lota tunni raames midagi seal avastamas. Ma ei mõtlegi kummiriideid, aga õues peab saama olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 12:03; 20.08 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisama linnas kooli jalutades ei ole vaja kilepükse. Minu lapsed elavad maal, tahavad vahe koju jalutades teeäärsete lompide sügavust või lörtsise künka libedust proovida. siis on vaja. Mina väga soodustan sellist tegevust kooliteel. Las liiguvad ja tunnevad elust rõõmu.

Kilepükse on vaja ka õppekäigul vihmase ilmaga, kus märgade põõsaste vahel õpperajal kõnnitakse, või märjale murule istutakse võileiba närima.

Kilepükse on vaja ka kodus vihmase või lörtsise ilmaga õues mängimiseks.

Aga kui kodus laps vihmaga õues ei käi, siis tõenäoliselt saab jope ja kummikutega hakkama, selle paari käimise pärast pole mõtet eraldi kilepükse osta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Vihmariided kooliealisele?